Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

ciapok

je ohavné, koľko surovosti je v ľudoch, keď sa takéto filmy točia a pozerajú. Ale zlo láka samozrejme. Spracovanie tohoto kúsku je celkom ok, dokonca aj nejaká nadstavbová zápletka. Dievča zahralo obstojne. ()

clubland

Toto chudobne dielo stavilo na atmosferu vychodoeuropskeho mesta, prezentovaneho ako domov vyvrhelov, korupcie, spiny a chudoby.... Nudny strih, nelogicke deje, az na zopar predvidatelnych zvratov (alebo zvratkov).Nuda, co sa da dopozerat len s vypatim vsetkych sil s nasilu premahanym spankom. ()

HanaZ

Tohle nemělo být vůbec natočený... Pokud už teda ale někdo sehnal peníze a ví, jak v bedně (v kontyšu) unášet Američanky do Bulharska, tak to měl pojmenovat jinak a vůbec to s jedničkou nespojovat. Doporučuju vynechat a přejít rovnou na trojku. ()

SNCIS

Tentorkát 3 úchyláci lapnou Jemma Dallender - Na které si užívají a následně ji prodávají, aby si užívali i jiní. V druhé části se pak Dallenderová mstí, takže stejná šablona jako u jedničky. Dallenderová má snad drobnější postavu než její předchůdkyně, nicméně její výkon nebyl, tak přesvědčivý. Scénář tentokrát vymazlený do detailů, ale rejža trochu změknul. Méně brutální než jednička a zkrátka je to slabší, ale pár zvrácenosti se tam najde. - 60%. ()

blexster

.... co dodat? místy až zbytečně drastický (ne)horor, který nemá s prvním dílem nic moc společného, samozřejmě až režiséra a zápletku (fuck-revenge) jsi myslím že na skoro dvouhodinový film docela málo. ()

Sterbik

Horší než jednička rozhodně. Začátek utahanější, brutality méně brutálnější a originálnější. Hlavní záporáci byli větší trotlové a opakující se pokus překvapení v podobě toho, že Ahoj hele ty potřebuješ pomoct viď, tak já ti pomůžu vlastně ne, zatáhnu tě zpátky k těm hajzlům a ještě jim pomůžu. Prostředí bylo méně zajímavé, víc obyčejné a bez kouzla té samoty. V jedničce tu holku aspoň někdo hledal, tady vůbec. Samozřejmě film byl kompletně předvídatelný ještě víc než jednička. Byl tam nějaký pokus o další vedlejší postavy jako kněze a detektiva, kdyby tam nebyli nic by se nestalo a background story k záporákům mi nedával smysl, vypadalo to že tohle dělají častěji ale jenže teď to byl daleko větší problém. Nevím bylo to slabší daleko než jednička která byla nadprůměrným filmem, tohle je lehký podprůměr. ()

Ospalek

Je to opravdu celkem zbytečný film, jelikož v rovině příběhu nepřichází s ničím novým, vše už bylo v prvním díle. Ale jde o to, že pro sadisty je to docela dobrý zážitek, i když vše není úplně vynikající. ()

wollfy odpad!

Remake remaku natočený v Bulharsku. Oproti původním tohle je totální shit. Logické krátery jak na měsíci. Jak se dostala z hrobu? Jak to že pití vody z kanálu jí neublížilo kde se v kanálech vzala eketřina a spusty světel? atd atd. Obsazení totálníma jelitama. Aspon ze hlavní hrdinka je vcelku kočka a umí trošku hrát zbytek vypadá jak z Jedličkárny. Naturalismus a sadismus na plné obrátky. Dobré pro úchyly. Zdavý člověk to bez přetáčení nedá. ()

Meraxes

Na prvý dojem vcelku sklamanie, tunajšie recenzie o tom, aký je to over the top exploiter, vyhnali moje očakávania privysoko, ale k Srpskému levelu sa to nakoniec moc nepriblížilo. Ale po opadnutí tohto prvého dojmu prišla vlastne značná spokojnosť. I Spit on Your Grave 2 je rozhodne kvalitný a zážitkovo intenzívny rape & revenge, ale nie je to nejaký absolútny extrém. Po remeselnej stránke mu nie je čo vytknúť, herci síce nie sú najlepší, ale Jemma Dallender je rozhodne sympatická kočka a musí vám jej byť fakt ľúto. Na druhú stranu bola blbá, lebo táto spoločnosť bola na prvý pohľad značne nedôveryhodná. Ďalej mi vadí ako Američania s obľubou používajú ako záporné postavy východoeurópanov. Zobudiť sa v cudzej krajine, ktorej jazyk a dokonca ani písmo neovládam, vlastne si to ani nedokážem predstaviť a musela to byť pre ňu obrovská hrôza a šok, ale stále mala šťastie, že to bolo v Sofii a nie v nejakej zapadnutej dedine o ktorej nikto cudzí nepočul. Avšak prepašovať človeka z Ameriky do Bulharska tak ľahké nebude, nápad je to zaujímavý, ale určite by sa našla nejedna krajina kde by to dalo oveľa väčší zmysel. Toto mi proste prišlo len ako ďalší kopanec do východnej Európy, to je ale pre film vedľajšie. Rape pasáž je intenzívna a schytala to tu poriadne, vo viacerých vlnách postupne viac a viac, tak ako tomu bolo v origináli. Značnú časť tejto pasáže je holá a kamera sa tomu rozhodne nesnaží vyhýbať, ničomu sa tu nevyhýba a stále je nepríjemne blízko. Potom ale zamrzí, keď si divák musí niektoré časti domyslieť, samozrejme existuje hranica toho, čo sa môže natočiť, ale v Európe vlastne ani nie. Vrcholom je rozhodne scéna s bodcom na dobytok. Revenge pasáž nie je tak intenzívna ako v remaku ani tak kreatívne neodzrkadľuje to, čo zažila, ale stále utopenie v sračkách alebo originálna kastrácia zverákom boli vcelku nárez. Páčilo sa mi, aký výraz pritom mala na tvári, totálna crazy bitch, ktorá si vychutnáva to, čo robí a samozrejme som jej fandil a užíval si to s ňou. Ale nemôžem povedať, že by som s ňou súcitil či fandil jej viac, než v remaku, čiže zážitkovo je to podobné, revenge trochu slabšia, ale drží si to oveľa lepšie tempo bez jediného hluchejšieho miesta. Takisto by som povedal, že ide o komplexnejší príbeh, teda ak to vôbec za nejaký môžeme považovať, kde je pokrytá aj pasáž ako dokázala prežiť. Celkovo bola samozrejme chatka v lese oveľa krajším prostredím, ale tunajšie stoky vzbudili veľmi dobrý dojem. Na konci trochu kazia dojem zásadné chyby scenára, už spomenuté nerealistické presunutie do Bulharska, či absolútne nepravdepodobné správanie policajta, ktorý ju najprv pošle preč, že sa jej nič nestalo a na konci jej asi odpustí tie vraždy a na jednej sa vlastne aj spolupodiela, pričom nie len jeho myšlienkové pochody a riešenia situácii nie sú úplne v poriadku. Mohol to byť väčší extrém, ale aj tak to nie je nič pre mainstreamového diváka. 4* 75% ()

drkaldj

Ze začátku nezáživné. V podstatě to samé jako první díl, jen se děj přesunul (částečně) do města (respektive do civilizace) a změnily se okolnosti. Škoda že snímek kromě zasazení a nových stylů mučení (a jiných herců) nepřináší nic nového. ()