• Japonsko

チャーリー

• Francie

Drama / Životopisný

USA / Japonsko / Francie / Itálie, 1992, 143 min

Vždycky jsem měla Charlieho Chaplina za celoživotního vtipálka a komika, který nic moc neřeší (a zčásti to byla i pravda), ale jsem ráda, že mi tento film moje přesvědčení vyvrátil a ukázal mi ho i v tom civilnejším světle.. Líbilo se mi zpracování, kamera a ty úžasné přechody mezi jednotlivými scénami.. Co je ale na filmu nejlepší - bezesporu Robert Downey Jr.! Jsem ráda, že na mě nepřipadlo rozhodování mezi ním a Al Pacinem co se týče Oscara, protože jsem z toho opravdu v rozpacích.. Downey předvedl něco úžasného, bez něj by film ani zdaleka nedosahoval takových kvalit. Celkově bylo obsazení vynikající, nikoho bych nevyměnila.. Závěr mě přesvědčil, že Chaplin si ten plný počet rozhodně zaslouží.. :)(5.4.2012)

Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...(12.12.2009)

Tento film som videl naposledy v kine a to bolo dost davno, tak som si ho musel zopakovat o 16 rokov neskor a vyplatilo sa, pretoze som sa na tento film dival inymi ocami a mena ako Douglas Fairbanks alebo Mary Pickford mi dnes hovoria viac, ako vtedy. Robert Downey Jr. je fakt skvely herec a toho Oscara by si za hlavnu ulohu kludne zasluzil, ale v tom roku mu ho vyfukol Al Pacino za ulohu vo filme VUNE ZENY (1992). Chvilkami bol film mozno trosku roztahany, ale aj tak sa plynule tiahol dalej a mna zaujimal jeho zivot, ako sa dostal k filmu, ako vyrastal v chudobe a uznanie, ktore ziskal omnoho neskor, ako by si zasluzil. Vo filme sa objavila plejada znamych hollywoodskych hviezd, priznam sa, niektorych som ani nespoznal a okrem toho reziser tohto filmu si zahral Johna Hammonda v Spielbergovom JURSKOM PARKU (1993) a producentom je Mario Kassar, ktory produkoval aj uspesnych Terminatorov a aj napriek tomu jeho spolocnost Carolco skrachovala po neuspesnom filme OSTROV HRDLOREZOV (1995)... 27.09.2009 _____ Robert Downey Jr. - (Charles Spencer Chaplin) +++ Geraldine Chaplin - (Hannah Chaplin) +++ Paul Rhys - (Sydney Chaplin) +++ Anthony Hopkins - (George Hayden) +++ Dan Aykroyd - (Mack Sennett) +++ Marisa Tomei - (Mabel Normand) +++ Penelope Ann Miller - (Edna Purviance) +++ Kevin Kline - (Douglas Fairbanks) +++ Milla Jovovich - (Mildred Harris) +++ Kevin Dunn - (J. Edgar Hoover) +++ Diane Lane - (Paulette Goddard) +++ James Woods - (Joseph Scott) +++ David Duchovny - (Rollie Totheroh) +++ John Thaw - (Fred Karno) +++ Maria Pitillo - (Mary Pickford) +++ Produkcia: Richard Attenborough, Mario Kassar +++ Hudba: John Barry, José Padilla +++(27.9.2009)

Životopisných filmov bolo a bude. Niktoré sú dobré iné nie. Väčšina z nich je o tom istom a nemusíte tam čakať žiady veľký dejový zvrat ale filmy ako ray a walk the line sú niečim výnimočné a to že nám ukazujú veľkých umelcov takých aký boli. Lenže po zhliadnutí tohoto filmu poznám dva filmy ktoré sa svojou genialitou radia k najväčšej možnej špicke a po zhliadnutí máte chuť tlieskať a dokonca plakať - Amadeus a Chaplin. Keď som videl amádea musel som si zohnať jeho hudbu ašte stále ju nemám kompletnú ale nejakú tú pamäť mám pekne zapratanú práve wolfgangom a tak isto si zoženiem filmy od Chaplina. Ten človek bol umelec a Attenborough keď nekričí Vitajte v Jurskom parku" natačá snímky ktoré svojou krásou zasiahnú každého. Všetci herci čo tu boli predvádzajú skvelé výkoni ale hlavný podiel má na tom duo Attenboroug a Downey. To ako dokázal Attenboroug skĺbiť grotesku s dojímavým príbehom som videl len u Amádea a Chaplin je Downeyho životná rola aj keď teraz máme aj Iron mana. Finálna scéna odovzdávania oscara za celoživotné dielo považujem za najlepšiu scénu tohoto filmu a takú poctu aká bola natočená som už dlho nevidel. Neskutočne dobrý film ktorý aj keď je vlastne o tom ako ostatné životopisné filmy po skončení si poviete to bol teda umelec a zato to stojí. Slovami Charlieho Chaplina " bavil som ľudí" a charlie ešte stále bavíš.(9.7.2008)

Prekrásny životopisný snímok prekypujúci známymi tvárami. Robert Downey Jr. podal svoj životný výkon (nech už si robí v súkromí čo chce). Nikdy som nebol veľkým fanúšikom Chaplinových filmov, ale teraz, keď vidím, že za tým čaptajúcim nemým trampom je skutočný príbeh, na jeho tvorbu sa od teraz pozerám inak. Vďaka za to, páni!(23.2.2011)

• - Bylo natočeno 200 hodin materiálu a původní sestřih filmu měl 4 hodiny. (Karlos80)

• - George Hayden, kterého hraje Anthony Hopkins, je jedinou fiktivní postavou. (Kulmon)

• - Film se měl původně jmenovat "Charlie". (Kulmon)