Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

ZetDaElO

Where are you Moonraker? Správna odpoveď na otázku z titulného songu, kde by mal byť scénar tohto filmu je: v koši. Zhruba do hodiny a pol som uvažoval o veľmi pozitívnom hodnotení. Už druhý Mooreov Bond so slušnou atmosférou a príbehom. Ale potom prišiel výlet do vesmíru a Kubrick sa dodnes v hrobe otáča. Ku tomu treba pripočítať nie príliš podarený návrat nezničiteľného Jigsaw, ktorý tu bol skôr smutno-trápny ako strašidelný.Inak tu je obligátna naháňačka na člnoch, tentokrát na Amazonke, originálna obojživelná gondola v Benátkach a originálna akčná scéna v Riu na lanovke.Rogerovi však už pribúdajú vrásky a začína byť rovnako distingvovaný ako Sean. ()

Naghavi

Na čtyři hvězdičky to opravdu není, ale já je musím dát za tu závěrečnou přestřelku, kde tvůrci vzdali hold hvězdným válkám a taky za velmi sympatického obra Jawse, který díky diváckým ohlasům hrál podruhé a nakonec přešel na stranu dobra. ()

BrMikes

Stejně jako u Ve službách jejího veličenstva, jsem to čekal mnohem horší. Jistě, finále za moc nestojí ale jinak je to film minimálně zajímavý. Jaws mě tu na rozdíl od předchozího filmu bavil a užíval jsem si s ním každou scénu. I druhý záporák ušel a jeho hláška,, Dohlédni na pana Bonda., ať se mu něco stane" mi přijde úplně geniální. Akce taky jde ale celkově mě film zas tolik neuchvátil. Suma sumárum docela zajímavá Bondovka ale nic víc ()

PanPyzamo

Moonraker pro mě nepřekonal Špion, který mě miloval, ale nebyl špatný. Fajn zápletka s fajn záporákem. Konec jsem si celkem užil. Lokace celkem fajn. Prostě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

JesterKruger

Zajímavý doprovod. Doprovod od scény ke scéně. Celý film je vlastně vskutku zajímavý. Jelikož čím více jsem ho sledoval, tak byl lepší, a lepší. Zpočatku to vypadalo na klasickou Bondovku, ale s hodně dobrými akčními scénami jsem si tuto Bondovku fakt užil. A zbylých (odhaduji) 25 minut sci-fi!!!! Já byl s touto Bondovkou spokojen. A jelikož jsem nikdy neviděl Bondovky přesně po sobě jdoucí v době, jaké byli natočené, tak tohle je moje poslední Bondovka, kterou vidím. Samozřejmě si ji ještě jednou pustím. Viděl jsem 25 oficiálních Bondovek + 1 neoficiální s Connerym. Nádherné rozloučení této pro mě poněkud rozporuplné série, ke které se s radostí ještě vícekrát vrátím. ()

Heywood

Na mě spíše průměr ze série 007, ale Roger Moore jako představitel anglického gentlemana nezklamal. Na svou dobu přijatelné, dnes přestřelené, ale ty doby, kdy 007 byla jen zábava s nádechem dobrodružství byla fajn, postupné přitvrzování do kriminálně-sociálních politicko-geopolitických dramat sice možná přidal náboj na miliardové zisky, ale taky určitou únavu a poslední 007 s jinak vynikajícím Craigem byl pro mě zklamáním. Moore nezklamal v žádné sérii, ale bylo jasné, že doba si už žádala nového a mladšího. ()

PTuranyi

Hoci Bond začína pádom s lietadla prenasledovaný Zubom z minulého dielu, jeho súperom je tentokrát magnát Drax (aka Elon Musk) snažiaci sa o dobytie vesmíru. Na tento účel si vydržiava takmer ženskú "armádu" (takže 007 má celú radu zaujímavých cieľov), dvoch dobermanov a sluhu, ktorý vyzerá ako Kato z Ružového pantera. Na rozdiel od neho je však omnoho neohrabanejší takže nečudo, že skončí v klavíri. Medzi tým však porozbíja zbierku vzácneho skla a vyletí von ciferníkom. Scenáristi nadelili Jamesovi celkom slušné priehrštie vtipných narážok takže o zábavu je postarané. Vrátane dverového kódu s melódiou z filmu Blízke stretnutia tretieho druhu. Po naháňačke na gondolách v Benátkach a bitke na lanovke v Riu, na chvíľu zabrúsime do westernu a navštívime základňu tajnej služby. A hor sa opäť do ďalšej naháňačky na motorových člnoch až skončíme v pyramíde ktorá je Draxovou vesmírnou základňou. Nasleduje samozrejme vesmírna bitka v štýle hviezdnych vojen lebo lasery sú cool bez ohľadu na to, že guľky sú vo vesmíre rovnako smrteľné. Herci sa snažia celkom verne napodobňovať beztiažový stav, ale výbuchy v kozme a zvukové efekty sú mimo. Zub Bonda celý čas prenasleduje a je rovnako nezničiteľný. Milostná scéna v beztiažovom stave v štýle predchádzajúceho dielu na záver. 70% ()

xander

Podivný príbeh agenta 007, ktorý strieda prvky scifi a komédie, niekedy okorenené čiernym humorom. Bondovky mám rád ale táto pôsobí skôr ako komédia a akcia je tiež priemerná. ()

Joee

Strašně vyumělkovaný a všechno opět přesně připravené a na svém místě... nelogické. Strašně blbě sestříhány všechny akční scény, člověk se uplně ztrácí a vůbec není napjatý... ale o kus lepší než předchozí bondovky s Moorem, dá se na to koukat! Je vidět že scénáristům určitě neunikl film Blízká setkání třetího druhu a Hvězdné války. Vesmírná přestřelka mezi paňáčky na konci filmu je vskutku komická :) ()

Woyczek

Kdysi jsem četl komiks, kde středověcí rytíři ve skafandrech poráželi Ezmáky při bitce v otevřeném vesmíru díky lukům. Ty luky by v závěrečné přestřelce vypadaly fakt líp. A Zoubek jako záporák byl na můj vkus už moc nesmrtelnej. Ale jinak fajn oddechovka. Pokus vyhladit lidstvo a založit město ve vesmíru byl už hodně ustřelený. Ale Drax jinak dobrý. Hlavně ty neustálé pokusy připravit Bondovi epickou smrt. ()

Stinger78

Někdy mívám u bondovek s Moorem pocit, že jsou to spíš komedie a chybí tomu už jen hudba z Bennyho Hilla... Tentokrát nám Bond ukazuje, že do kosmu se dá letět i bez výcviku (jízdu v centrifuze neberu jako výcvik). Celkově mi to vychází jako průměrná bondovka, která má klasické momenty, jako honička na gondolách, souboj na lanovce, ale na druhé straně i šílenosti, jako Star Wars bitva, nebo už mnohokrát zmíněné přehryznuté lano od lanovky. Čtyři z pěti zubařů se zhrozili... Na pobavení ale dobré. ()

clemo

Tohle vesmírné dobrodružství se opravdu trochu vymyká tradiční představě bondovky. Co mě zarazilo nejvíc, nikomu nepřišlo divné, že piloti raketoplánu dobíhají a připoutávají se v poslední chvíli před startem. V realitě čekají na místech snad i několik hodin před odpočítáváním. ()

michalkop

Z dnešního hlediska směšný. Ani po více než 30 letech na Zemi nejsou plavidla schopná postavit tak velkou stanici, ani vynést do kosmu tolik lidí. Do konce nejsou už ani raketoplány. Ale teď k samotné bondovce. Velmi nevšední. Bond jako scifi z půlky odehrávající se ve vesmíru. Nicméně napínavý a zábavný je; padouši mají charisma a jejich jednání docela i logiku. Kamera i efekty podařené. Za mě 75%. ()

gezko

Táto poloha Bonda je šliapnutím vedľa. Je síce pravda, že producenti potrebovali vytiahnuť prostredie vesmíru, kvôli úspechu Hviezdnych vojen, ale celé je to postavené na hlavu. Vo filme sa opäť vraciame k hromadným záverečným prestrelkám, typickým pre Conneryho Bondovky (bola síce aj v Spy Who Loved Me, ale tam bola aspoň súčasťou deja, kdežto tu a v ostatných Bondovkách je skôr vytrhnutá z kontextu). Na smiech je aj streľba z laserových pištolí, čo mi príde ako z detských pištolí. Potešil návrat Jaws a scéna na lanovke. Vedeli ste, že tento film mal byť až po For Your Eyes Only? Producenti sa však rozhodli zaradiť ho skôr. Hodnotenie: 50%. ()

surprise

V první třetině se ještě držíme bondovského formátu, ve druhé třetině však začínáme nabírat komické, až absurdní kousky, abychom se v poslední třetině úplně zbláznili. Výsledek únavy nebo sebeironie? ()

Khronos

Star Trek Bonda hodnotím ako jeden z tých slabších v sérii s R. Mooreom. V dobe vzniku bola pravdepodobne prevratná myšlienka vystreliť Bonda na obežnú dráhu, no pre mňa to bolo skôr len ďalšie pobavenie sa na tom kde všade ešte 007 nesúložil :D .... takže tri hviezdičky za to a "pozemsku" časť príbehu, ktorý bol jednoznačne zaujímavejší. ()

Antal89

V rámci toho, co kdy bylo o Bondovi natočeno u mě je tento snímek lehce podprůměrný. Místy celý děj spíše připomíná jen akční dobrodružnou komedii, která trochu připomíná střih Indiana Jonese, který přijde o několik let později a trochu hvězdné války, které v tu dobu už letěly světem (zejména efekty, létání v kosmu, Draxova stanice notně připomínající hvězdu smrti uprostřed balastu chodbiček a dalších propojených sekcí. Zub už zde vůbec nebudí dojem nebezpečí, ale spíše je tu jako náhrada za zlobivého pejska nebo domácího ochočeného levharta, který koše a škrábe dle přání pana šéfa a jediné, čím překvapí je právě jeho překvapivý úsudek v samotné vrcholné kolizi příběhu. Roger Moore jako James rozhodně nezklamal. Podle mne více zklamal scénárista, který celý příběh dával dohromady, protože je veskrze pravdou, že větší slátaninu žánrů jsem ještě v životě neviděl. ()

Unrealik

Než se děj přenesl do vesmíru, tak to vypadalo na nadprůměrnou bondovku, ovšem ta vesmírná část se mi nelíbila (nereálná, už zastarale působící efekty, hloupý zub - tedy, on byl fajn, ale pak v tom vesmíru už právě ne, působilo to jako parodie). ()

Lukkyn

Tak tohle bylo už opravdu přes čáru. Miluju Bonda a vím, že je prakticky nesmrtelnej , ale abych uvěřil , že umí lítat v raketoplánu a svádět vesmírně bitvy po vzoru Hana Sola to fakt tvůrcům nežeru a Moorovi už vůbec ne. Ano asi to bylo dobou ve které je to natočeno a tvůrci se tu neubránili inspirací Star Wars, ale Bonda to v mých očích sestřelilo směrem dolů. Návrat plechovýho zubáče taky nebylo to, na co bych čekal. Takže nakonec je tenhle špionážní, akční scifi mix v mých očích jen průměrnou záležitostí. ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale