Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Her0.89

Kdyby ty souboje nebyly tak hrozné (nasekané a zrychlené) tak jde zatím o nejlepší bondovku (jsem u 6. dílu). Nevadila mi absence Conneryho, i když mi George Lazenby přišel ze začátku divný, tak jsem si na něj zvykl. Ale dívat se na to, jak ve třech záběrech Bond zneškodnil protivníka (první záběr: Nápřah, střih, druhý záběr: Rána, střih, třetí záběr: Protivník letí, střih... střih, střih střih) mě nebavilo a navíc mě to (+nesmyslně zrychlené pasáže) nevím proč uspávalo. ()

kaylin

Po odchodu Seana Conneryho (který se v následující bondovce ještě vrátil jako jeden z nejlépe zaplacených herců své doby) byla očekávání veliká. Na Lasenbym samotném je strašně moc vidět, jak se je snažil naplnit, možná k tomu byl i nucen. Snad kdyby hrál trochu víc podle sebe a ne jako Connery, vyzněl by trochu uvěřitelněji. I tak si ale myslím, že to nebyl tah vedle. Co mě na téhle bondovce ale nejvíce zajímalo, to byla Diana Rigg. Ona je prostě úžasná. Doslova jsem se do ní zamiloval v seriálu "The Avengers", kde byla tou nejlepší ženou k postavě Johna Steeda. Dokonalá chemie. I zde prokázala, jak dokáže prodat svůj šarm a znovu mě uchvátila. Snímku ani přes jeho kritiku nelze upřít, že je zábavný akční, ale přes svou stopáž přece jen trochu zdlouhavý. Ale ten závěr... ()

Desperado

Výborná bondovka s podceňovaným hlavným predstaviteľom. Telly Savalas v netradičnej úlohe, Diana Rigg nádherná, Peter R.Hunt ako debutujúci režisér uchádzajúci, no ešte nevie pracovať s hercami a najviac je to vidno na práci s rovnako debutujúcim ne/hercom Lazenbym. Mnohí sa tu rozpisujú, aký bol tragický, no mne pripadal celkom v pohode. Rozhodne mi neprekážal, a určite bol lepší než supervážny Dalton, ktorý mal hereckých skúseností rozhodne na rozdávanie. Ani Connery ma neoslovil v prvej bondovke a Lazenby by sa rozhodne lepšil v ďalších častiach. Príčinou jeho ojedinelej úlohy 007 nie je ani tak odmietavý postoj divákov, ako skôr nezhody s producentami. No, aby som sa vrátil k samotnému filmu: niektoré scény mi prišli odfláknuté, hlavne ten začiatok či prvá návšteva u Draca pôsobili dojmom, že strihač mal neurotický záchvat. No niektoré boli veľmi fajn, či už pästné súboje alebo naháňačka na lyžiach. A k tej večne omielanej údajnej vete zo začiatku filmu "To by se Connerymu nestalo.": je to len v dabingovej českej verzii, lebo v origináli je ten odkaz menej doslovný a je určite zábavnejší: Tohle se tomu druhému chlapíkovi nestalo. No uznajte, je to rozdiel, však? ()

MATADOR

Šestá bondovka není vůbec tak špatná, jak by se dle hodnocení mohlo zdát. Má poměrně solidní akci, Savalase jako záporáka, hromadu krasotinek na jinak krásném horském příbytku. Největší škoda asi je, že se zpracování snaží jít co nejvěrněji knižní předloze a tudíž tak pro svou délku už poměrně nudí. Lazenby jako Bond ovšem nebyl vůbec špatnou volbou. ()

Thomassi

George Lazenby jako Bond, James Bond. Poprvé a naposledy. Nicméně mě tento díl bavil. Lazenby k postavě agenta 007 přistupuje jinak, než jsme zvyklí. Ale připadlo mi, že se s tím popral celkem dobře a rozhodně bych netvrdil, že je to strašný Bond. Prostě každý má něco. Každopádně prostředí Alp a celý děj, který se v nich odehrává, je dobře natočený, o akci není nouze a hlavní záporák v podaní Tellyho Savalase mi také sedl. Pro mě lepši jak předchozí bondovka s Connerym. ()

PogoJoe

69% | Tahle alpská bondovka není vůbec tak špatná, jak jsem po mnohých reakcích na ni očekával. Dokonce jsem chtěl dát 4 hvězdy, nebýt závěrečné scény. Nicméné Diana Rigg mě zde naprosto uchvátila (byl to šok, když jsem si později vycsfdoval, že se jedná o pozdější lady Olennu Tyrrel z Game of Thrones!). Telly Savalas i jeho "fešná" švýcarská asistentka také ujdou, stejně jako story a akce, ale nelíbil se mi střih bojových scén. Štvalo mě hodně zbytečně hloupých scénáristických výmyslů/náhod, aby nasměrovali akci/děj, kam potřebují, pár nelogičností plus několik špatně umístěných a nevhodných rádoby vtipných hlášek 007, které mi z úst pana Lazenbyho připadaly trapné. Tahle bondovka mi dlouho unikala, a tak jsem ji viděl až jako poslední ze všech dosud natočených (rok 2017), když některé bondovky jsem viděl už třeba třikrát. Ale jsem rád, že jsem se i k tomuhle dílu nakonec "dokopal". ()

swed

Nejlépe zrežírovaná bondovka s výrazným autorským rukopisem. OHMSS vyčnívá nad zbytkem série svým jedinečným stylem i obsahem. Výsledkem je film, který jako by se odehrával v alternativním bondovském vesmíru (jiný hrdina, jiná atmosféra, jiné obrazové ztvárnění...), téměř ignoroval předešlé epizody s Connerym (a následné pokračování pak na oplátku ignorovalo jeho) a hrdě kráčel svou vlastní cestou. Je vidět, že Peter Hunt opravdu přemýšlel nad každým detailem. Ve filmu tak nejdeme spoustu nápadů, které povyšují OHMSS nad rámec běžného žánrového filmu (použití barev, symbol času a květin, střih...). Škoda, že stejný tým nedostal příležitost natočit "Diamonds",ale to už je jiný příběh... TOP 5 BOND ()

salalala

Možná je to "ujeté," ale já řadím tuhle bondovku mezi nejlepší. Lazenby mi nějak nevadí, bohužel měl tu smůlu, že přišel po Connerym a postava byla úplně jiná a navíc taky jinak vypadala a působila. Akční scény jsou výborné, na začátku tedy zvláštně sestříhané, ale potom ty honičky na sněhu, na ledu a na bobové dráze jsou parádní. Bond tu hláškuje o sto šest a Savalasovi je skutečně důstojným partnerem, škoda že Lazenby nevydržel, protože by bylo zajímavé sledovat, kam by postavu dovedl. Dianna Rigg je taky dobrá bondgirl, taková předchůdkyně těch aktivních, co jsou dnes. Jak jsem psal na začátku, je to asi ujeté, ale mně se tahle bondovka moc líbí. Po pomalejším začátku dostaneme dávku parádní akce doplněné úžasným soundtrackem. 80% ()

major.warren

V tajné službě Jejího Veličenstva zůstane už nejspíš navždy nejkontroverzněji přijímanou bondovkou. Pravdou zůstává, že se obecně vymyká všem ostatním dílům série, se kterými jen těžko snese srovnání. Přesto si dovolím tvrdit, že právě tento film patří mezi vůbec ty nejlepší, jaké kdy byly v sérii o agentu 007 natočeny. Sporný článek nepředstavuje ani George Lazenby, a byť jeho (poměrně omezený) herecký projev nedosahuje závratně vysokých kvalit a nedisponuje ani přirozeným charisma Seana Conneryho či Pierce Brosnana, Lazenbyho pojetí Bonda jako filmové postavy je dle mého názoru dovedeno k dokonalosti. James Bond je zde pořád James Bond, šarmantní agent Jejího Veličenstva s povolením zabíjet, který zachraňuje svět, avšak je to také člověk, je fyzicky i citově zranitelný (dokáže jasně pocítit bolest i ztrátu), je arogantní a opovážlivý, přesto zvládá klasickou akci i vytříbený humor. Nejsem znalcem románů Iana Fleminga, ale pocitově se domnívám, že právě v tomto snímku se Bond nejvíce přibližuje své knižní předloze.  OHMSS má z mého pohledu vše, co by pravá bondovka měla mít: akci, vtip, emoce! Když se ještě na chvíli zastavíme u George Lazenbyho, jakožto u druhého představitele agenta 007, dospějeme ihned k několika vysvětlujícím faktům, proč je všeobecně přijímám jako nejhorší Bond (já tento názor nesdílím!). Zaprvé hrál Jamese Bonda jen jedinkrát, což je sama o sobě velmi znevýhodňující pozice. Zadruhé byl prvním nástupcem Seana Conneryho, což představuje mimořádně závažné kritérium potenciálního úspěchu. Diváci si zkrátka museli zvyknout na to, že James Bond je hrán někým jiným. Při představě, že by se role ihned po Connerym ujal Roger Moore, dovolím si odhadnout, že divácké reakce by byly přinejlepším obdobné. Zatřetí George Lazenby byl neherec, původním povoláním model (o to obdivuhodnější je pak jeho výkon), což však producenti Albert R. Broccoli a Harry Saltzman dopředu věděli. Lazenby je ovšem typově více než přijatelný kandidát na roli Bonda a z mého pohledu by se lepší nástupce Seana Conneryho zkrátka nenašel. Diana Rigg pak představuje jednu z nejkrásnějších a absolutně nejpůvabnějších Bond girl celé bondovské éry. Telly Savalas je zase nejsilnějším představitelem Ernsta Stavro Blofelda. Diváci tuto bondovku nemusí milovat také pro její značně odlišný styl vyprávění, které se nese v poněkud rozvolněném duchu, aniž by v něm však cokoliv chybělo nebo přebývalo. Peter R. Hunt, někdejší bondovský střihač, se ukázal jako talentovaný režisér, který vypráví s citem a při akci umí vytvořit takovou atmosféru, že se divákům tají dech. Poměrně netypicky může působit i ostře dynamický střih, stejně jako grandiózní hudba Johna Barryho, která jako by už v úvodních titulcích naznačovala, že starý Bond je pryč a ten nový dělá tlustou čáru za vším, co se dosud v jeho kariéře a životě událo. Výtečná zůstává i legendární píseň "We Have All the Time in the Word" zpívaná Louisem Armstrongem. Z hudebního hlediska došlo v tomto snímku k absolutnímu vyvrcholení souhry mezi obrazem a filmovou hudbou, která zde tvoří více jak polovinu emočního dopadu. Konec je moc smutný, ale o to zůstává paradoxně silnější a hlavně i po letech nezapomenutelnější. Z podstaty věci, pro svůj půvab, příběh a nestárnoucí lyžařské scény zůstává V tajné službě Jejího Veličenstva mou nejzamilovanější bondovkou. Svým způsobem totiž kult jménem "James Bond" přesahuje. 95%. () (méně) (více)

Colonist

Dost podceňovaná bondovka. Lazenby sice není Connery a nemá na něho, ale v některých scénách ho aspoň trochu připomene a pro mě osobně to není tak příšerný Bondův představitel, takže mi nevadí (možná proto, že měl Lazenby štěstí, že se dostal do kvalitní bondovky). Spíš mi neseděl "Kojak" jako Blofeld, ale i tak Savalas zahrál jednoho z nejlepších protivníků v sérii. Je tu také pár odbourávajících hlášek, skvělé prostředí hor, nadupané akční scény a výborný (leč tragický) konec. Pro mě se jedná o jednu z nejlepších bondovek. U této bondovky mi ani dlouhá stopáž nevadila, nebyly tam žádné nudné scény (což se u pozdějších dílů říci nedá). ()

higuain

Je třeba říct, že napodruhé jsem tuhle Bondovku docenil o něco víc. Lazenby nesedí, romantická zápletka mi přijde veskrze o ničem a půlka akčních scén je šíleným střihem zabita. Na druhou stranu je tu ale skvělý Barryho soundtrack, legendární lyžování a zřejmě nejlepší Blofeld. ()

Aleee89

Pro mě už několikátá (tuším tak patnáctá) Bondovka, ne šestá, takže také nic nového. Už tu není Sean Connery, který byl vystřídán Georgem Lazebnym, takže pro mě hlavní hrdina ztratil kouzlo. Příběh a všechno okolo se opět řídí podle zaběhnutého schématu, který je u Bondovek pořád stejný nebo velice podobný. Hezcí muži, ženy, rvačky, vtípky... Ohrané, pro mě nuda. Co jediné se vymykalo, byl konec. Takže tohle jsou trochu body k dobru, jinak ale průměr... ()

L_O_U_S

George Lazenby skočil do role Jamese Bonda po hlavě, je naprosto přirozený a možná je škoda, že si agenta 007 zahrál jen v jednom filmu. Akční sekvence jsou zde opravdu vydařené, ale jsem rád, že se móda rvaček ve zrychlených záběrech výrazně neuchytila. (1 016., 13. XI. 2014) ()

kajas

K filmu jsem usedala s hlubokým přesvědčením, že ho kvůli Seanově nepřítomnosti budu spíše bojkotovat. Výsledek ale nebyl vůbec zlý. Když si odmyslím zmiňovaný bryndáček a "to by se Connerymu nestalo" (tuhle větu jsem si musela pustit ještě jednou, nevěřila jsem vlastním uším), dal se Lazenby vydržet, čemuž jistě napomohl i jeho český dabing shodný se Seanovým hlasem. Savalas je božský padouch, který dokáže poprvé v historii ukrást Bondovi happyend. Kromě lyžovačky a závěru si ale mnoho scén pamatovat nebudu... (P.S. A babička Tyrellová z GoT byla zamlada fakt kočka!) ()

Trevor

Rozhodne aj Bondovky (podobne ako Sharknádo) dám všetky, rozhodne by táto mala byť prvým dielom a pravdepodobne bude tou najslabšou ako sa spomína v nejednom komentári nielen v tom od najväčšieho fiomového fanúšika pod Tatrami. ()

Eldrick

Prkenný George Lazenby - nejhorší představitel Bonda. A ten závěr byl sice překvapující, ale do bondovky se to nehodí. Bond má být přece starý mládenec. Kdo kdy viděl, aby se ženil? Dost nepravděpodobný. Prostě se mi to nezdálo. Dost divná a rozpačitá bondovka. ()

kapsomut

Nejhorší představitel Jamese Bonda George Lazenby v akci!!! A proto ta bondovka nestála za nic... Opravdu nejhorší bondovka, co jsem kdy viděl. Ještě že George Lazenby hrál Bonda jen jednou. Po druhé by to bylo určitě ještě horší! ()

Sheldra

Fascinuje mě, jak se tady všichni znalci bondovek rozhořčují nad Lazenbym a z Conneryho dělají zlaté tele! Mám neodbytný dojem, že nejde ani tak o objektivní důvody, ale čistě o to, že to není Connery. K čertu s tímhle tradicionalismem! Ano, mě se Connery taky líbil, ale všechno potřebuje čas od času provětrat: Conneryho bondovky byly postupně čím dál schematičtější, tak ho vyměnili, co je na tom tak skandálního? Proti Lazenbymu nic nemám, proti originální zápletce, skvělému scénáři a svižnému ději už vůbec ne. Podle mě je to jedna z nejlepších bondovek. Takže conneryovci: jděte k šípku! ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg