Země přežila devastující mimozemský útok, je zničená a je jasné, že příští invaze bude totální a její výsledek definitivní. Lidstvo se proto rozhodne vycvičit novou generaci geniálních dětí na válečníky a vojevůdce, kteří mají misky vah v příští nevyhnutelné bitvě naklonit na naši stranu. Ti nejlepší a nejnadanější jsou vybráni a posláni do Válečné školy na orbitální stanici v kosmu, kde musí podstoupit mnohaletý výcvik a nekonečnou soutěž o to, kdo se nakonec stane hlavním velitelem mezinárodních sil. V atmosféře násilí a neustálého srovnávání cvičí na vojenských simulátorech stejně jako ve vzájemných válečných hrách. Nejefektnějším je takzvaný "Battle room", kde se ve stavu beztíže tříbí strategické i fyzické vlastnosti a kde díky kombinaci inteligence a empatie vyniká právě Ender. Jako hlavní favorit se pak Ender přesouvá do velitelské školy a vede ostatní do boje v simulované válce. Ta opravdová válka se ale blíží rychleji, než se zdálo, a teprve  –náctiletý Ender se stává jediným velitelem mezinárodní flotily v boji o záchranu lidstva. A jeho inteligence ho nutí pochybovat... je tohle ta pravá cesta? (Bontonfilm)

Radek.SCH

Potter v teplákovce. Knihu jsem četl tak před pěti lety, parádní. Tohle je jen slabý odvar. Naprosto nedotažené. Nic o těch postavách nevím a proč dělají to co dělají taky ne. ()

Ydrosten

Hledal jsem na uložto, jeden datadisk ke hře, a vykouklo na mě tohle veledílo. Tak bych řekl že scénář psalo dítě, režie se ujalo taktéž dítě a hlavní roli hrálo dítě protože nikdo jiný to přece býti nemohl. Dětské dialogy, o dětech pro děti od dětí. Teda to byla kravina až mě mrzelo že mi to sebralo kredit na accountu. Vizuálně pěkně fajn, ale příběh ( ve kterém jsem se chvílemi ztrácel ) stál za 2 staré bačkory na přezku. Konec se mi nepodařilo pochytit vůbec, takže se vlastně ani nemám jak a od čeho odpíchnout, abych nějak vyjevil svoje pocity. Ehmmm ..... v kolikati se ten smrkáč stal Admirálem ? Ve 12 ??? Věk hlavního dítěte ( bez kterého by svět zřejmě zanikl ) mi taky nějak unikl. Moises Arias, hrál dobrýho zmetka, až mi bylo líto jak dopadl. 1 hvězda za vizuální stránku - i když v dnešní době je vizuál dostupný i v TV produkci ( takže bych i tu jednu mohl sebrat, ale přece jen ji tam nechám ) ()

matkoulko

Dlho som sa tešil na filmové spracovanie, pretože knihu som prečítal na jeden šup... Mal som trochu obavy z fotiek, ktoré sa objavovali pred uvedením filmu a samozrejme z celého spracovania. Nakoniec musím priznať, že vizuálne splnil film moje očakávania. Len škoda že nebol aj v 3D verzii, ktorá by mu určite svedčila. Prvú polovicu som žral i s navijákom, potom ma začal rušiť fakt, že sa vynechala kopa epizódiek z Battle school a ďalšie podľa mňa dôležité veci. Snáď vyjde i nejaká predĺžená BR/DVD verzia. Koniec mi prišiel trochu slabší, v knihe som mal Endera za génia, vo filme mi neprišiel, že by vymyslel niečo svetaborné. Možno to bude tým, že už som čítal predlohu a nakoniec aj vedel ako to dopadne. Aj tak celková spokojnosť. A celkom by som privítal aj pokračovanie, ktoré som mal mimochodom radšej ako prevážne akčnú jednotku. ()

Hapretor

Tohle já osobně nepovažuju za sci-fi ani náhodou. Koukat se na jednoho "geniálního" fakana, jak se ve 12 letech stane generálem a "nevědomky" odkragluje celou planetu, aby nakonec zjistil, že tady neplatí, že kdo si hraje, nezlobí. Konec vybízí k pokračování, ale na to nekouknu ani omylem. Fakt zklamání. O co lepší by byla opravdová kontaktní bitka?! ()

MikeeTheory

Děti jako válečníci a vojevůdci? No já nevím, moc jsem jim to neuvěřil. Ale celková myšlenka je natolik zajímavá, že přemýšlím o přečtení knižní předlohy, která by mohla nabídnout daleko více. Komentář k hudbě: Steve Jablonsky opět potvrdil, proč je po něm taková poptávka. Hudba je naprosto okouzlující. A to Steve pracuje s relativně jednoduchými motivy. Jenže když je zasadíte do tak podmanivé atmosféry, fungují dokonale! Klaním se, tohle je totiž paráda! ()

Doomedx

Trochu mi to přípomínalo v některých pasážích perfektní herní sérii Mass Effect (ME byl asi inspirovaný Ender's Game) a jelikož jsem její velký fanda, tak mě Enderova hra oslovila taky. Věřím že knižní předloha musí být pecka a třeba si ji někdy vážně přečtu ? Ale sám o sobě film působil nezajímavě a až konec to dopiloval. Bylo to dost nahustěné do docela krátké stopáže, navíc podle diskuze chyběla dost velká část příběhu, která se prostě ve filmu vůbec neobjevila a celkově to působí dost otevřene - můžeme očekávat sequel ? 77% ()

matini

I když se jedná o děti, dokážou to natřít nejednomu dospělému. Příprava teenegerů, kteří se mají stát klíčovými vojáky v bitvě, ve které chce lidstvo eliminovat hrozbu mimizemského nepřítele, jeho totálním vyhlazením. Při sledování filmu, však zjistíte, že ne vše je tak černobílé jak se může zdát. Film se mi jako oddechovka líbil a to nejen svým námětem, ale i kvalitními hereckými výkony. ()

Páně

Knihu jsem nečetl takže přikročme rovnou k pragmatickému hodnocení filmu jako samostatnému celku. Za poněkud diskutabilní lze považovat určité násilné přešlapování mezi žánry a náměty (mnohdy i nestydaté vykrádání) nebo i nečtenáři předlohy rozeznatelné zjednodušenosti celého děje, kterému příliš nepomáhají ani obří oslí můstky a trochu zkratkovité vyjádření hlavní pointy, jenž na mě tím pádem nedopadla zcela plnou silou. Ovšem Enderova hra prostě beztak funguje a sledování to bylo poměrně zábavné. Je snad zbytečné zmiňovat výborný vizuál, ale zdůraznit rozhodně musím maximální respekt před Stevem Jablonskym, jehož soundtrack je (opět) neskutečně majestátně kulervoucí a povyšuje celý film o jeden řád. Herecké výkony adolescentů byly naprosto v pořádku, takže celkově kousek pod vrcholem. ()

agassi68

Typická americká sračka vo výpravnom kabáte. Filozofujúci puberťáci, boj za vlasť, hrdinské tvárenie sa, pomerné zastúpenie všetkých rás a pohlaví. Harrison Ford za hajzla, Kingsley klasicky ťahá nitky v pozadí. Hviezdička za Butterfielda, vizuál a hudbu.. ()

dj.kouba odpad!

Začátek filmu byl pro mě velice obstojný a dalo by se říct, že i zajímavý. Po dvaceti minutách šlo ale všechno takovým způsobem do kytek, že to jsem ještě, jak se lidově říká, "nežral :)." Devadesát procent ale naprosto pointless rozhovorů a debat, které už mě s prominutím sraly. Později jsem se dokonce přistihl, že mě vytáčí to, jak se na sebe postavy dívají, jak mluví, tedy naprosto všechno. Neustále jsem si opakoval, že po takové nudě musí napráskat do posledních pár desítek minut (klidně i minut) nějakou řežbu, krveprolití, prostě nějakou hutnou akci. Po závěrečné bitvě jsem si říkal, že to přece nemůže být konec, ne??! A ono jo. Akce nula, nuda, averze, vztek....odpad. Knížky jsem nečetl a je to čistě můj názor, howgh! ()

Ombak▼Penari

Film rozhodně patří do rodiny inteligentních scifi filmů, ale úplně za srdce mě to nevzalo. Děj se dá celkem snadno domyslet až téměř do konce, takže jsem během sledování filmu ze všeho nejvíce postrádal nějaký výraznější dějový zvrat. Jinak je ale na místě chvála za herecké výkony většiny zůčastněných, především samozřejmě Asu Butterfielda v titulní roli. za zmínku stojí i podmanivý hudední doprovod. ()

Octane

Po pravdě musím říct, že když jsem začal koukat na tenhle film, tak jsem vůbec nevěděl o čem to je. (Četl jsem jen obsah zde na čsfd). MIluju sci-fi žánr a jeho neomezené možnosti, kterých jsme zde mohli vidět hned několik. Vesmírné i pozemské bitvy s mimoni, překrásné tréninkové haly, obří vesmírná plavidla, orbitální stanice a spoustu dalších. Když se do toho filmu fakt ponoříte, tak vám děti co vedou bitvy nepříjdou tak zvláštní, jak by se mohlo na první pohled zdát. Výborný soundtrack mistra Jablonskýho celkovou atmosféru filmu jen podtrhuje. Záverečná emotivní scéna s královnou, mě docela dostala, perfektní zakončení. Lehce mi to připomíná konec knížky Metro 2033 . Myslím, že jsem tenhle film neviděl naposled. A podle zajímavýho komentáře uživ. Djkoma si nejspíš budu muset přečíst pár knížek, abych všemu pořádně porozumněl. ()

digishit

Bohužel knižní předlohu jsem nečetl a budu to muset zřejmě napravit, protože nápad jako takový se mi zamlouvá. I když moje první myšlenka byla, že jsou to další brouci a tentokrát natočený převážně pro děti. Samozřejmě tomu tak není, Mé nízké hodnocení se odráží převážně od absolutně nesympatických dětských herců, kterým jsem to prostě nemohl uvěřit, i když se, především hlavní hrdina, hodně snaží. U něj jsem měl právě ten pocit největší. Indiana Jones se snaží taktéž, ale role drsného hvězdného plukovníka mu moc nesedí a věkem to rozhodně nebude (jak zde někdo zmiňoval). Co musím opravdu pochválit tak to jsou efekty, protože ty se opravdu povedly a scény s celou flotilou jsou prostě parádní. Předpokládám, že další pokračování nás nemine takže nezbývá nic jiného než si počkat. Mezitím dětští herci zase o něco povyrostou a třeba se trochu naučí i hrát. A abych nezapomněl tak score má nasvědomí skladatel Steve Jablonsky a jak je u něj zvykem tak svojí práci odvedl opět na výbornou! ()

BOURQUE

Enderova hra je nepochybne zaujímavým filmom. Za vizuálnym prostredím a super sci-fi efektmi sa skrýva nemalé množstvo otázok. Ako sa chovať v krízových situáciách? Vojna je to posledné riešenie? Herci, na čele s A. Butterfieldom, H. Fordom a B. Kingsley sú v pohode a všetci hrajú svoje charaktery veľmi vyrovnane. Jeden z tých lepších sci-fi filmov, ktoré som videl za posledných 3 roky. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Luk Skywalker

Knihu jsem nečetl, ale s příběhem jsem byl seznámen. Závěr pro mě nebyl takové překvapení jako pro ostatní nečtenáře, ale je tu prostor pro další pokračování, což jsem nečekal, že by mohlo být, protože další díly jsou prý dost psycho. Z mého pohledu je film sci-fi s velice dobrým příběhem, dobrým obsazením, kdy zkušení nezklamali (např. Ford) a noví se blýskli (Asa Butterfield a Hailee Steinfeld). Příjemnou roli měl i v druhé polovině filmu Nonso Anozie. Efekty na velice dobré úrovni, což se aktuálně bere jako standard, s vhodně zvolenou stopaží, aby se divák nenudil. Příjemné překvapení tohoto roku. ()

GOREGASM

Nenechte se zmást zástupem dětským herců, přesněji řečeno talentovaných dětských herců a naopak se připravte na divokého scifi koně této sezóny. Výživný příběh, který evidentní zúročuje silnou Cardovu předlohu opět nečteno :-), prezentuje Gavin Hood bez sebemenšího zaváhání, Ender´s Game opravdu šlape bez slyšitelného nadechnutí, čemuž dopomáhají nejen zmínění mladí talenti v dokonalé symbióze se starými mazáky, ale také bitevní expert, Steve Jablonsky, jehož hudební podkres tučně podtrhává svěží zážitek. Skromně se tvářící, ale v konečném důsledku myšlenkově i vizuálně vyladěná scifárna v níž byl každý dolar utracen plnohodnotně. 85% ()

strikeman

Předlohu jsem nečetl, takže hodnotím pouze jako filmový divák. Divák, který je rád za každé nadprůměrné "scifíčko", navíc s potenciálem donutit člověka k hlubšímu zamyšlení ... 75% ()

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

29.12.2013

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

Přidáte se k bojkotu Enderovy hry?

16.07.2013