strikeman

Možná je to podívaná "plná klišé", jak tady někteří píší (vlastně celá zápletka je již x-tá variace na dané téma), ale rozhodně ne nudná, ba naopak vtipná, napínavá a obsahující několik opravdu vydařených scén. Já se u "Masakru v OBI" aneb "Sám v Bauhausu a nasraný" vcelku slušně pobavil ... 75% ()

hEROic

srovnani s Muž v ohni se asi malokdo vyhne, ale preci je to jine... pomale tempo, kde akce nemusi byt za kazdou cenu videt, mi vyhovovalo... hudba a celkova atmosfera hutna, Denzel i zaporak super... to kutilsky finale uz bylo ale prece jenom trochu navic... 70% ()

Lusiija

Kdyby se to zkrátilo na klasických 90 minut, udělali by líp. Zbytečně moc roztahané. Trailer mě naprosto dostal, film už tolik ne. ()

aslavey

Dvouhodinovej návod pro hodinovýho manžela, na co všechno se dají použít všecky ty vychytávky z Bauhausu. A hlavně nezapomenout na to, že na největší machnu je nejlepší ten nejmenší střípek, abyste dostali tu správnou nakládačku před závěrečným bossem. A ty malý šmejdy prošpikovat harpunou (nebo co to bylo) a nebo zazadu vrtákem. Ale líbí se mi to, že pan Fuqua chtěl tímhle dílem uctít památku Johna McClanea, MacGyvera a hlavně Kevina McCallistera (Proč by se jinak týpek jmenoval McCall, ne? ) Denzel je prostě hodnej tatík, co chce jen nakopat pár zadků, kvůli nějaké šlapce, co by mohla být jeho dcera, kterou on nikdy neměl a která mu nenaplnila život a bla bla... Kdo by mu to vyčítal? Nicméně pokud byste si měli vybírat, kdo vyřeší vaše problémy, better call Saul. ()

JankaJBLK

Opäť ďalší výborný film s p.Denzelom Washingtonom:) musím priznať, že čím viac filmov vidím s Washingtonom tým viac sa stáva mojim obľúbeným hercom:) Fakt výborne zahrané, klobuk dolu. Výborný film, ktorý má grády až do samého konca. ()

Rockerman

Denzel Washington, jako novodobý Robin Hood! Pomáhá slabým a bezbranným, napravuje křivdy, rozdává peníze chudým, ale hlavně rozdává rány a ty jsou často smrtelné! Bohužel naráží na ruskou mafii a to je problém. Nám, Čechům nemusí nikdo nic vykládat, máme s Rusama dlouholeté a špatné zkušenosti. Víme, že kam oni šlápnou a roztáhnou se, tam sto let tráva neroste. Měl jsem radost, že aspoň v tomto pitomém, ale zábavném filmu dostávají od Denzela co proto! Ještě poznámka na závěr. Své logické myšlení opět musíte v mozku dát do polohy: " Vypnuto", jinak se vám to nebude líbit tak, jako mě. ()

CyriC

Vizuální akčnost je nahrazena efektivitou, praktičností a strohostí, aneb příběh o tom, kterak týpek vymasil bandu mafiánů za pomoci vybavení prodejny Obi. ()

Warlukyn

Black Hitman 47 překonal svýho bílýho bráchu, totálně v celé šíři filmu, už jsem jen čekal na otázku "Kdo jsi?" odpověď "47čka bro". K dokonalosti to něco postrádá, asi více masakru, silence scény z pohledu Denzela a mrtvolu Matt Damona :D, jinak Denzela chválim má kysele mrtvě chladnej ksicht, jako správnej magor! ()

BOURQUE

Celé sa to začne veľmi obecne a pomaly – jednoduché obrázky zo života jednoduchého človeka. Potom po 20 minút sa to rozchodí. Veľmi jemne a veľmi precízne koordinované eliminácia tých neslušných. D. Washington (ktorý vždy dáva šancu na výber) a jeho alfa nepriateľ M. Csokas (donekonečna vytetovaný) sú perfektní a režisérovi sa podarilo veľmi dobre udržať dynamiku v tomto pomalom akčnom snímku. Príjemné prekvapenie v žánru, kde sa ukazuje, že aj bez veľkolepých akčných scén a počítačových trikov sa dá natočiť skvelý akčňák. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Raziel_cz

Ve dne pracovník v obchodě, v noci Robin Hood, Zoro mstitel, Odpadlík, MacGyver... jenže je to všechno příliš neuvěřitelné na to, aby film vzbudil v divákovi nějaké emoce. Na Antoina Fuqua jsem vždycky zvědavý. Někdy to vyjde jako s Brooklyn's Finest, někdy ne. Jako s The Equalizerem. Přitom že snímek není ani za mák uvěřitelný by zase tolik nevadilo, jenže režisér nasadil u filmu, který měl být především akční, stejné tempo jako u Training Daye, což je průser jak mraky. 132minutová stopáž je totiž vzhledem ke scénáři naprostý zabiják a spousta scén působí roubovaně (prostě jenom abychom ten prostor nějak zaplnili) a šablonovitě. To druhé jsem zpočátku neviděl úplně jako zápor, jenže na to, aby zde něco podobného fungovalo stejně jako třeba v Man on Fire, chybí filmu svižný styl Tonyho Scotta. Ve Fuquově podání vše působí příliš nudně a utahaně. No a přítomná metrosexuální verze Danzela Washingtona tomu taky body nepřidává. Sice ho obdivuju, co v šedesáti dokáže, ale s danou vizáží a) postrádá jakékoliv charisma, b) fakt nebudí dojem drsňáka, co zvládne vymlátit sídlo ruského mafiána. Jedinými kvalitami tak zůstává nemnoho řemeslně vcelku dobře odvedených akčních sekvencí (shaky-cam se tu vyskytuje minimálně a díkybohu neruší), Fuquův trademark v podobě nekompromisní brutality (erkový reating, heja heja hou!) a parádní závěrečná vybíjená mezi regály, kde najdou uplatnění takové záležitosti jako ostnatý drát, vrtačka nebo pneumatický hřebíkovač. Jinak film nemůže sloužit. Stačí to? Mně ne. ()

Gedes

Začátek byl trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo a líbilo se mi to. Po dlouhý době hrdina, o kterýho jsem se nemusela ani bát. Je prostě fajn občas se podívat na film, kde má navrh dobro nad zlem :o). ()

BazzoxCZ

Celý film se nese v duchu radši se mu nedívej ani do očí ale ten konec nebudete mít navybranou :) Ten herec má charakter a styl který mu v jeho rolích pomáha a tu mě to jenom utvrdilo DOBrá PráCE ()

GOREGASM

Na Denzelovi je vídět, že ani DIY mu není cizí a teď nemyslím pouze vlastnoručně někoho odkrouhnout, ale třeba si v případě potřeby na rámové pile uříznout kus překližky. On tyhle stonefaceoidní týpky, kteří kopou za dobrobranu i napodesáté zahraje tak, že se to musí líbit. Fuquova režie ke všemu splňuje všechny atributy moderního thrileru od nemilosrdné, ale kontrolované brutality až po poutavý vizuál, který jde ruku v ruce s akceptovatelně sestříhanou akcí. Nosným mostem celého Equalizera je psychologická a následně i fyzická konfrontace Denzela s Martonem Csokasem (jeho top záporák), která stejně jako celý film vygraduje i díky Mobymu v silném finále. 80% ()

septic

o hodně horší zpracování Leona. Je sice zajímavé vidět Washingtona v takové řezanici, ale kromě toho a výběru hudby film nestojí za nic. Moretzová zbytečná, rusáci přitroublí, naivita některých činů je napřesdržku. Akorát pár záběrů má nápad (např. rotující kamera na pokérovaného záporňáka s přechodovým obrazem nad noční město atd.) Denzel je sympaťák, být v hlavní roli někdo jiný, byl by to katastrofální sranec. 44% ()

Olík

Jenom si představte, že by takových McCallů bylo třeba jedna plná dvanátsettrojka, tak to máme rázem bylo po všech problémech světa a Chuck Norris by klidně mohl jít do důchodu. Ne vážně, to je problém všech podobných hrdinů....tak kdo by je už dokázal zastavit? Godzilla? Batman? Ježíš? Člověk se potřebuje dotknout jejich lidství, cítit jejich zranitelnost a ne sledovat chyby nedělajícího robota...zkrátka potřebuje věřit, že to co se před ním odehrává nemá k realitě stejně tak daleko jako například Gulliverovy cesty. Podobných příběhů už jsme viděli moře, jsou si podobné jako kalašnikov jako kalašnikovu. Bývalého někoho (dnes zasloužilého výminkáře) podráždí lumpové bosou nohou, čertík vyletí z krabičky a začnou se dít věci, že se ani ruská mafie nestačí divit. Díru do světa udělá ten, kdo přijde s něčím novým, něčím originálním. Fuqua tento jackpot nevyhrál, jeho mstitel ze skladu se nebrodí sněhem, volí vyšlapané cesty.....ale má to spád a žánru rozhodně ostudu nedělá. ()

BeranSon

Denzel Washington si na starý kolena precizně střihnul jako obvykle jednu drsnou, zajímavou roli. Precizně odvedenou práci po všech stránkách odvedl celý tým co na snímku pracoval. Je nádherou jak atmosféra, děj společně s akcí gradují pozvolně až do finále. Equalizer má všechny aspekty, které má parádní akční podívaná: drsné a vypjaté momenty, stavěné na kamenné tváři hlavního jedince, jistého, leč výbušného záporáka, hlavní postavu jak řemen, která se probije vším, lehký, ale opravdu lehký nádech správné dávky klišé a k tomu všemu ještě kapku atraktivity, která celou tu polívku perfektně dochutí. Komorní cit režiséra Antoine Fuqua je výborný pro spád a následný nádech. Dávám přes všechnu chválu sic "jen" hvězdu čtyřikrát, ale pro tuto záležitost beru jako plnohodnotnou vůči originalitě. - 8/10 - ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera