poster

Grand Hotel (TV seriál)

 • Španělsko

  Gran Hotel

 • Slovensko

  Grand hotel

Drama / Mysteriózní / Historický

Španělsko, 2011–2013, 43 h 9 min (Minutáž: 60–85 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CaptNemo
  *****

  Překvapivě chytlavé a návykové. Skvěle namíchaný koktejl napětí, romantiky a postupem času stále výraznějšího humoru. To vše v nákladné a štědré produkci. Žádná z postav není černobílá, i ti největší padouši (a že jich tam je) ukazují své "lepší já" a ti největší klaďasové se občas chovají jako tupci. Některé momenty mají tendenci zklouzávat do žánru telenovely, hned na to však je vystřídá výborně budované napětí a uvěřitelné emoce. Španělé zkrátka dali svému velkému seriálu šmrnc, který v produkcích velkých televizních gigantů nevidíme. O nás nemluvím vůbec – v jedné epizodě Grand Hotelu se toho stalo víc než ve čtyřech dílech seriálu Mattoni, nebo v první sérii První republiky (víc jsem ani z jednoho českého dílka neviděl). A za tu geniální dotáčku nakonec mají u mě Španělé plných 100 %.(24.3.2019)

 • Frodule
  ***

  Španělská slátanina na bázi telenovely s překvapivým napětím. Ze začátku vás může odradit jistý amaterismus ze strany herců i štábu, ten se ale v průběhu mění k lepšímu (buď to, nebo si zvyknete), zlášť herci se vybičují k dobrým výkonům a napětí vás nenechá klidnými, i když víte, že příběh má mezery a často je až bolestivě nelogický (v jednom hotelu nejsou schopni najít hledanou osobu, která se pohybuje po chodbách za denního světla a plného provozu). Postavy jsou někdy nesnesitelné a navíc nechybí specifický jižanský romantický patos. Nenechte se odradit - k oprášení jazyka dostatečná zábava.(1.11.2016)

 • Kri-kri
  *****

  Po internátu a Na lodi jsem náhodou natrefil i na tento poměrně nový španělský historický seriál a tak mě pohltil, že jsem všech 39 dílů shlédl v rekordním čase pouhých čtyř dnů a nocí, téměř bez spánku! Grand Hotel je dle názoru některých komentátorů španělská obdoba britského Panství Downton, z mého pohledu ovšem daleko napínavější, zábavnější, pestřejší a emotivnější. Na rozdíl od dříve shlédnutého Internátu zde nebyla žádná postava, která by mi vyloženě vadila, dokonce i tu zlatokopku a prospěchářku Belén v některých momentech musí divák litovat. I když je fakt, že v posledních dílech se Alicia v dané situaci chová dost iracionálně a všechno jen komplikuje. Celkem zbytečná mi přišla role Angeliny sestry Violety - jak přišla, tak zase odešla a kdyby se v seriálu vůbec neobjevila, nijak by to na ději nebylo znát. Zajímavý byl nejen příběh ústřední dvojice - Julia a Alicie, ale i Andrése s Belén, Sofie s Alfredem a dalších. O humorné pasáže se postaral nenapravitelný smolař a sukničkář Javier, který díky svým neřestem několikrát jen zázrakem unikl hrobníkovi z lopaty. O zvláštní navození tajemna s krimi zápletkou se postaral záhadný sériový vrah se zlatým nožem a v prvních epizodách diváka spolehlivě vtáhne do děje i pátrání po Juliově nezvěstné sestře Cristině. Tajná místnost s vchodem přes skříň je zřejmě inspirace z Internátu. Jediné, co mi hlava nebere je, že i když Diego v průběhu seriálu zastřelil několik lidí (většinou vyděrače nebo nepohodlné svědky znající jeho minulost), jeho činy zůstávají nepovšimnuty a nepotrestány, dokonce ani jindy nápaditým a charakterním detektivem Ayalou. Stejně tak je zvláštní, že Sofii celkem snadno prošly dvě vraždy a i Doni Terese prošla nájemná vražda. Za jednu z nejemotivnějších scén považuji popravu Andrése, u toho se jen stěží dá ubránit slzám. Díky epidemii cholery byl děj napínavý i během posledního dílu. Úspěchu seriálu si všimli i Italové a v roce 2015 natočili vlastní verzi. Velmi povedený a na profesionální úrovni je i slovenský dabing, což jen umocňuje divácký zážitek. Český dabing mi připadá podstatně horší, většina hlasů na danou postavu nesedí a někteří dabéři mluví i čtyři role. Navíc 14-dílnou 3. řadu v české verzi nesmyslně sestříhali na 24 epizod po 45-ti minutách. Nebývá mým zvykem vysoce hodnotit nejnovější seriály, ale i tentokrát ze svých zásad slevím a Grand Hotelu uděluji zasloužený plný počet 5 *. 90%(3.9.2016)

 • poppy75
  *****

  do nadhernej adriany ozores som sa zamilovala s akou lahkostou hra dominantnu donu teresu...ovela vyzivnejsi serial nez porovnavany downton abbey...alicia sa chova ako uplne blba trubka,na mieste julia by som na nu davno kaslala...javier je vtipnym momentom,rovnako ako hlasky detektiva ayalu...ocenujem aj agathu christie :-) ...je tu vsetko-drama.vela krvi,nezna laska,hnusne intrigy,smrt,tajomstva-a v tom je malicky zadrhel-akoby tvorcovia po uvodnych castiach chceli vytazit z uspechu a nasledne dej zbytocne natahovali stale novymi zvratmi a novymi okolnostami,do deju sa priplietli aj tazko uveritelne sceny...je na skodu,ze emotivnost a bohaty dramaticky dej v serialoch tohto typu je automaticky hadzany do skatulky telenovela,lebo svojim nadupanym dejom tomu odporuje...odporucam,nudit sa nebudete...(10.6.2018)

 • slunicko2
  ***

  Telenovela jak má být. 1) Počáteční díly seriálu mě doslova šokovaly. Pořád se něco dělo. Zcela chyběla dějová vata, tak typická pro (nejen) telenovely, ať české či zahraniční. Postavy byly jasně načrtnuty. Panečku..._____ 2) Během první řady se seriál doslova zaryl pod kůži. Opravdu to vypadalo, jakoby osvícený producent seškrtal 80 dílů nekonečné latinskoamerické telenovely do 9 dílů, aniž by příběh ochudil o jedinou dějovou linku. Jen vyhodil balast. Vata, vycpávky, zbytečné rozhovory, přechody z místnosti do místnosti za doprovodu dramatické hudby, to všechno chybělo. No, mně ne._____ 3) Postupně během dalších řad však vztah číšníka Julia a dcery majitelky hotelu Alicie, obecně Juliovo chování, vlastnosti a schopnosti jakož i stále absurdnější (a pitomější) děj mé nadšení ochladily. Ve druhé řadě se objevila i špetka vtipu. Třetí řada je už jen lehká komedie. Postupné telenovelatění díla mě zklamalo._____ 4) V seriálu se objevuje mnoho přitažlivých herců, například 25letý Yon Gonzáles (hlavní role - číšník Julio) s parádní postavou, 34letý (!) sexy Eloy Azorín (nezdárný syn Javier Alarcón), 25letý podsaditý Llorenç González (syn hospodyně Andrés), 32letý Iván Morales (organizátor zápasů Sebastian)._____ 5) Dílo zakoupily i televize v Anglii, Rusku či Francii. Své vlastní verze vyrobili Mexičané, Egypťané či Italové._____ 6) Srovnání s Panstvím Downton považuji za nevhodné. Jako byste srovnávali historický román s rodokapsy.(27.4.2019)