Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

HH odpad!

Adept na propadák roku. Nuda, nuda, místy dokonce trapná nuda. Z knížky nezůstalo takřka nic, všechno je podřízeno co nejefektnějšímu bojování všech se všemi. O konzistentci vyprávění, dialozích podobných mlácení prázdné slámy, placatosti postav, nelogičnosti v ději a porušování snad všech fyzikálních zákonů (skřet ve stokilové zbroji plave pod ledem a pak vyleze a bojuje dál...Legolas se od padajícího kamení odráží nahoru...atd. atd.) ani nemluvě. Jen jedna scéna je podle mně docela dobrá... šílenství Thorina Pavézy ve "zlaté komnatě". Jinak jsem se od začátku až do konce neskutečně nudil. Zaplaťpámbu, že už to skončilo. ()

sgt.paper

Přiznávám nejsem fanoušek LOTRa a Hobit 1 se mi přímo příčila :) dvojka už však byla v celku zábavná. Řikal jsem si že trojka třeba přinese ještě větší zábavu do té trapně natahované triologie, kde o přihlouplý dialog není nouze. Avšak Hobit 3 byl nejhorší blockbusterový film který jsem kdy viděl. Za prvé je vidět jak málo materiálu měl Jackson k ruce (což bylo vidět v celý triologii, ale až tady to je rapidní) kdy linka s tim jak zabil toho draka, byla neskutečně zbytečná. Kde se využívá humor na úrovni Epic Movie. Tolik absolutně trapných scén například. Legolasovy skoky, strach nahnaný 7 trpaslíky, legolas řídící zlobra mečem, Bilbo zabijící skřety kamenem.....Nejvíce mě však znechutila scéna kdy přiletěli orlové. Nejsem znalec knížky takže nevím na kolik byla tato scéna zapsaná, ale jinak je to absolutně zoufalý nedostatek fantazie. ;) jak by whovian řekl: moffat stuff!! Nejvíc mě překvapil průměrný vizuál, zvlášť sob byl jak dodělanej v malování :) Film se ani nemohl opřít o skvělého Martina Freemana narozdíl od jeho předchůců tudíž jedna hvězdička a to můžou být rádi. :) ()

canucks333

,,Prečo to tak veľmi bolí?" ,,Lebo to bolo skutočné." Bitka piatich armád vystihuje sériu Hobita úplne najlepšie. Stačilo by ubrať zopár vecí: mainstream, minutáž, Dol Guldur a Saurona + zopár logických chýb a zbytočných dejových odbočiek a malo by to kvalitu Pána Prsteňov pričom v digitálnej úrovni by ho v mnohých veciach mohol predčiť. Začnem tými dobrými vecami, ktoré sa zlepšili od katastrofálnej dvojky. Po 1. Tauriel a Killi do klape! To je veľký úspech pretože ich vzťah bol v Smaugovej pustatine akýsi bez náboja, suchý, nasilu. V tomto diely Evengeline Lilly je hádam najpríjemnejšou súčasťou filmu a svoju úloha hrá výborne. Ďalej tu nevadia aj niektoré (nie všetky) prepojenia k Pánovi Prsteňov. Prítomnosť Saurona a Nazgulov úplne ale úplne zbytočná a nepodstatná!!! Nielen, že dej nejako výrazne nepozmeujú sú len slabým väzivom stredozemskej legendy. Veľký obdiv Christopherovi Leeovi , že aj v tomto veku (93 rokov) zahral Sarumana so svojou gráciou, aj keď je to len úloha maličká. Bitka ako taká sa takisto viac menej podarila, tak isto sa mi páčili aj myšlienky o bohotstve (Thorinovo šialenstvo) a láske (Tauriel a Killi + Tranduil - mimochodom Lee Pace opäť výborný. V podstate sa dá povedať, že tretí Hobit má aj myšlienku, aj akciu, aj emócie a už tradične výbornú výpravu, efekty, kostýmy a všetko čo k tomu patrí. Teraz zápory. Ku podivu tu Peter Jackson patrí k najväčším slabinám. To jeho bavkanie sa s vizuálom a uletená fantázia nám priniesla niekoľko WTF momentov. Pokúsim sa ich zhrnúť: 1. Jackson musel mať z fyziky asi minimálne štvorku, keďže postavy nepodliehajú fyz. zákonom 2. Odkiaľ sa zobrali tie kozy či čo to bolo? (mimochdom ani na tie neplatila fyzika) 3. Legolas je asi samostné vytelenie Ilúvatara (najvyšší boh Stredozeme) je nesmrteľný, spravodlivý, čestný (podľa teenegeriek pekný a dokonalý) a najovšie aj všemohúci (tentokrát zlyháva gravitácia) 3. Hlinožrúti Really? 4. Odkedy chdoidlá Hobita vydávajú zvuk? 5. Prečo orly nepriletia hneď? To ich baví priletieť v poslednom momente? Asi amjú radi melodramatickosť... Okrem iného vidím chybu aj v sluhovi, ktorého výstupy vtipné síce boli, ale rozhodne sa nehodilli do atmosféry. Boli natreskané, kde prišlo. Fantázia Jacksona tu takisto nefunguje. Ohyzdi s protézami? Nope. Zlobri s protézami? NOOOO! Niekedy mierne chybovala aj vyššia následnosť snímkov resp. pohybov za sekundu a tak spomalené zábery vyznievali trochu nepodarene. Občas chybovali aj efekty. Keď to mám tak zhrnúť Tolkien sa v hrobe obracia, ale keď tohto Hobita neporovnávam s predlohou v konečnom dôsledku spokojnosť. Pod štyri hviezdičky by som nešiel aj keď musím povedať, že veľa urobila aj romantická linka (áno je to tak), ktorá pridala asi hviezdičku. Trochu to vyčistiť, Odobrať polhodinku a pridať tam, kde to je potreba. Viac Martina Freemana (ako hllavnej postavy) a menej vedľajších. Ale spokojnosť. Reputácia obnovená... Pomerne.... Videl v kine 1x v českom dabingu --------------- 65% ()

aslavey

Tu jednu hvězdu odebírám jen kvůli málo využitýmu potenciál zeměžroutů, příliš zdlouhavou bitku Kiliho, Leholase a Tauriel s Bolgem a hodně mizernou práci s emocema. Bardova rodina mi v podstatě byla jedno a víc, než smrt Kiliho mě nasrala smrt Filiho. A o "opravdové" Taurielině lásce taky pochybuju. Nicméně, ačkoli se našlo pár zádrhelů, bavil mě celou dobu (což je ale asi tím, že je to nejkratší "středozemní" film a že jsem musel vedle mě sedící přítelkyni pořád něco vysvětlovat). Legolas nezklamal a zas skákal jako Mario, "Saurona nechte mně" potěšilo i pobavilo, a celkově ten pohádkovější look do Středozemě mi sedl. Už jsem to psal u prvního Hobita. Není to a nemá to být Pán prstenů. Tím pádem nemůže ani dostat 5* a ani 11 oskarů. ()

Anduril

Hneď zo začiatku musím povedať, že pri Jacksonových filmoch zo Stredozeme neviem byť objektívny. Bavil ma od prvej sekundy až po poslednú. Všetci herci podali dobré herecké výkony (od bardových detí, po trpaslíkov, elfov, škretov), nikto mi nepripadal naviac (ani dokonca elfka Tinuviel, ktorá bola oproti knižnému dielu úplne pridaná.). Shorova hudba si udržala svoju úroveň od prvého filmu až po posledný. Mrzia ma však niektoré zmeny udalostí, ktoré boli v knihe omnoho epickejšie (napr. Thorinova, Kiliho a Filiho smrť...). Ale prekvapila ma myšlienka o láske od kráľa elfov ("znakom pravej a skutočnej lásky je že bolí"), vtedy mi proste padla sánka. Niektoré momenty boli nedotiahnuté (napr. odkiaľ sa zjavili horský barani na ktorých sa rozbehli trpaslíci na vrh kde bol škretí generál) a nelogické (výrok jedného rambo trpaslíka: "blíži sa skupina 100 škretov, nebojte, postarám sa o nich"). Ale tiež ma prekvapilo, koľko málo krvi a odseknutých hláv (žiadne) bolo vidieť vo filme kde hlavnú dejovú líniu (vyše hodiny) drží obrovská bitka piatich armád. Vďaka tomu je ot aj pre menšie deti (V pohode aj 10 ročných...). Takže tak, bude mi za Stredozemou veľmi smutno. Dúfam, že sa raz dočkáme aj filmového spracovania Silmarilionu (asi bude mať 100 dielov, pretože je tam omnoho viac materiálu ako v tenučkom hobitovi). ()

nippa

A ja som dostal svoju dávku Stredozeme tak som spokojný. Mohlo to dopadnúť aj horšie. Problém je, že pri takto technologicky skvelom filme je minimum čo človek môže dať tak 3... tak dávam 4, čoby nie :P ()

Wyder

Opravdu nechápu to pohoršení některých lidí nad tímhle filmem. Jsem ještě schopen uznat, že to není nejlepší tolkienovská adaptace od Jacksona, ale jinak si myslím, že jsou lidi už asi zmlsaní, a proto od tohohle čekali nemožné. Přitom je to parádní podívaná, se kterou se dá máloco srovnat. Víc takovým filmů a míň podobných "kritiků." ()

merigieren

já nevím, byl sem v kině a přitom sem jen trousil vtipný hlášky jak přiletí ufoni a fandil hlavnímu hrdinovi ať už konečně zhebne a přestane vypouštět z úst ty trapácké hlášky. Na druhou stranu sem to tam vydržel do konce a ani se tak moc nenudil, jen to nejspíš nebylo dík filmu. Něco uvnitř mě křičí dej tomu dvě hvězdy, ale možná že podlehnu časem po zkouknutí na pc. Jinak šlo o afektně (přiblble) spálené město, pak vykreslování zbabělce, šíleného krále trpajzlíků, zápletku s elfy a vysvobozením kouzelníka a jinak velká hodně velká řežba, kdy člověk fandí jasně vyhrávajícímu zlu přitom ze zcela nesmyslného důvodu vyhraje dobro. Oni na to silou neměli, jen to tak muselo skončit. byl to děsivý zážitek, pár vtípků by se našlo... ()

xdutchx

Tolkien vytvořil pohádku, Jackson ji proměnil v mýtus. Vcelku legitimní. Trochu moc digitálních zásahů a zpomalovaček, které mnohdy nejsou použity smysluplně. Nejlepší díl z trilogie malého hobita. ()

loki5 odpad!

Vítejte ve středozemi Petera Jacksona. Kde slunce zapadá 24 hodin denně a i kadibudka má schody přes padesátimetrovou propast. Je to celé až neskutečně debilní. Ale je to horší než díl předchozí a to z jednoho důvodu není to debilní dost, aby se tím člověk bavil víc než 50% času. Jelikož je to těch zbývajících 50% jen nudné, nezajímavé a příšerně rozvleklé. Těch vycpávek je opravdu hodně od starostova poskoka (který tu je jen na to, aby to mohlo být o 15 minut delší) až po hrozně dlouhý souboj Legolase s Bolgem (ten je alespoň debilní na celých 100%). A pak jsou tu ty pseudemoce a zpomalovačky. Každá smrt v tomhle musí být směšná už jen kvůli superakčním scénám které ji předchází kdy každý hrdina pobije 50 skřetů a asi 150 krát těsně unikne smrti (náhodou či momentální nefunkcí některého fyzikálního zákona :-D). Vlastně jediná smrt, která mě na konci štvala byl sám Smaug, který měl potenciál to celé skončit během prvních 20 minut :-D. A pak kouknu sem a 76%. Jděte do háje tohle si nezaslouží ani polovičku. Jen souboj s devítkou byl celkem vizuálně zajímavý než ho ukončila zombie-Galadriel. Jo a to je to nejhorší na všem, ono to totiž nebylo ani vizuálně jakkoliv zajímavé. Jo a mimochodem když spadne zeď nevytvoří most a to za žádných okolností. ()

Hogo Fogo

Dlhé nudné, bez akéhokoľvek pokusu o príbeh. Veľka ale bezduchá akcia prekladaná pomerne nudnými dialógmi. Hviezdicky iba za technické spracovanie. ()

Toka

Nuda na třetí. Humor dost strádá oproti předešlým dílům. A co mě vyloženě sralo, jsou cenzurovaný souboje. Jak si tam tak máchají ve vzudchu mečem a nepřítel záhy záhadně padne, nedalo se na to koukat. A to ten třetí díl v podstatě stojí na soubojích. ()

TETŘEF

Jackson se nechal strhnout do CGI magorie. Nejhorší film ze Středozemě. // Spousta prvků je crtl+c a ctrtl+v z původních dílů PP. Filmařských prvků_nastavení scén. ()

gumbo

NUDA NUDA NUDA. Děj plyne aniž by čímkoliv zaujmul, což vzhledem k tomu co se na plátně děje, je zarážející. Hlavním problémem jsou nezajímavé postavy (ty kladné i ty záporné) kde prostě není nikdo, kdo by vzbuzoval nějaké emoce. Freemanův Bilbo je tak nesympatický vystresovaný ňouma, že to je až k pláči. Ani režisérský sestřih (tím myslím sestříhat ty 3 megafilmy do jednoho dvouhodinového) by tomu nepomohli. 40% ()

Olík

Áááá Hobit a jeho krutopřísná závěrečná řežba. Co dodat? Snad jen, že to chtělo spoustu odvahy pustit se do realizace světa anglického snílka Johna Ronalda Reuela Tolkiena. A proto nebudu svých pár závěrečných řádků věnovat epické bitvě pěti armád, ale celému projektu Petera Jacksona a to včetně předcházejícímu Pánu prstenu. Chtělo to nejenom potřebnou kuráž podobnou té jenž mají hrdinové těchto filmů, ale i invenci, důvtip, um, talent....na tuhle výpravu se nemohl vydat jen tak někdo. Za Peterem Jacksonem zůstalo něco, co překračuje hranice filmu a můžeme mít tisíce výtek (i já bych jich pár našel), ovšem díky němu jsme byli svědky něčeho výjimečného, něčeho jenž se svou velikostí může rovnat právě s dílem J.R.R.Tolkiena. Pane Jackson, já děkuji. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin