Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Gromit

Po dalším shlédnutí jsem nucen (sám sebou) změnit svůj komentář. Moonraker je jednou z nejzábavnějších (nezaměňuj za nejlepších) bondovek vůbec. Netvrdím, že bych se neobešel bez "vesmírného" finále (inu, bylo třeba nějakým způsobem zareagovat na fenomenální úspěch Star Wars), ale to, co mu předchází, je jedním slovem fantastické! Člověk by ani nevěřil, že se do jednoho filmu vejde tolik nápaditosti, nadsázky a citací (dojde nejen na Star Wars, ale také na Blízká setkání třetího druhu či předchozí bondovky). Co na tom, že Flemingova knižní předloha (kterou jsem četl) byla úplně o něčem jiném? Časy se měnily a diváci se chtěli hlavně bavit. A někteří z nich (včetně mě) se chtějí u bondovek bavit dodnes. ()

celticek

V rámci žánru musím dát 4 hvězdy. Star wars to sice konkurovat nemůže, ale melodie ze 7 statečných, Blízkých setkání třetího druhu, padák, gondola, vznášedlo, spousta super akcí, konečně Čelisti v českém dabingu a hlavně komedie jako prase! Wow. ()

Knor

Tak James Bond se dostal i do vesmíru .. no to mi ho vyndej :-D Tahle bondovka na mě působila spíš jako pokus o komedii s pár super scénama, který si budu určitě pamatovat jako lanovka, bitka s anakondou a samozřejmě laserová přestřelka ve vesmíru :-D Tohle je prostě asi už moc ujetý včetně tý westernový vložky. Není to úplně blbý, ale zavánělo to až moc velkou nadsázkou a chvílema mi přišlo, že je to vyloženě balancování na hranici mezi Bondem a Austinem Powersem, no ale budiž , byla to sranda. A taky si myslím, že kdyby se tu objevilo pár světelných mečů, tak je úplně jasný, odkud si Lucas bral inspiraci, protože ta poslední půl hodina by se klidně dala nazvat Bond Wars :-D Jo a největší pecka ze všeho .... ten hromotluk s železným chrupem si tu našel holku .... a pěknou, kozatou a já mu to přál. ()

TaNya_

Jako bondovka to bylo ucházející až dobrý do okamžiku než z akce ve vesmíru udělali slabší Star Wars. Díkybohu, že se v dalších dílech držíme zavedené reality. ()

Najt

Bond č.11. tak předchozí Špion, který mě miloval jsem chválil a teď opět budu chválit. Moonraker patří určitě k těm lepším bondovkám, už jen pro jeho zasazení. Příběhově i akcí se mě předchozí díl libil o něco více, ale tady je to zase trosku jiné kafe. Druhá půlka filmu je suverénní scifi, efekty byly párání, stav bez tíže, nebo přestřelka ve volném prostoru ve vesmíru. To vše dělá z Moonrakera stejně kvalitní díl, jako byl ten předchozí a sérii určitě troška toho scifi prospěla. Je fajn vidět, jak ten filmový průmysl za těch 17 let od Dr.No vyspěl. Sice to nejde tak rychle jako na přelomu 80 a 90 let, ale když provnám akci z bondovek ze 60 let právě s Moonrakerem, je tam ten progress v evoluci vidět. Rodger byl tady famózní, ty první 2 díly jsem si něho zvykal, a myslím že si zvykal i on na Jamese Bonda, ale v předchozím díle a teď je parádní a začíná se mi líbit čím dál více. Bond girl nebyla špatná, i když její role zase nebyla tak zásadní, bond hudba skvělá a bond hračky už tradičně parádní. I když autoponorka z minulého dílu byla prostě nejlepší. ()

Kubi21

Mooreovky celkem nemusím. Moonraker ale patří k tomu lepšímu mezi bondovkami. Má vše, krásnou špionku, mrtvou milenku, grandiózní plán ústředního padoucha a veškeré technické vymoženosti, které k agentu Jejího Veličenstva patří. Jen ta jízda v ponču a závěrečná vesmírná akce mě dost iritují. Ale je to prostě Bond, James Bond. ()

helrohir

Takže v bondovkách nám prišlo aj na sci-fi. A nielen to! K žánrovému zaradeniu sa môže pokojne napísať aj komédia, pretože niektoré veci, akými sú napríklad westernová vsuvka sú fakt na hranici únosnosti. Taktiež sa mi nepáčilo dehonestovanie jednej z najlepších záporných postáv v rámci bondoviek. Mám tým na mysli Jawsa, pretože počas celého filmu len stále niekam padal a jeho záverečná zmena na dobrého záchrancu sveta ma fakt "pobavila". Aj príbeh s vybudovaní akejsi nadradenej civilizácie mi prišiel dosť pritiahnutý za vlasy a záver s lasermi ma tiež nenachdol. Opäť len priemerná bondovka. ()

Patches1984

Jednou se to stát muselo. Postupným zlehčováním, přidáváním hlášek a sebeparodizací se z bondovek staly spíše komedie a jedenáctý film v pořadí je pro mě bodem, kde se to zlomilo. Nejvíc je to asi vidět na vracejícím se zabijákovi Jawsovi, ze kterého se stala víceméně komická postava, která vlastně za ocelovým úsměvem skrývá dobré srdce, jak se ukáže v závěru. A tak je to nakonec v Moonrakerovi skoro se vším - žádná scéna se neobejde bez odlehčujícího gagu, i závěrečná bitva ve vesmíru vyvolá spíše úsměv než napětí a hlavní záporák je spíš takový nabubřelý ňouma, než že bych mu ty plány na vyhlazení lidstva věřil. Co je na tom ale nejhorší, je to, že pokud se oprostíte od toho, že jde o součást série, která zpočátku vypadala jinak, a příjimete, že jde vlastně o komedii, tak to celé tak nějak funguje a nakonec se fakt dobře bavíte. Alespoň to se stalo mně. 9/10 ()

Stejšn

Celé by to celkem šlo, je to průměrná bondovka, ale vesmírný závěr, kde veškerá logika dostává těžce na prdel, to natolik sráží, že pro mě je to max na dvě hvězdičky. ()

offlineman

Můj první shlédnutý Bond, na půjčené VHS od kamaráda, před víc jak 20 lety! Jen musím smutně podotknout své typické...."Ty hovada to zase předabovaly!!!!" ()

subic

Sci-fi bondovka? To neeee. Podruhé se zde objevuje Zub (trochu velký Richard Kiel) a tentokrát si tu najde i blonďatou holku. Nebyla by to zase tak špatná bondovka, prvních 80 minut má moc pěknou výpravu, zámek z Francie převezený do Ameriky i s parkem, Benátky a Rio. Všude reklama na 7UP a Marlboro a taky to, co už tu bylo, skákání z letadla, honička na člunech a rogalo. A pak to přijde, je to jako náhlý prostřih do jiného filmu, do hvězdných válek plných paprskometů. Moore už tu měl 52 let a už na to fakt vypadá, žádná rvačka ani honička. ALE po několikátém shlédnutí mi to přijde celkově zábavné a díky tomu to není nejhorší Mooreovka, ze všech je někde uprostřed. 2017: Mě se to vlastně líbí. Do té doby, než všichni začnou nastupovat do raketoplánů a začne to být hodně sci-fi, tak je to celkem slušná bondovka. 70% ()

0verseer

(Ne)Bondovka č. 11: Sci-fi bondovka a.k.a. nechutná snaha zaryžovať si na úspechu Star Wars. Chápem, že Moore si ako Bond šiel svojou vlastnou komediálnou cestou, ale všetko má svoje medze. Toto určitie nie je ten Bond, ktorého image Connery niekoľko rokov úspešne budoval. Žánrovo teda úplny nepodarok, ktorý nešikovne paroduje len sám seba. A tá nechutná náražka na Sedem statočných bola vážne na facku... ()

ostravak30

Upřímně řečeno ani nevím čím začít. Zda tím opakovaným povídáním, že Roger Moore se prostě jako Bond nehodí a nepřesvědčil mě ani touto bondovkou. Na druhé straně, z bondovek, kterých se účastnil do roku ´79, se mi tahle líbila nejvíc. Konečně více akce, napětí a zajímavých míst na boj. Škoda například, že boj na lanovkách nebyl delší. Tam se mi to líbilo opravdu moc. I vodní honička v Brazílii působila zajímavě. Takže proč vlastně nedám vyšší hodnocení? Třeba proto, že jiná honička, v Benátkách sice vypadala skvěle a obecně to byla jedna z nejzajímavějších honiček na lodičkách do roku 1979 ve filmech o Bondovi, ale ta omáčka okolo... Ano, zasmál jsem se a tvůrci tak ukázali, ostatně ne poprvé, že mají smysl pro humor. Místy ale celá scéna působila hodně komediálně. Pokud by snad někdo viděl jen tuto scénu jako reklamu na film, myslel by, že jde skutečně o zábavnou komedii. A to je na akční film zase až přes čáru. Naopak chválím bitku hned ze začátku, kdy Bond bojuje s nepřítelem o padák ve vzduchu. Vypadá to, na tehdejší dobu, skvěle a efektně. Další důvody, proč nedávám o hvězdu výš, jsou nasnadě. Hudba ze Sedmi statečných? Opravdu. Tak to už je trochu moc i na mě. A to nemluvím o melodii z Blízkých setkání třetího druhu. Samostatnou kapitolou je pak podobenství se Star Wars. Někdo tady již poznamenal, že chyběly jen světelné meče a měl pravdu. Pistole, co střílí lasery jsme již viděli, bitvu vojáků ve skafandrech ve vesmírném prostoru také. Tohle je na mě už moc. Ne, nevadila mi hvězdná základna ani bitka dobrých a zlých ve vesmíru, ostatně proč by se také nemohl jednou Bond ocitnout ve vesmíru. Beru to jako další originální prostředí. Ale aby po sobě stříleli laserama, to už je podobné Hvězdným válkám až moc. O rivalitě Bonda s právě touto sérií jsem se dočetl až zde, ale faktem zůstává, že je ve snímku patrná hodně. Také mě zaskočilo, že záporák Zub se zamiloval a na konci Bondovi pomáhá. Také zajímavá alternativa, ale proč ne. Jak víme, láska dokáže změnit každého, ale tak rychle? A na poslední chvíli? A agentka CIA, která Jamesi Bondovi pomáhá navíc nepůsobí dojmem zkušené agentky. Dlouho ji musí Bond zachraňovat a ona jako by se snad bála i udeřit pěstí. Až ve vesmíru ukáže, co umí. Tak nevím, mám z tohoto dílu smíšené pocity. Ano, s Rogerem Moorem se mi zatím líbil nejvíc, ale těch protikladů a, za mě bych to pojmenoval chyb, bylo až moc. Bondovky už v této době byly hodně slavné, alespoň si to myslím a podle mě tak nebylo nutné, aby se snažily kopírovat jiné filmy nebo se jim snažili aspoň podobat. Nápad ani většina bitek a prostředí nebyly špatné. Celkovému dojmu to prostě uškodilo. ()

maoc

U Bonda moc neřeším nelogičnosti a přešlapy, ale v Moonrakerovi mne iritovaly přespříliš. Fyzika ve vesmíru je samozřejmě úplně mimo, ale celá kosmická pasáž je vrchol trapnosti a je úplně jedno, co paroduje nebo vykrádá, zda SW nebo SO. Opravdu jsem se na to nemohl s klidem v duši koukat, děsně mě to sralo. Ale měl jsem být varován už na začátku, že film, ve kterém někdo ukradne svůj vlastní raketoplán, nebude z hlediska smysluplnosti zrovna opus magnum. Na pokoukání při vypnutém mozku by to bylo dobré, ale to neumím. Nenudil jsem se a někdy i pobavil (např. duo Jaws a jeho bavorský vdoleček s brýlemi). ()

Jehan

Asi takto. Michael Lonsdale je pro každý film výhrou. Richard Kiel a jeho kusadla nemají chybu. A ten jeho brýlatý blonďatý šotek? Bondovky jsou samostatnou kategorií. Tato je pitomá par excellence! Roger si stále drží šarm a v benátské zátoce se fouká sklo. Jo, málem bych zapomněl na kosmonauty. ()

PlayEasy

Teď ... ehm ... přemýšlíme, jestli to přiřadit k Hodnému, zlému a ošklivému nebo Hvězdným válkám :) Ne, ale fakt. Tentokrát to bylo "protřepat, promíchat", míchnuté to bylo Sci-Fárnou. A byla to vhodná a osvěžující změna. Sice je zde méně bondovských vtípků, ale o to víc akce a v té Moonrakera trumflo málo bondovek a konec, byť tradiční, tak obzvláště výborný. P. S. Všimli jsme si, že čím jsou bondovky mladší, tím jsou exotičtější a tentokrát tvůrcům nestačila ani naše modrá planeta, matička Země, teda spíš Jamesovi :-) 70% ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale