Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Crytic , Pod

Jop.. je možné, že to takhle rozeslali všem civilizacím, nejen mám... aby se tak po smrti Titánů jejich pokusné subjekty sami zničili... no a nebo je tu ještě jedna možnost, ŽE SI SPLETLI PROSTĚ BARÁK!  :DDD

 

U toho křesla mě napadla ještě jedna možnost, sběratelská hodnota nostalgie.... Ale stařík moc nevypadal na to že lpí na starých časech. :)

A pak ho z jeho hlavou umlátí... docela úsměvná scéna. V podstatě, kdyby do něj dědek neryl... možná by se choval přátelsky. 

na příspěvěk reagoval Crytic

Pod

Pod (hodnocení, recenze)

Crytic

Třeba ta mapa byl záložní plán? Jako: "Kdyby se nám to náhodou posralo, dáme jim cestu, a šťouravý lidstvo se zničí samo, přitáhnou si to i s lodí domů." Ale to se možná dozvíme, možná taky ne. Každopádně umění není hledat nelogičnosti v dějí, ale ty nelogičnosti vysvětlovat.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Zajímavé... ty chyby ve filmu mě hrozně štvou, ale zrovna ty o kterých tu mluvíte, v podstatě nejsou chyby, protože se dají vysvětlit...

na začátku je uvedeno 17 pasažérů prométhea - což je pravděpodobně oficiální číslo - Wayland s poskokama tam byly inkognito, takže klidně jich tam mohlo být 21, tak jak si napočítal a v titulkách jich mohlo být jen 19, protože zbytek byl tak nepodstatný, že je mohli zahrnout pod "Dále hráli:".

Pokud jde o obelisky se souhvězdím, tak přímo ve filmu přece říkají, že tehdejší lidé to souhvězdí nemohli ani vidět, proto si ti vědci mysleli, že jim o tom souhvězdím jim řekli ufoni a vyložili si to jako pozvánku... jako větší chybu filmu bych bral PROČ JIM TY SOUHVĚZDÍ TEDA UKAZOVALI? Ve vysledku zjistíme, že na těch "koordinátech" nebyl svět inženýrů, ale základna se zbraněma určenýma k našemu vyhlazení... takže... proč nám to ukazovali? Co to má za smysl nutit lidi tesat do kamení vzkaz ve stylu "Tady máme uložené zbraně, kterými Vás vyhubíme. Bacha na to!" Prostě nesmysl...

Pokud jde o pohyb souhvězdí, tak hvězdy se zas tak rychle nepohybují. Z našeho pohledu se nejrychleji mění souhvězdí, které jsou k nám nejblíž, vzhledem k tomu, že tohle souhvězdí je tak daleko, že ho není ze země ani vidět, tak dost pravděpodobně se nezmění po celé miliony let - ve filmu mluví pouze o 45 000 let.

Kolečkové křeslo... myslím, že kvalitní křeslo nebude k zahození i v budoucnosti. Přece jen Wayland je stařec těsně před smrtí... nebude riskovaat nějaké vznášedlo (natož raketové boty nebo jetpack), které s ním někde řachne a s tak chabím zdravím by to pro něj mohlo být fatální - navíc když má robota, který ho na tom křesle odveze kam chce a je mu k ruce 24 hodin denně, tak myslím, že má docela luxus ;) V podstatě se navleče do toho postroje aby mohl chodit jenom proto, aby mohl stanout tváří v tvář bohovi a neseděl před ním jako krypl :D

na příspěvěk reagoval Pod, Prometheus69

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Duncan66

Myslel jsem to křeslo co měl Xavier v X-menech, to mělo raketový pohon, nebo něco takového... dobře tak magnetizmus například. :D

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Rypicong

jen si tak říkám jak může někdo určit z hvězd polohu nějaké určité  planety.

Když stačí prostě v číslech zaznamenat polohu ve vesmíru jako to dělali třeba Májové. :D

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Rypicong

Jo to si tě ještě pamatuji... máš pravdu. Dobře.. něco si vezme, ale když to mělo být teprve o tom, stvoření Aliena tak jak ho známe. 

Kde se tam vzala ta královna která už je tak říkajíc finální produkt. Přiletěla z budoucnosti? ;)

A jsme zase u toho samého téma jako před lety... ach ta nostalgie.  :DDD

na příspěvěk reagoval Xinn, Rypicong

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Duncan66

vždyť v tom film je jasně řečeno, že souhvězdí nebylo možné nikdy vidět na hvězdné obloze... Je to prostě mapa. Jako kdyby byli ze souhvězdí labutě, tak tam bude vyobrazeno :)

na příspěvěk reagoval Prometheus69

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ne, není to jen kvůli tomu, ačkoliv do jisté míry asi ano.

Je to kvůli tomu, co píše Xinn

Duncan66

Duncan66 (hodnocení, recenze)

Prometheus69

"Raketove boty" jsou v uzavrenych prostorech docela neprakticke diky spalinam a mnoha dalsim duvodum. Koleckove kreslo je podle me uplne v pohode, jen by asi melo byt elektricke jake jsou bezne dostupne i dnes. Me osobne daleko vice iritovaly ruzne prepravni prostredky ve Hvezdnych valka, kdy maji povoz bez kol, ktery se vznasi nad zemi, ale na pohon potrebuji nejakou alternativu naseho vola apod. Anakin tahne obri kufry v rukach, jako by to najednou byla rodina Smolikova, ktera vyrazi na vysnenou dovolenou k Balatonu atp.

S tim obrazkem ohledne presnosti podle me taky neni problem, problem je v tom, ze v realu se hvezdy pohybuji od sebe a jsou od nas ruzne vzdalene, takze za tisice let vypada nocni obloha casto uplne jinak a tudiz je velka pravdepodobnost, ze by zadny takovy obrazec na hvezdne obloze nenasli :-) Jak pise Jira, ted velkych, ale i drobnych prehmatu je tam zcela neskutecne mnozstvi a nektere ani nedavaji smysl, proc to vubec udelali jak to udelali, protoze to ani nepomaha deji a filmu.

na příspěvěk reagoval Rypicong, Prometheus69

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Xinn , Prometheus69

Vždyť jo, já to tady nikde nepopírám a zrovna Prometheus69 je člověk, který by si mě tu mohl pamatovat z doby kdy film vešel do kin. Já jsem pouze psal o tom, že Prometheus ( film jako takový ) má problém v tom ( a dost ho to sráží ), že je spojovaný s Alienem. Kdyby nebyl, tak je to velmi kvalitní sci-fi a má jiné hodnocení. ( spojovaný ve smyslu děje a prvků samotným režisérem ). Všichni známe tu historii, bude/nebude to prequel. Oficiální verze po uvedení do kin byla ta, že to není prequel, že si to pouze vezme pár věcí z vesmíru Aliena. Teď už z toho zase je prequel...

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Uživatel Rypicong smazal svůj příspěvek.

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Xinn , SsgtJira

Jo mýlíš se... 

 

Jop.... Nebo ty Obelisky, není trochu zvláštní že se několik naprosto rozdílných civilizací z naprostou matematickou přesností přesně trefily do rozestavění hvězd... ? 

Ve 25 století zdá se Archeologie a Speleologie moc pokrově kupředu nepostoupila zato všechno ostatní ano? 

A ta samá chyba jako v Avatar... Kolečkové křeslo ve 25 století? 

Dobře, v Avatar by se dala prezentovat tím jeho chudoba... ale u toho boháče? 

Vždyť by měl v pohodě na raketové boty!  O_o

 

Dáme soutěž o to kdo těch blbostí najde nejvíc? 

;)

na příspěvěk reagoval Duncan66

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Těch spojitosti je tam až moc na to, aby to nebylo spojováno. Co zas stvalo mě, kromě špatného střihu a nelogicnosti bylo především to, že si nedokázali pohlidat detaily a to dost hrubým způsobem, když už pominul věci, že posádka čítá 17 lidí, v titulkach jich napočítate 19, ale fyzicky jsem napočítal 21 různých lidí, že se postavy objevují ve shodných chvílích na dvou místech a po smrti zas zázrakem ožiji ( útok Fiefilda ) ochranka za další velikost spacejockeye.. Je toho prostě moc..

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Xinn

Xinn (hodnocení, recenze)

Crytic

Tak scénář je u Promethea příšernej, to je jasný. Namátkou - když vidím, jak debilně se tam chovají "vědci" (píšu schválně v uvozovkách) typu geolog a biolog, tak mi to spíš než vědeckou výpravu na neznámou planetu připomíná vycházku chovanců ústavu pro mentálně postižené :-( ale na toto téma toho už bylo - i tady - napsáno dost. Mně udělala radost jedna věc - a sice, když se v Prometheovi trochu poodhalily genetické experimenty Tvůrců, vzpomněl jsem si na to, jak jsem před dávnými lety u Vetřelce jedničky furt dumal nad tím, proč vlastně ta mimozemská loď převážela vejce takovejch potvor - tak jediný rozumný co mě tenkrát napadlo, že to je nějakej genetickýma mutacema vytvořenej organismus, biologická zbraň, apod. Takže jsem rád, že jsem si tipnul (asi) správně, a teď taky budu s napětím očekávat, jak se s tím v A:C poperou...

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Crytic

Crytic (hodnocení, recenze)

Já si dovolím nesouhlasit... herecké výkony (obzvlášť Fassbender) super - naprostá spokojenost. Masky, kostýmy, kulisy a efekty super - hodně vysoká úroveň. Ten film měl úžasné materiální i lidské zdroje. Ale celé to posílá do sraček ten scénář... to je prostě peklo... zrovna nedávno mi to nedalo a podíval jsem se na Promethea znovu... říkal jsem si "kdo ví - třeba ten film zraje jako víno...". Bohužel opak je pravdou... všiml jsem si dalších nesmyslů, které mi předtím unikly a opět ten film u mě klesnul... Zkrátka i kdybych o tom filmu nevěděl nic a nijak si to nespojoval s Alienem, tak po shlédnutí bych o tom prohlásil to samé... herci super, efekty super, ale díky scénáři je to prostě celé jedna velká kravina... Ale protože jsem optimista, věřím že kritika, kterou Prométheus celosvětově sklidil, byla pro Scotta pořádnou fackou a pro pokračování se zaměří právě na ten scénář, a že se konečně dočkáme pořádného příběhu, který bude mít hlavu a patu...

na příspěvěk reagoval Xinn

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

přesně tak, jedinej problém promethea je ten, že je spojovanej s Alienem. To jsem tu psal už na začátku. Kdybych nevěděl kdo to natočil a z jaké látky čerpá, je to vynikající sci-fi...

na příspěvěk reagoval Prometheus69, BloodyBeast, Sabrewulf

Xinn

Xinn (hodnocení, recenze)

BloodyBeast

Správně, zpátky na zem :-) Jména scénáristů A:C ve mně žádná přehnaná očekávání nevzbuzují, ale horší scénář než Lindelof snad nenapíšou, tak uvidíme. Promethea nezmastil Scott, ale právě blbej scénář, na tom se tu asi všichni shodneme. Ridley udělal co moh - já osobně si myslím, že kdyby fanoušci (včetně mě) nebrali Promethea jako nějakou "předehru k Alienovi", ale jako samostatnej film, tak by měl určitě lepší hodnocení.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, BloodyBeast

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama