• BoPo

Pre ľudí ako som ja, ktorí majú Trainspotting v Top 10, je to jednoducho povinná jazda. Je dobre, že film vznikol s tak veľkým časovým odstupom. Je skvelé, že nechýba ani jeden jediný z pôvodnej squadry. Ale je vlastne dobre, že film vôbec vznikol? T2 neprináša nič čo by mohlo zostať v pamäti. T2 len umožňuje vidieť postavy, ktoré máme tak radi a ukazuje ich v uveriteľnej old verzii. Príjemná pripomienka, ktorá sa však úplne vykašlala na nejakú novú dejovú líniu. Ale ono to tak asi malo byť. Skrachované existencie vždy tlachajú o starých dobrých časoch. Zbytočné pokračovanie, ktoré však fanúšikov kultovky nenaserie.(22.6.2017)

T2. Druhý výlet do Skotska za partou již čtyřicetiletých zoufalců je jako po letech vyhrabaný památníček plný vzpomínek od cestou poztrácených lidí. Zpočátku si říkáte, jestli vůbec máte zapotřebí ty cancy číst znova, ale s každou další stránkou vás to chytí za srdce. Boylovo sprinterské tempo k tomu uhrane na první dobrou. Nechybí kamera plná vychytávek, nabušený soundtrack a hořký, místy až existenciální scénář. Já jsem si nostalgii povolil a nelitoval jsem. Tahle hra s rozbitými vláčky totiž diváka totálně zaháčkuje i napodruhé.(16.2.2017)

Dobře natočená zbytečnost, která nepřináší nic nového, jen upoceně odkazuje na první díl. Nebýt božího Roberta Carlyela bylo by to ještě mnohem horší. Děje tam je tak na padesát minut a zbytek je vyplněn vatou, která fungovala v prvním dílu, protože to byla sonda do života feťáků a bylo to zajímavé. Postavy teď ale zestárly a furt jakoby blbnou, ale už jsem jim to nevěřil a byla to jen křeč. Rádoby filosofické monology Ewana McGregora ve mě vzbuzovali leda tak pocit trapnosti. Alespoň tam ale hraje hezká mladá holka. Přišlo mi to, jak Sněženky a Machři po dvaceti letech. 50%(13.8.2017)

Nostalgická jízda jako řemen. T2 Trainspotting těží z původní dvacet let staré klasiky maximum, přičemž přidává i něco navíc. Danny Boyle, jak už je jeho zvykem, snímek úhledně zabalil do krásných neonových záběrů, perfektně zvoleného soundtracku a hlavně, hlavně snímek "opentlil" dobře známými tvářemi, což Vás v kombinaci se svižnou režií vtáhne a nepustí. Po celou dobu trvání snímku jsem si užíval nostalgické pomrkávání, které občas vhánělo slzy dojetí do očí. Užíval jsem si dobře známý styl kamery, který všechny postavy a scény dostává do osobnější a originálnější roviny. Užíval jsem si návrat všech postav, které sice za těch dvacet let zestárli, avšak pod nánosem všedních starostí jsou to pořád ti stejní lidé, kteří plánují jak lehce vydělat a jak si zvolit život. Takže co dodat na závěr? Pro ty z nás, kteří první díl uctívají jako kultovní záležitost, bude snímek krásným nostalgickým výletem do Skotska, jež i přes všudypřítomný heroinový opar vypadá pořád stejně depresivně jako tehdy. Ale to vůbec nevadí, jelikož ve společnosti Rentona, Sick-Boye, Spuda a Begbieho to bude i tak pořádná jízda! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „And then...take a deep breath. You're an addict. So be addicted, just be addicted to something else. Choose the ones you love. Choose your future. Choose life.“(18.2.2017)

Výborne zmáknutý sequel, ktorý zlomí vo vás nostalgiu. Jednak tú z pred dvadsiatich rokoch, ale i tú vašu osobnú. Avšak tentoraz sa moc nebudete smiať, pretože aj vám dôjde, čo všetko ste premárnili, ked' se si nezvolili život .Spôsob a forma, akou Danny Boyle podáva ''dvojku'' divákovi , si zaslúži o jednu hviezdu navyše! Finále filmu dokonca až drasticky naberá thrillerove obrátky! P.S. Dosť pomôže si pozrieť jednotku pred projekciou. Potom si všimnete také veci, ako tenisky, ktoré ma obuté Spud pri výlete na kopec pri spomienke na Tommyho, že sú tie isté, v ktorých hrával minifutbal a tak. O piatej hviezde u mňa rozhodla záverečná scéna, ked si Renton pustí platňu. Totálna bomba! [vue cinema, Redditch, UK ](29.1.2017)