Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ***

  Škoda toho povrchního zpracování. Mohl vzniknout výjimečný film. Nestalo se tak, a to i přesto, že Robert Downey zde podává nejlepší výkon ve své kariéře.(16.2.2009)

 • D.Moore
  *****

  Bezpochyby nejlepší Downeyho role a zároveň jeden z nejlepších životopisných hereckých výkonů všech dob. Ta přeměna je dokonalá. Skvělé, pane Attenborough, skvělé, no a ta plejáda herců ve vedlejších rolích - tomu se říká hvězdná sestava, to vám povím.(5.6.2009)

 • xxmartinxx
  ***

  Nebýt nepříjemného patosu, vtíravosti a tuctovosti, šlo by o dost silný životopis. Přestože příběh sám o sobě to rozhodně není špatný, vzniklo už moc biografických filmů obsahujících ony neduhy na to, aby se mezi nimi tenhle našel. Tuctový hrdina, nijak výrazný styl a nezajímavý (ve smyslu okoukaný) příběh dělá z Chaplina jen dalšího v řadě. Bohužel...(12.12.2009)

 • Houdini
  ****

  Oscar 3 nominace: Herec HR - Robert Downey Jr., Výprava, Hudba(4.3.2004)

 • gogo76
  ****

  V prvom rade by som rád vyzdvihol hudbu Johna Barryho, pretože hlavným hudobným motívom dokonale zachytil duch grotesiek a zároveň pridal niečo súčasné , čím vytvoril úžasnú skladbu. Veľká škoda, že samotný motív zaznie vo filme iba výnimočne. Obsadenie je naozaj výborné, filmom prebehne množstvo známych tvárí, aj keď v mnohých prípadoch iba v malých úlohách. Samotnému Downeymu úloha Chaplina výborne sadla, ale celkovo si myslím, že ten film vznikol o 10 rokov skôr, akoby sa žiadalo, pretože Downey je v skvelej forme práve teraz. Samotný film je uceleným pohľadom takmer na celý Chaplinov život, od jeho detstva až po jeho usadenie sa v Švajčiarsku a prevzatý oscar za celoživotné dielo. Samozrejme, že nešlo zachytiť všetko, ale tie dôležité udalosti i slávne výroky (vrátane toho „židovského“) film obsahuje a ako celok je výborným životopisným filmom. 80%.(20.3.2012)

 • - George Hayden, kterého hraje Anthony Hopkins, je jedinou fiktivní postavou. (Kulmon)

 • - James Wood natočil svou roli za jediný den. (Kulmon)

 • - Chaplin byl levák. Jeho představitel Robert Downey Jr. sice drží smyčec v levé ruce, podepisuje se však pravačkou. (Sherlock Holmes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace