Reklama

Reklama

Vetřelec: Covenant

  • USA Alien: Covenant (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

(více)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

kl1styr

To já jsem tu tak týden.Já prostě u určitých titulů,odolám.Většinou se mi to vyplácí.Jako v tomto případě.A co říkáš na hudbu aka soundtrack?mě se líbí dost.Ve filmu jsem si ho sice skoro nevšim,ale na samostatný poslech,to je bááájo:-)

na příspěvěk reagoval beba789, kl1styr

kl1styr

kl1styr (hodnocení, recenze)

PKD

 Ja tomu dal vysoke hodnoceni, i kdyz jsem byl bohuzel (diky me zvedavosti..) informovany az moc. Priste budu muset bojovat a nechodit na diskuzi csfd a zadnou jinou. :)

na příspěvěk reagoval PKD

Apollyon09

Apollyon09 (hodnocení, recenze)

mm13

Tak si nahliadni do slovníka, ak nerozumieš po slovensky.

pokračovanie - časť niečoho nadväzujúca na predchádzajúcu časť, s ktorou tvorí organický celok

 

Alien nadväzuje na udalosti z Promethea, Alien Covenant, a ďalších filmov. Odohráva sa v budúcnosti. Ty len proste nedokážeš vnímať dve časové línie. Covenant bol síce natočený po Alienovi, ale odohráva sa pred ním. Rovnako ako Star Wars E4 je pokračovaním epizódy 3, a nie naopak. Už chápeš?

 

A ja som vo svojom príspevku len naznačil nelogické udalosti, ako napr. nedostatočné osvetlenie vesmírnej lode, kde posádka musí behať s baterkami, a že ide zo Scottovej strany len o samoúčelný efekt, ktorý dostanú návštevníci akéhokoľvek strašidelného domu. Tiež som sa vo svojom krátkom príspevku vyjadril, že v roku 1979 si môžno diváci podobné otázky nekládli, avšak dnes sú nároky divákov oveľa väčšie, hlavne ak Scott tvorí z filmovej jednohubky celú ságu, ktorá však nemá žiadnu pointu ani smer. Scott len v každom filme nechá vyvraždiť vždy novú a ešte dementnejšiu posádku, ale sám nezodpovedá fundamentálne otázky, ktoré sám predstiera. Téma s inžiniermi bola hodne zaujímavá a dalo sa s ňou pracovať aj bez votrelcov, mohlo ísť o úplne nové univerzum, ktoré sa posralo v momente, keď do toho začal pchať votrelcov.

Covenant je len ďalším príkladom Scottovej senility, ten človek stále točí filmy pre publikum v roku 1979. No obávam sa, že aj to by ho vysmialo. Čím si dokáže tento človek získať toľké publikum, tak tomu naozaj nerozumiem, pretože pri jeho filmoch zostáva rozum stáť.

na příspěvěk reagoval mm13, Mahavishnu

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

kl1styr

Vidíš,tak to je pozitivní,pro mě.Já se záměrně vyhýbal všem podrobnostem,páč sem chtěl být napjatý a překvapený.A to se mi podařilo bez výhrad.Proto to mé,tak vysoce vysoké,hodnocení:-)

na příspěvěk reagoval kl1styr

kl1styr

kl1styr (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Souhlasim, kdyby to vysvetlilo derelict na LV-426, ale hlavne tu podivnou jeskyni pod derelictem, ve kterym byly vajicka, tak bych na Scotta rozhodne nenadaval. Podle velikosti ??Jeskyne"?? vajicka totiz asi nebyly v derelictu...

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Keby Prometheus aspoň trošku dával zmysel, inak povedané bez praciek Lindelofa, tak by nebolo toľko ľudí nasraných a tým pádom by Ridley dostal zelenú na tento film aj bez votrelcov. Škoda, všetko sa zlomilo už v preprodukcií Prométhea a ťahá sa to od vtedy. 

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

kl1styr

kl1styr (hodnocení, recenze)

PKD

Sam sebe pokladam za relativne fanatickyho alienologa, takze bych asi spokojeny nemel byt, nicmene ja ve vysledku byl. Ani nevim proc. Asi proto, ze jsem si tak moc pral novy dil a byl vdecny za cokoliv. Pribeh mohl byt precejenom trochu barvitejsi, ale remeslne to zvladl Scott moc dobre. Po nakazeni prvniho clena security tymu nastalo drama, ktery gradovalo...kazdopadne bych na dalsi dil udelalil uplny informacni embargo a do traileru nedaval nic, co by odhalovalo dej. To je ta nejvetsi chyba Scotta. Nemusel jsem se o to zajimat, ale prakticky 14 dni pred premierou jsem vedel, kdo jak umre a v jakem poradi...

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Jj.Za mě určitě dobrý.Už jsem to tu několikrát psal,já zkrátka vytrvale čekám,na přímý prequel k Cizinci:-)

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

kl1styr

Pokud by to opravdu osvětlovalo vznik Vetřelce, stvořitele a ztroskotanou loď na LV-426 (v době Covenantu už tam musí být na 100%), tak se zlobit nebudu. Problém je, že Covenant měl být původně právě tohle (až na ztroskotanou loď)  a pak nastoupil nějaký kravaťák a řekl "Dej tam Vetřelce". Podle mě si to Ridley před producenty neobhájí a bude to normální pokračovaní.

 

Přitom ta vynikájící scéna mezi Weylendem a Davidem a potom ten prostředek naznačovali, že kdyby se toho drželi, tak to mohlo být fakt něco - otázka stvoření, David, který se povýšil nad lidi a dokonce i nad stvořitele, ta jeho touha, že rozpitval osobu, kterou říkal, že miloval (zabil jí nebo ne?). Ridley to tam měl a držel ho ještě fantastickéj Fassbender. Ale pro průměrnýho američana by to bylo asi moc složitý. Těšim se na druhé shlédnutí a hlavně na bonusy (snad budou výživné). Tak snad do třetice všeho dobrého.

na příspěvěk reagoval PKD, Gladiator15, kl1styr

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

kl1styr

Tak,to mi došlo,již před pár lety.Mě jde jen o to,že ať ty filmy tvoří jakkoli,pořád to má ňákou formu(když ne už obsah),a jde se na to v poho dívat.Když není člověk zrovna fanatický Alienolog,což já nikdy nebyl.A proto,i když ne úplně souhlasím s tím,co dělá v současné době s Alien ságou,tak si to zkrátka užívám.Ale na druhou stranu chápu,ty všechny výtky a nenávist.Já jsem v pohodě,mě to sedlo.Jak prdel na nočník.

na příspěvěk reagoval kl1styr

kl1styr

kl1styr (hodnocení, recenze)

PKD

Je to pomateny, ale musime to pretrpet. Scottovi je uz 79 let (pozehany vek), ale nejsem si jisty, zda vi, co vubec chce....

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

kl1styr

To je stejně ňáký pomatený.Každý den,čtu zprávy,jednou o tom,jak Awakening je pokr.Covenanta,a jindy zase jako prequel.A teď,se v tom někdo vyznejte.

na příspěvěk reagoval kl1styr

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

S.W.A.T

Nevím,čím to je,ale čím dál víc těmto názorům/pohledům,rozumím.Za mě ti mohu bez uzardění sdělit,že jsi uhodil hřebíček na Alienovu hlavičku.A že to je podlouhlá kedlubna:-)

S.W.A.T

S.W.A.T (hodnocení, recenze)

PKD

Nevím jestli vyloženě kontroverzní, ale spíš bych řekl, že je ne vyloženě divácký - tomu filmu musí jít člověk trošku naproti, protože atmosférou není zrovna příjemná podívaná a prostřední část může být pro někoho trošičku moc . Já osobně jsem si film užil, mám sice výhrady - chtěl jsem pokračovaný Promethea a nějaké odpovědi, dostal jsem něco mezi Promethem a Vetřelcem a ta Vetřelčí část mi přišla navíc. Prostřední část, která mi přišla nejzajímavější by klidně mohla být delší a poslední třetina by naopak nemusela být vůbec.

 

Doufám ale že film vydělá a dostaneme další díl, zvědavost jak dál a čeho je David schopný tam je (pokusných králíků má dost. Já si stejně myslím, že to Scott dělá schválně - snižuje divácká očekávání a už má připravenou totální pecku, která všechny posadí na prdel

na příspěvěk reagoval PKD, kl1styr

kl1styr

kl1styr (hodnocení, recenze)

PKD

Nemel, jinak by udelal tu samou kravinu, jako Scott a to, ze by porusil Alieni zivotni cyklus....

na příspěvěk reagoval PKD

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Heraker

Ridley točí to, co dostane na stole ve svazku... Ridley je dobrý a zkušený rejza... Ale ze zjebaneho scénáře nelze zpravit hit roku...

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Tak! A není už kurva čas,na to,aby jsme se všichni shodli na tom,že tento počin(film),je těžce kontroverzní???Někomu prostě sedí,jako me,a spooooustě lidí(neomorphů,xenomorphů,androidů a já nevím,jakých ještě morphů),ne!

na příspěvěk reagoval S.W.A.T

SsgtJira

SsgtJira (hodnocení, recenze)

Xinn

Neboj.. jen mooc prace.. film by nebyl spatnej, kdyby.. ale to uz jsem tu psal a fakt vic komentovat nepotrebuju..

 (hodnocení, recenze)

Spoileeers..................... Votrelec Covenant bola proste dráma o Fassbenderovi. V polovici filmu začal hrať svoj film vo filme a ja som už len čakal, že to skončí križiackou výpravou na koňoch za východu slnka, so Shakespearovským veršom v ústach a kopijou v ruke.. Film bol drámou o posádke, ktorá hľadala po planéte svoje IQ. Dej filmu sa môže takto odvíjať len preto, lebo ho tak napísali scenáristi po pití Sava. V naozajstnom vesmíre, by sa dej zmenil každou minútou. Aj by to človek pardónoval, lebo veď Fassbender, Bohovia a hladkanie sa medzi nohami. Ale keď je celý tento nadčasový dej a poslanie postavené na dementných zvrat(k)och, tak to už naberá smer psychadelického sci-fi, kde si žijete vo svojom vlastnom vesmíre a každý sa na Vaše dielo pozerá ako na cisárové nové šaty. Ďalšia čast Votrelcov bude už len dve hodiny bieleho plátna a ticha v kine, aby ste mali čas sa nad sebou zamyslieť. Kto ste, kam a odkiaľ smerujete. Pretože Xeonomorph je len primitívna sprostosť, ktorú treba čím skôr pochovať a venovať sa nadčasovejším témam. Cameron a Ripleyová môžu v kľude spať..

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Heraker

to s tím vejcem které tam dal Bishop, je kravina. Aliena 3 napsal někdo jiný, než Aliens. Při natáčení Aliens nikdy nikdo neplánoval, že v dalším díle bude na palubě vejce a že ho tam dá Bishop...

na příspěvěk reagoval DACHANDE

Související novinky

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (více)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (více)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)

Reklama

Reklama