Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

maseer2

tuctová komiksovka s profláknutým příběhem, která je mimo výborné akční scény primárně jen hloupoučkou romanťárnou pro patnáctky.. a Sony se nadále pokouší plést z hovna bič.. ()

6thSun

V kině bych se unudil, doma jsem většinu kecacích scén přeskočil...a stejně to byla pakárna. Andrew Garfield je ale sympaťák, to jo. ()

GeusX

U druhého "amazingového" dílu jsem se docela nudil... Nebavili mne ani klaďasové ani záporáci. Dvě až tři hvězdy. (DVD) ()

Borrtex

Po velmi ale opravdu velmi slabé jedničce jsem byl naprosto překvapen a ohromen, když jsem viděl toto pokračování. Nevím, jestli to bylo hudbou nebo prostě mnohem lepším scénářem, ale tohle se dá už dost porovnávat s mým oblíbeným klasickým Spider-Manem. U jedničky se mi nelíbil ten až nepříjemně do očibijící vykrádací scénář z klasického Spider-Mana, kdy jsme všechno už znali z jedničky a tak nás mohlo maximálně naštvat a vytočit, že to vidíme znovu a ještě s jinými herci... fuj.... Ovšem zde už je všechno jinak a já se tak konečně podíval na něco nového, co jsem ještě ve světě všech těch Spider-Manů neviděl. Hodně dobrý start, kde mě překvapil Paul Giamatti v menší roličce, kde jsem ho skoro ani nepoznal. Perfektní děj, perfektní Andrew (nevěřil bych, že to někdy řeknu..., kor po výkonu Tobyho Maguiryho) ovšem trošku slabší finále, které bylo krapet nad rámec celého filmu ovšem epické slow-motion vyvrcholení bylo dokonalou perlou celého filmu. Akční, dojemné a nervydrásající pokračování, z něhož mám obrovskou radost. Očekával jsem podobnou blbost jako jednička, ovšem ne, tohle je sakra lepší. 85% ()

MoiJe

Vizuálne parádne. V rámci žánru som ochotná sa baviť aj na očividných nezmysloch (a tým nemyslím len trenky a lietadlá). Foxx mi pre rolu príliš nesedel, ale budiž. Ako celok... nech si vraví kto chce, čo chce, bavila som sa. Fakt som sa bavila. (Piata hviezda skôr ako zdôraznenie, že pre mňa zatiaľ asi najlepší filmový Spidey. A teší má, že akurát moje hodnotenie ho v danej chvíli posunulo na červenú čsfd hranicu. :)) ()

Terva

Tak že nic nového pod sluncem. Rozmazaný obraz, rychlé střihy a herecké obsazení je s prominutím příšerné. K dobru možno připsat hudbu a ozvučení a hlavně hlavního záporáka Jiskřičku, pardóón Elektra, ale i tak se mi pohledem na tohoto modře elektrizujícího černocha vybavil v paměti jeden film - kecám dva filmy, kde pravděpodobně vzali tvůrci inspiraci. Ty filmy jsou Bělásek a Trávníkář. CITÁT - Jdeme zabít pavoučka!!!....... Dávám sice za tři, ale myslím spíš tak na slabou padesátku. ()

jh666

Vážně, někteří lidi by se měli probrat, protože tohle patří k nejlepším filmům od Marvelu vůbec. Měl jsem rád Raimiho Spider-mana, i trojku, ale tohle celou tu sérii strčilo do kapsy. Konečně Spider-man podle komiksu. Po trailerech jsem se bál, že bude film vypadat jako počítačová hra, ale nestalo se tak. Po technické stránce je film naprosto perfektní. Efekty, zpomalovačky a konečně film, kde bylo opravu vidět 3D. Soundtrack byl naprosto geniální, hlavně ve chvíli, kdy Electro přeskakoval mezi těmi sloupy. Mimochodem Electro se Foxxovi opravdu povedl. Záporáci byli vůbec skvělí. Giamatti měl sice minimum prostoru, ale naplno ho využil. A pak je tu Green Goblin. Řeknu jediné DeHaan se pro tu roli doslova narodil. Měl jsem rád Defoea i Franca, ale tohle bylo prostě mistrovské. Teď se dostávám k poslední části. Spousta lidí nadává na romantickou část, ale ta k Spider-manovi prostě patří a tady byla naprosto uvěřitelná. Mezi Andrewem a Emmou to opravdu funguje, proto vyzněla ta scéna přesně tak, jak měla. Akční a dojemná zároveň, To dojemná podtrhuji, protože mě ještě nikdy film nedonutil k tomu, aby mi ukáplo pár slz. Navíc zde bylo skvělé navnazení na Sinister Six. Takže jen tak dál. 100% ()

Ouwen

Celkem dost ukecaná hitparáda dialogů hlavních postav. A myslím si, že ty koleje jsou až moc natažené. Ne však tolik, aby film upadl do studny stereotypu, protože následně přichází akční scéna, kde všechno padá, lítá, z centra města se stává rázem bojiště, kde hlavní hrdina předvádí úchvatné kousky za doprovodu šikovných zpomalovaček a co, že v druhém dílu jsou dvě záporné postavy?! Možná to uskupení akčních scén a dialogů šlo lépe nasekat, ale i tak jsem nadmíru spokojený. Rhino je takovej bonbón na konec a snad bude mít prostor aj ve trojce. Na kterou mimochodem netrpělivě čekám, tenhle Spajdík má něco do sebe. A i když to není tak vyšperkovaný, jako jednička, pořád se jedná o důstojné pokračování s docela, alespoň pro mne nečekaným úmrtím jedné z předních postav. 8/10 ()

Chermy

Pokud chcete někoho unudit k smrti, mám tu letos prvního filmového adepta. Ubulenější scénář aby člověk pohledal a to si tak rád střílím z ufňukánka Tobeyho Maguira. Panu režisérovi se podařilo udělat ze sympatického a talentovaného Andrewa Garfielda ještě větší tragickou trosku. Bravo. A to je v podstatě vše. Bulí Peter Parker, Gwen Stefani, pardon Stacy, teta May....na konci bulí všichni...... a je to asi stejně zábavné jako peripetie doktorů z Počátku. Všechno už Spider man někdy řešil....tady se to jen řeší víc křečovitě a zdlouhavě. Celou dobu jsem v duchu křičel...TOHLE NIKOHO NEZAJÍMÁ!!! Ale vůbec! A tenhle romantický blivajz je proložený třemi dech-beroucími akčními záběry.....Takže si stačí pustit trailer, je v něm to podstatné :) ()

JohnCZ

Raimiho Spider-Man a vlastně pavoučí muž obecně mě nikdy moc nebral, ale současný reboot mě setsakra baví. Líbí se mi větší důraz na vztahovou lini a emoce celkově, ale i fandové akce si přijdou na své - tentokrát v hodně barevném a výbušném provedení. Příběhově to je typický Marvel - tedy superhrdina vs. superpadouši + nějaké ty existencionální problémy. Nic originálního se nekoná ani po stránce soundtracku. Zimmer se hodně vykrádá (hodně v tom byla slyšet jeho práce z Crysis 2) a ačkoli se mi líbilo mixování orchestriální hudby a dubstepu včetně přímého zapracování do dění na obrazovce, působil na mě celý soundtrack dost mainstreamově a tedy poměrně tuctově. James Horner v jedničce byl mnohem lepší. ()

villon17

Blbinka, nemohla sem uvěřit, na co se to dívám, puberťácky pojatý, jeden hrdina za druhym, trapný scény, ale Jamie Foxx byl skvělej a z jeho hlasu mě mrazilo. ()

