• *CARNIFEX*

Tak teda späť do reality milí pionýři! Boh mi je svedkom, že nie som a ani nikdy nebudem fanúšikom amatérskej tvorby. Je síce lepšie nebrať drogy, chlastať či flákať sa, ale napríklad radšej takto blbnúť s partiou a kamerou, no pokiaľ by mala takáto tvorba prebrať český horor k životu, tak to má potom asi takú svetlú budúcnosť, ako samotný socializmus a vaše červené šatky okolo krku. Za zmienku stojí akurát "Třída smrti", čiastočne "Mäsožravý obraz", ostatné poviedky sú kvalitou na úrovni názvu prvotnej story. Neviem koho mohol tento snímok vystrašiť, alebo dajme tomu, vzhľadom k zaradeniu do žánru komédia pobaviť, no mám dojem, že sa tu tunajším hodnotením opäť tak "trošku" preháňa. Jediné čo sedí na 100% je POVÍDKOVÝ - 25%.(27.7.2015)

Kvalitativně velmi nevyrovnaná antologie, není-liž pravda. Komentáře i s odkazy ke shlédnutí online jsem zanechal u samostatných záznamů na ČSFD, takže: odpad! ****Třída smrti ***** – Hodinový manžel *** – Fanda ***** (jako jediný tu zatím není, doplním) – Odečet vody **** – Pod drnem se skrývá Zlo * – Masožravý obraz ** – V1: The Hunters of Carnivorous Bitches **** – Explicitní důkaz *** – Dům 66b ****(16.3.2014)

- Odpad! - 50%; Třída smrti - 100%; Hodinový manžel - 60%; Fanda - 40%; Odečet vody - 75%; Pod drnem se skrývá Zlo - 0%; Masožravý obraz - 80%; V1: The Hunters of Carnivorous Bitches - 20%; Explicitní důkaz - 45%; Dům 66b - 50% - Fanda. Ten tu bol asi najviac kritizovaný a ako jediný nemá vlastný profil. Mne to prišlo ako pokus spojiť Hardcastlea a Lyncha. Nepodarený, aj cez nepríjemné pocity (ktoré vyvolať takmer dokáže), uberá mu hlavne snaha byť vtipný. Humor, to je vlastne najväčšia slabina a základný kameň úrazu, celých Pionierov hororu. Pokazil odpad!, pokazil už zmieňovaného Fandu, pokazil Dom 66b, v tých dvoch trashoch pokoroval hranice trapnosti (čo sa mu celkom darilo - nechápem ako pri V1 niekto neustále rozprával o hláškovaní, keď šlo len o neoriginálne šušlanie dvoch infantilných sci-fi fanúšikov); jediný segment v ktorom fungoval, je ten Odečet vody. Parádna pointa. Zhruba pri polke filmov som ľutoval toho strateného času, asi tri ma milo prekvapili. Po vynikajúcej Triede smrti ktorá vyšla ako prvá, logické a nevyhnutné sklamanie. Ak raz príde druhá séria, budem sa musieť hodne premáhať, aby som to pozrel celé ..(7.3.2014)

• Wacoslav1

Je mi líto, ale nemůžu dát víc. Určitě zajímavý projekt v domácích podmínkách, ale to nestačí. Prostě když zprůměruji svá hodnocení všech povídek, tak mi z toho vychází ty 2* víc prostě ne. Škoda to nejlepší (třída smrti) jsem viděl jako první pak už to šlo níž a níž ještě Dům 66b ušel. Pak už se to potácí víceméně v průměrných opusech jako Odpad! Masožravý obraz nebo hodinový manžel k vyloženým sračkám typu Fanda, Odečet vody nebo V1. Je mi líto, ale slušnej potenciál sám o sobě nestačí. Od tohoto projektu jsem prostě čekal víc.45%(4.3.2014)

• virus10

Odpad! 60%, Třída smrti 80%, Hodinový manžel 80%, Fanda 10%, Odečet vody 80%, Pod drnem se skrývá Zlo 0%, Masožravý obraz 50%, V1: The Hunters of Carnivorous Bitches 30%, Explicitní důkaz 10%, Dům 66b 50% Což celkově dělá 45%.(14.3.2014)

• - Ačkoliv to tak na první pohled nevypadá, největší podíl na vzniku filmů měl Jiří Špác, který produkčně zajistil zapůjčením vlastní techniky natáčení u filmů Odpad!, V1: He Hunters of Carnivorous Bitches a Odečet vody. (Vierzbowskii)