V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Appache

Pologramotná opice dluží negramotné opici 20 mega, jen tak z ničeho a tak se rozhode, že ukradne 600 mega. K tomu od chytryho vola vezme negramotnyho robota a říka si táta. Sladkou tečku tomu dava Hugh, kterej ma účes model debil, byvalej voják, co uděla robota, kterej neuspel a tak znici vsechny roboty, aby dostal sanci... hruza film, malem sem to ani nezvladl dokoukat ()

jiri.juricek

Jako fanoušek sci-fi jsem si tento film nemohl nechat ujít v kině ve 4k (poprvé) . Film je dělaný spíše srandovním způsobem, chappie je skvělý robot se spoustou dobrých hlášek a die antwoord se k němu skvěle hodí . Takže 4 hvězdy, jednu srazím proto, že jsem čekal od filmu trochu více vážnosti, ale jako celek super . ()

Mr.Corpse

Celkem jsem se na to těšil. Jsem rád že jsem se dotěšil, poněvadž jsem veeeelmi mile překvapený ! Pravda, čekal jsem poněkud zmixovanou věc jako robocop + č. 5 žije, nebo terminátora s kapkou kačera Donalda pro pobavení diváka. A výsledek? Trošku jiná káva :). Z robota udělat člověka a opačně zajímavý nápad, výchova gansgsterské rodiny + epický souboj s mega brutal příšerou sestavenou z vrakoviště a modýlku z ABC, ale budiž. Mám dojem, že diváka slabší povahy dožene robot v předpubertálním stadiu možná i k slzám. Dobrá práce Herr Neill. ()

DoctorWho159

Tento film mě opravdu zaujal. Na mě osobně to působilo trochu jako District 9, v hodně ohledech hlavně ten konec ta proměna v jiný organismus. Každopádně viditelná inspirace filmem Číslo 5 žije. Jediné co mi na filmu vadilo byl Hugh Jackman, tohoto herce mám opravdu rád, ale tahle role mu dle mého názoru nesedla, už jenom kvůli tomu stupidnímu účesu. Jinak celek bych hodnotil jako povedený film. Chappie has a book. ()

buryman

Číslo 5 žije a chappie ma do nej hodně daleko.Asi to byl učel,že lidí hrajou tak ošklíví herci a udělat z wolverina buznu s ukačkovskym sestřihem aby si divaky nějak chappie získal. A to mi prostě vadilo Hippo jedinej pořadnej padouch vubec nedostal příležitost velka škoda. zamě klišovitý půměr. ()

Final

Od Chappieho jsem čekal novou akční podívanou, možná akčnější verzi Číslo 5 žije. Na místo toho jsem se dočkal lehce psychologickou hru na rodiče a jejich dítě. Ne že by myšlenka filmu nebyla zajímavá, ale trpí scénáristickýma nedodělkama a nelogičností. Hugh Jackman byl tentokrát jen nastrčený herec, kvůli lepší komereci. Jeho role ve filmu byla naprosto zbytečná a zřejmě neměl jinou úlohu, než svým jménem nalákat diváky do kin. Technicky není co filmu vytknout. Efekty fungují, animace vypadá celkem reálně. Jen je to všechno až moc překombinované a nadstavené. Každopádně, jako průměrné sci-fi s robotickou tematikou je film koukatelný. Jediné plus filmu je soundtrack od Hanse Zimmera. ()

maty24

Od Chappieho sem moc nečekal.A nakonec to byl pro mě úplně luxusní film.Skvělé akční scény,Nějaká ta hláška i padla herečtí představitelé výborní a design robotů se mi na tom líbil nejvíc ()

Va33ek

Po dlouhém zvažování mezi 4. nebo 5. hvězdami jsem rozhodnutý. Chappie mě rozesmál, dojal i napínal. Tento skvostný robot musí všechny uchvátit takovým způsobem, ze by ho každý chtěl domů včetně mě. ()

MartyZcz

Film my připomíná tak trochu kopírku Robocopa ale líbí se my proto že je to pojato z jiné strany a že se konečně robot ne vzbouřil proti lidem ale naopak jim pomohl ()

MIKETUK

Tak nevím, jestli to mysleli vážně, tak to nevyšlo, Přitroublý superrobot, trpící pubertou, občas sype drsný hlášky, pochycené od grázlíků, kterým říká taťko a mamko, občas si hraje s panenkou, no a občas někoho přizabije. Mix Robocopa a Čísla 5. Kupodivu mě to bavilo, trochu jako 80- kové naivní sci-fi komedie, lepší než District- 60% ()

Sandai

Tak tohle je pecka. Film plný akce a do toho infantilní bojový robot se svýma hláškama. Spoiler-Zpřeláme hlavnímu padouchovi všechny kosti v tělě a pak řekne : " Už ti odpouštím, zlý pane. " Navíc trikové anime scény vypadají naprosto přirozeně. ()

Major776

Chappie je víc lidský než člověk a tento fakt naplňuje film velmi slušnou hloubkou, která je čuchatelná ve všech situacích, ať už vážných, nebo humorných. Pozastavovat se nad výpravou, nebo nad obsazením nemá tentokrát žádný význam, protože obsah silně převažuje formu. Objektivní "FullHouse"! ()

jioex13 odpad!

Kdo viděl District 9 tak od Chappie se nedočká absolutně ničeho nového. Děj je stejný pouze s jinými postavami. Naprosto předvídatelné další a další kroky všech postav a kvůli tomu je film velmi chudý. ()

Filipman

takže tenhle film bil akční ale bii tam chvilky kdi sem se nudil proto dávam 3hviezdy odporučam pro ty ktorich bavia filmi o robotoch ()

jarkametelka

To,co nam Blomkamp predklada timto snimkem je ubohost.Bohuzel je jeste horsi nez Elysium o Districtu nemluve.Chapu,ze nam chtel ukazat timto snimkem,ze dokaze natocit nejen bezduchou reznicinu,ale i dojemnou reznicinu,ve ktere si clovek polozi par filozofickych otazek o nasili apod.a na konci si zaplace...Ale v tomto flmu ani jedno nefunguje.Soustredi se spis na vychovani robota,tim se zabyva az moc dlouho,skoro 70 procent casu snimku sledujeme trapnou skupinku nasilniku(mimochodem spatne zahranou),kteri se snazi z robota udelat buh vi co...Ale kde je pribeh?Ten v podstate neexistuje.A to je to ten kaminek urazu."Zajimave" je vsak obsazeni Hugha Jackmana,prohanejiciho se v sortkach po znicenem meste,jako typicky australan po australske busi s ucesem ala "blbecek",to tomu snimku dava poradnou ranu pod pas a jeho role je spis smesna-v nejake parodii bych si tento jeho vykon dokazal predstavit,ale v tomto vazne pojatem snimku?Weaver je tam taky jen kvuli tomu,aby se film lepe prodaval,ale ani ona to nezachranuje...Chybi tu poradna akce,i to je duvod ke zklamani...Blomkamp chtel zrejme natocit neco pro teenahery,nebot tak to na me pusobi,ale nevim,jestli i oni budou spokojeni.Mozna nejaci decka,kteri neznaji Cislo 5 by mozna nektere pasaze mohli uspokojit.My ostatni vsak radeji dame prednost pohledu na samosekaci sekacku na travu,ktera aspon dela neco uzitecnejsiho... ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz