Zabijáci

• Dánsko Fasandræberne (více)
Krimi / Mysteriózní / Thriller
Dánsko / Německo / Švédsko, 2014, 119 min (Alternativní 115 min)

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. (Aerofilms)

lucky.loo

Mne to vtáhlo více než A Conspiracy of Faith. Seversky chladné a temné s propracovanou psychologií postav. Hodnocení:81% ()

rodik

S knihou to opět nemá nic společného a tak je zpracování šílené. Doufám, že se toho ujme někdo jiný, protože tohle je šílená záležitost. ()

nula87

Dánská krimi s případem z minulosti, která je napínavá, zajímavá, a vcelku originální. Akorát teda má jednu slabinu - kdyby to před těmi 20 lety někdo fakt aspoň trochu poctivě vyšetřoval, té souvislosti mezi celou řádkou případů by si prostě musel všimnout. 75% ()

SAINTS

Film je dobre zrežirovany,zahrany,pôsoby ucelene a nie je z neho velmi citit literarnu predlohu.Na filme sa odzrkadluje kvalitny scenar a aj retrospektivne sceny do filmu dobre zapadly.Atmosfera filmu je seversky temna.Solidna detektivka. ()

macetoma

Opět drsné severské drama, příběh pomalu hutní a graduje až do ohnivě mrazivého finále. Opět mistrně natočené, ale tentokrát mě to nechalo chladným. Dávám 3 hvězdy. ()

Ukrizku

Zase jen škoda, že: Kimi sama uteče z vězení, najednou ji nezajímá mrtvé miminko, vyjma prologu se nadále neřeší čtvrtý pachatel... ale i tak je to silné, napínavé a z hlediska postav propracované drama. ()

subic

Z dosavadní trilogie je tohle asi ten nejslabší díl, resp. mě tak nějak nejmíň vtahoval do děje, i když tu má kupodivu nejvíc procent. Tady to vypadá, že co se v mládí naučíš... Zkrátka ten, kdo zabíjel tenkrát, zabíjí i teď. ()

Kacer

S knihou to má společného jen zcela základní dějovou linku, zbytek děje je z 90% ořezán. Hlavní postava je vykreslena zcela jinak. Díla nejde porovnávat. Atmosféra naštěstí stála za to. ()

Hemlock

Tato dvojice detektivů je prostě zárukou kvality. Opět výborný příběh, ponurá atmosféra a propracované postavy. Jediná výtka se týká finále, které vybočilo z nastaveného tempa a na můj vkus vše vygradovalo příliš rychle - ovšem nic to nemění na tom, že je to znovu skvěle odvedená žánrovka. ()

AndyMars

Ja som mala pri pozeraní pocit, že sledujem alternatívnu históriu príbehu. Viem, že pri filmových adaptáciách kníh určite nemôžeme očakávať to isté na plátne, hlavne kvôli rozsahu, ale keďže vymazali zo scenáru dve postavy z partie (mali byť 4 muži a jedna žena), tak sa potom zlievali vlastnosti a udalosti dohromady. Slabý základ, ktorý sa celkom podobal, sa čím ďalej vzďaľoval od pôvodného príbehu a potom celkom zmenil celkové vyznenie prípadu. Do filmu sa vsunula romantická linka, ktorá vlastne neexistovala. Kimmie patrila každému, a zároveň nikomu. Bola to bezcitná osoba, ktorá mala ťažké detstvo. Bola rovnocennou členkou partie. Ulrik nebol slaboch. A komisár Mørck nebol emočne nestabilná osoba. Takže skôr to bol film o pomste bývalému priateľovi (a "tomu druhému"), ktorý zlomil srdce žene a zatiahol ju do nepekných vecí. Pôvodne to bolo o partii bohatých deciek, ktoré mali v podstate nudný a mizerný život. Lebo mali všetko a chceli cítiť nejaké vzrušenie. Veľmi mi chýbala postava Kristiana Wolfa, ktorý bol prakticky vodcom, a tiež aj Torstena Florina, ktorý mal byť tretím v partii pozostalých. A tiež sa vlastne skoro vôbec nevyužil fakt, že títo traja usporiadavali hony na zvieratá a medzi nimi napokon aj zahynuli. Pridalo by to na sile tej prázdnote a túžbe po moci, ktoré cítili. Myslím, že v konečnom dôsledku sa film držal knihy tak na 50 % a zvyšok sa dotvoril podľa fantázie tvorcov. To je na predlohu dosť málo. K výberu hercov nemám výhrady, snáď by som len podotkla, že Rose mala byť zmaľovaná, drzá, ale veľmi šikovná gotička. Vizuálna stránka tiež veľmi dobrá. Ale ten obsah... Veľké sklamanie. ()

a0001

Kvalitná severská kriminálka. Niekomu sadne viac, inému možno menej. Úžasná atmosféra, tú vedia vždy naservírovať dokonale. Príbeh ako hlavné jedlo má hneď niekoľko chodov, postupne ponúka ďalšie sústa sýte, no pritom dokole chladné, ktoré o fungovaní bezcitných šialencov prezrádzajú stále viac. 80% ()

eMeMko

Surové dánské krimi, které si na nic nehraje a pro které není nic tabu. Předchozí snímek jsem neviděl, ale po tomto zážitku to rozhodně napravím. Podobně jako ostatní severské filmy i zde se hraje dosti na realitu, vše je vyobrazeno bez obalu, ale také bez hollywoodských pozlátek typu zpomalené záběry, přemrštěné efekty či přehrávající herci. Děj je dosti napínavý, takže pozornost diváka po dvě hodiny udrží naprosto s předhledem, herci podávají přesvědčivé výkony, a technické aspekty snímku jsou na dobré úrovni. Zabíjáci rozhodně nejsou filmem pro každého, některé násilné scény byly i na mě trochu moc, nicméně pokud chcete vidět kvalitní filmové dílo, tento snímek byste si neměli nechat ujít. ()

silak_xup

Skvěle zpracovaná kriminálka, která nám od začátku účelově a dost chytře ukazuje, kdo je za vším tím zvěrstvem a opět skvěle a chytře ukazuje hlavní hrdiny, jak se pomaličku dostávají blíže a blíže k pravdě. Pro mě trochu divný konec, být to trochu více napínavé a maličko více zamotané, bylo by to top! Stopro stojí za podívanou. ()

Bilky

Nechápem, že sa všetci idú posrať zo škandinávskych kriminálok akokeby iné neboli a len tie sú najlepšie na svete. No nie sú! Ani všetky tie priemerné romány a už vôbec nie tieto inscenácie, ktoré má rovnako dobré aj ČT. Toto bolo priemerné nielen obohratým scénarom, trápnymi dialógmi a príliš plytkými resp.jednoznačne čitateľnými postavami ale hlavne papierovo nevierohodnými čiernobielymi postavami. Jediné čo je momentálne in je drsnejšie story a do toho akčná koncovka ako z 80' rokov. Ale Delon či Belmodo toto ovládali už o 40 rokov skôr ;) Sorry ale 60% je na severský brak až veľa :/ ()

jfaba

Budu opisovat. Ano je to lepší než Žena v kleci, drsnější, postavy mají kvalitu z knihy. Knihu jsem četl, ale už je to dávno, a tak si ty detaily tak nepamatuji. Zde už Asad nebyl jen "hloupý" pomocník jako v Ženě v kleci. Dobré. Dobré je za tři, dám tedy ***. ()

Facerr

Jeden z třiceti případů Majora Zemana po seversku. Fakt nechápu v čem mělo bejt tohle výjimečný. Atmosféra sice fajn, ale jinak nic extra. Jediný, co mi utkvělo je ultimátně nakakánoidní výraz jednoho z detektivů, kterej byl charismatickej asi jako Hurvínek v Moulin Rouge. ()

DonBraso

Čekal jsem mnohem více od Dánský kriminálky.Tohle byla docela rutina,ktera byla až moc průměrná.Naprosto neoprávněně má film skoro dvě hodiny,přitom tomu příběh neodpovídá.Hezké je pro změnu dobře zvládnuté dávkování flashbacků,ale v kontextu nakonec vyzní tohle vyšetřování naprosto nevýrazně.Čekal jsem pořádné dusno,emoce,využitý potenciál herců,když tam hrál N.L.Kass,bohužel nešlo pomalu co hrát,než jen chodit a tvářit se,že ho zrovna tenhle případ tak zajímá.Jakmile se smyčka utahuje,je to trochu lepší,skloubit se to dá,přesto dávat do toho nesmyslné city,kdy dostane Carl na držku od Kimmie mi tam nesedla.Ještě horší fakt,že ten konec si domyslí divák tak,že za těma dveřma doopravdy nebude čekat jeho táta asi :) ()

schluke

Hodně kvalitní a zajimavá kriminálka na kterou se dá dívat i přes její délku. Samozřejmě s řádnou kulturní hodnotou jakou očekáváte od severského podání :) ()

srolyma

Severská krimi prostě nemůže zklamat, v knižní podobě ani ve filmu. Jedno jestli švédská, norská nebo jako v tomto případě dánská. Podobně jako v Miléniu se tu rozplétá dávný případ nepotrestané vraždy, který sahá do vysokých podnikatelských kruhů. Dvě hodinky utečou jak voda, nemám, co bych vytkl. ()

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People