Vždycky jsem měla Charlieho Chaplina za celoživotního vtipálka a komika, který nic moc neřeší (a zčásti to byla i pravda), ale jsem ráda, že mi tento film moje přesvědčení vyvrátil a ukázal mi ho i v tom civilnejším světle.. Líbilo se mi zpracování, kamera a ty úžasné přechody mezi jednotlivými scénami.. Co je ale na filmu nejlepší - bezesporu Robert Downey Jr.! Jsem ráda, že na mě nepřipadlo rozhodování mezi ním a Al Pacinem co se týče Oscara, protože jsem z toho opravdu v rozpacích.. Downey předvedl něco úžasného, bez něj by film ani zdaleka nedosahoval takových kvalit. Celkově bylo obsazení vynikající, nikoho bych nevyměnila.. Závěr mě přesvědčil, že Chaplin si ten plný počet rozhodně zaslouží.. :)(5.4.2012)

Prečítal som niekoľko kníh o Chaplinovi,videl som takmer všetky jeho filmy a preto som bol mimoriadne zvedavý na Attenboroughov film. Chaplin ostáva v mojich spomienkach nespochybniteľnou veličinou, a tým nemám na mysli Chaplina ako herca, scenáristu, režiséra, či hudobného skladateľa. Uvedomujem si, aké ťažké je vtesnať pestrý, dramatický a dlhý život umelca do 143 minút. Našťastie sa to režisérovi s výraznou pomocou Roberta Downeyho Jr. veľmi dobre podarilo. Obraz, aký vytvorili je primerane autentický, štýl rozprávania je nenásilný a divákovi poskytuje všetko dôležité, čo by chcel o Chaplinovi vidieť, aj keď nie je príliš oboznámený s jeho dielom. Bol som s filmom mimoriadne spokojný a dlho bude v mojej pamäti doznievať.(19.5.2018)

Nedeľný grupáč stál rozhodne zato. Všetko sa to konalo u mňa tak som navodil prijateľnú atmosféru (kúpil sviečky, značkové víno a kaviár). Dievčence prišli všetky naraz (gegina31, Marky91, emma53, harfuska, eler) usadili sa a išli sme na vec. Začiatok sa všetkým pozdával no postupne som hlavne ja a harfuska na seba začali trošku nechápavo pozerať. V tú istú chvíľu emma vyprskla od smiechu, vínno sa rozlialo po podlahe a ja som sa opäť prežehnal, že kto to bude znova umývať. Marky a Geg nenápadne vyžierali oplátky, ktoré som krvopotne musel kúpiť a eLer sa sťažovala, že sú ako detičky v cinemaxe a vyrušujú ju. Milla Jovovich ma potešila, čím som si pohneval ženské osadenstvo.Síce ženy tam zas mali Anthonyho aj Davida (tento argument, samozrejme nezabral) . Koniec potešil hlavne tých čo nechceli gúgliť informácie o daných hrdinoch(ktože to bol?). Ďalšie rande bude ale inde, ešte stále tu mám bordel :D(22.11.2016)

Téměř dokonalý film, jen některé scény jsou příliš rozvláčné a jindy dojde k obrovskému dějovému skoku. A hlavně to namaskování na starouška je jak z doby za krále klacka. Škoda, že se tvůrci nepoučili u toho, o němž točili. Ten i tuhle profesi zvládal s bravurou. Vlastně si nejsem jista, zda hodnotím obsah, či formu zpracování. Obávám se, že největším kladem tohoto filmu je osobnost samotného velkého režiséra, který pracoval v Hollywoodu v době, kdy pojem americký film byl synonymem neotřelosti, nápaditosti, umění a kvalitní zábavy.(27.7.2012)

Vedle Woodyho Allena považuji Charlese Chaplina za nejplodnějšího a nejuniverzálnějšího umělce 20. století. Král němé éry, grotesky a smíchu, ale uvnitř velmi citlivý a problematický chlapík neobjevivší tuláka, zřejmě by skončil v propadlišti dějin. Životopisný film se správným nádechem, ohromující kompozicí obrazu, vedený ráznou rukou režiséra Attenbourougha, snad lepší studnicí do života geniálního komika být nemohla. Dvě hodiny a něco jsou tím správným časem, životopis Charlieho by jistojistě zabral na víc než tři hodiny, ale to nejdůležitější nám bylo sděleno. Robert Downey Jr. - výkon hodný Oscara. Potěší i řada veleznámých herců ve vedlejších rolích - namátkou opět přirozeně úžasný Athony Hopkins, James Woods, David Duchovny či Milla Jovovich. Na "chaplinovky" jsem koukal už nějaký rok zpátky, ale ono zákulisí natáčení (kouzelná je improvizace u svatby) či vtiskávání svých názorů a myšlenek do svých filmů (projekce Diktátora zdárným příkladem), mě zase donutilo si nějaké filmy velkého Charlieho pustit znova. Pro ty, co ještě Charlieho úplně neznají a na tento film se chystají: Charlie není jen hůl, buřinka, sáčko a pajdavá chůze s obrovskýma botama. Charlie je člověk, který využil svého talentu na maximum a ne každý ho uznával. Měl své vlastní problémy, své starosti, úchylky a radosti jako každý obyčejný člověk. A vo tom to je.(24.5.2008)

• - Pro roli Chaplina byl zvažován Jim Carrey a Antony Sher. Roli odmítli Nicolas Cage a Tom Hanks. (Kulmon)

• - Nahá scéna Mildred Harris byla dublována. Její představitelce Mille Jovovich bylo tehdy totiž pouhých 16 let. (Kulmon)

• - Chaplin byl levák. Jeho představitel Robert Downey Jr. sice drží smyčec v levé ruce, podepisuje se však pravačkou. (Sherlock Holmes)