Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

salisbury

Snažil jsem se co nejméně zaplést do pavoučí pevně sešňorované sítě, ale obávám se, že jsem se vyloženě do ní zamotal. Mé očekávání bylo zelektrizováno katodou i anodou a já jsem se uvrtal do příběhu pln efektní podívané, která mi nabourala iluzí myšlenky. Točil jsem se v bludném kruhu mezi elektrickými výboji, ze kterých mě nezachránil Pavouček, ale závěrečné titulky. Příběh utkán na kolovrátku mě nechal chladným a já s pocitem lehkého neuspokojení opustil kinosál doufaje nápravy v blížících se pokračováních. ()

ConanVJ

První Amazing Spider-Man se mi líbil a jak už jsem psal, nemá cenu srovnávat to s předchozí trilogií. Druhý díl má opět povedeného hlavního záporáka, kterým je Electro v podání J.Foxxe, který roli zvládnul. Garfield je podle mě taky parádní volba a sedí ke komixové předloze hodně dobře (I když by mohl trošku nabrat svalovinu :D:D:D ). Co mě trochu zklamalo byl prostor pro Goblina a Rhyna. Goblin tu má zásadní zvrat situace a Spider-Manova života (což jsem čekal až další díl, protože tady nemá tolik prostoru, jak by si zasloužil a vše se děje ke konci filmu........ Ti kdo znají comicsovou předlohu mi dají za pravdu, přišlo to moc rychle a když už to přišlo, měla tu být alespoň krátce ještě jedna osůbka, se kterou to bylo spjaté taky). Rhyno tu je jen jako tečka za filmovým děním, což je rozhodně škoda........ . Příběh je rozhodně povedenej a nemám mu co vytknout. Akce je zde přehledná a i když jsem to neviděl ve 3D, nevadilo to, protože tu neni tolik rušivých efektů, které jsou bez 3D otravné. Co se týče efektů, tak ty jsou opět luxusní a zvlášť hrátky s elektřinou jsou pastvou pro oči. Hudba není zrovna nic extra, nicméně nic rušivého zde není. Teď nezbývá než počkat na 3D BD a za dva roky na další díl. Pro mě hodně povedená comicsárna který dávám 95% :) ()

J009

Od dvojky Spidermana jsem si sliboval mnohem, mnohem víc. Očekával jsem trochu zlepšení oproti slabšímu prvnímu dílu, ale to se tedy nestalo ani omylem. Naopak dvojka je ještě horší, zapadá do naprostýho bláta a nic na tom nemění ani armáda nudných záporáků, v čele s Foxem, od kterých jsem doufal v rozhýbání a rozpumpování celého děje, mnohem větší jiskru prostě. Což se rozhodně a bohužel nestalo a film je tak na můj vkus extrémně dlouhý, nemá to žadný spád, mě to absolutně nevtáhlo do děje, některé dialogy jsou vyloženě trapné. Nehrát v kině hudba tak nahlas, zdřímnul bych si u toho. Ani finále filmu není nijak epická záležitost, jakási pomyslná třešňička - nic, žádná velká řežba, kterou by divák doslova hltal. Spíš takový místama dost tupý. Doufám, že tahle pavoučí série bude předčasně ukončena, protože se dost bojim toho co přijde příště a hlavně, že by to mohlo vést k ještě většímu doprznění celé série. ()

sidzej

Rovnako dobré ako jednotka. Síce mi chýbal Hornerov ústredný motív a trocha vadilo občasné prehrávanie Jamieho Foxxa ale skvelé 3Dčko a výborné akčné scény mi pár nedostatkov bohato vynahradilo. Humor a emócie fungovali a ja som sa bavil. Teším sa na trojku. 90% ()

PauloZ

Škatulku letního blockbusteru si druhý úžasný spidey odbyl na 100%. I tak ale zůstal lehce ve stínu svého předchůdce, který jako celek funguje lépe. Máme tu vypiplanou akci, dechberoucí fly scény (hlavně v první polovině filmu, tam jsem si opravdu velmi liboval), efektivní 3D a pár zábavných momentů. Nečekejte ale příliš promyšlený scénář. Web měl v hlavě asi moc nápadů od kterých nechtěl upustit, protože až na tu vizuální stránku je to dosti přepláclé a zdlouhavé. Akt s Elektrem je sice chutný, ale přesto vizuální bordel a následný fajt s Harrym už vyzní trošku vynuceně a nedotaženě. Pěkné scénaristické momenty najdu dva (hlavně dospělácká scéna, která všechno posouvá dál a scéna s malým klukem v závěru). Na můj vkus bylo moc i těch romantických scének. Sečteno a podtrženo je druhý díl přeplácaná hříčka efektů účelně natočená pro dnešní teenageri, jehož obsah se nevratně vytrácí v délce stopáže (např. naprosto zbytečný důraz na nějaký noční let, který je v té akci stejně beztak každému šumák). 3,5* ()

draggo

Volba, zda jít na druhého/pátého Spideyho do kina je velmi jednoduchá. Líbil-li se vám předchozí film, bude se líbit i tenhle. Pokud se nelíbil a vy stále se slzou v oku vzpomínáte na Tobeyho, vyhněte se tomu obloukem. U Amazing Spiderman 2 vás žádný velký posun od minulého dílu nečeká, jede se ve stejných spolehlivých kolejích. Na jednu stranu je to dobře - skvělí Andrew Garfield s Emmou Stone opět tvoří mimořádně sympatické ústřední duo, kterému prostě nejde nefandit. Jiskří to kezi nimi pěkně, "romantika" vůbec neruší, ba naopak ty části ve stylu teenagerské komedie mě bavily opět nejvíc, tady se talent pana režiséra nezapře. O to horší situace ale nastává, když dojde na samotný superhrdinský příběh. Ten se tentokrát nijak zvlášť nepovedl, ten film na mě působil dojmem, že byl na poslední chvíli výrazně přestříháván - vyvrcholení přišlo zhruba půl hodiny před koncem filmu a ten zbytek na mě působil spíše ve stylu úvodu k nějakému filmu dalšímu. Vypadalo to přinejmenším divně. Ani záporáci se tentokrát moc nepovedli - Electro by byl nebýt vynikající práce trikařů mimořádně nezajímavý, protože jeho životní osud působí ve srovnání s dřívějšími záporáky mírně neoriginálně a bez nápadu. Druhý Green Goblin má sice ve své lidské podobě skvělého hereckého představitele, ale když dojde na proměnu, opět to dost skřípe, navíc se nám tenhle krasavec ukáže jen párkrát s tím, že se ho pořádně dočkáme asi až v trojce. Arrrgh. Naštěstí je ale tahle scénáristická bezradnost více než dobře vykoupena skvělými akčními scénami, tvůrci vizuálních efektů se tentokrát skutečně vyřádili a 3D to celé jen umocňuje - ten příplatek tady na rozdíl od nedávného Captaina Americy doporučuji. Celkově mi tedy dvojka vychází zejména díky bídnému scénáři o něco hůře než svěží jednička, přesto je to ale dobře stravitelný letní blockbuster, který ani moc neurazí. /70% a 4*/ PS: Jistý dějový zvrat jsem opravdu nečekal a dost mi vyrazil dech. Pokud jste viděli, víte který. Na moment jsem měl dojem, že se tvůrci chtějí opravdu přesunout k realističtějšímu a drsnějšímu příběhu. Snad příště budu mít víc než jen ten dojem. :) ()

ledzepfan

Jako proč né? Nově rozjetý Amazing Spider-man je pro mě aktuálně nejskousnutelnější, nejsympatyčtější a nejvyzrálejší marvelovská filmová série. V tomhle díle bych určitě našel spoustu věcí které mi nesedly, ale velmi kvalitní herectví opírající se o (v jádru) smysluplný scénář snažící se o seriózní přístup k divákovi + nějáká ta nečekaně těžká chvilka mi všechny nedostatky parádně zahojily a já se už teď docela upřímně těším až si podobně kvalitně odpočinu i u trojky. ()

schizmo

Čiré opakování z jedničky: film naprosto v pořádku - v poho akce, v poho efekty, kloudné obsazení, na dlouhou stopáž poměrně nenudící. Ale! To jedno velké ALE spočívá v tom, že vše už to v nějaké podobě bylo a tenhle úhel pohledu není ničím inovativní, odlišný či jakkoli jinak opodstatněný. Někdo by možná řekl zbytečný film? ()

Džany

Vše co napsal prezident Marvelu spisovatelům, jež pracovali na scénáři nového Spider-mana je pravda, ale...Andrew je tak uvěřitelný a jeho chemie s Emmou je tak pohlcující, že je vše jedno. Příběh tak přehlcený a překomplexovaný a zároveň tak lehký se jne tak nevidí. Já se královsky bavil a skoro padly i slzy. BTW. jsem moc rád, že Spider-man konečně hláškuje tak jak má a je vidět, že je opravdu teenagerem. ()

Adasin

Oproti jedničce jsem se přece jenom bavila o něco víc, ale taky "žádnej zázrak." Film má výborný soundtrack (tak od Zimmerovy účasti snad ani nikdo nic jiného nečekal, že jo) a dobrý vizuál, k tomu je v něm i víc zajímavých nápadů - škoda, že spousta z nich je zabita nudnými civilními částmi a pro mě nepříliš přesvědčivou romancí (holt neujíždím na Andrewovi Garfieldovi ani Emmě Stone). 6/10 ()

agentmiky

Myslím si,že se dvojka Marcu Webbovi povedla více,protože nabídla divákům větší akci,více nepřátelů a prostě celkově na mě působila daleko lepším dojmem.Mně se prostě nechce srovnávat tohoto Amazing Spider-mana s tím starším Spider-manem,ale ten novější je asi o trochu lepší.Andrew Garfield na mě působí sympaticky a docela mě překvapuje,že se neobjevuje v jiných filmech,protože je v tom nejlepším hereckém věku a zasloužil by si určitě nějakou tu velkou roli(nepočítám Spider-mana)v hollywoodském trháku s komerčním a diváckým úspěchem.Pak tu máme Emmu Stone coby Gwen,která byla daleko odvážnější než v jedničce.Nakonec se jí to stalo osudným.Teď se přesuneme k příběhu,který byl takový ten normální americký.Záporáci byli dobří(zejména Electro s Osbornem).Giamatti byl ve filmu trochu na vedlejší koleji,ale asi se ho dočkáme ještě ve trojce.Filmu dávám velice dobrých 80% ()

maddy

Já mám pre toho Spideyho asi slabosť, inak si to neviem vysvetliť. Už staromilá amazing jednička sa mi celkom páčila (3,5*; 7/10). Pokračovanie však doháňa ako akčné, tak aj technické resty z minula a predstavuje pravý veľkolepý moderný reboot, aký si Spidey v dnešnej dobe zaslúži. Nepôsobí ako v prípade prvého filmu ako odznova vyrozprávaný už známy príbeh s pred pár rokov, ale vydáva sa vlastnou dejovou cestou. Oproti súčasnej komixovej konkurencii je však Amazing Spider-Man úplne niekde inde. Nedá sa ani zďaleka porovnať s temnou konkurenciu z DC Comics (Dark Knight), ani s kvalitou, ktorú dnes produkuje úspešný Marvel (Captain American rules!). Je to jednoducho iná séria, pestrofarebná, hravá, detinsky naivná. A práve tým „pubertálnym tónom“ sa odlišuje. Otázne je nakoľko ste ochotný pristúpiť na tieto pravidlá potom čo nás komixovo rozmaznal Marvel. Pravdepodobne v sebe musíte najprv objaviť na malý moment 13-ročného chlapca. Druhý Spiderman totiž aj akciu rozvádza do monumentálnych rozmerov, ale v žiadnom prípade nie realistických. Pôsobí ako cut-scenes z next-gen videohier. Očividne digitálne, ale značne efektne. Práve skvele nasnímané, hyper-rýchle boje, fungujúce spomaľovačky sú to čo pokračovaniu dodáva silu. To všetko navyše podporené štýlovým elektro-soundtrackom od Zimmera, ktorý sa tento krát vydal prekvapivo inou cestou ako je u neho zvykom. Tempo ani počas takmer dvoch a pol hodín nestagnuje, odľahčený humor do tohoto diania sedí ako uliaty a Garfield je stále oveľa lepší a sympatickejší Spider-Man než Tobey Maguire. Príbeh je však stále schematická, ničím neprekvapivá variácia na silného záporáka, ktorého je potrebné odpratať zo scény, do ktorej sa navyše mieša naivná romantická linka. Marc Webb však zvláda aj takúto očividne „cheesy romance“ podať tak, že neotravuje a jej postavy nebudete kvôli hlúpučkému konaniu neznášať. Problémom je však nejasná cieľovka, v ktorej sa bije Webbova réžia, čo by režiséra indie-teen-románc s víziou štúdia, ktoré by pravdepodobne chcelo vážnejší film. Amazing Spider-Man 2 je tak neskutočne komixovo naivný a prím v ňom hrá klišéidná teenegerská romanca, zároveň je však badať pokusy o vážnosť, ktorá sa však v tých hravých, naivných minútach absolútne stráca. Serióznejšie témy ako osamelý údel spoločnosťou odstrčeného superhrdinu, prevzatie zodpovednosť za činy sú len načrtnuté, ale nepracuje sa s nimi. Tým pádom aj prekvapivý záverečný moment akým je smrť jednej z dôležitých postáv vyznie akosi dostratena. Síce kvitujem, že sa tvorcovia neboja aj takéhoto momentu (napríklad oproti Marvelu, kde sa do niečoho podobného nepustili ani za doterajších 10 filmov!), ale k celkovému „teenegerskému“ tónu filmu tento odvážny „dospelý“ krok akosi nesedí, respektíve nemá potrebný dopad. Napriek tomu ako neskutočne dynamickej oddychovke nemám Spideymu čo vytknúť. Je to jednoduché, priamočiare, ale svojou hravosťou a naivitou mi to svojím spôsobom učarovalo. Amazing Spider-Man 2 je presne ako jeho soundtrack, ako popová pesnička. Všetci vieme, že hľadať v nej akékoľvek kvality v porovnaní s inými žánrami je nežiaduce, ale občas si každý nejakú tú nenútenú melódiu obľúbi. V mojom prípade tento pocit pre tento krát zvíťazil nad rozumom. Na tie dve hodinky som sa cítil ako 13-ročný fagan odchovaný na Playstation, ktorý viac k šťastiu nepotrebuje. V tomto o pár rokov vyššiemu veku to už síce nie je „cool“, ale prečo sa tomu občas neoddať a neužiť si to. Dávkovať mi podobné komixovky niekoľkokrát do roka asi ma porazí, jeden krát za pár rokov s tým nemám problém. CELKOVO: 3,5* (7/10) () (méně) (více)

VojinRyan

Už pri prvom diely som kritizoval zaporáka zato, že nebol poriadne zlý a ani dobre napísaný. Ale tu je to ešte horšie. Celý film o dĺžke 142min. sa sústredí len na dve postavy. Petera a Gwen. A to je málo. Pozerať sa cez dve hodiny nato, ako riešia svoje vzťahy a popri tom v pozadí sa "akože" vyvíja nejaký záporák, to sa nedá. Celý príbeh je rozťahaný bez trošky napätia a niečoho, čoby Vás udržalo v deji. Úplne tomu chýba nápad, myšlienka, niečo čo Vás prekvapí a zanechá vo Vás ten pocit, že áno, toto bola "wow" scéna. Tu sa jedná len o prehliadku digitálnych efektov, lietajúcej pavučiny a elektriny, poletujúce autá a podobne.Nič viac. Kamera sem tam fajn, sem tam rýchly strih. Ale musím povedať, že Webb to odflákol. A to sa mi ani nechcelo veriť, že scenár písali ľudia ako Kurtzman, Orci a tak. To sú páni v ich obore. Ale tu im došli nápady. A ked vidím, že chcú robiť 3. aj 4. diel, tak som veľmi skeptický. 50% - 3*. ()

Alqarin

Spěch, nároky, stín restartu - to všechno dvojku neúprosně potápí. Ačkoliv se Webb ukazuje jako režisér s citem nejen pro romantiku, ale i pro solidní akci, nedaří se mu tyhle dvě složky splácat v rozumný celek. Uštván nároky na stavbu univerza a zároveň odlišení se od Raimiho série zvládá jen vršit na sebe epizodky bez většího smyslu. Některé z nich sice fungují samy o sobě, to ale odfláknutou výstavbu děje a charakterů nezachrání. Spidey 2 tak nakonec dojíždí do cíle se spoustou zklamání v závěsu a ani povedené zhmotnění nejbolestnějšího momentu celé spider-manovské komiksové historie ho od finální rozpačitosti nezachrání. Webb ale přeci jen zasluhuje trochu chvály za to, že i v téhle zběsilé honbě za Sinister Six se mu podařilo vyseknout pár nabušených bojových momentů a zároveň rozněžnit romantickou část publika stone-garfieldovským tokáním. Příště už bych ale bral u kormidla někoho novýho, dvakrát stačilo. EDIT: Na druhý pokus bez velkých očekávání o kus lepší zážitek, přesto natvrdlost pořád bolí a zkratkovitost mrzí. Finále mě ale zase odrovnalo, poprvé sem nečekal, že to vážně udělaj, podruhé už jsem se jen děsil, až to přijde... ()

SaNcHeZ_cz

Spidey po restartu podruhé a opět mírně s rozpaky. I když značka opět trochu vzrostla Marc Webb si ani tentokrát nepohlídal příběhovou stránku věci a solidní akci tak táhne dolů scénář a docela překvapivě i digitální triky. Pomineme li však delší stopáž, než by bylo třeba, je Amazing Spider-Man 2 zábavnou blockbusterovou podívanou, která vyloženě nezklame. Hans Zimmer taky docela překvapil. [75%] ()