corpsy

Mám Spideyho rád. V akejkoľvek forme, animovanej ( väčšinou seriály z 80. rokov ), komiksovej ( spomínajme na jedno vydavateľstvo, ktoré ho začiatkom 90. rokov priviedlo do Československa ), alebo filmovej ( vybavuje sa mi popri Raimiho trilógii aj live-action seriál zo 70. rokov ). A preto som sa uchýlil k vyššiemu hodnoteniu, aké si tento spektákel zaslúži. Jeho chyby sú ale badateľné a dosť podstatné. Hlavnou, zbytočné naťahovanie, z ktorého plynie občas až zúfalá nuda. Druhou, nemám nič proti tomu, že sa tvorcovia snažia väčším záberom chytiť do pavučiny čo najväčšie spektrum divákov, ale humor a dá sa povedať aj hlavný milostný motív je ešte infantilnejší, ako minule. Treťou, komiks má byť predovšetkým komiks, ale toto najnovšie dobrodružstvo Pavúčieho muža mi ho pripomenie len v niektorých scénach ( hlavne v tých akčných, ktoré sú mimochodom perfektné ). Takže podľa toho všetkého si nezaslúži ani tie priemerné 3 stars, ale z môjho subjektívneho pohľadu ( a pohľadu jedného z najlepších 3D, aké som v kine videl ) musím ustúpiť rozumu a uprednostniť prvú signálnu sústavu. ()

Pegas1632

výborně natočený 3D a krásně přehledný souboje, jak jsem dlouho neviděla. Oproti tomu teda děj zavání patosem a klišé až moc. Záporňáci jsou nevýrazní, mladýmu Harrymu Osbornovi by slušelo víc prostoru, ale to se snad dočkáme v trojce, jestli vůbec bude, protože dvojka se teda nepovedla :/ ()

Marek1991

Zaujal ma ten smutný záver s akoby obetovaním sa pre druhých, ale zvyšok už toľkokrát v rôznych podobách videní so stále tým istým obsahom a charakterom, že až nechápem načo stále majú potrebu mladej generácii predhadzovať týchto superhrdinov, občas mi to ozaj príde ako vymývanie mozgov. Normálne ma to robí imúnnym voči všetkej tej technologickej vyspelosti, efektom, či akcii. ()

Torision

Možná jsem měl omezit koukání na trailery, protože ty toho prozrazujou o ději až moc a docela mě mrzelo, že jsem hodněkrát věděl dopředu, co se stane. Jinak to ale byla celkem ucházející zábava a doposud nejslabší film o Spider-Manovi (snad mě trojka za 2 roky potěší o trochu víc). Už (téměř) úvodní scéna, kdy se Spidey dokonale choreograficky houpe na sítích skrze město a následná skvěle natočená honička za hudby Hanze Zimmera slibovala, že tenhle film bude vizuálně natočenej perfektně, což splňoval v každým aspektu a ve 3D to byla lahoda sledovat. Pak se film dělí na mikročásti. Jedna se točí kolem Harryho, ta mě bavila hodně, ač měla goblinské rozuzlení až hodně pozdě. Pak je část kolem Maxe Dillona/Electra, ten je sice Jamie Foxxem zahranej skvěle, ale jeho postava tam má na několik desítek minut úplnej výpadek a pak je tak už tak mocnej, že mi přišlo úplně nemožný, aby ho Spider-Man mohl zastavit. A ta část kolem Gwen, kdy jsem se občas pousmál nad správnou komixovostí ale prostoru dostali naopak dost a postupně to byla už nuda sledovat tu jejich lovestory. Rhino tam byl v podstatě zbytečně a když už se fight mezi nám a Spider-Manem rozjel, byl konec. A vůbec nejhorší na tom bylo, že tenhle film (nebo tenhle reboot) měl odkrývat "untold" story o Peteru Parkerovi, ale zase jsme se po jedničce v podstatě nic nedozvěděli. Díky čsfd za možnost vidět film v předpremiéře. ()

liquido26

Slušný standard. Ale přestože superhrdiny a filmy s nimi mám rád, začínám mít pocit, jestli už jich nebylo příliš na to, aby mě ještě něco nadchlo natolik jako třeba Batman Begins nebo Iron Man (ten první). ()

berny2468

Ikdyž teda komiksové hrdiny zrovna nemusím, tak tenhle byl skvělej. Naštěstí hlavní zaporak je oproti minulému dilu zajímavý, hlavně díky výbornému vykonu djanga. Nejlepší na filmu bylo 3D, které u tohohle filmu zbytečné určitě není. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)