Philip, Lars a Jozeph jsou tři mladíci po dvacítce, kteří milují víno a ženy. Jenže jsou stále panicové. Pod záminkou ochutnávání vína se vydají na cestu do Španělska s vidinou prvních sexuálních zážitků. Nic je nemůže zastavit – dokonce ani jejich handicap: jeden je slepý, druhý na vozíku a třetí zcela ochrnutý. Hasta la vista! vypráví příběh o lásce, síle přátelství a chtíči. Příběh o humoru jako jediném prostředku, který pomáhá vyrovnat se s nelehkou situací, o silné touze jako největším hybateli lidské snahy bořit hranice. Člověk ovládaný touhou dokáže věci, o kterých netušil, že je může zvládnout. Přitom její naplnění bývá až druhotné.V této road movie je cesta důležitější než její cíl. Film vznikl na motivy skutečného příběhu Asty Philpota a jeho přátel. (oficiální text distributora)

Rumata

Road movie jejíž posláním je říct, že handicapovaní mají stejné sny a touhoy jako zdraví lidé. Vtipná komedie s postiženými, která nesklouzává k přílišném sentimentu ani k zesměšňování, přestože je v ní hodně vtípků na nějaký handicap. Rozhodně to není taková vykonstruovaná citová vydíračka jako Nedotkutelní, jen je to trochu předvídatelné. ()

kverula

Hasta la vista! mi brnkal na city od začátku do konce a jako že né málo. Podobně jako Nedotknutelní, Invaze barbarů a dosti podobné Uvnitř tančím. Scénář mě oslovil, fandila jsem klukům, ať dojedou až do konce - byli neskutečně sympatičtí (především slepý Joseph). Jejich postupy a argumenty jsou naprosto pochopitelné, divákovi jakoby brali slova z úst a dosáhli tak jeho uspokojení. Režisérovi děkuju za šetrné zpracování konce příběhu. ()

Ondrew

Film, ktory dokaze vyborne mixovat dramaticke momenty v kombinacii s trpkym humorom. Belgicko nesklamalo a snimka ako taka mi atmosferou pripominala (ako inak) skvely filmik "Klopanie na nebesku branu". V kazdom pripade, toto si nenechajte ujst. 80%. ()

kolly13

Slabé, "Klepání na nebeskou bránu" vykrádající, místy úsměvné, ale spíše bez nápadu, na city hrající. A komedie? To už je vtipnější Tele Tele... Zklamání. ()

kolodej1

ne, že by to zrovna byla příliš komedie, ale líbilo se mi to. O tom, že i postižení jsou jen lidé, kteří mají své potřeby a touží je naplnit. Je chvályhodné, že filma, jako některé jiné s touto tématikou, neútočí na city s využitím handicapu postižených. Civilní pojetí filmu velmi svědčilo. Stojí za vidění ()

Jaryktichy

Úžasný film, který mne ani nepřekvapil, protože jsem ho tak vynikající čekal. Film jsem pořádně docenil až když jsem ho viděl podruhé a můžu říct, že je to fakt pecka. Celým příběhem vás provádí banda tří frajerů kteří rozesmějí určitě každého. Opravdu originální scénář, ale bohužel s očekávaný koncem. A hlavně vynikající herci ... . Na tento filmový zážitek budu hodně dlouho vzpomínat. Pro mě zatím nejlepší Belgický film, který bych doporučil všem. ()

NSN

Uvěřitelný postavy s nepříliš bujným vtipem, optimismem a nadsázky. Nenápaditý scény a konzervatismus zachraňuje neotřepanej nápad, jeho realizace a smysluplnej závěr. ()

tata22

Obávám se, že z mého pohledu se jedná o promarněnou příležitost. Dost dobře našlápnuto, dost dobrý námět ale jakoby tomu něco chybělo. Třeba scéna,kdy krásná španělka osloví kluka na vozíku a pak si s ním jde povídat mi nepřišla úplně reálná. Škoda, škoda, čekal jsem víc, mnohem víc.... ()

Mar_Mar

Úžasně ulítlá chromajzlovská road movie! Fuck doctors, fuck Ryanair a hurá se setrou inzulínkou do Španělska! Kluci si to užili naplno a do konce a tak to má být! ()

R-2

Přečetl jsem si hodnocení od Marigolda (většinou s ním souhlasím) a vyrazil do kina, ale v kině sem pak byl o to více překvapen. Místo očekávané komedie ve stylu Prci prci, na mě film působil solidnějším a klidnějším dojmem. Celkově bych vyděl hodnocení filmu spíše na drama a road movie, ta komediální stránka se jistě také najde, ale jde o situační momenty, které ukazují postoj kluků ke svým handicapům (zatím co v Prci, šlo přímo o humor cílený na diváka). Za mě dostává film 5* = za nápad, za příběh a pak za výkony samotných herců = pro mě prostě film, kde se smějete přes slzy. Viděl v kině 90% ()

nudlis

Asi je jasný, že konec je očekávatelnej, ale co na tom? Dyk tady přece o nějaký překvapivý rozuzlení nešlo. Asi šlo o to, že i kluci na vozejku nebo slepci si můžou užít trochu srandy (i sami ze sebe) a sexu. Film pobavil a o to jde, bylo to velice příjemný. ()

navel

Ani fakt, že místy je zde velká podobnost s Klepání na nebeskou bránu, nedokázal zabránit plnému hodnocení, protože místo toho, aby mě film po většinu času nutil trpět za utrpení druhých, dokázal mě upřímně pobavit na místech, kde bych se jindy styděl zasmát. ()

Alvin

O mnoho lepší než přeceňovaní Nedotknutelní. Hlavní hrdinové tu nemají jenom své postižení a nesplněné sny, ale také svůj lidský charakter, světlé a stinné stránky povahy, což z nich dělá daleko uvěřitelnější postavy. Je to smutný film, u kterého se občas musíte smát. ()

Jurcekk

Skôr pre televízneho diváka, miestami trochu lacné, aby sa aj tí menej zdatní zasmiali. Tie Larsove bolestné grimasy... Ale ako hovorí Marigold si to udržuje obdivuhodné dekórum. A čo tak scéna v bazéne s odvážnou skokankou Isabelle de Hertogh. Excelentné. ()

psycho.ta odpad!

5***** dávám sobě za TEN VÝKON, že jsem na TOTO zvládla koukat HODINU a až poté jsem to vypnula s tím, že už to dále nezvládnu. Strašlivej, STRAŠLIVEJ nesmyslnej film o ničem, u kterého budete umírat nudou a stále si jen dokola opakovat : " tak coo, když už to jako konečně začne..ta sranda..ta KOMEDIE/ROAD MOVIE?" Mezitím budete jen přemýšlet nad tím, co se to sakra v tom filmu odehrává za totálně ujetej děj?! A až Vám dojde, že TOHLE JE CELÁ TA POINTA TOHOTO FILMU, tak už to dále nezvládnete a vypnete to..do nebe volající odpad! ()

joker211

Pekne prepracovany a dobre herecky obsadeny film, ktory skor dojme ako pobavi. Vobec som sa pri jeho sledovani nenudil. Jedine minus bol zaver, ktory je lahko predvidatelny. Pamatny moment: ked najviac postihnuty s trojice chce vypit drink cez slamku. ()

22. Dny evropského filmu

22. Dny evropského filmu