Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swed
  ****

  Lze poctivě převyprávět celý Chaplinův život za dvě a půl hodiny? Ano, pokud se budete držet pouze striktních faktů, pak je to možné. Tato metoda v sobě nese jeden menší problém - předvídatelnost. Pokud znáte Chaplinův životní příběh, moc věcí vás zde nepřekvapí. Chybí tu větší autorská vymezenost, kterou disponoval např. životopisný snímek The Doors. Všechno šlape jak má, režisér se poctivě věnuje každému detailu z Chaplinova života, ale do nitra postavy se mu dostat nepodařilo (z jednoduchého důvodu: Attenborough o to totiž neusiloval). Výpovědní hodnota je však nepopiratelná, na plátně ožívají legendy a doba dávno minulá. Chaplin tak zůstává zručně natočeným životopisem, kde detaily a fakta vítězí nad hlubší analýzou osobnosti. 7/10(26.9.2009)

 • liquido26
  *****

  Opravdová filmová lahůdka. Robert Downey Jr. jako Chaplin byl dokonalý. Těžko věřit, že Chaplin nehrál sám sebe :-))) Hodně mě potěšilo, že se jednalo nejenom o shrnutí Chaplinova života, ale taky o nakouknutí do starého Hollywoodu. No a sestříhat Kida v hotelovejch pokojích to musela bejt fakt piplačka.(11.9.2009)

 • Falko
  ****

  Tento film som videl naposledy v kine a to bolo dost davno, tak som si ho musel zopakovat o 16 rokov neskor a vyplatilo sa, pretoze som sa na tento film dival inymi ocami a mena ako Douglas Fairbanks alebo Mary Pickford mi dnes hovoria viac, ako vtedy. Robert Downey Jr. je fakt skvely herec a toho Oscara by si za hlavnu ulohu kludne zasluzil, ale v tom roku mu ho vyfukol Al Pacino za ulohu vo filme VUNE ZENY (1992). Chvilkami bol film mozno trosku roztahany, ale aj tak sa plynule tiahol dalej a mna zaujimal jeho zivot, ako sa dostal k filmu, ako vyrastal v chudobe a uznanie, ktore ziskal omnoho neskor, ako by si zasluzil. Vo filme sa objavila plejada znamych hollywoodskych hviezd, priznam sa, niektorych som ani nespoznal a okrem toho reziser tohto filmu si zahral Johna Hammonda v Spielbergovom JURSKOM PARKU (1993) a producentom je Mario Kassar, ktory produkoval aj uspesnych Terminatorov a aj napriek tomu jeho spolocnost Carolco skrachovala po neuspesnom filme OSTROV HRDLOREZOV (1995)... 27.09.2009 _____ Robert Downey Jr. - (Charles Spencer Chaplin) +++ Geraldine Chaplin - (Hannah Chaplin) +++ Paul Rhys - (Sydney Chaplin) +++ Anthony Hopkins - (George Hayden) +++ Dan Aykroyd - (Mack Sennett) +++ Marisa Tomei - (Mabel Normand) +++ Penelope Ann Miller - (Edna Purviance) +++ Kevin Kline - (Douglas Fairbanks) +++ Milla Jovovich - (Mildred Harris) +++ Kevin Dunn - (J. Edgar Hoover) +++ Diane Lane - (Paulette Goddard) +++ James Woods - (Joseph Scott) +++ David Duchovny - (Rollie Totheroh) +++ John Thaw - (Fred Karno) +++ Maria Pitillo - (Mary Pickford) +++ Produkcia: Richard Attenborough, Mario Kassar +++ Hudba: John Barry, José Padilla +++(27.9.2009)

 • Malarkey
  *****

  Biografický filmů je jak máku, ale těch výborných je po málu oproti tomu, kolik se jich za jeden rok natočí. Známých osobností je totiž stále dost a každá má co do života vždy co nabídnout, nebo se to prostě trošku poupraví, aby divákovo oko žalostně slintalo nad příběhem tak srdcervoucím, že po skončení filmu poteče z obyváku řeka slz a zastaví se až v Hollywoodu, kde se většina příběhu odehrává. Takže po dlouhé době mám možnost vidět příběh někoho, který mě svým životem naprosto uchvátil a tím po Rayi Charlesovi je Charles Chaplin. Výborně zahráno, vtipně, pohotově, tak moc opravdově, že jsem nad tím vším nestíhal žasnout. Prostě jen sledoval život někoho, který si prožil svoje a film tomu jen dodal onu pověstnou novou dimenzi.(23.5.2008)

 • sportovec
  ****

  K zvládnutí nesnadného námětu se spojily - zdá se - nejlepší tehdy dosažitelné síly, zčásti dokonce i umírající poslední Chaplinova choť a otci tolik podobná a herecky rovněž výrazná dcera Geraldina. Obtížné a krajně nesnadné zadání - najít herce, který by byl s to postihnout neopakovatelné Chaplinovy kreace a přenést je, neztenčené a nezkreslené, do umělcova neméně osobitého a výrazného soukromí, se angažováním Roberta Downeyho podařilo v podstatě beze zbytku naplnit. Za nosný považuji i nápad na vytvoření fiktivního Chaplinova biografa, který se nemůže neptat i na nejcitlivější věci géniova života chladně chirurgicky věcným způsobem a vlamovat se tak do nejvnitřnějších komnat intimity; Anthony Hopkins dal této postavě vše, aby zvýraznil její lidský rozměr při současném ponechání průvodcovy epizodnosti a okamžikovosti. Osnova životopisné knihy tak byla nepochybně rozvinuta a rozmnožena. Ale fakt, že film zůstal závislý na chaplinovské sebereflexi, skutečnost, že je jeho páteří, je současně také slabinou Attenboroughova režisérského přístupu. Zatímco první část filmu přímo kypí životem, je plnohodnotným geniálním hraným filmem a použitá metoda chronologických uzlových vstupů děj CHAPLINA dále dynamizuje, zhruba od poloviny díla postupně nabývá na převaze "jen" nadprůměrně zvládnutý hraný umělecký dokument. Kompozice je tak rozlomena; obě části, jakkoliv jsou natočeny s attenboroughovskou virtuozitou, se vzájemně oslabují a zejména vyznění závěrečných částí filmu je touto živelnou, ne zcela zvádnutou synergií viditelně oslabeno. Ale i v této podobě se podařilo vytvořit zajímavý, pestrý, nenudný a výrazně autorsky originální film, který svůj základní smysl - složit hold neopakovatelnému umění jednoho z největších géniů světového hraného filmu - naplnil beze zbytku. Lze říci, že nejen autorsky, ale především - je to jeho další velké plus - divácky.(7.6.2009)

 • - Nahá scéna Mildred Harris byla dublována. Její představitelce Mille Jovovich bylo tehdy totiž pouhých 16 let. (Kulmon)

 • - George Hayden, kterého hraje Anthony Hopkins, je jedinou fiktivní postavou. (Kulmon)

 • - Pro roli Chaplina byl zvažován Jim Carrey a Antony Sher. Roli odmítli Nicolas Cage a Tom Hanks. (Kulmon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace