Volejte Saulovi - Série 5

(série)
USA, 2020, 8 h 46 min (Minutáž: 45–60 min)

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Tony Dalton, Roland Buck III (více)

Epizody(10)

V páté řadě seriálu Better Call Saul, která obsahuje deset epizod, povede rozhodnutí Jimmyho McGilla, že v kůži Saula Goodmana bude dále působit jako advokát, k nečekaným a neobvyklým změnám v jeho okolí. V dalších rolích: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Patrick Fabian a Tony Dalton. Během prvních čtyř řad byl seriál Better Call Saul dvaatřicetkrát navržen na Cenu Emmy, třikrát na Golden Globe a třikrát na Cenu kritiky. Kromě toho získal mnoho dalších ocenění. (AMC Czech)

Sdoom

Tak musím konstatovat, že Vince Gilligan to opět dokázal. Stejně jako u Breaking Bad, kde jsem si celou dobu říkal něco ve smyslu - jo, je to výborný, ale neni to tak moc výborný jak jsem dle ohlasů čekal, přišla 5.série, která mě posadila na prdel. 10 dílů zhltnuto asi za 3 dny a závěrečné dvě epizody opět patří k absolutnímu vrcholu seriálové tvorby ever. Čistejch 5 hvězd. Normálně bych řekl, že 5 sérií na seriál je až až, ale tady si teda na tu 6. milerád počkám! (Netflix 4k, orig.) ()

mclenin

Od série k sérii lepšie a lepšie, čím sme bližšie ku koncu seriálu, resp. k začiatku a udalostiam BB. Zatiaľ čo v prvých sériách bolo napojenie seriálu na univerzum čitateľné viacmenej len z formálneho hľadiska, postupné zapojenie starých známych mu dodáva tú pravú šťavu a už sa neviem dočkať definitívnej premeny Jimmyho na Saula se vším všudy. ()

Blondsky

Bál jsem se, že můj entuziasmus nevydrží do konce. A on vydržel. Kombinace práva, Narcos a Breaking bad tomu nehorázně sedí a já se nemůžu dočkat, jak završí Saulovu minulost a důsledky Breaking bad. A já vlastně nevím, na co se těším víc. Protože záporák Lalo tomu dodal sakra šťávu. Bravisimo Vincente! ()

Oralfabet

Na konci čtvté série se konečně zrodil Saul Goodman, a v páté se mu docela rychle podaří dostat se s pomocí své čerstvě obnovené právnické licence do solidních problémů. No a je samozřejmě radost to sledovat. Vztah Jimmyho a Kim začíná být minimálně stejně fascinující, jako býval ten mezi Jimmym a Chuckem, a Lala je extrěmně zábavný sledovat. Bagman je zatím asi nejlepší díl, a vzpomněl jsem si při něm na Pine Barrens - neméně fantastickou epizodu Sopranos. 10/10 ()

rotel

Napriek záveru, ktorý ma nezaujal, je to dobré. Zas čakať na pokračovanie? Neviem, možno už stačilo. ()

Muel

| Netflix | Holy shit, keď už Vince pritvrdí, postavy a ich osudy pekne prepletie a pridá niekoľko napätých sekvencií, tak sa z toho stáva top seriálová tvorba, ktorá ma neskutočne baví. Saul a Kim už sú v hre a ja som v úžase, ako nádherne sa to všetko rúti do finále, na ktoré sa absolútne neviem dočkať a som fakt zvedavý, ako toto všetko chcú ukončiť. Čiže emočná príprava musí byť, pretože s tými postavami je mi jednoducho strašne dobre a za chvíľu sa to všetko skončí. Bravo! | Hodnotenie: 9/10 | ()

Cartmof

Každou sérií se to akorát lepší. Neexistuje jediná věc, kterou by seriál dělal špatně. Tohle opravdu must see s velkým vykřičníkem. Pokud jste seriál ještě neviděli, okamžitě si předplaťte Netflix a běžte to napravit. ()

Lupes

Drží si to stále dobrou úroveň. Uff! Kartelová odbočka se neúprosně spojuje s osudem Jimmyho, což je překvapivě napínavé a netuctové. Nažehlení právníci už zcela ustoupili do pozadí, ba zdá se, že svět Chucka a prvních třech sérií mizí i ze života Kim. Samozřejmě je to stále rozvleklé, nic se na konci nevyřeší, ale ať! Je to zábava! Ta svatba!! A velikým objevem je Lalo Salamanca, souhlasím s recenzenty, že tak trochu nechává hrát ostatní herce druhé housle. Je perfektní. Brrr. Pět *, kdyby to nebylo chvílemi tak málo věrohodné a přitažené za vlasy (klient neřešící podraz od partnera vlastního právníka, nevěrohodné mrhání miliony a ničení vlastního majetku drogovým bossem Fringem atd.). Inu zase ****. ()

Likan7

Mnohem lepší a konečně to má ten feeling Breaking Bad, který tak milujeme. A už jsem nevěřil, že to přijde, ale dokonce se tu většinou i něco děje a příběh jde kupředu. Tvůrci mi najedou dělají radost a doufám, že do cíle Saul bude sprintovat stejně jako v posledních dílech 5. řady! ()

0verseer

Nie je to zlé, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že to už predsalen trochu násilne naťahujú. Na rozdiel od Breaking Bad, ktoré som sledoval v posledných sezónach dychtivo časť za časťou, na Saula už v tejto fáze pozerám skôr zo zotrvačnosti. Možno by pomohlo zostrihanie do 7/8 epizód. Samozrejme to má stále svoje momenty a tradičný “gilliganovský” dôvtip, ale pôvodným obľúbeným postavám (Saul, Mike, Fring) akoby začínala miestami dochádzať šťava. Naopak bavila Kim a predovšetkým charizmatický záporák Lalo. Suverénne najlepšou bola tentokrát epizódka v púšti. Za to od tej finálnej som čakal omnoho viac. Záver poslúžil viacmenej len ako navnadenie na pokračovanie. 3 & 1/2* ()

peter316

Ďalšie posúvanie latky a nárast kvality v tejto sérii. Zlepšuje sa to každým rokom podobne ako Brba. Scenáristicky najlepší seriál za posledných 7 rokov určite. Každý "fanúšik" breaking bad, ktorý toto prestal pozerať v prvej sérii môže ľutovať ale srať na vás. ()

PaTeXx

Pátá série už je víceméně BrBa. Salamancovi úřadují naplno a jména jako Howard nebo McGill se objevují sporadicky. V tom vidím největší výkonnostní progress a proto se jedná o dosavadní nejlepší sérii. Ovšem nedá se předpokládat, že by šestá byla nějak závratně horší. ()