Dokonalý životopisný film. Čo viac si ja, ako filmový divák môžem priať. Príbeh svojou humánnosťou zaujme od začiatku a príjemný pocit ostane až do konca. Dráma, humor (niekedy aj v grotesknom prevedení) a celá škála veľmi kladných pocitov, emócií, ktoré ma ľahko dokázali presvedčiť. Zo dňa na deň sa stal hviezdou. Výkon Roberta Downeyho Jr., životný a pre mňa Oscarový. Mrzí ma jedine to, že Chaplinové filmy som nevidel, v blízkej budúcnosti to napravím. 90%(3.3.2010)

Jeden z těch povedenějších životopisných filmů. Chaplinův život sleduje v několika "epizodách", z nichž některé baví jiné jsou dojemné a pár je bohužel nedotažených. Tím chci říct, že filmu prakticky chybí ucelený příběh a vše podstatné se dozvídáme z flashbecků. Snímek velmi povyšuje poctivý výkon Roberta Downeyho Jr., kterému nelze nic vytknout. Potěší i pohled na začínající Millu Jovovich, Davida Duchovnyho nebo Marisu Tomei ve vedlejších rolích. Attenborough odvedl dobrou práci a Chaplina nám představil tak, jak si to jedna z největších filmových legend zaslouží.(5.4.2008)

Tento film som videl naposledy v kine a to bolo dost davno, tak som si ho musel zopakovat o 16 rokov neskor a vyplatilo sa, pretoze som sa na tento film dival inymi ocami a mena ako Douglas Fairbanks alebo Mary Pickford mi dnes hovoria viac, ako vtedy. Robert Downey Jr. je fakt skvely herec a toho Oscara by si za hlavnu ulohu kludne zasluzil, ale v tom roku mu ho vyfukol Al Pacino za ulohu vo filme VUNE ZENY (1992). Chvilkami bol film mozno trosku roztahany, ale aj tak sa plynule tiahol dalej a mna zaujimal jeho zivot, ako sa dostal k filmu, ako vyrastal v chudobe a uznanie, ktore ziskal omnoho neskor, ako by si zasluzil. Vo filme sa objavila plejada znamych hollywoodskych hviezd, priznam sa, niektorych som ani nespoznal a okrem toho reziser tohto filmu si zahral Johna Hammonda v Spielbergovom JURSKOM PARKU (1993) a producentom je Mario Kassar, ktory produkoval aj uspesnych Terminatorov a aj napriek tomu jeho spolocnost Carolco skrachovala po neuspesnom filme OSTROV HRDLOREZOV (1995)... 27.09.2009 _____ Robert Downey Jr. - (Charles Spencer Chaplin) +++ Geraldine Chaplin - (Hannah Chaplin) +++ Paul Rhys - (Sydney Chaplin) +++ Anthony Hopkins - (George Hayden) +++ Dan Aykroyd - (Mack Sennett) +++ Marisa Tomei - (Mabel Normand) +++ Penelope Ann Miller - (Edna Purviance) +++ Kevin Kline - (Douglas Fairbanks) +++ Milla Jovovich - (Mildred Harris) +++ Kevin Dunn - (J. Edgar Hoover) +++ Diane Lane - (Paulette Goddard) +++ James Woods - (Joseph Scott) +++ David Duchovny - (Rollie Totheroh) +++ John Thaw - (Fred Karno) +++ Maria Pitillo - (Mary Pickford) +++ Produkcia: Richard Attenborough, Mario Kassar +++ Hudba: John Barry, José Padilla +++(27.9.2009)

Vynikající životopisné drama, se skvělým Robertem Downeym Jr. a dalšími výbornými herci ve vedlejší rolích. Filmu ale nemůžu dát plné hodnocení, neboť mě to nedokázalo tak emocionálně strhnout jako jiné filmy (třeba Kmotr). Kdyby měl snímek jiného režiséra (Attenborough to podle mě zvládl řemeslně skvěle, ale něvěnoval se tomuto projektu s láskou), určitě by to byla bomba.(12.7.2005)

Moc rád bych zrovna o tomhle filmu napsal něco jiného, ale nejde to. Zásadní problém vidím v tom, že zhruba po první třetině se režisér ne a ne rozhodnout, jestli vlastně bude točit film o Chaplinovi nebo o počátcích zlaté éry Hollywoodu. Krásné momenty s Chaplinem válcuje zbytečnými odbočkami a faktografickými údaji, takže nakonec vyznívá obojí hodně polovičatě a nedotaženě. Že to vše jde spojit mnohem lépe, dokazuje třeba takřka nedostižný Burtonův "Ed Wood". Nakonec ale Robert Downey dělá co může a jako malé nahlédnutí do Tulákovy osobnosti i jeho doby film určitě obstojí.(22.6.2006)

• - Film se měl původně jmenovat "Charlie". (Kulmon)

• - Nahá scéna Mildred Harris byla dublována. Její představitelce Mille Jovovich bylo tehdy totiž pouhých 16 let. (Kulmon)

• - Film byl uveden do kin v den 15. výročí Chaplinova úmrtí. (Kulmon)