MartinezZ

Dvě a půl hodiny je masakr. To je první věc, která vás po první hodině bací do kebule. Tou druhou bude skutečnost, že jedničce je to velmi podobné. Tedy je to zajímavé, pěkně to vypadá, Andy JE jako Pavoučák lepší jak Toby, je to efektní se zajímavými Zimmerovými hudebními nápady. A tím to končí, Tvá Máňa. ~ Ani mi nepřijde, že by bylo moc záporáků, jen jsou všichni hrozně nevyužití. Zrod Electra dává možnost objevit se na plátně renderu jen párkrát a vzápětí je poražen. Gobliín, který mohl zůstat v pozadí jako temná eminence a rozvíjet se v dalších dílech, se tu zjeví na chvilku, aby se stal "osudovým mužem", ale jeho vsuvka je také nevyužitá a lehce nadbytečná, a pak Paul, kterého bych asi nepoznal, měl asi nejsmysluplnější roli, tedy pár minut před koncem jako pozvánka na pokračování. ~ (SPOILER) Skon Gwen byl takový... nehodil se sem, působil jak pěst na oko, prostě jen z nutnosti důvod, proč mít v dalším díle jinou ženskou postavu. Možná to tak v komixu je, ale to je mi putna. (/SPOILER) ~ Celý film mi tak přišel, jako by sestříhali několik dílú do jendoho dlouhého filmu, ale ani jedna jeho část nebyla pořádně vytěžena. Ani vznik Electra, ani objevení skrýše, ani vznik Goblina, ani návrat Giamattiho. Film má doslova hned několik částí, u nichž si říkáte, že tohle by mohl být dobrý konec, na nějž by se mohlo navázat v dalších dílech - ale ono ne, on film pokračuje a nabídne další zakončení příběhu a filmu, ale zase pokračuje a tak ještě několikrát a pak už vám přijde, že by bylo vhodné, kdyby to už autoři fakt ukončili a něco si nechali na příště. Místy to tak vyznívá jako Potterovský les - autoři měli hodně skvělých záběrů a tak je chtě nechtě museli do filmu narvat, aniž by tím filmu prospěli. ~ PRO ale mluví na druhou stranu skutečnost, že efekty se skutečně efektně efektněli na plátně a byly efektně efektní, ty efekty. Ve chvílích, kdy je VŠE na plátně renderované, to skutečně vypadá jako dobře reálný záběr a akce a ani trochu to nevypadá jako kreslený film. A přitom je tam reálný tak jeden pixel z celého obrazu. ~ Tenhle díl měl být prostě JEN o Electrovi a Goblin se tam mohl mihnout jen na pár chvil ke konci, (SPOILER) stačilo by jeho vlození do obleku a titulky. Gwen mohla pomoct Peterovi ve zničení Electra a sama pandout za oběť Electrovu skonu a vzetí s sebou do elektrického nebe celou elektrárnu. (/SPOILER) No jo, co by kdyby. ()

Paxxx.cz

Jen průměrné pokračování s pár dobrými scénami, stopáž je dost přetažená, takže se film chvílemi docela dost vlekl. První díl se mi líbil více něž filmy z úvodní triologie a rýsoval se dobrý restart série, co se týče kvality je todle pokračování spíše krokem zpět. Pro mě 6/10. ()

Praxis

Omalovánková krasojizda na jistotu pana Marca. Jako popcornovka proč ne, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu že Raimiho trilogie měla prostě mnohem epičtější koule než tenhle hypermoderní dubstepový videoklip. A proč tam k sakru byl ten Foxx tak zmalovaný? Hlava mi to nebere. Ještě že tam máme Emmičku. A titulková scéna na X-Many je i u nás. 60% Shlédnuto na ČSFD premiéře 23.4.2014 ()

javak810i

Dá se označit sequel zbytečného remaku Spider-Mana také jako zbytečný film? Těžko říct. V několika ohledech je "úžasný" Spider-Man 2 lepší než jeho předchůdce. Hlavně po stránce akce a vizuálního zpracování. Je to skutečně velkolepá podívaná a i to 3D se velmi povedlo. Vše je navíc umocněné Zimmerovou hudbou, lehce laděnou dubstepem, což se k charakteru záporné postavy celkem hodilo. Ovšem scenaristicky a dějově se jedná ještě o hloupější film, než byla jednička. Místy to spíš působilo jako parodie na Spider-Mana. Ale alespoň se člověk nenudil. Za mě opět lepší 3*. Trochu se ale bojím, jak budou vypadat další 2 plánovaná pokračování... ()

Vxxx

Mnohem lepší než první Amazing Spiderman. Ale že by se to obešlo bez chyb, to zas ne. Spidermanův otec je frajer, že v letadle, které se řítí k zemi stále dokáže ovládat notebook, Spidermanovo koktání se bohužel vůbec nezlepšilo a přesto že se mi výběr písní, tedy soundtrack, líbil moc, písně byli využity v naprosto nevhodných situacích. Na konci celá ta scéna kdy Emma Stone musí jít se Spidym, protože jen ona dokáže znovu nahodit elektriku a pak se ukáže že stačí zmáčknu tlačítko "restart"... komický.) Ale klady to mělo. Už je to že se to vyšvihlo o třídu výš než první film... Bylo to dost vtipné a velmi energické... 4* ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)