Příběh o tom, jak novodobí vizionáři Bill Gates a Steve Jobs změnili svět. Na počátku digitálního věku stáli dva géniové Bill Gates a Steve Jobs vizionáři, kteří rozpoutali nesmlouvavý závod rozvoje technologií, souboj titánů v podobě firem Microsoft a Apple Computers. Od vysokoškolských kolejí až po křesla v ředitelských pracovnách jejich život nikdy neprovázela nuda, ani to nebyla žádná selanka. A nechyběl v něm ani humor. (oficiální text distributora)

RedRose

Počítačová historie je moje hobby už přes 20 let!! A protože o ní něco málo vím, tak mi tento film přišel naprosto úchvatný a k dokonalosti mu chybělo snad jen málo! V hlavním dění se sice úplně pozapomnělo na další významné konkurenty, kteří hýbali historií (Commodore, Amiga, Atari, japonci atd), ale to jsem filmu už odpustil, stejně jako spoustu dalších historických nepřesností! Stevena Jobse jsem měl vždy rád (i v dobách před iPhonem, kdy ho většina lidí u nás ani neznala!), za jeho přístup, názory a celkově trochu jiný pohled na svět jako takový a tento film to jen podtrhnul. Navíc ho hraje můj oblíbenec "Flynn z Pohotovosti" ;-) A můj názor na velkého malého muže Billa Gatese, kterého taky beru jako technologického vizionáře, ale až tak rád ho nemám, se taky nijak nezměnil... Převelice důležité je zde vyzdvižení klíčových postav v pozadí (Allen, Ballmer, Wozniak, Wayne a Markkula) je taky moc pěkně zachyceno, protože bez těchto lidí, by Microsoft ani Apple nikdy nevznikly!! Naprosto skvělý filmový výlet do počítačové historie, navíc civilně vyprávěnou formou, která není jen pro nás geeky! Pokud někdo neví "jak to vše začalo", vřele doporučuji, protože zhruba tak se to odehrálo! Na konci filmu je trochu zavádějící titulek, že Microsoft vlastní část firmy Apple Computers, což byla ve své době pravda pouze pár měsíců, než Jobs finanční pomoc Microsoftu vyrovnal. 95% /// EDIT: Po shlédnutí novodobějších filmů jOBS 2013 a Steve Jobs 2015, které jsou sice taky velice dobré, můžu s klidným svědomím napsat, že tento snímek je stále mnohem lepší než oba zmíněné..... ()

zmess

Pekný, náučný príbeh o dvoch najväčších IT gigantoch, ktorý určite zaujme aj ľudí, ktorí sa o túto sféru príliš nezaujímajú, no pre fanúšikov okien či jablka povinná jazda. ()

KdG

Notoricky známá historie v hraném dokumentu, nic víc nic míň. Některé scény jsou ale fakt dobré. ()

stiewe

Na můj vkus poněkud rychlým krokem proběhnutý vznik, dvou nejdůležitějších počítačových firem. Na druhou stranu úsměvné jak jisttí lidé, pouhým jediným chybným rozhodnutím odsoudili své firmy k zániku či pouze průměrné počítačové firmě. ()

Expertt

Drama možná spíš dokumentární film, pro někoho nuda a žádnej velkej potenciál, ale když se zamyslíte jaká to byla senzace a že takhle nějak se to asi skutečně odehrálo v pozadí těchto firem, úchvatný. Každý génius, vyzionář nebo vynálezce musí být tak trochu blázen. O trochu lepší zábavu co se týče děje, je možná film o novodobé historii vzniku facebooku čili sociálních sítích vůbec, The social network. ()

ilovebritain

Předesílám, že historie počítačů je mi absolutně ukradená a tento snímek jsem byla nucena shlédnout. Světe div se, ona to není taková blbost, jak nám napovídá žánr, obsazení i název samotný. Je mi však sympatické, že si film nehraje na nějaké napnuté životopisné drama, jak se v poslední době stává v oblibě.(Za sebe smutně konstatuji, že tvůrců a nikoli diváků)Byla to banda cvoků, ze kterých vyrostla grupa arogantních, psychicky nevyrovnaných, bohatých zmetků. Krom závěrů žádné velké příkrasy ani přehnaná dramatizace, což jednoznačně svědčí věci. Noah Wyle alias Jobs mě přesvědčil, že hrát umí, jenom asi nechce nebo co, když projdeme jeho následující role. ()

dogma97

Navýsost vzrušující a využitelné téma, bohužel zpracování mě zklamalo (např. komentování některých epizod jakoby z nadhledu vyloženě oslabovalo jejich dramatický účinek). ()

Shitonit

Celkově výbornej film, ke kterýmu jsem se dostal úplnou náhodou. Místama poněkud nedrží sledovatelnost, trošinku jsem se ztrácel, ale jako naučná pohádka jak chuďas k megaštěstí přišel je to hodně povedený. ()

vitac.

Dost kolegů se divilo, že jsem Piráty ještě neviděl, tak to mám po deseti letech za sebou... Že to je TV film jsem si přečetl až teď tady, takže můžu v klidu vynechat kritiku zpracování, že je to TV film je prostě poznat. Co ale neodpustím je úvodní chaos v postavách a prolínání dvou rovin (říkejme jim jednoduše MS a Apple) - těžko jsem se orientoval kdo je kdo (zvlášť když se polovina řízků jmenuje Steve nebo tak nějak:) a vypadají podobně). A to jsem měl proti úplně neznalým výhodu v tom, že alespoň Gatese a Ballmera identifikuju. Nakonec mě ale film do sebe vtáhl a byl to fajn IT western:) Lepší tři. ()

Black3R

Vynikajúci film o začiatkoch PC :) Divák sa dozvie ako vtedy ľudia premýšľali, čo vývojárov inšpirovalo a ako ťažko sa vtedy niekto presadil z niečím čo je dnes pre nás úplne bežné. Tu je názorný príklad na to že treba byť inteligentný a hlavne obratný. ..... 85% ()

Peter-1307

Skutočne nadpriemerný TV film o vzniku počítačových gigantov Apple a Microsoft. I keď asi pre počítačových laikov skôr nudný. Dobré herecké výkony nielen Noaha Wylea a Anthony Michaela Halla dávajú filmu pridanú hodnotu. Vec čo sa mi na tom filme páčila, tak otvorene prezentované ak ide o business tak etika ide bokom a žiadne svinstvo nie je problém Microsoft a Billa Gatesa nevynímajúc. Vec, ktorá mi vadila, do 90 minút vtesnali až príliš veľký časový úsek, takže dej bol až príliš “nahustený”. ()

yaqwsx

Vím, že je blbost srovnávat televizní film s klasickým velkorozpočtovým, jenže... Tady se nedá jinak. Ano, má hlava si nemůže pomoci a pořád porovnává Piráty s The Social Network. Když to vezmu z IT pohledu, tak ano, oba filmy si občas sem tam něco sci-fi přihdí, ale jinak se drží celkem slušně reality. Jenže The Social Network má neskutečně půbavnou atmosféru, která Pirátům chybí. Piráti mají větší potenciál, jenže jej nevyužili, respektive spíše nevyzněl díky velice chabé atmosféře. Bez ní také pořádně nevynikne celkem chaoticky a zlomkovitě vyprávěný příběh. Prostě jsem čekal víc... ()

teltri

Moja srdcovka, moja lahôdka. Milujem dokumenty o vede a technike, obzvlášť o histórii počítačov. Taký zlatý bol Steve Jobs v podaní Noaha. To museli byť časy, keď to všetko v Kalifornii začínalo. Tú scénu s "obchodem století" by som presne takto natočil. ()

Viper86-V1

Takřka neznámý a přitom velmi zajímavý, včetně několika skvělých režisérsko-kameramanských parádiček natočený film o zrodu a prvních letech funování společností Apple a Microsoft a především pak o jejich hlavních tvářích Steveu Jobsovi a Billu Gatesovi. Snímek působí velmi věrně jak zachycením dobové atmosféry, tak snahou o nestranný pohled na téma, kdy ani jeden z obou pánů rozhodně není sympatie budícím příkladem Mirka Dušína. Vyzdvihnout musím hlavně skvělého Noaha Wyleho v roli "pana jablka". Pro mě za čtyři hvězdy, u lidí nezajímajících se o problematiku (byť film samotné programování a hardwarovou stránku věci vůbec neřeší a soustředí se takřka výhradně na dějovou linii postav) ale lze z důvodu zájmového odstupu od děje pochopit i hvězdy tři. ()

subic

Mě se tenhle film začíná s každým dalším opakováním v TV líbit čím dál víc. Škoda, že nevyšel na DVD. 85% ()

borohub

Daleko lepší než Jobs, ikdyž to nemapuje tak dlouhou dobu existence obou firem.. Historicky přesnější, mnoho nových věcí, které jsem nevědě jsem se dozvěděl, herci docela obstojní. Trošku jsem se ztrácel v postavách, ale jinak good.. 85% ()

Murysek

Pěkné zpracování příběhu o začátcích Microsoftu a Applu, na TV Film opravdu hodně slušné. Vyprávění je sice řešené dost skokově, ale myslím, že ty důležité věci tam jsou a chybí zbytečné nudné tlachání a prázdné záběry. ()

Plague.

Nejlepší film z počítačového prostředí, jaký jsem kdy viděl. Jeho kvality podtrhuje nejen zpracování, ale celý děj, který je opravdu podle skutečnosti. Mělo by se to pouštět na školách v dějepise... ()