Zajímavosti k filmu (18)

 • - Součástí závěrečných titulků jsou i autentické fotografie spoluzakladatelů společnosti Apple. (SniperG1)

 • - Ashton Kutcher, který ztvárnil Steva Jobse, se i přes veškerou snahu o jeho dokonalé napodobení studováním jeho stylu života dostal do nominace anticen Zlatá malina pro nejhoršího herce za nepřesvědčivé ztvárnění. (x_silver)

 • - Pracovným označením snímky boli aj názvy Jobs: Get Inspired či Steve Jobs. (MikaelSVK)

 • - Když Jobs (Ashton Kutcher) navštěvuje hodiny kaligrafie, vidíme, že kreslí jen jedničky a nuly, tedy základ binárního kódu. (jajush)

 • - Ashton Kutcher dostal ponuku na úlohu Jobsa esemeskou na svoj nový iPhone 4S. (Zdroj: Bonton)

 • - Na filme sa podieľal i Steve Wozniak, spoluzakladateľ Apple a blízky Jobsov kolega. (Zdroj: Bonton)

 • - „Nesmierne si prácu Steva Jobsa vážim a mám veľa priateľov, ktorí ho poznali alebo pre neho pracovali," uviedol Ashton Kutcher. „Rozhodovanie, či túto rolu prijmem, však bolo ťažké. Stvárniť autenticky niekoho takého významného a známeho ma trochu desilo. Na druhej strane to bola životná výzva." (kacer4)

 • - Josh Gad, představitel Steva Wozniaka, v rozhovorech několikrát popisoval otrocký perfekcionismus Ashtona Kutchera, který ztvárnil Jobse. "Přišel na plac, rozhlédl se a někde úplně vzadu, kam by kamera ani nedohlédla, našel jako rekvizitu nějaký čip a říká: 'Dejte to pryč, tohle vyrobí až za dva roky.'" (Brousitch)

 • - Sám Ashton Kutcher patří mezi významné technologické investory. Skrze svůj investiční fond vstoupil v minulosti např. do firem Skype, Foursquare, Airbnb či FAB. (Degreet)

 • - K první ukázce z filmu se vyjádřil také jeden ze zakladatelů firmy Apple Steve Wozniak slovy: „Není to ani blízko realitě. Nikdy jsme neměli takovýhle rozhovor, ani role, které nám přisuzuje. Špatně jsou i samotné filmové osobnosti, i když ta moje má k realitě trochu blíže. Nezapomínejte, že mé cíle byly inspirovány hodnotami Homebrew Computer klubu, jehož Steve J. nebyl členem a naopak on byl tím, kdo se teprve později dozvídal o dopadu počítačů na budoucí společnost. Všechno je špatně. Stevova klíčová myšlenka byla vyrobit 20dolarovou PC desku a prodávat ji za 40 dolarů členům Homebrew Computer klubu, aby mohli postavit počítač, který jsem vymyslel já. Steve byl obchodník a vždycky našel cestu, jak vydělat na mých nápadech. Nikdy jsem nevypadal jako profesionál, oba jsme ještě byli děti a náš vztah vypadal zcela jinak, než naznačuje ukázka. Je mi trapně, ale jestli bude film jako celek dobrý, tak se to zlepší. Jestli chcete znát realitu, kupte si moji knihu iWoz.“ (Claude Speed)

 • - Ashton Kutcher chcel stvárniť Steva Jobsa čo najlepšie, dokonca študoval aj jeho chôdzu. (Cherry_Bomb)

 • - Ashton Kutcher pre rolu Stevea Jobsa, dva dni pred začiatkom natáčania, skončil v nemocnici. Chcel sa totiž natoľko vžiť do svojej úlohy, že si osvojil Jobsovu frutariánsku diétu. Jediné, čo konzumoval, bolo teda čerstvé ovocie. Čo malo za následok zlyhanie pankreasu. (Flipko)

 • - Film vznikl bez jakéhokoli zásahu nebo podílu firmy Apple. (Kritiq)

 • - Vedle Los Angeles probíhalo natáčení také ve skutečných lokacích, spojených s filmovým příběhem. Štáb se tak podíval například do původní garáže, kde Steve Jobs se Stevem Wozniakem sestaviil první počítač Apple I., či v Palo Alto v místech, kde Jobs vyrůstal. (eugeene)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace