Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Ale to s těma jménama byla mystifikace :-) Už jsem to sem psal. Jinak to že si říkaj příjmením vím. Sem už pár filmů přeložil :-)

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

Tak tak, takže vidíš že to jsou příjmení.. alespoň u Bishopa a Call a ten Ash to si myslím bude taky tak.. oni to v juesej máj tak, že si říkám příjmeníma.. což je pro nás Evropany tzv wtf?! :)

na příspěvěk reagoval prezdivka

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

:-)

Jména nejsou zcela určitě náhodně podle abecedy. Třeba zde:http://scifi.stackexchange.com/questions/132742/are-the-android-names-in-the-alien-franchise-in-alphabetical-order-on-purpose

Díval jsem se na Wiki a druhé jméno má Call(to je jasný ta byla v utajení), jmenuje sa Annalee 8-o To jsem netušil, tak to celé k něčemu přeci jen bylo :-)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Alien_characters

na příspěvěk reagoval SsgtJira

Uživatel prezdivka smazal svůj příspěvek.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

Helo

No neznal:-) . Ale ja mam celkem pro strach uděláno, tedy nebojím se argumentů a jiných věcných názorů. Ale chápu jak to myslíš, tak raději zbaběle mizím :-D

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Pro vysvětlenou zdejší omladině.. :) nebylo to psáno abych někoho "utřel" je to jen logika.. a to že náhodou jsou první tři droidi A,B,C ještě neznamená, že to byl záměr.. alespoň u prvních tří dílů co vím to byla pouhopouha NÁHODA, že to bylo a-b Ash+Bishop.. to jen na vysvětlenou. Kdybyste tu radši řešili podstatnější věci a ne takové bekoviny :))

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

Helo

No tak jako žena by měla mít větší empatii a představivost než mužské pokolení. Podle odpovědí mi to ale nepřišlo. Lol  umí napsat každý, kdo se naučí 2 písmena abecedy.

na příspěvěk reagoval Helo

Uživatel prezdivka smazal svůj příspěvek.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

GigaPudding

Tak neřeš XY a nabídni nějaké jiné logické vysvětlení. Mě to momentálně připadá nejlogičtější. Máš jiný nápad? Neříkám že mám pravdu, ale nic jiné mne nenapadlo.

Můžeš ty se pochlubit, co tě logicky napadá, tedy kromě lol????

na příspěvěk reagoval GigaPudding

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

NightPorter

Ash, Bishop, Call, David . Doposud všechny jméda Androidu  u Aliena jdou záměrně podle abecedy. Pouze Walter se tomu teď začal vymykat. Navíc víme že přijde ještě jeden díl, který se odehraje před Alien1, kde byl právě Ash. Možná jsem na logiku tupý, ale nic lepšího mne nenapadlo a jsem přesvědčen, že z nějakého důvodu se jmenuje Walter tak jak se jmenuje. Věřím, že ti můj dotaz přijde debilní jak píšeš, právě proto se dotazuji abych objevil logičtější vysvětlení. Budu velmi rád, když napíšeš svůj názor, jen do toho hokej a TopGun už prosím netahej.

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

prezdivka

myslim ze moje odpoved nebyla debilnejsi, nez tvoje debilni uvaha nad jmenem walter a prijtim jmenem androida :-D to byla takova hovadina, ze jsem se ti tema jmenama musel vytlemit, bie :-)

na příspěvěk reagoval prezdivka

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

NightPorter

Jako čím utřel? :-) Já myslel, že si to pochopil, tak nic no. Vysvětlím ti to jasně.

Normálně jsem se dotázal,proč se Walter jmenuje, tak jak se jmenuje s mým možným vysvětlením . Na to jsi mi debilně odpověděl. Jména na X a Y nejsou moc obvyklá a je logické postoupit na Z.Odpovědět Yzermanem protože je to hokejista je pi..vina Tak jsem si vymyslel píííí....vinu ještě větší. V domění, že jako fanoušek sci-fi to pochopíš jako ironii.Vždyť Izak Asimov je úplný základ, je to téměř bible pro fanouška sci-fi. A Čapkovo R.U.R. snad zná každý. Snažil jsem se to vygradovat ještě větším nesmyslem s rozborem jmen. Myslel jsem si, že takovou ko...tinu už pochopíš, že nemůžu myslet vážně.

Ale to ty ne. Ty myslíš, že mě někdo natře, když napíšu totální kravinu a někdo na to argumentuje???

Na to co jsem napsal o Asimovovi, si můžeš říct akorát, že je to totální kravina a jestli to myslím vážně, tak jsem pěknej vůl. Pokud mě někdo natřel, tak to byl ten C3PO, s tím jsem nepočítal :-)

Tak v povánočních slevách doporučuji knihkupectví a trošku se ve sci-fi vzdělat :-)

Jinak peace, neber to ve zlým, ale pobavils.

na příspěvěk reagoval NightPorter, GigaPudding

NightPorter

NightPorter (hodnocení, recenze)

prezdivka

nsvic nevim, proc xaviho nasilne prevadis do ceskyho prostredi, mrkni na spanelsko, tam ta koncentrace bude na tuty vetsi. mozna tak velka jako pedro nebo enrique

na příspěvěk reagoval prezdivka

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Takže do třetice a snad si to zas ten debilní android neprepise opet podle sebe.. chjo! K těm jménům androidů.. ono ale není nikde přímo řečeno, že se jedná o jména.. logicky v A1 i A2 i A3 si všichni říkali příjmením.. Dallas, Lambertová, Ripleyová.. Hicks, Hudson, Drake, Wasquez, Burke.. Clemens, Boggs, Gollick, Reyns atd. atd. Každý z nich měl i křestní jméno, které u několika z postav ve filmech zaznělo.. nato androidi měli mít jen jméno?! Ash ,- byl by jediný bez příjmení v A1 proč? Proč by to nemohlo být příjmení? Bishop.. neznám moc lidí se jménem Bishop, zato s příjmením Bishop jich najdete spoustu.. To samé platí pro Call.. takže to defacto nemusí být vůbec jména, vždyť by pak každý věděl, že se jedná o androida, což ve většině případů společnost chtěla tajit. Výjimku tvoří Prométheus s Davidem, jakožto "synem" Weylanda, takže čistě, prostě a logicky nikde to není přesně určeno..

na příspěvěk reagoval prezdivka

Uživatel SsgtJira smazal svůj příspěvek.

Uživatel SsgtJira smazal svůj příspěvek.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

NightPorter

Dle tvé specifikace jména Yzerman musím konstatovat, že se v tomto případě jedná o příjmení, nikoli jméno.Abych tvůj argument mohl akceptovat, vyjmenuj alespoň 3 známé osobnosti jména Yzerman(jména nikoli příjmení). K druhému jménu "Xavi" lze konstatovat následující. Jméno Xavi (anglicky Xavier) je jméno španělské. Informaci o spojených státech se mi nepdařilo dohledat.Nicméně v ČR se narodilo celkem 15 lidí jménem Xavier. Tedy za posledních 71 let.V průměru je to tedy 0,2 dítěte  na rok.Vzhledem k tomu, že se v ČR při výrobě zboží počítá s tím, že výroba do 10kusů je na počet obyvatel každý kus originál, lze s přehledem konstatovat, že i nositel jména Xavier je v naší vlasti každoročně original.Není to tedy běžné jméno, jak si se pokusil svým argumentem o fotbalistech přesvědčit.

Vzhledem ke vzájemnému posouzení geografické vzádelnosti ČR,USA a Španělska, je více než zřejmé, že situace se jménem Xavier bude na druhém kontinentu obdobná. Samozřejmě, pokud by byl Alien telenovela ze španělské provenience, argument bych uznal.

Nejsem si jist, jestli jsi můj předchozí příspěvek pochopil,vzhledem na to že jsi odpověděl. Tak teď směle doufám, že po shora napsaném je ti vše jasné. Pokud by jsi i přesto dumal nad smyslem, přečti si něco od Asimova,pak ti to bude jasné

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama