Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

hroubek

Hodně slabá bondovka.A nemůže za to jen George Lazenby, který se Connerymu ani v nejmenším nepřibližuje.Už od úvodního souboje na pláži jsem si říkal, že je něco špatně.Samotná akce, byla nezáživná a z nějakého zvláštního důvodu zrychlená, což jí úplně zkazilo.Alespoň, že tvůrci následující příběh neodflákli.Po příběhové stránce jsem se bavil.Bohužel v první polovině chybí pořádná akce.A když už se objeví, tak má stejný nedostatek jako úvodní.Naštěstí se v druhé půli s akcí roztrhne pytel a těch nedostatků postupně ubývá.Jízda na lyžích není špatná, ale mě více zaujala honička po městě a následně i v autě.Co se týče závěrečného útoku, tak to není vůbec špatné.Hlavní záporák Telly Savalas má charisma jen ty jeho dialogy a logické chyby mu ho trochu srážejí.Krásné ženy vždy zlepší názor na film, a že jich tady je.Závěrečná scéna mě překvapila, nic méně můj celkový názor na film nevylepšila.Není vyloženě špatné, ale člověk prostě čeká více. ()

Nyck

JIný nemusí nutně znamenat horší nebo špatný. Lazenby sice není druhý Connery (a tím nebude nikdo, to je fakt, a proto nemá smysl srovnávat, Craig je taky jen jeden), ale do Bond-ságy přináší kus svého osobitého kouzla. Je víc akční a víc drsnější, není to takový elegán. Přijde mi, že tahle bondovka mohla mít klidně o 10% lepší hodnocení, ale holt jiná tvář hlavního hrdiny některé ze zdejších natolik znechutila, že jsme se dostali až do modrých čísel... ()

finy_cz

Osobně si myslím, že kdyby Lazenby hrál ještě v dalších dílech nebo v dílech, ve kterých hrál Connery, chválili byste ho až ke hvězdám. To že nastoupil do série až v 6. díle z něj jen udělalo obětního beránka pro kritiku. Nemyslím si, že kdyby v tomhle díle byl Connery, byl by to oproti předchozím dílům nějaký hit. To co dále zničilo Lazenbyho pověst byl režisér, který se nepodílel na stříhání tak jako v předchozích dílech. Mrzí mě, že hodnotíte film tak povrchně, já osobně si myslím, že si tento díl zaslouží minimálně červené hodnocení. A to že Lazenby neměl žádné pořádné herecké zkušenosti neznamená, že by to Connery zahrál lépe. Chtěl bych vidět Craiga, jak si s tímto dílem poradí on... Takže za mě 5/5 (85%). ,,Ale stejně není nad animáky => můj osobní seznam". ()

Sany33

To bola neuveriteľná blbosť! Začnem tým zlým toho tam bolo asi trocha viac ako toho dobrého. V celom filme sa mi hlavne nepáčilo nedotiahnutie charakterov ani jednej filmovej postavy. To by ale nebolo to najhoršie, Blofeld, hlava prízraku bola v predošlých častiach zahalená rúškom tajomstva a keď s ním bolo komunikované tak iba prostredníctvom kamery zaberajúcej jeho kolená s mačkou. V tomto filme je to akčný lyžiar, vynikajúci strelec a skvelý bobista, ktorý si všetko robí sám aj keď má pod sebou milión ľudí. Jednoducho kktina. Bond girl sa mi zdala v celom filme o dosť akčnejšia ako samotný Bond. zatiaľ podľa mňa najhorší diel a právom udeľujem iba 33%. ()

lykan9

Podle mého názoru George Lazenby není nijak špatným představitelem Bonda. Měl to jen těžké v tom, že nastoupil po Connerym. Samotný film však rozhodně nedosahuje kvalit předchozích dílů. Rozhodně by to napravila kratší stopáž, místy je film totiž zbytečně zdlouhavý a nudný. Přesto se jedná o skvělý akční film. ()

fabecc1222

Mnohými nenáviděná Bondovka, kdy si přiznejme, Lazenby není prototyp kvalitního herce, ani ideálního Bonda, ale v ostatních ohledech tenhle filmch nabízí oproti předchozím dilům svěží přístup, několik novinek které ovlivnili i následující díly, výborného Savalase, a velmi atraktivní zimní prostředí s lákavou akcí zaměřující se snad na všechny možné disciplíny zimní olympiády. A ten závěr...Dost možná nejdepresivnější a určitě jedna z nejemotivnějších scén celé Bondovské série. ()

JohnSmith

Tragédie ve výběru Bonda.Kdyby to hrál Connery asi by to bylo víc koukatelný.ještě že to bylo poprvé a naposled.Papa Georgi ()

J-o-k-e-r

Rozhodně to nebyl špatný film. Ale diváci zvyklí na S. Conneryho asi úplně nadšeni jeho následovníkem nebudou. Bohužel ani já jsem nebyl. Zápletka filmu nezní ani tak špatně, ale stopáž mi přijde dlouhá, místy nudná. T. Savalas jako záporák perfektní, švýcarské prostředí a odkazy na zimní sporty určitým způsobem zajímavé. Bohužel svatba agenta 007 mu jeho reputaci zrovna nezlepší...už se těším na R. Moorea. ()

R1CH1E

Zbytečně dlouhý rozjezd a náhrada Seana Conneryho Lazenbym, který se sice snažil, ale prostě na to neměl, vzala této bondovce šanci stát se jednou z těch nejlepších. A to je setsakramentská škoda. ()

Ev.D.

Whiskey s vodou??? No slabý podprůměr, jedna z nejslabších 007. Škoda Tracy, ta jediná tam byla sympatická. Díky tomu ,že Lazenbyho, už v další bondovce neuvidím. ()

Autogram

Zmena hlavnej postavy neulahodí každému, väčšinu skôr rozhodí, ale v tom som nevidel problém aj napriek predtitulkovej narážke na Conneryho. Skôr mi prekážala protivná a nevýrazná bond-girl, s ktorou sa Bond dokonca hodlá oženiť, krajších žien je ale vo filme ešte dosť. Celkovo je dej dynamický, akcia nechýba, tentoraz sa všetko točí okolo zimných športov vo Švajčiarsku a hlavný padouch nechystá atómovku, ale chce vyhladiť ľudstvo biologickou zbraňou. Dojemný záver je niečo celkom iné, ako sme videli doteraz. –––– To by se Connerymu nestalo. ()

vyfuk

James Bond v novém kabátě moc neuspěl. Film byl tak nějak v celku dobrý. Více než to. Ale bylo to zpracováno jako, kdyby producenti neměli na inteligentní efekty. I Dr. No měl lepší zpracování. Trochu mi to připomínalo parodie ve stylu Austina Powerse a nebo Agentů 00. Lazenby na mě ani moc neudělal svým šarmem dojem. Spíše mi připadal jako nemotorný hlupák, který ani neví co dělá. Mrzí mne to, že scénář byl skvělý, ale to zpracování konečné stojí za prd. Jednoznačně. Stačilo tak málo ke klasické bondovce. ()

m.a.t.o.

„Toto by sa Connerymu nestalo." V poradí šiesta bondovka tentoraz už bez Bonda. Ani sa nečudujem, že pre Lazenbyho bola prvou a poslednou zároveň. Avšak film nepokrivkáva iba kvôli nemu. 140 minút je skrátka 140 minút a na zápletku, ktorá je iba obšliahnutá modifikácia predošlých časti je to neznesiteľne veľa. Navyše, neviem akú filmársku školu vyštudoval režisér Hunt (ak vôbec nejakú), ale používať zrýchlené zábery pri bitkách? Akože čože??? O trápnej zadnej projekcii pri lyžiarskych scénach ani nehovorím. Slabota, strašná slabota. 35 % ()

drackula

Lazenby mi ako Bond absoltne nesedí. Scenár bol tiež strašný. Úvod, kým sa Bond dostal do Švajčiarska prakticky zbytočný. Akcia málo dynamická a jediné čo som si v tomto smere ako tak užil boli naháňačky na lyžiach. 50% ()

zigíš

Tak trochu Bond z paralelního vesmíru, s hodným padouchem Dracem a jeho sexy dceruškou, Bondem trucujícím, co každou chvíli odchází z tajné služby jejího veličenstva. Bondem co nevypadá jako Connery a Blofeldem co nevypadá jako Pleasence (a neznají se). Bondem co se na konci filmu žení (!) a agenti i záporáci si u skleničky rozprávějí o prožitých dobrodružstvích a žoviálně se u toho uchechtávají. Ano a hodně se tam lyžuje, vlastně kdykoliv je záminka k lyžování tak ji postavy využijí. Velmi zábavný Bond :) ()

haluska11

já, člověk, co viděl jen Carcoolku a tohle je tak teprve druhý film, na který koukám: "tyjo, to je úplně jako Carcoolka". všiml si taky někdo, že je skoro v každém filmu padouch plešatej? tady pepík s kočkou, glumíšek, bane, voldemort... make plešatí lidé great again smh. ()

Pit

k všetkým Bondom som písal, že ma brali. Ale toto ma akosi nezobralo. No neviem. Asi to bude zmenou herca a silou zvyku. A keď to bol len jeden diel, tým duplom. Ani som si nestihol zvyknúť a už bol preč. ()

spikey1

Lazenbyho už ukamenoval snad každý, ale já ho prostě neodsuzuji, zkusil to po svém a pro mě to nebylo úplně nestravitelné. Co mě ale štve je dost zvláštní příběh, jasně... továrna na super lidi v podobě horského sídla plného modelek... je vlastně wau... hehe tak co mě tak štve:) ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg