Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

najki

je to TV film a tak to aj dopadlo. problemom je, ze tento film je neautorizovany, a tak je tam velmi vela veci nepravdivych alebo nepresnych. staci si precitat autobiografiu Steva Wozniaka iWoz a hned je par veci inych. Kazdopadne tento film nepovie vela ludom, ktori ani netusia, ze nejake Apple existuje. a film skace odtial tam a clovek ak nie je od fachu, tak sa dost straca. skoda, autorizovany film by bol urcite ovela zaujimavejsi, hadam raz ... ()

P@\/EL

Bezesporu vynikající film o historii dvou počítačových firem, které v dnešní době mezi ty vůbec nejznámější. Film je rozhodně více než zajímavý a hodně originální. Dozvěděl jsem se spoustu důležitých faktů o věcech, s nimiž se setkávám každým dnem. Zaujaly mě především úplné začátky obou firem. ()

SunnyMan

Roztomilý dokument o dvou podvodníčcích, co na rozkrádání nápadů ostatních a podvodech vydělali majlant.......celkem chápu, že jde o neautorizovaný životopisný snímek, většinu z toho, co se tam děje si Gates a hlavně Jobs určitě do rámečku nedali....:)......Na TV dokument hodně solidní, čili za 4* ()

noha7

Wow! Tak trochu životopisy Jobse a Gatese z pohledu firem, které je obklopovali a které oni dotáhli na vrchol... Opravdu poučný a před začátkem semestru motivační film pro ajťáky :-) ()

TadashiCZ

Na televizi skvělý film, který bohužel trochu straní Microsoftu. Myslím, že oba mají své chyby a tvůrci se pokusili přes vypravěče, Ballmera, dostat člověka na stranu Microsoftu. Závěrečné titulky mě v tom utvrdili. Vyzdvihl bych výkony Noaha Wyle a Johna Di Maggia. Anthony Hall mi přišel takový, sice správně ukazoval temnou stránku Gatese, přesto nehodící se. ()

Hall900

Film sráží do průměru už samotný scénář.Opět si zas jednou někdo v Hollywoodu řekl že reálné události by přeci jen mohli být ještě lepší.Ne nemohly.Nepůsobí to ani cool ,ani přehledně a už vůbec né soudně.Třeba scéna kdy si dá Jobs LSD a potom se válí po zemi a my nesmyslně pozorujeme jakýsi pole.To se nestalo. Nicméně Steve uvádí ve své autobiografii že když mu bylo cca 19 a zkoušel LSD v poli,slyšel vážnou hudbu,kterou hrálo celé pole, a on byl dirigent. Pokud jste však ignorant jako většina lidí v té kouzelné zemi jménem Amerika,nebude vám to vadit.Vadit vám ale asi bude,že nebudete vůbec stíhat co se to tam vlastně děje.Film mě přesto dobrou osmdesátkovou atmosféru(až jsem si chvíli říkal z jakého roku to vlastně je), velmi trefný soundtrack. a zajímavé herecké výkony(pokud to celé berete jako parodii sebe sama).Příjemná oddechovka pro většinu geeků ()

LooX

Fil o tom, jak vznikl Apple a Microsoft. O tom, jak se z nadaných studentů stali pracháči na entou a z jejich firem které vznikly v garáži/motelu se staly největší giganti s miliardami dolarů na účzech. Že to nemůže být zábavné? Věřte mi, že je. Už jsem to viděl několikrát. ,,Já dám 900 dolarů, ty 600 a budem si říkat Microsoft..." I takhle se zakládají velké firmy :-D ()

gizi

Pro mě překvapivě dobré. Krásně to ukázalo, jaký byl asi Jobs a taky jaké jsou základy Microsoftu a jaký byl i Gates. 75%, 2.11.2014. ()

kodwin

Zklamání. Špatný casting na Gatese, několik zkratek, které radši měly být vynechány. Tolik očerňovaný jOBS je o třídu lepší. Slabé tři hvězdy a to jen za zmapování mého oblíbeného tématu a slušný výkon Noaha Wyla. ()

Jurator

Skvěle natočený autentický příběh několika studentů, kteří přišli s teorií ,,počítače pro každého" a dokázali jí jednoho dne využít v praxi. Začínali v garáži či na vysokoškolské koleji a neměli ani tušení, k jak ohromnému majetku zanedlouho přijdou a že je budou lidi srovnávat s vynálezci typu Leonardo Da Vinchi. Tento příběh bude zajímavý i za 500 let. ()

Marčus

Povinná školní pomůcka pro žáky IT škol, rozumný doplněk pro studenty VŠ. Obsahově místy nudné, ale v globálu, vzhledem ke spíše dokumentaristickému zaměření, únosně sledovatelné. 65% ()

Mzetko

Vynikající vyprávění o zakladatelích dvou z nejvlivnějších firem dneška. Ukazuje životní osudy, podvody, úspěchy a nápady, kterých ti dva měli požehnaně. Herci v rolích opravdu sedí - především Steve Jobs a Steve Ballmer jsou dokonalí. Výborný film, který si pět hvězdiček zaslouží. ()

wa_

,,Steve.Vy tvrdíte,že tohle zařízení je pro obyčejné lidi.Ale co by dělal obyčejný člověk s počítačem?!..Hehehe!" :) ()

jamescosa

Průměrný programátor a geniální obchodník Gates vs. průměrný vizionář a geniální žvanil Jobs. Používám PC i Mac a každé má něco do sebe. Mám vás rád hoši oba. R.I.P. Steve. ()

vilimen

Muzu rict, ze film asi neni uplne pro kazdeho, myslim, ze ajtak jako ja tento film moc oceni, ale nekteri lide nemusi mit pochopeni. Podle me je to naprosto skvele zpracovana historie Applu a Microsoftu a je krawsny sledovat, jak se to v zacatcich rozvijelo... Mohu tento film doporucit, koho tato problematika zajima. ()