Ty tam jsou desítky ninjů, tajemné artefakty, oživované mrtvoly, tajné sekty, superhrdinové a kdo ví co ještě; Daredevil se v třetí řadě vrací v podobě bezmála až sedmdesátkového thrilleru "lumetovského" střihu o vztahu moci a korupce, kde Murdockovy schopnosti působí takřka až nemístně. Tohle je nolanovské pojetí (super)hrdinské látky, nikoli marvelovské. Pozvolné tempo vyprávění (na rozdíl od ostatních marvelovských sérií, ale pro jednou opodstatněně) tažené postavami, které se vlastním konáním dostávají do víru příčin a následků, ze kterých není lehké cesty ven. Výtečně pojatý koncept dvou stran téže mince v podobě jin–jang párování Murdocka a Fiska, temné, vyspělé i nekompromisní, nosné vedlejší postavy (z toho Daredevil je dobře polovinu série v podstatě vedlejším charakterem), radost pohledět. Paradoxně tak jako jedna ze dvou výtek působí v podstatě klad; časté kontaktní bitky. S ohledem na to, jak je to celé vystavěno, tak jsou navíc a jejich spouštěčem je většinou nějaká přes koleno lámaná obezlička. Na druhou stranu jsou po kaskadérské a choreografické stránce propracované do nejmenších detailů a nechybí jim hmatatelný pocit fyzična, kdy cítíte každou ránu, čili si na ně nejde stěžovat, zvlášť když se v nich (pr)ohání Daredevil v konečně důstojném munduru. Problémem, a bohužel zásadním, je ovšem finále. Celou dobu to neodvratně krok po kroku směřuje k osudovému střetu, kdy se konečně ti dva setkají tváří v tvář, kdy se vyjeví plný rozsah Fiskova mnohavrstevnatého plánu, kdy... Kdy se nic moc nestane, tři postavy si dají přes držku a to jest vše. Murdock s Fiskem nemají ani pořádný dialog; tento aspekt naštěstí zachraňuje tenzí sálající scéna návštěvy Karen Page u Fiska. To je přesně styl, kterým se mělo odehrát i finále. Nevyřčené hrozby, náznaky mezi řádky, vypjaté pnutí a ne symplicitní bum-bum-au-konec. Každopádně však vynikající sezóna, na kterou se bude jen stěží důstojně navazovat.(5.11.2018)

Nejhorší i nejlepší momenty v dějinách seriálu ve třetí sezóně, u níž výšku jejích nejlepších momentů bohužel vyváží propady ochotnických zvratů a zbabraných linií vedlejších postav. Tahounem série je nenápadný, ale o to chytlavější "dobrý muž, který špatně odbočil a už se vezl" Ray Nadeem. Jediná figura, která je dovedená k působivé pointě. Pro mě celou sezónu ruinuje strašlivě odfláklý poslední díl a pocit, že Matt je ve svém seriálu jen černý pasažér. Poprvé mě můj oblíbený seriál ve výsledku spíš zklamal. Pokud chtěli tvůrci udělat temný, civilní a těžkotonážní kolos, měli se víc učit u Punishera. Ten totiž nikdy nesklouzl k béčkovým twistům a cimrmanovským odhalením.(15.11.2018)

Tato řada by mohla býti přesně vystižena citátem od Friedricha Nietzsche: „Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. Neboť hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe.“ ...... Toto je návrat ve velkém, jak má být - návrat ke kořenům... Již od prvotních neskutečně parádních ukázek byl třetí řadě Daredevila předurčen ten fakt, že tato série bude absolutní špičkou ve svém žánru. A to zdlouhavé dvouleté čekání se vyplatilo, jelikož karty byly precizně rozdány nadmíru mistrovskými tahy a divoká hra a následné Zmrtvýchvstání nás s plnou vervou mohlo nečekaně strhnout a ohromit svou vší nesmírnou vnitřní temnou krásou. A strhlo nás v míře dosud nevídané (ksakru, tento výraz poslední dobou užívám docela často, v až míře dosud často nevídané... avšak u této série toto spojení platí trojnásob!) ... Ano, ano, 3. řada je totiž absolutní vrchol tohoto seriálu a je nesmírně dokonalá snad ve všech existujících možných ohledech - ať již mluvíme o špičkovém scénáři a ne jen tak ledajakém mistrovsky napsaném neuvěřitelném příběhu o zlomu, pádu, návratu do světa živých a následném znovuzrození jedné zubožené lidské duše. Anebo můžeme mluvit o jednotlivých interakcích jednotlivých postav - kladných a záporných též. Na scénu se navrací staré známé a námi všeobecně milované postavy - sympaťák a hlavní protagonista Matt Murdock (Charlie Cox opět kraluje ve velkém štýlu), kráska a všudybylka Karen, usměvavý Foggy, moudrý otec Lantom, anebo naše oblíbená manipulativní svině Wilson Fiska aka Kingpin. Na světlo však přišly postavy zcela nové, neokoukané, a svými znamenitými osobnostmi vás jednoduše ohromí, zaujmou a snad v každé z nich najdete něco, co se vám na nich ihned zalíbí - ambiciózní charismatický klaďas a agent FBI Nadeem, starostlivá matka Maggie (praví fandové vědí!), anebo nový antagonista a jeden z předních strůjců nesmírného chaosu v tomto dramaticky silném příběhu, agent Ben Poindexter aka fucking Bullseye! Sledujeme zde řemeslně dokonalou souhru, vzájemnou chemii, vývoj vztahových vzorců a pád na samotné dno a vzestup na vrchol těchto špičkově napsaných charakterů. Smrtící hra mezi Mattem, Fiskem a Dexem plná krve, bolesti a nezměrného utrpení je drtivě efektivním hnacím motorem, jež vám svým hekticky divokým smyslem pro odvyprávění jednoduše vezme dech pouhým neočekávaným okamžikem. Choreografie a nasnímání jednotlivých akčních sekvencí je opět bezchybné (epická scéna se vzpourou ve věznici ve čtvrté epizodě doufám mluví za vše). Děj této řady je tudíž nejen parádní a mistrovskou seriálovou adaptací kultovního komiksu Born Again, ale také nervydrásajícím napínákem, jež vás svojí brutální dravou gradací a jednotlivými krutými šokujícími dějovými zvraty strhne, přikove vás na místě, a do samotného velkolepého závěru, který svoji celkovou drsnost žene až na dřeň, vás jen tak ihned nepustí... Tohle je prostě téměř dvanáctihodinová nálož toho nejlepšího, co tento žánr mohl kdy nabídnout, a tudíž mohu i s klidným svědomím říci, že třetí řada Daredevila, nejlepšího komiksového seriálu široko daleko, je tím nejskvostnějším a nejintenzivnějším seriálovým zážitkem tohoto roku. A Daredevil jako celek proto funguje jako to nejlepší, co tento žánr kdy nabídl... Je nesmírná škoda, že tato série je absolutně poslední (díky ti, ty zpíčené Disney!), avšak se můžeme i částečně klidně a s rukou na srdci smířit s tím, že Muž beze strachu zde dosáhl svého absolutního vrcholu, a zde i nakonec do konce všech dnů vytrvá. Veledílo! Děkujeme!(11.12.2018)

Kingpina pokladám za jedného z najlepších marveláckych zločincov. O čo menej oplýva špeciálnymi schopnosťami (vlastne žiadnymi neoplýva), o to je zákernejší a nebezpečnejší. V tretej sérii Daredevila je už ale jednak priveľa, jednak mám pocit, že tvorcovia túto legendárnu postavu uchopili trochu inak, než aké by jej bolo charakterovo prirodzené a jednak sa mi z tých jeho moralizujúcich kecov (to neznášam najviac, keď mafiáni hovoria o etike a cti) už okolo tretej časti otváral nožík vo vačku. Bullsay je predvídateľný, nudný a nezaujímavý a čo je najdôležitejšie, jeho vrhacie schopnosti sú až na jednu bitku v redakcii novín obmedzené na minimum, čomu dosť dobre nerozumiem. Karen a Foggy sú občas dosť otravní, ale vzhľadom na to, že z Matta sa stal (aspoň dočasne) v tretej sezóne iný/nový človek, sú to len oni dvaja, ku komu tu môžeme vzhliadať. Paradoxne, najlepšou epizódou je tá prequelová o Karen, ktorá s dejom takmer nijako nesúvisí a v ktorej sa Diabol z Hell´s Kitchen mihne až na samom konci (čo je dosť wtf, keď si to tak vezmete). Strašne ma iritovali aj mimoriadne naivné predstavy tvorcov o fungovaní súdneho systému, domáceho väzenia a FBI. Tretia séria je najslabšia, miestami je to až na 40%. Akcie je pomerne málo a je tu síce ďalšia chodbová scéna, ale tým z prvej a hlavne druhej série sa nevyrovná.(9.11.2018)

Oproti předchozím sériím méně akce, víc dialogů, některé epizody se trochu vlekly, ale druhá polovina série naprosto strhující, poslední dvě epizody bezchybné a celkový výsledek víc než dobrý. Zajímavě působily také nové postavy agenti Nadeem a Poindexter. Doufám, že pozrušení Iron Fista a Luka Cage se netflix nevykašle i na Daredevila, protože by to byla škoda.(25.11.2018)

• - Na pohřbu otce Lantoma řekne Matt (Charlie Cox), že ho otec v dětství učil jak být „mužem beze strachu“. Muž beze strachu (Man without fear) je komiksová přezdívka právě Daredevila. (NiWi)

• - Spoiler: V blízkém záběru na oči Agenta Poindextera v závěru epizody lze v jejich odrazu vidět tvar kruhů připomínající terč. Právě černobílý terč je v komiksech znakem záporáka Bullseye, jehož je postava Agenta Poindextera seriálovou verzí, a jež je Daredevilovým úhlavním nepřítelem. (NiWi)

• - Spoiler: Ve finální scéně při operaci Agenta Poindextera (Wilson Bethel) zazní jméno jednoho z chirurgů – Oyama. V komiksech je Dr. Kenji Oyama objevitelem procedury, při které lze lidskou kostru zpevnit kovem (v komiksech adamantiem), a později se stane záporákem jménem Lord Dark Wind. (NiWi)