• Phobia

Další z nekonečných, impertinentních a zcela marných pokusů komerčních televizí uplést z hovna bič. Pěvecká soutěž po milionixté, tentokrát se zvláště nesympatickou porotou - začneme dámou: Dara Rollins by se měla dát na Islám a povinně si tu ošklivou hubu balit do utěrky (její projev mi taktéž není kdovíjak sympatický), exhumace Michala Davida po výhře hokejistů v Naganu je pro hudbu nejtragičtějším okamžikem 21. století, Rytmusovo rapové žvatlání jde totálně mimo mě, kdesi čtené interview mě k tomuto arogantnímu nabobovi naladilo nepřátelsky (ale v porotě se umí chovat na úrovni), Vojtek je mi celkem u prdele. Sledovat tuhle čtyřku "umělců", jak se vrtí a vytlemují v křeslech je přínosné zhruba jako pobyt v zaprděné tramvaji, obohacené odérem tuctu bezdomovců, akusticky vyšperkované rodinkou morgošů při cestě z alternativního nákupu. Abych nezapomněla: z Mareše se stává moderátorský opruz number 00, je otravnější než hustě koncentrovaný metan. Ohledně "hlasů Československa"... nejsem expert, nikdo z těch pěti zaslechnutých mi nezježil hrůzou chlupy v nose a nezkušený kluk z Kurviné mi přišel vyloženě dobrý. Takže zatím hvězdička a někdy v pozdější fázi hry risknu druhé podívání, kam se tahle banality show posune a jestli nějakým zázrakem nezaslouží přisypat další star. Ubírat asi nebudu, zas takový děs to není. 28%(5.3.2012)

Zatím se mi to líbí víc jak SS. Nejsou tu žádné trapasy, videa o lidech taky nezabírají tolik času, porota musí říct jo, nebo ne a nemůže se tak dobře vyhejbat hodnocení. A hlavně tu není žádný první casting s tragédama. Jen mi přijde trošku kruté, že je teď budou muset porotci pěkně prořezat po tom, co jim všem slíbili, že z nich udělají hvězdy... ale to je chybou poroty.(11.3.2012)

• heyda

Je to jiný systém než u Superstar, takže určitě si to šanci zaslouží. Některé pěvecké výkony mě docela dostaly, většina mě však příliš nenadchla. Navíc mi docela vadí benevolentnost koučů, kteří lezou svým chráněncům nehorázně do prdelky. Když prostě někdo zazpívá falešně jak prase, tak mu to mají říct. V Superstar se kritizoval každý jen trochu intonačně nejistý tón a tady se chválí i ten, kdo to zazpívá kompletně hrozně.(14.5.2012)

• K.I.N.G.

Česko hledá SuperStar, Česko Slovenská SuperStar, X Factor, Hlas ČeskoSlovenska. Kolik těchto přiblblých "hudebních" soutěží už továrna na sračky Tv Nova vyprodukovala a kolik jich ještě bude?! To si opravdu každý poloimbecil, který měl na základce dvojku z hudebky myslí, že se může proslavit a vydělávat těžké prachy ve světě pop music (nehledě na to, že v českém ani slovenském showbyznysu se v dnešní době vydělávat nedá a všichni končí jako žebráci v zapadlých kulturních domech nebo lokálních minidivadlech a zpívají či hrají za almužnu). Moderátorská dvojice Mareš-Tina je tradiční novácké zlo, k tomu snad ani není potřeba se vyjadřovat. No a čtveřice "umělců", která si vybírá "pěvecké hvězdy" do týmu, ve složení Pepa Vojtek (hospodský rock), Michal David (neidentifikovatelné pazvuky z dob mládí našich prarodičů), Dara Rolins (pop) a Patrik "Rit'mus" Vrbovský (opět pop), tak to je věru katastrofa, protože vybrat tak zoufalé idioty, to chce už opravdu kuráž. Abych to zkrátil, prostě skončit s tím, hned. Zakopat všechno se značkou nebo přívlastkem pop do hlíny, nakopat řediteli Novy prdel a hlavně se poučit z chyb a namísto toho radši nasadit do vysílání nějakou další úchylnou emérickou kriminálku.(26.2.2012)

