Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

klerik

Vizuálne pekné a svieže. Páčilo sa mi narábanie so scenárom, kde všetko akoby kĺže po povrchu a tie veci, ktoré očakávate, že v zlodejskom filme uvidíte (napríklad krádež) sú úplne vynechané a len zrekapitulované v inej scéne. Smith po dlhšej dobe nepôsobil, akoby sa na natáčaní nudil... ()

dopitak

Kolega Superpero to vystihl. Smith vypadá jak v dobách MIB a Margot je moc pěkná. Fajn je scéna na americkém fotbale, i když ten začátek jsem téměř nerozdýchal. Viděno anglicky s řeckými. ()

Chrustyn

Zábavná a svižná hra na podvodníky a zloděje, kde nechybí ani notná dávka romance. Film boduje převážně propracovaným scénářem a dobře vybranými herci v hlavních i vedlejších rolích. Dlouho tu podobně zábavný film na dané téma chyběl. ()

heyda

Po všech stránkách průměrná podívaná. Zvraty ze začátku dobré, na konci už naprosto zcestné. Naštěstí byla ve filmu Margot Robbie, která má výstavní postavu, takže se dalo na co koukat až do závěrečných titulků. :) 50% ()

mcb

Snímků, v nichž je divák rád klamán viděným, které neustále přehodnocuje a zasazuje do nových rámců, už americká kinematografie nabídla mnoho, Focus do této kategorie ale nezapadá. Více než na sofistikovanou hru s divákem se totiž soustředí na romantický vztah dvou postav okořeněný zlodějským prostředím, které slouží jako prostředek k základní komplikaci děje jak na osobní, tak profesní rovině. Což z výsledku dělá pouze snesitelnou žánrovku na pomezí romantické komedie a heist movie, v níž vynikne hlavně několik samostatných, skvěle vypointovaných scén nad uzívaným celkem. U dua Ficarra-Requa trochu krok zpátky k mnohem přímočařejší zábavě. Více v recenzi. ()

VášaVF

Za mě spíše nuda. Tento film zapadne v Hollywoodské kinematografii hodně rychle a za rok si na něj nikdo nevzpomene, protože není ničím (kromě výstřihu Margot Robbie) vyjímečný. ()

BMW12

Až tolik mě to nezaujalo. Hlavně ten začátek filmu a to poznávání Jess bylo takové nezáživné. Ale pak ta akce se sázením na stadionu ta byla dost dobrá. Druhá polovina filmu se pak točila kolem dalšího podvodu, to bylo celkem zajímavé, ale všechno to kazili pomalé romantické scény Nicka a Jess. Ale konec vymysleli pěkně, tolik podfuků najednou, to jsem nečekal. Jinak ale podobní Podfukáři z roku 2013 byly daleko lepší. ()

Roman.Ticka

Žádné dostupné aktuální pecky nejsou k sázce pro jistotou, a proto jsem volila stylem volby indícií. Zde je tou pravou devízou Will, jelikož jsem ho dlouho v ničem novém neviděla, nějak to lajdá kluk ušatá. Musím uznat, že nám poněkud vy(do)zrál, zahrál to dost dobře do autu až i já mu skočila na špek, takže jen jemu uděluji řád zlaté hokejky za výherní zásah do branky. Jinak bych celkově amorální téma musela shodit do koše, možná i proto, že nějak nejsem nastavená na radost z umění okrádat lidi bez rozdílu a zároveň ještě prožívat nefalšovanou lásku s opravdovými city. Blbou bloncku rozebírat raději nebudu.;-) ()

anais

Příjemně starosvětské. Opravdu krásnou výtvarnou stránku (padající sníh na začátku, neony osvětlené prostory) doplňuje sedmdesátková hudba, která tomu dává pohodovou nostalgickou atmosféru. Film je ale rozdělen na dvě chatrně související poloviny, a tak se v půlce začne nanovo a potřebné napětí do závěru už se příliš nevybuduje. Jako kdyby někdo selepil dvě epizody seriálu o podfukářích, a natočil to vytříbeným filmovým jazykem. ()

honajz

Těžká nuda z ranku heist filmů, která ale nepočítá s divákem. Film se nesmyslně rozpadá na dvě části, přičemž úvodní polovina je tou výukou něčím zábavná, i když i zde je spousta zbytečně nudných a nudně zbytečných scén, ve druhé polovině je to pak již jenom nuda, kdy vlastně jen čekáme na závěrečné odhalení a exposé, ale musíme se prokousat tak pitomými scénami o ničem... Kdyby aspoň na té holce něco bylo, ale ten její velký zadek, tlustá stehna a nic moc kozy mne fakt nerajcovaly. ()

TheEvilTwin

Překvapivě nečekaná pecka, o kterou jsem zavadil až teď a nechápu, jak je to možné. Smith jako podvodník a Margot Robbie, která mimochodem předvedla úplně úžasný výkon, se shodou náhod najdou a rozjíždí byznys podvodů a krádeží. Od začátku jede film v solidním tempu a chemie mezi hlavními dvěma představiteli funguje skvěle a vlastně až do konce film nepřestane napínat. Zvratů je zde hromada a ke konci jsem si říkal, že bych asi už ani více nezvládl, absolutně perfektně psaný scénář - scéna na fotbalových závodech byla jednoznačně nejlepší, nejnapínavější a nejšílenější scéna za dlouhou dobu,u které jsem skoro nedýchal. Finále by mohlo být malinko lepší, ale bez debat je to i tak perfektní film. Hodně silná 5ka ,ke které se ještě určitě vrátím. ()

claudel

Robbie a Smith to dohromady celkem sekne, první část snímku je našlapanější, nejlepší pasáž je asi sázení s bláznivým Asiatem. Druhá polovina už se dostává do té klasické roviny obehrané zápletky s několika zvraty, které překvapí, ale zase tak úplně neohromí. Slušná oddechovka na deštivé nedělní odpoledne. ()

eraserhead666

První půlka svižná a zábavná, ve druhé to neskutečně zpomalí a zvrhne se to docela v blbinu. Závěrečná pointa mě pak již rozesmála. Kladem filmu je, že Smith a Robbie hodně zachraňují. 2.5* ()

ARI50

Zabijácky film o dost dobrých zlodějích, nesmírné napětí má tenhle drsný příběh a herecky dokonalé obsazení spokojenost obrovské kvality, klobouk dolů. ()

luka4615

Focus je jedním z těch filmů, u kterých se místo na kvalitu příběhu a postav hledělo primárně jenom na marketing a propagaci. A to je také jeden z hlavních důvodů, proč po něm za pár měsíců neštěkne ani pes. Podprůměrný Will Smith, výstřih Margot Robbie, soundtrack, ze kterého Vás za chvíli začne bolet hlava a až směšně předvídatelná zápletka s plytkými postavami. Nic víc, nic míň. ()

Morholt

Sice už jsem viděl spoustu lepších podvodnických kriminálek, ale ani tahle nebyla špatná. Vedle solidního obsazení může film sázet i na nepředvídatelnost, což se dnes obvzláště cení a také se mi líbilo, že řetězec zvratů, který přišel v závěru, měl hlavu i patu. Čemu se Focus nevyhnul jsou hluchá místa, kterých je na můj vkus trošku moc a některé dialogy mezi oběma hlavními představiteli jsou ubíjející, ale na druhou stranu na Margot Robbie se docela dobře kouká, tak se to dalo přežít. Celkově slušná práce. 70% ()

Lucasion

Focus se ze začátku zdál být příjemnou komedii ve stylu "Velké loupeže", pak se to zdálo být chytré jako "Iluzionista". A víte co? Ani jedno z toho to není. Začátek je zajímavý a baví dobře. Smith v roli úspěšného kapesního zloděje je snadno uvěřitelný. Vlastně celá první půlka je zajímavá rozehra s pěknými zvraty. Ale... Pak příjde fakt, že ty zvraty nefungují. Nejsou čekané, ale jsou zcela zbytečné. A to myslím, že je daleko horší. Jako komedie Focus neobstojí, protože vtipný není. Leda nějaké ty trefné narážky a scény, nicméně ani těch moc není. Po většinu času se ve filmu nic neděje, takže by se snadno dalo odsoudit film, že scéna střídá scénu a divák pouze sleduje a nebaví se. Film kromě toho, že je o ničem tak finále není čekané, ale je zbytečné. A to mí drazí přátelé, nezachrání ani taková skvělá hvězda jako je Will Smith. (48 %) ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith