Rosaviva

Když jsem to viděla poprvé, byla jsem nadšená a hrozně se mi to líbilo. Po několika zhlédnutí mé nadšení trochu opustilo, ale opravdu jen trochu. Stojím si za tím, že je to velmi kvalitní animák, s naprosto dokonale propracovanou animací i do těch nejmenších detailů (např. moucha-auta, jsou naprosto úžasní). Čas od času se na to ráda podívám. 4* Zábava s troubením na traktory je fakt řachanda. ()

666teen

Tak jestli se dá nějaký film označit jako "rodinný", je to tenhle. Spousta zábavy pro děti a mraky popkulturních odkazů a hlášek pro dospělé. A koho to nebavilo, ať mi políbí vejfuk. ()

Ruut

Další variace na téma kterak namyšlený mládeneček stoupající bez skrupulí na vrchol málem o vše přišel a jen díky nečekané ráně osudu a procitnutí ve společnosti dobrých lidí se vrátil na správnou cestu a ke štěstí přišel. Tentokráv v slušivém hábitu pořízenem od pixarovských počítačových kouzelníků. Bohužel hodně klišovité a bez nejmenšího překvapení. Film drží pohromadě skvělá animace a dokonalá práce s charaktery postav/aut. ()

vteco

Obrovská jízda, která svou originalitou překvapila celý animovaný svět a zařadila se mezi ty nejlepší ve svém žánru. Nejen že má příběh hlavu i patu, ale má i tělo, ruce, nohy a vše co si může malý filmový fanda, ale i dospělý filmový maniak přát. Postavy nebo spíše auta jsou krásně zpracované a příjemná je také absence nadbytečných jedinců. Vše je doplněno skvělou hudbou, povedenými vtípky a také oku lahodící animací, na kterou je opravdu radost pohledět. /90%/ ()

HAL

Jestli takhle vypadá ono Pixarovské "příběh především", tak tedy bůh s nimi, ti už nenatočí jiný film než Disneyovskou nudu pro děti mladší deseti let, která bude bez dobrých vtipů, ale zato s velmi schematickými postavami a dějem předvídatelným na míle daleko. Ten by se dal shrnout do jediné věty: "Namyšlený floutek s velkoměsta se dostane do malé vesničky na venkově a i přes počáteční odpor dojde k jeho prozření a on si ho zamiluje a zázračně se promění". Ano, už jen ta věta bezpochyby dokáže znechutit spoustu lidí, tento příběh už jsme viděli v mnoha a mnoha filmech a Auta opravdu nepatří k těm které by ho zpracovávaly nějak zajímavě, bez spousty otravného a hloupého mentorování. V podstatě jedinou zábavnou částí filmu je úvodní závod - ten je skvěle a dynamicky natočený, s velmi akční kamerou a několika hodně podařenými vtipy jako například perfektně nadabované hlášky komentátorů (btw aspoň něco pozitivního na filmech od Pixaru je - jako jediné animáky mívají opravdu kvalitní český dabing). Jakmile ale hlavní postava skončí v base v zapadákově uprostřed pouště, tak se většina zábavnosti z filmu vytratí a zbyde jen spousta hloupých dialogů, otravného poučování a občas jednoduchý vtip. Jediný gag který mě poslal do kolen se tak kupodivu nachází až u závěrečných titulků, kdy se postavy dívají v letním kině na ostatní Pixarovské filmy (Toy Story, Příšerky s.r.o.,...) s tím že všechny role v nich ztvárnili auta... a hlavně - celý film svou zábavností hravě překonal krátký předfilm One Man Band (http://www.csfd.cz/film/223214-one-man-band/). 5/10 ()

ChewieDC

Mám pocit, že pět minut Cars obsahuje asi tolik gagů, kolik stačí ostatním CGI animákům na celý film. Neustále se něco děje, není v lidských silách podchytit všechny fórky na první shlédnutí a i ten moralizující příběh je vlastně ve výsledku tak hezky dojemný. ()

Satan

Nechtěl jsem použít tuto otřepanou frázi, ale prostě musím. Pixar to zase všem natřel. Famózní animace, skvělé vtípky, výborné a svěží nápady a nádherně jednoduchý a prostý, dobře zapasovaný děj, který pohladí na duši. Pro malé škvrně i pro důchodce, zkrátka pro všechny. Auta jsou bezkonkurenčně nejlepším animovaným filmem roku 2006, ty Oscary pro mě mají čím dál tím víc menší cenu. [Přesná stopáž: 111 min] ()

Omnibus

Nebojím se říct, že klasika od Disney/Pixar (citace: „Okamžitá klasika“ – Richard Corliss, TIME :-). Zcela nepochybně. Jeden čas náš uličník sjížděl ty oplechované příběhy v takovém tempu, že mi pak auta jezdila v hlavě ve dne v noci ještě pár týdnů poté, co přešel na rybičku Nemo... ()

mzss1

[83%] AUTA, známá pecka od pixaru, která mi unikala a proto jsem nyní rád, že jsem si jí doplnil. Příběhově je to jednoduché, ale sakra zábavné a plné spousty pěkných nápadů, tvořené skvělou animací. Hlavní autíčko – zábavný hrdina Blesk McQueen, kterému nešlo nefandit. Našlo se tu více zábavných postav. Ve finále se ztrácí trochu tempo, ale jinak si nemůžu nijak stěžovat. Třeba na Toy Story to nemá, ale jsem spokojen a chválím tvůrce, že vytvořili takový animovaný svět bez lidé plné aut. ()

Snorlax

Přiznávám bez mučení, mám ráda animáky. A tenhle byl vtipný, zábavný a skončil jako každá správná pohádka. Auta se prostě povedla a to tak, že hodně. ()

Legas

Animace, která místy bere dech, přímo ukázková "kamera" a střih, pěkné songy a hlavně opravdu povedený humor autosvěta, který český dabing místy ještě vylepšil (Kolák forever!)... Čau, čau! ()

gilmore_girl

Zacatek ze zavodu me moc nezaujal, skoro jsem premyslela, ze to vzdam, ale nastesti jsem to neudelala, protoze jakmile se Blesk dostal do zapadakova, zaclo to mit tu spravnou stavu. A udrzelo si ji az do zaverecnych titulku (doporucuju vytrvat az do uplneho konce!). A dabing je taky moc pekny. Cau-cau! ()

Sobis87

Jak dopadl v pořadí již sedmý film studia Pixar? Všichni po rozpačitých trailerech čekali, že Auta budou jejich prvním filmem, kterým přeruší jejich dosavadní sérii perfektních filmů. I já jsem se bál, že na nás čeká sice vizuálně pěkná, ale jinak prázdná jízda. S radostí musím konstatovat, že jsem se moc zmýlil. Auta jsou precizní po všech stránkách. Je již tradicí, že pixarovské animáky každý rok přijdou s něčím novým co se týká vizuality. A vskutku se Autům v tomto směru nic nevyrovná. Ať už to je fotorealistická krajina, efekty kouře či vody, odrazy a lesk na kapotách aut či dokonale zpracované textury rzi. Na prvním místě je zde ale stále příběh a charaktery. Příběhová kostra není ničím originální, ale je prošpikována ohromným množstvím nápadů a vtipů, že je všechny nedokážete zaregistrovat při jednom shlédnutí. Ať už jde o slovní hříčky, inteligentní dialogy nebo různé vizuální vtípky, jež převažují. Například mouchy zde vypadají jako miniaturní autíčka s křídly, které za sebou zanechávají kouřovou stopu, či auto s vizáží a hlasem Arnolda Schwarzenegra. Zpracování aut je odvedeno na jedničku...s hvězdičkou. Mají dokonalou mimiku, gesta ( co všechno jde vyjádřit jen pomocí kol...), ale zároveň působí jako něco, co je vyrobeno z kovu a váží víc než obyčejný člověk. V tomto světě neuvidíte jediného člověka a všechny lidské činnosti vykonávají právě auta. Auta-papatazzi, auta-mechanici, auta-moderátoři...vše je opravdu propracované. Místo krav jsou na loukách traktory a tuningová auta reprezentují teenagery. Ale nejlepší na tomto filmu jsou samotné postavy. Najdete tu jednoduchého dobráka, militaristický jeep, dodávku hipíka a ekologa, který poslouchá Jimmyho Hendrixe, či moudrého veteráná. Každá postava něčím vyniká a je originální. Co se týká dabingu, měl jsem možnost vidět jen originální anglickou verzi a nemám výhrad, vše sedí. Auta si užijí spíše dospělí, ale i dětem se bude líbit. Pro ně je zde i v tomto žánru nezbytné mrální ponaučení, jež praví, že nejdůležitější je přátelství a rodina, ale nejedná se o žádnou křeč. Jedná se tedy o film pro celou rodinu. Auta se opravdu povedla, ale netroufl bych si říct, že se jedná o nejpovedenější pixarovku, ono je opravdu těžké všechny tyto filmy porovnávat. Kařdý z nich je skvělý. ()

dzej dzej

Nešvar Pixar-filmů a ostatních 3D-animation-filmů opět naplno v akci... Je to pro děti nebo pro dospělé? Děti jsou bez pochyby spokojené - antrompomorfizace plechových hrdinů spolehlivě funguje a zejména u kluků vede k bezpečné identifikaci s hrdiny příběhu. U zkušeného dospělého diváka je to už horší - dojem z Aut neodvratně kazí vlezlé sentimentální moralizování stejně jako plochoučké postavičky a předvídatelný příběh. Auta jsou precizní technicky a perfektní pro děti - tvůrci z Pixaru jim lišácky servírují postmoderní bajku se symboly konzumní společnosti v hlavní roli (v orientaci na věci, kterým je vdechnut život navazují Auta na Toy Story), odrostlému divákovi musí zákonitě dřívě nebo později začít chybět všechno co dělá film filmem - hrdinové, silný příběh, mystérium, moment překvapení a punc nezapomenutelnosti. ()

Anderton

Akademici chceli byť v roku 2006 zaujímaví, a tak dali oscara za animák nejakej ekologickej agitke. Americkí kritici chceli byť tiež zaujímaví a dali Autám 60% na Rottentomatoes a asi ani nevedia prečo. Ja nechcem byť zaujímavý a tak im dám čistokrvných 100%. Neskutočný úvodný závod je vrcholom dovtedajšej animovanej tvorby všeobecne a na konci sa to ešte raz zopakuje. Sympatické postavy, Chrobáky muchy a chúďatká traktory musia pobaviť snáď každého, tak potom neviem. ()

Frajer42

Docela příjemný a snad i vydařený animák. Nádherná animace, místy vtipné hlášky a dost přímočarý a naprosto předvídatelný děj, který však rozhodně neshledávám jako navydařený. Já však musím zejména ocenit hudební stránku filmu. Především jsem vášnivým milovníkem hudby amerického venkova, kterou je tento animák naprosto zaplaven. Po pečlivém zvážení se budu v hodnocení raději držet při zemi, protože hlavně ta první část filmu mi nepřišla příliš zajímavou a koukatelnou. Potom se však film bláznivě rozjede a zaručeně minimálně vás, kteří se nebudou bránit připoutá do sedaček a vysadí vás až v cíli. 3* ()

boshke

Klasická disneyovská pohádka s okulahodící animací. Příběh - změna sobeckého hejska v empatické vozidlo - je sice poněkud kýčovitý, v animáku pro děti však nijak urážející. A závěrečné na city útočící finále mne opravdu dojalo; všechny debilní romantické komedie se mohou jít bodnout... 80% ()

Kothy

Perfektní pixarovský animák o živých autech. Blesk McQeen prostě jede! A Burák taky háže dobré fóry. Opravdu kouzelné. :) ()

Fingon

Na další animovaný flák Johna Lassetera jsem se dost těšil, ale během první hodiny jsem se tak nějak nudil. Jistě, animace je skvělá, ale nablejskaný káry zrovna nemusím. Naštěstí se to pak zlomilo a nakonec ten film není tak špatný... ale na takového Nema to prostě nemá. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)