Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  **

  Hygienická čistota a prázdno. Kým pôvodný film oplýva neopakovateľnou dobovou atmosférou, svojsky rozpráva o téme drog, dospievania i nižších sociálnych vrstiev, dvojka je iba vákuum vyplnené maketami. Žiadna z postáv sa oproti jednotke nezmenila. Tých 20 rokov akoby sa ani nestalo. Renton jediný vyzerá, že zaznamenal nejaký posun, no potom príde absurdný zvrat po asi pol hodine a sme opäť v starých koľajách. Nechýbajú prestrihy na scény z jednotky, kvantum citácií a parafráz a pocit trápna. Totižto scenár, na ktorý sa čakalo 20 rokov, je priam katastrofálny a jediné, čo dokáže je citovať a parafrázovať. Celá zápletka je spleť deus ex machina zvratov a účelovostí vyskladaných tak, aby čím viac scén evokovalo jednotku. Herci pôsobia podobne. Ewan McGregor má veľký problém dostať sa do ikonickej role a Ewen Bremner, ktorý bol bezpochyby najlepším hercom v jednotke, podáva jeden katastrofálny afektovaný výkon. Ale ja sa im ani nečudujem, s takýmto scenárom by nikto nič nezahral. Mať 45 a hrať 25 ročného sa proste nedá. Navyše soundtrack je priemerný a jediné zapamätateľné piesne sú tie z jednotky. No čo ma šokovalo najviac, je fádna réžia. T2 vyzerá, ako keby ho za pár šušňov zbúchal nejaký debutant a nie Danny Boyle, jeden z najvšestrannejších a najtalentovanejších režisérov generácie. Jediné, čo sa filmu nedá uprieť, je poctivá dávka humoru. No mal som taký dojem, že v tomto filme humor byť nemal. A mal to byť úplne iný žáner, než 21 rokov stará jednotka...(10.3.2017)

 • korbitch22
  *****

  Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel. Nemám slov, už jsem to viděl asi 20x. Pro někoho prázdné a nostalgické, mě to chytlo za srdce, vytáhlo z depresí, poslouchám soundtrack pořád, herci naprosto úžasný. Johny Lee Miller je neskutečný řízek a z Begbieho šel strach v každé scéně, Boyle je vizuální machr, který má neskutečný cit pro detail a kompozici obrazu s hudbou. V kině jsem brečel, brečel štěstím. Jeden z nejsilnějších a nejdokonalejších návratů filmové historie. Dokonalý film, který dělá čest svému předchůdci, dělá čest hercům, divákům a dělá čest těmto skvělým postavám. Pro mě film desetiletí.(26.2.2017)

 • Kaluž
  ****

  Takhle se mají točit návraty po dvaceti letech. Na Porno se to sice moc nechytá, ale na to sere pes, protože T2, to jsou hlavně audiovizuální orgie na speedu. S vtipem a nadhledem podaná generační výpověď středního věku plus tuna nostalgie. S jiným kormidelníkem by to asi byl trochu oser, jenže starej Boyle to celé kočíruje tak, jako by to měl být jeho poslední zářez. A to se cení. Na současnou omladinu to nejspíš podobný dopad mít nebude, ale plný sál úsměvů spokojených čtyřicátníků mi v kině po projekci bohatě stačí. Tohle se vážně povedlo. „Choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares...“(22.2.2017)

 • poz3n
  ***

  Chlapská nostalgie. Příjemná to věc, ale nemyslím si, že by se na tom dal postavit úplně celý film. A Boyle se o to podle mě snaží. Z toho důvodu tak T2 funguje spíše jako sled vtipných a nostalgických scének, nedrží však pohromadě jako 2 hodinový film. V podstatě jsem dostal očekávané, jen jsem doufal ve víc Arturova sedla a Edinburghských uliček. Choose nostalgia. 6/10(2.3.2017)

 • luka4615
  *****

  Nostalgická jízda jako řemen. T2 Trainspotting těží z původní dvacet let staré klasiky maximum, přičemž přidává i něco navíc. Danny Boyle, jak už je jeho zvykem, snímek úhledně zabalil do krásných neonových záběrů, perfektně zvoleného soundtracku a hlavně, hlavně snímek "opentlil" dobře známými tvářemi, což Vás v kombinaci se svižnou režií vtáhne a nepustí. Po celou dobu trvání snímku jsem si užíval nostalgické pomrkávání, které občas vhánělo slzy dojetí do očí. Užíval jsem si dobře známý styl kamery, který všechny postavy a scény dostává do osobnější a originálnější roviny. Užíval jsem si návrat všech postav, které sice za těch dvacet let zestárli, avšak pod nánosem všedních starostí jsou to pořád ti stejní lidé, kteří plánují jak lehce vydělat a jak si zvolit život. Takže co dodat na závěr? Pro ty z nás, kteří první díl uctívají jako kultovní záležitost, bude snímek krásným nostalgickým výletem do Skotska, jež i přes všudypřítomný heroinový opar vypadá pořád stejně depresivně jako tehdy. Ale to vůbec nevadí, jelikož ve společnosti Rentona, Sick-Boye, Spuda a Begbieho to bude i tak pořádná jízda! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „And then...take a deep breath. You're an addict. So be addicted, just be addicted to something else. Choose the ones you love. Choose your future. Choose life.“(18.2.2017)

 • Robert Carlyle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace