Fargo - Season 2

(série)
USA, 2015, 9 h 5 min (Minutáž: 47–63 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart, Ted Danson, Cristin Milioti, Bokeem Woodbine, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Jeffrey Donovan (více)

Epizody(10)

Druhá řada seriálu Fargo se odehrává v roce 1979 v Sioux Falls v Jižní Dakotě a v Luverne ve státě Minnesota. Mladý policista pátrá v záležitosti spojené jednak s místním gangem, jednak se zločineckou organizací, která hraje ve velkém. (AMC Czech)

Lukkyn

Fíha vážně jsem nečekal, že po naprosto bezchybné první sérii mě druhá zaujme stejně ne-li o trochu víc. Čekal jsem , že bez B.B. T to bude jen nudná hovadina a navíc s Kate Winslet jako shnilou třešničkou na dortu. Za prvé se musím omluvit Kate Winslet , která byla herecky v téhle sérii nad všemi ostatními a taky tvůrcům , že jsem jim nevěřil. Od začátku mě to opět pohltilo stejně jako předchozí sérka. Retro styl, perfektní kamera , opět skvělá zimní příroda amerického severu a herci , kteří jsou všichni zatraceně dobří. Děj je napínavý a taková ta stará dobrá muzika se objevuje jen v těch nejlepších okamžicích , což ještě umocní atmosféru. Výborná práce!!!!! ()

adako

Druhej sérií sa podarilo šokovať ma rovnako a prvej, ako veľmi čerpá z pôvodneho filmu a zároveň je originálna a iná, navyše je úplne iná aj ako prvá séria a nech som mal akékoľvek výhrady celkový dojem ich zmietol, a ja sa len teším na tretiu sériu. ()

Yamatosan

Po první řadě jsem byl hodně nadšen. Pak přišla druhá. OMFG! Na to je 5 hvězd málo! Neuvěřitelné! Dokonalost, etalon etalonů. Kdybych si měl zrovna teď vybrat jeden seriál, co si vezmu do hrobu, tak to je Fargo s02! ()

Hombre8

S tím létajícím talířem a závěrečnou epizodou (kromě Sabbathů) to poněkud posrali, ale na ztrátu kytičky to nestačilo. V žánru noir komedie se u mne Fargo začíná skoro dělit o první příčku s Nedostižným. Parádně natočeno. Ta kamera je mnohdy boží, přesto, že si toho člověk těžko všímá v záplavě jiných vjemů. ()

anuki

První řada 4 hvězdy ... druhá řada 5 hvězd. Naprosto excelentní podívaná. Není potřeba víc říkat. ()

hujerita

Tak na prvú sériu to nemalo, ale aj tak úplne úžasný seriál. Dlho som si ho odkladal ale nakoniec nebanujem. Slabších 5 hviezd. Čo ma dostalo, tak to bola hudba, ale celkovo som si druhú sériu užil. ()

abanek

Po všech směrech absolutní DOKONALOST s dvěma maličkými chybičkami v podobě poslední nevýrazné epizody a "zásahu z nebes", jehož přítomnost jsem asi bohužel nepochopil.... Nejlepší seriál co za poslední dobu vznikl (obě řady) !!! ()

Filip83

První série byla z mého pohledu o trošku lepší, ale i druhá série je fantastická. Jen ty prvky sci-fi mi trošku vadili a konec na rozdíl od první série takový ne zcela uzavřený... ()

Angus250

Ma to asi 10 km vzdusnou ciarou od dobrej kvality prvej serie, tato seria sa uplne a najviac spreneverila povodnej myslienke Farga (nechapem, ako v uvode mozu trepat o tom, ze pribeh sa stal a na konci Based on the Fargo story...) TAKZE: ktory pribeh sa vlastne naozaj stal? Ten, podla ktoreho bol natoceny film, ten, podla ktoreho bola natocena prva seria alebo ten, podla ktoreho natocili druhu seriu???Dunst je neskutocne nesympaticka antiherecka (asi ako Lopez) aj s tym svojim vidlakom, Kieran Culkin vyzeral ako Semir z Kobry 11, Indian je naozaj najinteligentnejsi a fandim mu (uz mu nefandim - tym, co urobil v deviatej casti so sekundovym lepidlom pred zrkadlom, sa zaradil medzi totalnych debilov), pri pohlade na lietajuci tanier mi skoro zabehlo-tak dobre som sa uz dlho nezasmial (NEZABUDAJME, ZE PRIBEH SA STAL), skratka celkovo FAUX PAS...Som zvedavy, o com bude uz avizovana 3.seria (no spanombohom) a kde sa bude odohravat - asi na Marse...NEVER MORE...Dopozeram to len zo zvedavosti...obycajna kriminalka...ci detektivny serial...a este k tomu dost o hovne...Takze po 10.casti: par zaporakov aj kladnych prezilo, takze ta tretia seria naozaj bude...Bohuzial... ()

Olafvolafka

Druhá řada Farga je o něco slabším pokračováním geniální první řady. První série totiž nasadila laťku tak moc vysoko, že jí druhá série prostě není schopna stačit. Na druhou stranu jí nemohu upřít její originalitu a odvážnost pustit se do něčeho úplně jiného, než co nám nabídla první řada. Jako další musím vyzdvihnout skvělý střih (záběry s rozdělenou kamerou jsou velice inovativním prvkem). Vytkl bych pouze místy špatně zvolený soundtrack (ale to bude spíše záležitostí vkusu a také skutečnost, že první série byla po stránce zvuku hodně vychytaná) a výskyt onoho jevu v závěru scény z motelu ve finální epizodě (ti co viděli, budou vědět), který mi k Fargu prostě neseděl. Finální resumé : 4 hvězdy. ()

lahvi

Nemůžu všude rozdávat 5 hvězd. To si nechávam pro srdcovky. I když první série se mi dost líbíla, tak tadle druhá je ještě úplně jinde. Mnohem lepší. Nejvíc se mi líbil asi 8 díl. I když jsem ho omylem pustil dřív, než 7, tak jsem si toho ani nevšiml. Právě v těchto dvou dílech navazujou na 6. díl rozdělením sledování jiných postav ale v čase stejném. To mi úplně nesedlo. Pak mi to nedávalo smysl, ale tak zajímavý pokus a změna. ()

BigJohn02

Jiné než první série, ale stále skvělé.  Obvyklý přihlouplý výraz Patricka Wilsona přebíjí skvělý Ted Danson, Ash v roli Ronalda Reagana je geniální. Jen smůla, že zrovna taková kráva, co ji hrála Kristen Dunst, to přežila. ()

DrifterSoul

Jsou zde tuny obdivných hodnocení a nemá cenu chodit s dřívím do lesa. Takže "to cut it short": jsem fascinován především způsobem filmového zpracování, ani ne tak samotným příběhem. Ty nekonvenční "Coenovsky" vysoce inteligentní prostředky (situační momenty, způsoby herecké interpretace postav, dialogy, prostřihy, nebo i dlouhé sequence záběrů z jiného časoprostoru), to je prostě lahůdka, která pohladí všechny smysly. Pro tohle má cenu se na to (přes ty občasné potoky krve) blaženě koukat. Season 1 jsem neviděl, nemohu porovnávat. (A nelze ani srovnávat, viz. kterýsi komentář, s úžasnou první sérií "True Detective" z Louisiany. That’s been a different cup of tea.) ()

McGuffin

Ve Fargo 2 se mezi válku zločineckých gangů střídající Sioux Falls v Jižní Dakotě a nedaleký Luverne v Minnesotě připlete o svou duši a cizí účesy pečující řezníkova blonďatá manželka jednoduše tak, že náhodou zajede nejmladšího gangstera, a rodina takto zmizelého jej mylně pokládá za první obět vyhlášené války. Policisté, nastávající otec a jeho tchán, válce čelí s odhodláním a nasazením, avšak téměř bezvýsledně. V probíhajících šarvátkách je domácí rodinný gang novátorským průmyslově pracujícím gangem pobit, jejich území a byznys zabrán, manželka o blonďatý vlásek všem nebezpečím se štěstím i vlastní odvahou unikne a policie je hrdinná, zdobící a zbytečná. P.S. To je zpráva o příběhu, jak ho podal občas i režírující tvůrce Noah Hawley, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()