• Vančura

Myslím, že televizní produkce na ČSFD nepatří - jednou je to filmová databáze, tak by se toho měla držet. Pak to vede k tomu, že se u profilů podobných komerčních televizních pořadů slejzají nejrůznější hejtři a zaplevelují to tady svými odpady a hejty, asi aby sami sobě cosi dokázali. Jejich obsesivní psychická diagnóza "hejtuji, tedy jsem" se pak projevuje natolik absurdními projevy, jako například tím, že Hlas tu měl hromadu odpadů a komentářových hejtů dávno před televizní premiérou 12. 2. 2012, fascinující. Nikdo to ještě neviděl, ale hejtři měli jasno dlouho dopředu, ach! Myslím, že tito hlupáci vposledku ČSFD poškozují, protože jejich nenávistné plivance a žinantní hejty opticky překrývají skutečnost, že na ČSFD je celá řada nesmírně erudovaných filmových znalců, jejichž komentáře pod profily filmů strčí do kapsy recenze většiny českých placených filmových publicistů. Ale to jsem se nechal unést... Ze studijních důvodů jsem se byl osobně 8. ledna podívat na natáčení Hlasu, abych viděl na vlastní oči, jak takový pořad vzniká. Následné srovnání mé vzpomínky s prvním vysíláním Hlasu v telce mě naplnilo úžasem - to by jeden skutečně neřekl, jakou iluzivní silou televize disponuje a kolik práce kolem toho je, dokud to nevidí naživo. Jen těch lidí, které to živí... neskutečné. Rovněž jsem si vědom, že na tento pořad nelze uplatňovat žádná náročná měřítka - je to čistá komerce, která má svoji cílovku, a nikdo nikoho nenutí na to koukat. Právě proto, že já cílovka tohoto formátu nejsem, nemohu hodnotit výš než jednou hvězdou - podíval jsem se na to jednou a to mi stačilo. A především: Hlas je jen další spin-off Idol série, a to je v kombinaci s okoukanými tvářemi koučů i moderátorů smrtící faktor pro sledovanost, o kterou u tohoto formátu jde až na prvním místě. Jen velký naivka by si mohl myslet, že další pěvecká přehlídka vesnických křupanů s absencí soudnosti i muzikálních schopností spasí jarní podíly Novy na sledovanosti. Ne, fakt nespasí, bude to přesně naopak, a rád se nechám překvapit, pokud tomu bude jinak. Poznámka na závěr: nikdy bych nevěřil, že to někdy řeknu, ale z té zoufalé čtveřice koučů je největším (a vlastně jediným) profíkem Michal David. Je z nich nejstarší, v hudbě se pohybuje nejdéle a studoval hudební konzervatoř. Zbylá trojice Rolins - Vojtek - Rytmus, ech... to přece nejsou žádní muzikanti, to jsou jen komerčně úspěšní designéři zvuku. Nezbývá než si počkat, zda se pod jejich křídly skutečně urodí nějaký talent. Že mám o tom hluboké pochybnosti asi nemusím dodávat dvakrát.(12.2.2012)

• - V Holandsku, kde byla show uvedena premiérově v lednu 2011, se stala jedním z do té doby nejúspěšnějších televizních projektů v historii a přilákala k obrazovkám přes 3 miliony diváků. (MaroMaro)

• - Kouči v americké verzi se stali například popová diva Christina Aguilera nebo frontman kapely Maroon 5 Adam Levine. (MaroMaro)

• - První díl vidělo 1,5 milionu lidí starších patnácti let. Největší zájem vzbudil v kategorii mladých žen ve věku 15–24 let, kde dosáhl podílu na sledovanosti 66,26 procenta. (rakovnik)