Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (CinemArt)

(více)

Diskuze

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

GigaPudding

ja tvou neschopnost za tebe resit nebudu, to si musis pomoct sama.Tohle zkoušej na své vrstevníky, na mne fakt ne:-)

 

Přeji všem krásný nový rok, pro letošek mizím.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

Xinn

To jako když něco nechci, tak si to upravim podle sebe za každou cenu? Jestěže Spielberkovi nevadí CGI, by byl Jursky park s ještěrkama :-)

Xinn

Xinn (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Ale jo, tohle beru - ale jak rozpohybovat takový SJ monstrum, aby to vypadalo věrohodně, bez CGI? A víš asi dobře, že Ridley pracuje radši s hercem v gumovým obleku, než s  animací...

na příspěvěk reagoval prezdivka

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

To mě třeba zas štve.. že ta kostra v A1 byla jednou tak velká jako SJ v Prométheovi.. to Ridley nezvladnul.. :(

na příspěvěk reagoval Xinn, prezdivka

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

prezdivka

On to Lucas, pokud vím, z počátku taky neměl tak moc promyšlený. Prostě natočil HVězdný války a protože to mělo úspěch, tak tu mytologii kolem toho rozšířil a z Hvězdných válek udělal "Hvězdné války: Epizoda 4: Nová naděje" a pak pokračoval v dalších epizodách.

na příspěvěk reagoval prezdivka

Xinn

Xinn (hodnocení, recenze)

prezdivka

Tak Ridley asi těžko mohl v době natáčení A1 tušit, že o nějakých 30 let později bude točit nějakýho Promethea, žejo (v tý době ani netušil, že někdy bude někdy nějaký A2, A3 apod.) A i když vím, že mnohé fanoušky to ž/s ere, tak "SJ rozpor" kostra / skafandr, potažmo velikost postavy SJ v A1 a Prometheovi, tak zrovna tohle mi vadí na Prometheovi asi ze všeho nejmíň... já tam viděl jasnou vazbu na jedničku a byl jsem spokojenej...

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

Tak já problém v tom, že se snaží Scott najít hlubší identitu Vetřelce nevidím. Navíc si myslím, že každý umělec se vyvíjí a mnohdy se může stát, že se ti tvorba přestane líbit. Třeba Gigerovu tvorbu miluji, ale když se podíváš na  tvorbu co dělal ke  konci, hlavně co dělal olejem, třeba krávy jak se pasou a ukazují pi.u, to si reknu WTF???Ale neznamená to, že už by neuměl namalovat vetřelce, jen se posunuje jinam a to ti nemusí sedět. Prolém se Scottem vidím v tom, že Prometheem znásilnil vlastní dílo.A bylo to nedostatkem nápadu.Sám v A1 nepočítal, že SJ je skafandr, ale kostra. Třeba J. Lucas natáčel hvězdné války a začal 4kou. Měl to promyšlené dokonale a všechno do sebe zapadá. Pro mne, kdyby SJ nebyl debilní skafandr, ale bylo to vymyšleno s větší obrazotvorností a nápadem, určitě by si tím méně u fanoušků uškodil. On u Vetřelce mluví o velkých myšlenkách,v tom nevidím problém, ale pak je realizuje nejprimitivnějším možným způsobem a to problém je. Nicméně Alien Covenant ve mně budí naděje a myslím, že větší znásilnění než A4(tam to s Gigerem opravdu uz nesouvisí) to nebude.Já mám Vetrelce rad hlavne kvuli Gigerovi.Sam se surrealismu venuji, Dali a Giger jsou ma krev :-)

na příspěvěk reagoval Xinn, Helo, GigaPudding, Castrator

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

No a tim nám vlastně Scott říká že je nejvyšší čas aby se už na nějaký filmování vysral! Od dob Aliena, Černýho jestřába a Gladiátora už uběhlo dost casu.. od ty doby to s ním jde z kopce..

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

No vídíš :-) . Ve zkratce slo o to , ze Prometheus mel byt puvodne jen jeden film. Jmeno androida vychazelo na D. No a jak se spojila trojka Giller,Hill, Scott, tak si Giller rekl ze chce mit jmeno Davida podle sebe.Scottovi se to jmeno libilo, navic je to producent,ze.... Tim, ze se z toho udelala trilogie, tak uz Scott nemohl couvnout u druheho producenta.A to jsme u Davida hledali biblickou pointu :-D

na příspěvěk reagoval SsgtJira

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

A vůbec ono hledání nějakýho boha, to prostě k vetřelcům nepatří, to jen dědila Scott už rozlámaný neví coby, vetřelec má bejt krutomegahustoprisna sci-fi vyvraždovačka s motivy tajemná, úzkosti, bezvýchodnosti atd ne špacír ala hledáme kurwa bohy.. tim Zprasil Prométhea a doufám, že v tom nebude pokračovat i v A:C tím se dnes loučím a adios muchachos..

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

Já už fakt nevím, mám horečky a chřipku jako sviňa, nechce se mi premeslet.. jediný co mě ještě nápady Walter a David jako tvůrci jedničky Hill a Bolet? Ale to by byla totální sracka a Ridley by si to už pak mohl jít rovnou hodit..

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

prezdivka

Tak ste asi z jiný planety a já nechápu zhola nic!!! Co to má co společnýho s tím, že se jmenuje Walter?! A co to má společnýho s Davidem? Ne nechci to radši vědět, tady se už fakt řešej pitchoviny...

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

on je to celkem pribeh,ja pisu ted mysi na virt.klavesnici na tv,tak se mi to nechce cely ted psat.

prezdivka

prezdivka (hodnocení, recenze)

SsgtJira

v opovedi Duncana66 je vic pravdy,nez se na prvni pohled muze zdat.Vis kolik mi to dalo usili zjistit,jak to je? U toho co jsem napsal,uz se to da poznat,tak neni zas tak tezky na to prijit.

na příspěvěk reagoval SsgtJira

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama