Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

3DD!3

Sympatický, zajímavě vytwistovaný žánrový hybrid se skvělými herci. Smith potřeboval návrat jako sůl a nebýt toho závěrečného (přepáleného) zvratu, tak by se mu to i bývalo povedlo. Margot Robbie ovšem potvrzuje své schopnosti a profiluje se jako hodně zajímavá herečka, která neměla "jen" štěstí na Scorseseho. Vizuálně jde o pastvu pro oči. ()

Spiker01

Viděl jsem trailer, ale jinak jsem vlastně nevěděl, o co půjde..Jenomže zkrátka Will Smith a Margot Robbie! To jsem si prostě nemohl nechat v kině ujít! A výsledek je přesně takový, jaký jsem myslel. Hlavní dvojici spolupráce zkrátka dokonale sedla a na plátně je to znát. Film střídá prosluněné lokace a vůbec efektně prodává život v luxusu, na čemž staví a je to druhá největší zbraň Focusu. Další věc, co mě velice potěšila je několik wow momentů. Ačkoli závěrečný zvrat už celkem jde odhadnout, zásadních zvratů je ještě několik předtím a vážně jsem byl potěšen, když mě scénárista totálně uvedl v omyl. Rozhodně jsem rád, žd jsem na film zašel, je milé opět v kině vidět Willa Smithe, který se do natáčení opět naplno vrhnul a je na něm vidět, že si natáčení užíval. Rád si film třeba za několik měsíců zopakuji...73%...[28.2.2014_Cinema City_Flora] ()

Kaka

Focus je v klíčových zvratech nepředvídatelný, tedy jiný, než většina heist filmů, které mnohdy sází na vypiplaný vizuál a dobové vypalovačky, ale dopředu jdou s úsměvem a v jasně nalinkovaných kolejích. Tady je lesku rovněž habaděj, ale nikdy nevíte, jakou hlavní hrdinové otočí kartu. Škoda toho závěru, který je už příliš málo uvěřitelný. Protože dokud se to drželo v mezích, byla to skvělá věc s contemporary atmosférou/downtempo hudbou která na velkém plátně vypadá/zní fantasticky. ()

Nevka

Focus mile překvapil. Byl vtipný, vizuálně podařený a výběr herců sednul (Margot je božská). Vyloženě jsem se bavil u scén při okrádání v davu, restauracích a na fotbale. Ke konci to trochu spadlo dolů a měli jste v podstatě pocit, že to nemá žádný konec - on tam byl, ale nijak výrazně gradující. Hlavním problémem však je, že film nemá žádný hlavní příběh a celkově vypadá, jako by režisér spojil dohromady několik dílů seriálu. Je to fajn, ale Now You See Mee je zatím prostě nepřekonáno. Dvojce se ale nebráním. ()

castor

Já napálím tebe, ale ještě, než na to přijdeš, zjistím, že to samé jsi udělal i ty mě. A ještě mému bráchovi a pro jistotu i psovi. Pojďme klamat, pojďme okrádat. Přehlídka luxusu je solidní (člověk by si chtěl aspoň sáhnout), dialogy mezi nestárnoucím egomanem Willem Smithem a dravou Margot Robbie (na tu by si člověk taky rád sáhnul) nešustí papírem, scénář vše staví na nepředvídatelnosti, jednotlivé twisty divák zkousne a některé i dokonce výrazně ocení, poslední minuty už ale dřou, až to bolí. Ona nepevná půda pod nohama láká, tvůrci filmu si hrají, ale nepovažují diváky v sále za hňupy. A s nějakými morálními otázkami si samozřejmě hlavu nelámou. Dvojka Glenn Ficarra a John Requa natočila Bláznivou, zatracenou lásku, jejíž disk jsem si hned koupil, tady ho přenechám jiným. Tenhle vizuální náboj sice táhne, něco ke spokojenosti však chybí. Dialogy mezi Robbie a Adrianem Martinezem výborné. Oddechovka ano, žánrová klasika se z výsledku ale nestane. Silné tři, slabší čtyři!! ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Hlavním kladem tohoto filmu je to, díky čemu je paradoxně na konci předvídatelný - zvraty. Prvních pár si užíváte, ale pak si přece jen dáte dvě a dvě dohromady, takže to finále už nepůsobí tak, jak by mohlo. Nicméně tohle je má jediná výtka vůči tomuto jinak překvapivě povedenému filmu, který má hodně povedenou ústřední dvojku (mezi Willem a Margot to jiskří, další důvod proč se těšit na Suicide Squad a díky svižnému tempu skoro žádná hluchá místa. 80 %. ()

kulyk

Mezirasová Boný s Klajdem. V rukavičkách a nůďo. Čímž je myšleno nudná, ne nudistická. Takže tam Margotka courá maximálně tak v plavkách. ()

Spooner

Je vážně super vidět Willa Smithe po strašně dlouhé době v jeho staré dobré hláškující formě. Fakt už si mi chyběl, Wille. I na dalších frontách ale vládne spokojenost. Dostáváme totiž překvapivě hodně svižný podfukářský film, jichž je v současnosti jako šafránu. Některé scény jsou navíc až překvapivě nápaditě a výtečné vypointované (scéna na fotbale nemá chybu). Jen škoda, že v druhé polovině jsou podfuky nahrazeny zcela normální romancí, která úvodní hodinku malinko poškozuje. Jelikož to však mezi Willem a nehorázně sexy Robbie skvěle jiskří, dá se to snadno prominout. Příjemné překvapení. ()

MMR

Jeden podvodník vedle druhého, až z toho jde hlava kolem. Tyto filmy obvykle moc v lásce nemám, ale tento je zdařilý. Pár výhrad ovšem mám. Hlavně vysvětlování těch podfuků. Většina z nich nedávala smysl a byla nelogická. Tam vidím jediný problém filmu, ve scénáři. Takovéto situace jsou dle mého názoru totiž potřeba vysvětlit pořádně, jinak to ztratí svůj efekt a divák pak může býti zklamán. ()

Wacoslav1

Mno tak další film v červených číslech (evidentně omylem) u kterýho jsem se zrovna moc nepobavil. Will Smith nebyl nikdy mým nějakým extra oblíbencem a film mi přišel příliš unylej bez patřičnýho drajvu. Navíc i když se jedná o komedii kde se fantazii meze nekladou, tak těžce děravej a bláznivej scénář i v rámci tohoto žánru tomu taky zrovna nepřidá. Nějak nevím co psát, občas jsem se pousmál, ale v druhý půlce lehce přepálený stopáže už spíš kapku nudil a ten rádoby nepředvídatelnej konec tomu nepomohl i když mi tohle většinou ve filmech nevadí, spíš naopak, ale tenhle mě od začátku příliš nebral. Na pohrdání to není, ale na druhý shlédnutí taky ne.30% ()

Davies182

Ničím extra výrazná oddychovka na nedělní odpoledne. Všechny oběti z davu se v tom filmu chovají jako totální ignoranti (nikdy mi nic neukradli, Praha člověka naučí), divák od začátku ví, jaké bude finále (Smith to vykecá na druhý véče), a Margot nakonec ani neukáže kozy. No a co, že už jsem je viděl? Sem prostě naštvanej. Ještě, že to má tak sexy heistovskou režii, jinak bych šel klidně ještě níž. ()

pepo

Dobrá oddychovka.Štruktúrou mi to pripadalo ako 3 dielna miniséria zostrihaná do jedného filmu. Prvé 2 časti tvoriace takmer 3/4 hodinovú expozíciu sú vynikajúce. Je to vtipné, nápadité, napínavé, Will Smith je stále cool a Margot Robbie je nádherná. Problém nastane keď sa začne hlavná časť filmu, ktorá je v každom ohľade o dve triedy horšia než úvod.Navyše korunovaná úplne debilným záverom. Na druhej strane je Focus ideálnym filmom pre "obyčajného" diváka. To je ten, ktorý považuje napr. Now You see me za výborné napísaný a vymyslený thriller, Intouchables za úžasnú dramedy, komédie Adama Sandlera mu prídu vtipné alebo ľubovoľný film z vesmíru MCU mu pripadá ako geniálna comicsová adaptácia. ()

Xmilden

Docela škoda že ve své druhé polovině nakonec film udělá podraz maximálně tak sám na sebe, protože první polovinu považuji za hodně povedenou a skvěle vygradovanou podfukem na B.D.Wonga. Ono je docela velkým problémem, když divák ve filmu už vůbec ničemu nevěří, když nevěří, tak jej to vlastně přestane i zajímat. Takže už mě bylo docela i fuk co se stane s našimi zlodějíčky. Chemie mezi Willem a Margon jinak zcela v pořádku. První půlka 70%, druhá 40%. ()

cheyene

Focus je jedním z těch filmů, u něhož jsem očekával něco víc, než jsem nakonec dostal. Přišel mi příliš rozvláčný, pomalý, bez nějaké slušnější akce. Z výše uvedených žánrů tak pro mě splňoval pouze romantické drama "šmrncnuté" kapkou krimi. Trailer mě navnadil na poněkud lepší podívanou, než které se mi nakonec dostalo. ()

nunka

Letny podfuk 2015. Klame sa, kradne sa, zahrava sa....a Will Smith vobec nestarne. Film, ktory kombinuje romantiku a akciu a v zasade nic vazne neriesi, celkom prijemne uplynie. ()

Fiftis

Motív filmu nepatrí len tak nejakým zlodejíčkom, ale ostrieľaným profesionálom, ktorí ani na sekundu nestratia pozornosť a svoju vytipovanú obeť tak brilantne pripravia o čokoľvek, čo si zaumienia a to bez jedinej známky zaváhania. V snímke sa pomaly odhaľujú zlodejské techniky a triky, ktorých premyslenosť až trestuhodne zvádza k vyskúšaniu. Na rozdiel od predchodcov s podobnou témou, tú nemáme zlodejskú skupinu, ktorá by išla po veľkej rybe, ale sa nám predstaví komplexné zoskupenie sebaistých vreckárov a podvodníkov, ktorí sú spoločne schopní prekvapivo rýchlo vygenerovať balík peňazí. Focus patrí k filmom, ktoré ukazujú krádeže a kriminalitu z pohľadu "pohodových" zlodejov, ktorí by pokojne mohli byť našimi najlepšími kamarátmi a s nejakými morálnymi otázkami si rozhodne hlavu nelámu. ()

Shakers

Bavilo ma to. A velmi. Rovnako ako Podfukári, či Dannyho jedenástka aj Focus dokáže zaujať. A nie len preto, že tam hra Margot Robbie (ktorá je až hriešne sexi). Na druhú stranu Willovi ten sympatický pohlaď a frajerský prehlad, zas a znova lišiacky sekne. Od začiatku do konca je tento film, jedna velka hra klamstiev a ako bonus tu mame pribalený vyborny casting s ešte lepšom koncovkou. Miestami som sa pristihol, že nedýcham! 90% - 5* ()

Pepinec

To byl ale ukázkovej načančanej amerikánskej mainstream, co? To bylo romantickejch pohledů, frajerskejch keců, kulišáren a zvratů, to bylo luxusu a kýče... Tfuj tajksl, že? Tak se tady v tom dál šťourejte, já si jdu dloubnout do Margotky. Nevíte někdo náhodou, kde bydlí? ()

JohnnyD

Focus sa snaží obalamutiť diváka prvotriednym castingom (krásna Margot!) a nablýskaným vizuálom plným luxusných reštaurácií a šiat, ale pod povrchom je to len blbý heist (nepamätám si, kedy som videl blbejší podvod ako okradnutie Vietnamca a to som videl i Now You See Me). ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith