Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...(12.12.2009)

Opravdová filmová lahůdka. Robert Downey Jr. jako Chaplin byl dokonalý. Těžko věřit, že Chaplin nehrál sám sebe :-))) Hodně mě potěšilo, že se jednalo nejenom o shrnutí Chaplinova života, ale taky o nakouknutí do starého Hollywoodu. No a sestříhat Kida v hotelovejch pokojích to musela bejt fakt piplačka.(11.9.2009)

Scénář: William Boyd, Bryan Forbes, William Goldman - To je hloupost a ty to víš. - Ale pravda by byla hrozně nudná... ___ Jistota v režii a vynikající Robert Downey Junior v životní roli.(17.5.2009)

Pre mňa to najlepšie od R. Attenborougha. Chaplinov nesmierne bohatý a inšpiratívny život toho na plátne ponúka neskutočne veľa. Nejde iba o zaujímavý životopisný dej odhaľujúci mnohé o tomto hercovi nemej éry, výborných hercov (hlavne Downey, ten ako keby Chaplinovi z oka vypadol), výbornú réžiu a výpravu, predovšetkým sa tu divák dozvie veľa o samotnom nemom filme, o tom ako sa točil taký nemý film, ako Chaplin na nemý film narazil, čím ho očaril, vznik Tuláka, ako sa mu darilo boriť sa prekážkami od rôznych závistlivcov, jeho slabosti, radosti, prečo bol vyhostený... Tiež sa divák dozvie niekoľko informácií o ľuďoch tej doby, hlavne o Chaplinových hereckých kamarátoch - Douglas Fairbanks, Mary Pickford, D. W. Griffith... a mnohých ďalších. Pár slabších miest sa tu síce nájde, hlavne spočiatku, ale bohato to vynahrádza stred a hlavne krásny, emotívny záver v doprovode prierezu toho najlepšieho čo Chaplin natočil. Skrátka snímok nie je len pre diváka atraktívne a zaujímavo natočený, predovšetkým je tak informačne bohatý, že ho docení každý, kto sa o film aspoň trochu zaujíma. 85/100(20.1.2016)

Nelehký úkol si vytkli tvůrci tohoto filmu, když se odvážili převést na filmové plátno život a dílo geniálního Charlieho Chaplina. Jeho filmů i myšlenek bylo dost a vybrat z toho se musí velmi pečlivě. Každému fanouškovi zde bude něco chybět, ale aby uspokojil každého, musel by být alespoň pětihodinový. No já bych to zkousnul, pravda :-) Smekám před Robertem Downeym i dalšími. Opravdu výtečně zpracováno.(10.5.2009)

• - James Wood natočil svou roli za jediný den. (Kulmon)

• - Geraldine Chaplin hraje ve filmu svou vlastní babičku. (Kulmon)

• - Bylo natočeno 200 hodin materiálu a původní sestřih filmu měl 4 hodiny. (Karlos80)