Je fajn, stretnúť sa s nimi po tak dlhej dobe. Ich postavy sú proste skvelé a chémia medzi nimi stále funguje. Scéna Renton/Begbie na záchodoch najlepšia z filmu. Boyle je navyše večný pán maliar a videoklipový macher. Ale... Všetkým muselo byť jasné, že scénár, podnet pre ich nové stretnutie a všetko čo sa z neho vyvrbí, je slabota. Že ich dáva dokopy nasilu. Čo by mi bolo viacej jedno, keby pre mňa jednotka nebola taký kult, a Boylea som nepovažoval za umelca, ktorý podobné veci nemá zapotrebi.(27.2.2017)

Pestrá, coolově namixovaná a akčně sestříhaná bombička, která se na povrchu leskne, ale uvnitř neobsahuje vlastně zhola nic. Hrdinové kultovního Trainspottingu se setkávají po 20 letech, scenárista jim káže, aby vymysleli, co podniknout, ale přitom se vlastně nehnuli z místa. Do toho rejža umě vsadí nostalgické prostřihy z původního fimu a voilá, sequel je na světě! 6/10(30.5.2017)

Moc jsem od toho nečekal, neměl jsem ani moc potřebu vědět, co se s Rentonem a jeho partou děje v době, kdy jim je pětačtyřicet. Ale nakonec jsem hodně mile překvapený. Otázka je, jestli to stejně uvidí i fanoušci. T2 Trainspotting totiž popravdě s původním Trainspottingem moc společného nemá. Je tu Edinburgh, stará banda, drogy, skvělý soundtrack a osobitá a pořád strhující režie Dannyho Boylea, taky však o dost jiná atmosféra než minule. Místo čtveřice bezstarostných mladíků, kteří kašlou na budoucnost, se tu motají zdeprimovaní zoufalci, jimž už dávno došlo, že svůj život dokonale projebali a že dobře už bylo. A jediné, co jim zůstalo, jsou vzpomínky, nostalgie a staří známí, kteří se skoro vůbec nemění. T2 Trainspotting je vlastně dost smutný, ale pravdivý film o tom, že před minulostí a sám před sebou člověk neuteče a že to může buď vzdát, nebo brát život takový, jaký je. A jako takový funguje skvěle.(15.5.2017)

• Cervenak

Prázdny a skrz-naskrz zbytočný film, z ktorého si už na druhý deň po projekcii nepamätám nič, čo by stálo za zapamätanie. Možno okrem novej verzie "choose...", ale to bolo tiež iba také fňukanie. Posunutá generačná výpoveď? Ani náhodou, len úbohosť, ktorá si pre vyvolanie nejakého pocitu musí pomáhať flashbackmi z prvého dielu.(12.6.2017)

Možná je to banální krimikomedie s pár zábavnými videoklipovými blbinkami, nicméně v nejlepší tradici kolébky tohoto žánru. Po formální stránce je třeba Boylovi a jeho týmu vyseknout velkou poklonu, protože natočit s takovou grácií a lehkostí pokračování něčeho tak legendárního, že to v podstatě definuje pojem kult, se zdálo jako nesplnitelný úkol. A klucí to zvládli, ani stín kalkulu, naopak z celého filmu sálá obrovská porce upřímnosti a srdečnosti a byť se k tomu chvílemi zdánlivě schyluje, ani jednou nespadne do stoky klišé či násilného odkazu. Pod povrchem se navíc skrývá hutný manifest nihilismu, mnohem tvrdší než v tomto dosti okázalá jednička, a to již jen kvůli tomu, že takový stupeň konzumu a rozkladu moderní společnosti jsme si v 90. létech ani neuměli představit. Zatímco jsme v rauši z omamných látek, ale především nezdolného mládí, blábolili o životě, nic jsme o něm nevěděli a i ty některé tvrdé a hluboké rány, které se staly už tenkrát, přikryla jistá bezstarostnost a vnitřní senzacechtivost, protože život musí bejt přece drsnej. Především pro tvrdé jádro cílovky, k níž se hlásím, pak T2 totiž může představovat emocionální bombu a jeden z nejpůsobivějších filmů o stárnutí (ne o umírání !), jaký snad kdy byl natočen.(23.2.2017)