Llano Estacado jako by bylo nejméně pohostinným místem na slunci. Přes tuto vyprahlou poušť musí projet kryté vozy přistěhovalců směřujících na Západ. Čeká je tu nejedna útrapa – nejen žhavá výheň, ale i Supové. Tak si říkají bandité, kteří přepadávají vysílené osadníky, aby se zákeřnou lstí zmocnili jejich majetku. Vinu pak svalují na hrdý indiánský kmen Šošonů. Mladý syn lovce medvědů Baumanna, Martin, společně s Vinnetouem a Old Surehandem chtějí toto místo zbavit jeho věčného prokletí. Je to však úkol nad jiné obtížný... Film Mezi supy vznikal jen několik týdnů po dokončení předchozí mayovky v produkci společnosti Rialto Film, druhého dílu centrální trilogie Vinnetou – Rudý gentleman. Původně měl ve vyprávění po boku indiánského náčelníka figurovat jeho chrabrý přítel Old Shatterhand v podání Lexe Barkera, ale pak se producentovi Horstovi Wendlandtovi podařilo angažovat Stewarta Grangera, hollywoodskou hvězdu předchozího desetiletí proslavenou snímky jako Doly krále Šalamouna a Scaramouche. Již hotový scénář byl následně přepracován, aby se druhou hlavní postavou vedle Vinnetoua stal doposud opomíjený hrdina z Mayových knih Old Surehand. Také štáb doznal změn, když se Wendlandtovi naskytla možnost spolupracovat s Alfredem Vohrerem, jenž byl do té doby smluvně vázaný s firmou Constantin, pro kterou točil veleúspěšnou sérii adaptací kriminálek Edgara Wallace. Postavu ústřední krásky tentokrát ztvárnila mezinárodně známá hvězda Elke Sommerová a part rozhodného a odvážného mladého muže si zopakoval Götz George. Vedlejší part náčelníka Šošonů Vokadeha zase představuje první větší indiánskou roli Gojka Mitiće, jenž v předchozích vinnetouovkách figuroval povětšinou jako kaskadér a o dva roky později si získal popularitu ústřední rolí v indiánce Synové Velké medvědice. Mezi supy se stejně jako předchozí mayovky stalo hitem, navzdory faktu, že skalní fandové série na film již v době jeho premiéry koukali skrze prsty. Vedle absence Lexe Barkera, je také popouzel fakt, že Stewart Granger k mayovskému mýtu přistupoval s legrací a nadhledem, neboť coby herec, jenž prošel řadou béčkových hollywoodských produkcí, neměl vůči německo-jugoslávským produkcím iluze. (Česká televize)

JohnSmith

Tohle už byla slabá Mayovka. Snaha o okořenění přibráním trapného Grangera a hlavně naprosto špatný a nudný příběh tenhle film potopilo. ()

Autogram

Chcel som dať tri hviezdy zo solidarity k Winnetuovi, ktorý je tam jednou z hlavných postáv, ale nedalo sa. Keď western prechádzal do komédie až paródie, na neobratných zvratoch deja sa bolo nutné smiať, a keď EXPLOSIVES zraňovali iba tých zlých, to už som musel krútiť hlavou. A prestarnutý Old Surehand má síce istú ruku, ale neistý krok a celkom divné hlášky a gestá. Pozerať sa dalo hlavne na blonďatú Miss Úzky driek, bol to asi najužší driek, aký sa objavil v Mayovke. Nešťastný Terence Hill sa objavil v tak vedľajšej roli asistenta pohoniča, že to bola asi najvedľajšejšia rola jeho kariéry. –––– Bolest mu zaslepila srdce. ()

Maynard.

Su piča, su piča, supi často létají... Další hezky najivní kovbojka. Tentokrát s ne Oldou Šetrným, nýbrž s Oldou Šurhendem. Jen tak mezi náma jak již poznamenal HChinaski - Old Surehand je starej zmrd :o)). V podstatě s ním souhlasím. Je to podle mě zbytečná postava, která si sice pořád usmívá, ale oproti charismatu Oldy Šetrnýho je to cucák. A ještě navíc, když tam s ním je ten jeho dementní kamarád, kterej na co sáhne, to posere :o). Docela sem překvapenej, že záporáka hrál týpek, kterýho sem v tědle kovbojkách ještě neviděl. Jo, byl tam Fred ze Stříbrnýho jezera, ale jinak nikdo profláknutej. Už se nemůžu dočkat, až se v telce objeví Old Firehand. Mimochodem, Karel May byl zrovna při výběru jmen hlavních bílých hrdinů moc kreativní :o). Ale co, velký Manitů s ním! ()

klúčik

Knižku Duch Llana Estakada som mal ako chlapec veľmi rád. Bola to taká útla knižka, ktorú som prečítal mnohokrát. Aj tento film som videl veľa krát. Nieje tak dobrí ako knižka, ale videl som aj horšie. Mňa zaujal hlavne Gojko Mitič, nielen že sa podobal na indiána , ale hlavne vytrénovaným telom. Bol to chlap ako hora. Dosť sa mi nepáčil S. Grangel, neviem, ale to jeho zdravenie mi išlo na nervy... Opäť úžastná príroda - tie padajúce vody sú ...... Spomínam si ešte aj na scénu , keď banda prechádzala údolím mŕtvych - celkom dobrá akcia... Film hodnotím 60%. ()

Wally

Další příjemné překvapení v podobě zdařile natočené Mayovky...vždycky jsem držel nad Old Shatterhandem ochranou ruku, ale musím uznat, že Old Surehand není takový sucha jako on a získal si mé sympatie :-) ()

iXtr3m3

Old Shatterhand je len jeden a aj keď ďalšie mená z kníh ako Old Surehand, Old Firehand a podobní, sa mu snažili vyrovnať alebo byť rovno aj lepší, v knihe to tak mohlo byť, ale vo filmovom spracovaní predsa len charizma Lexa Barkera bola dokonalá a bezkonkurenčná. ()

Zagros

Jako malý jsem přečetl všechny mayovky, které jsme měli doma, a nebylo jich zrovna málo. Na klasickou trilogii Vinnetou a na Poklad na Stříbrném jezeře jsem nedal (a stále nedám) dopustit. Na ostatních filmy na motivy knih od Karla Maye jsem se ale nikdy nepodíval. Nějak jsem se obával, že to nebude dobré a jen mi to zkazí mou krásnou a romantickou představu o světě Vinnetua. Odvahu na první pokus jsem sebral nedávno a mrknul jsem se na film Mezi supy. Kupodivu jsem byl překvapený, že to není úplně špatné. Dokonce bych řekl, že celý film snese srovnání i se svatou čtyřkou. Má to ovšem jedno velké ALE… tím je představitel Old Surehanda – Stewart Granger. Vůbec mi nesedl. Jeho povýšené a přímo namachrované chování v každém záběru mi pilo krev. Na charisma Lexe Barkera nemá ani zdaleka a jen se naparuje, jak kdyby byl největší borec na světě. To kazilo dojem celého filmu. Navíc byl prý takový i při natáčení na place a další filmy s ním jsou ještě horší. Raději se na ně dívat nebudu. Snímek Mezi supy si i přes otravného Grangera odnese tři dobré hvězdy. ()

Paity

Jedna z těch smutnějších záležitostí, které prostě chybí ten správný "bílí" do party. Ale pro zaryté milovníky divokého západu i tak skvělé. ()

IsaacNewton

Tomuto filmu jsem se velice dlouho vyhýbala, protože jsem kdysi zahlédla jednu část s Old Surehandem a to mě velmi odradilo. Po nějaké době jsem se však rozhodla dát filmu šanci a opravdu to nebylo tak strašné, jak jsem očekávala. Vyhovovala mi hudba, Pierre Brice jako Vinnetou a několik nových postav, prostředí a celkem i příběh (hodně zajímavé spojení několika Mayových děl). Na druhou stranu byl ve filmu velmi slabý záporák a hlavně- a to je hlavní problém filmu- nesympatický Stewart Granger jako Old Surehand (z toho gesta s tou rukou, které dělá při pozdravu, se mi dělalo nanic) který zde měl naneštěstí velké množství prostoru. Celkově na lepší 2 hvězdičky (po shlédnutí Petrolejového prince a krátké úvaze zvyšuji na 3) ()

in nomine

Myslím, že i Pierre Brice se netěšil ze spolupráce se Stewartem Grangerem..Gojko Mitić se ještě teď stydí za trapné vytáhnutí ze stanu. Ale co už, špatné herecké obsazení včetně banditů.. Troška nostalgie, tehdy se třebas libilo... 🙂 ()

Everyone

Ačkoliv byl Vinnetou v mých dětských letech srdeční záležitost a Poslední výstřel jsem i oplakal, tak po zhlédnutí prozatím neviděného dobrodružství při osidlování (Jugoslávie :-)) s názvem Mezi supy jsem byl upřímně zklamaný. Kolikrát si říkám, že některé emoce se stávají světlejšími a zářivějšími jen díky faktoru času, možná ale jsem neměl to štěstí a narazil jsem na paskvil. ()

Bozvav

Velmi pěkný snímek ze starého "dobrého" divokého západu. Vinnetou bezva, Old Surehand také. Jen je mi líto těch indiánů. Ti to s námi Evropany teda nevyhráli. Kam se na ně hrabou muslimové. Za mne 70%. ()

zdeny99

Mezi supy jsou hodně slabým odvarem oproti slavným čtyřem filmům s Vinnetouem. Jediné, co je tu pěkné, tak to jsou už klasicky chorvatské národní parky, jenže ty můžeme sledovat i v již zmíněných filmech. Děj je tu oproti nim o hodně slabší, takový průměrný. Bělošská banda Supů se vydává za indiány Šošony, pozabíjí Baumanovu rodinu a vypálí mu celou farmu. K tomu všemu se připlete svědek misionář, který vůbec nevypadá a nechová se jako misionář. Nejezdí na koni, přitom má kalhoty na koně. Oblečení má čisté jakoby si je zrovna koupil, přitom už cestuje týdny... Hledání pravých vrahů je takové slabé, chybí tu Lex Barker coby Old Shatterheand. Stewart Granger neboli Old Surehand jej nemůže nahradit. A Vinnetou je tam jen tak do počtu. Asi jen pro to, aby nalákal diváky, jinak jeho učinkování v tomto filmu vůbec nechápu. [3604. hodnocení, 113. komentář, 58%] ()

strikeman

Přikláním se k Tosimově myšlence a nepřipadá mi ani trochu kacířská - první dvě mayovky se Surehandem opravdu mají co nabídnout. Granger je ve své roli solidní, řekl bych, že rozhodně lepší než už vyčpělý a zkostnatělý Brice, u kterého se to ale dá přežít, protože se v těchto snímcích objevuje stejně jako reklama na Nově, tj. cca jednou za 15 minut:-) Výpravou, kamerou a režií se však tyto "surehandovky" aspoň trochu přibližují nejlepším kouskům s Lexem... 60% ()

Heroine

Musím se přiznat, že bez Old Shatterhanda to nikdy není ono. Ten mi tam prostě chyběl. Jinak je to více méně to stejné. ()

MickeyStuma

Dva týdny po poslední klapce druhého dílu 'Vinnetouovské' trilogie se spustilo natáčení dalšího příběhu, který je obohacen zásadními změnami. Kromě Sama Hawkense, což je pro něj již druhá 'Vinnetouovka', tu bohužel schází i samotný Old Shatterhand. A co si budeme nalhávat, bez něj to už prostě nějak není ono. Na druhou stranu tu máme nové postavy a to Old Surehanda a jeho poskoka Old Wabblea. Jak se s ním Vinnetou zná a proč i jeho považuje za svého bílého bratra, je tak trochu záhadou. Dějově patří někam ke konci celé série. Jinak se tento snímek tradičně nijak nevymyká od předchozích mayovek. Tentokrát je vypálen a vyvražděn ranč a kdo jiný než Vinnetou s pomocí Old Firehanda bude pátrat po vrazích. I když to už netočil Reinl, kvalitou nijak nezaostává. Opět tu sice chybí ony kouzelné scenérie, ale ve výsledku to nijak nevadí. Atmosféra je opět honosná. V obsazení tu poznáme spoustu známých tváří, což po natáčení onoho druhého dílu trilogie snad ani nepřekvapí. Gojko Mitič se stal už standardem. Opět tu uvidíme i Terence Hilla, i když coby komparzistu. Překvapením však je Götz George, který zazářil už v 'Pokladu na stříbrném jezeře.' I tento snímek se dá ještě považovat za zdařilý, byť mu chybí určité kouzlo těch předcházejících. ()

kkarx

Tady mi skoro přišlo, že hlavní hrdina je Bauman, což je pro film dobře, protože ho hraje sympatický Götz. Surehand je vtipálek a nejspíš někde cestou přepadl Old Shatterhanda a ukradl mu šaty a pušku. Aby to "vylepšil" vzal si ještě nesmírně hloupě vypadající klobouk. On vůbec Shatterhand oproti Surehandovi vypadá jako neschopnej mamlas. Surehand od boku puškou sestřeluje klobouky z hlavy na 50 metrů, rozpůlí letící šíp, prsaté krásky se mu samy od sebe nabízejí a při pohledu na Surehand skoro omdlévají. Prostě borec. :-) Granger hraje Surehanda s takovým nadhledem, že by se dalo hovořit téměř o první (sebe)parodii žánru. Nezapomenutelná je v tomto ohledu zejména scéna, kde je Surehand přivázán ke kůlu, přičemž musí přežít tři po sobě jdoucí střely z luku, má sice pušku, ale nesmí zabít ani zranit lukostřelce. :-)) ()

RedDuck

Old Surehand jako z reklamy na lízátka a Old Wabble jako Láďa Hruška tomuto filmu příliš nepomohli. Nejhorší je všudypřítomná nelogika a hloupé chování postav, které je v této mayovce už za hranicí únosnosti. Výprava je však pořád ještě dobrá a boj nespočívá v házení dynamitů jako v pozdějších dílech. ()