V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Sefko

Podľa popisu som čakal takú kombináciu RoboCopa a Číslo 5 žije. A ono to tam je. Ale trochu inak. Chappie si berie len určité stavebné prvky od svojich starších bratov a tým v podstate stavia svoj vlastný fungujúci svet. V ktorom sa odohráva dosť zaujímavý príbeh. Ktorý človeka drží v napätí až do samého konca. Jedinou chybičkou je občasné tlačenie na pílu so sentimentom. ()

Pokri

Scenáristicky o kúsok slabšie ako Blomkampov najlepší kúsok District 9, no stále výborné. Opäť to pôsobí zámerne trochu béčkovo, no už len za sympatického robota Chappieho a prekvapivo výbornú dvojicu z Die Antwoord musím prihodiť aj piatu hviezdičku. ()

Bogrant

Hrôza. Trápny film, v ktorom nič nefunguje. Kostra príbehu je vyložene demotivujúca, škatulka Chappie zbytočne detská a tie otrasné a naivné výkony hercov i nehercov sú na zaplakanie. A všetko je to zabalené do neschopnej réžie a všadeprítomných farebných odkazov na hudobnú skupinu, ktorej hlavní členovia sú tu akože za veľké akčné hviezdy. ()

beny258

Postavíte armádu robotů a jediným klíčem pro adminská práva je flashka? Really?! Takových WTF momentů je tam víc. Nicméně myšlenka filmu je poměrně zajímavá a troufám si říct, že svým způsobem i originální, takže tomu ty 4 hvězdy hodím (i vzhledem k tomu, jakou nezaslouženou bídu tu film v recenzích dostává). ()

Milo384

Celé jsem to protrpěl. Příběh o robotovi, který získá emoce a vše se musí učit, se mně nelíbil. Snad jediná dobrá a směšná scéna byla, když robot kradl auta. Nebýt skupiny Die Antwoord a pár jejich songů ve filmu, byl bych i přísnější. ()

draxxi

Takova zvlastni kombinace Robocopa a Cislo 5 zije. Neni to zly. Myslel jsem, ze je to vic rodinny film, ale pro deti to moc neni.... 26/3/2023 67% ()

matous20063

Tak tohle je dobrá chujovina :-D. Takovej rádoby sci-fi kriminálka, která ani nevím kam má směřovat a na co si ten film hraje. Film má dobré efekty a vizuální zpracování, ani herci nejsou špatní, ale ten film tak trochu postrádá smysl. Jakože akční scény jsou fajn ale jinak film nestojí za nic. Možná ještě závěr je fajn ale jinak je to jen přehled akčních gangsta scén, které jsou ale fajn a dá se na ně dívat. Postavy jsou až na Chappieho takové nemastné neslané, bylo mi jedno jak skončí. Tenhle film je dobrý jen na odpočinek když nemaáte nic lepšího na práci a chcete se kouknout akční šílenost bez většího smyslu. 60% ()

kapitan007

Film vydený v kine,prvých 20 minút ma to vcelku moc nebavilo ale film dostal postupne správny spád a gradoval perfektne až dokonca,muzika k filmu od Hansa zimmera bola perfektná a moja priatelka si pritom trocha aj poplakala,prišlo mi to celé ako milý a pekne spracovaný mix district 9 číslo 5 žije a Robocopa,9/10 ()

kysilkalukas

Čekal jsem klasickou robotickou akci kdy budou zase zachraňovat lidstvo a budou poamlu nezničitelní.Ovšem film mě mile překvapil.Byl to zase jiný nápad a nanejvýš mě zaujal.Myšlenka jak by svět mohl jednou dospět byla na místě.Robot vyvýjející se od "batolete" až po jeho začleění do gangu.Výtečné pokoukání a vtipnými dialogy,a myšlenkou zachránit sama sebe. ()

Sao Saoi

Svetlé miesta, aj miesta pre menej chápavých :) District sa mi páčil o dosť viac. Toto je skôr E.T. pre narodených v novom tisícročí... Ale vidieť sa to a spraviť si vlastný názor sa oplatí :) ()

KOLMI

District 9 byl vrchol a nadšení, Elysium vystřízlivění a zbývá nám už jen Chappie...tedy opice po flámu a blití. Na další film už nejdu. 1 hvězda za to málo co to mělo. Odpad si nechám pro "F15 zabíjí" a tomu podobné. ()

Norri

Na film CHAPPiE jsem se těšil, ale moc jsem od něj nečekal. Ale nakonec jsem byl příjemně překvapený. Sice mi část filmu připomínala jiné filmy jako Číslo 5 žije, AI a nebo Astroboy, ale CHAPPiE byl brutálnější a na konci... inu konec byl celkem nečekaný, nečekaně dobrý! Ripleyová měla jen malou roli a Hugh Jackman měl roli, která dala zapomenout, že už na věky bude Wolverinem. A jedno zamyšlení na závěr. Zatímco dříve si lidé spoustu věcí neuměli představit a sci-fi z budoucnosti se odehrávaly za 50, 100 a nebo více let, dneska jsme na tom techicky tak, že se sci-fi filmy umisťují jen cca 2 roky dopředu. ()

JerryPilsen

Asi jsem čekal něco jiného.Blomkamp se pouští do trochu jiných vod než se zpočátku zdá.Vše je docela pod logikou,ale docela vázne spád.Pointa a závěr jsou dost nucené,asiby se slušel lepší konec.Některé scény příběh dost zdržovaly,na druhou stranu zase rozebíraly samotnou podstatu lidského chování.A tu žádný počítač samozřejmě pochopit nemůže. ()

MrKirby

O robotech a dementech: Neilla Blomkampa považuji za jednoho z nejzajímavějších režisérů poslední doby. Jeho District 9 bylo naprosto skělé a svěží zjevení a Elysium značně přehypované zklamání. Přesto si drží styl, který mě baví. Bohužel u Chappieho šlápl potřetí do té stejné vody a to má za následek jen otrávené přesycení a nudu. Mám takový pocit, že někde v průběhu natáčení padlo rozhodnutí, že ve filmu budou všichni naprostí kreténi. Kreténi a roboti. Ale pak je napadlo, že i ti roboti by se měli chovat jako kreténi a úplně nejlepší by bylo, kdyby se ti kreténi měnili na roboty a roboti na kretény, a tak pořád dokola. Výsledkem je film plný kokotů (a kardinálních žvástů), ke kterým jsem necítil ani kapku sympatií a třebaže se tam všem v průběhu filmu stávaly poměrně nepříjemné věci, bylo mi to naprosto fuk. Nějak jsem zřejmě nepochopil, jestli se snaží Chappie jako film brát vážně nebo je to všechno parodie. Rozhodně však na mě nepůsobil ani jeden přístup. Nepopírám, že jsou ve filmu momenty, kdy jsem se skvěle bavil, ale zbytek byl přehlušen jedním velkým nekonečným WTF. Nad tím vším ještě leží jeden můj osobní problém. Celou tuhle gansta stylizaci a tématiku považuji za extrémně trapnou, a každého ve vygajdaných kalhotech a se zlatým řetězem bych nechal okamžitě kastrovat a odepřel bych mu sociální dávky. Chápu, že tohle je už čistě jen můj problém, ale z mého pohledu to byl Chappieho poslední hřebíček do rakve. ()

artudytu

Celé je to splacane páté přes deváté. Nepomáhá tomu ani ruznozanrovy mix hudby. Jackman jako záporák úplně mimo mísu. Kdyby Chappie od půlky filmu nenosil na krku rádoby gangsta zlatý řetězy a scénam s robopoldama se věnovala větší péče, daly se tomu možná dát i tři hvězdy. ()

Esty

Asi potom, co jsem to viděla nemám slov. Konečně nějaký film s robotem, který se mi vážně líbil. Chvilkami je to docela zamotané, ale smysl to dává. Akorát Chappie se mohl víc rozvykládat a nomrálěn složit větu to by potom vypadalo jinak. Nicméně... Akce, roztomilost, gangstři, roboti, láska. Má to snad všecko, co jsem od toho čekala a ještě víc. Konec jsem teda takový nečekala vůbec, ale potěšilo mě, jak to dopadlo. Kostýmy skvělé a o hudbě ani nemluvit, ta byla úžasná. To se jinak dívá na film, když znáte všecky písničky, které v něm hrají. A díky Yo-landi a Ninjou přibyl k mým oblíbeným filmům, protože jinak bych na to asi nezašla. Fakt super! ()

Laboun

Čapí..čovina. Hrozná ztráta času a peněz a to jsem fandou sci-fi. Antwort by měl dostat za své herecké výkony zhňilou malinu ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz