Seriál, který si drží svůj luxusní standart ve všech svých řadách. To se často nevídá, notabene televizní série o hrdinovi z Marvelu. Vždy mě na Daredevilovi fascinovalo, že nesází na nějaké superschopnosti, které z hlavního hrdiny nedělají nějakou nepřemožitelnou osobu, prostě je to normální chlápek, co má vybroušené smysly kromě zraku. Rány ho bolí, musí se dávat dlouho dohromady, únava se po pár minutách boje projevuje. Celkově na mě seriál v tomto ohledu působí nesmírně lidsky, ne přehnaně. Návrat Fiska potěšil, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy mohl vidět. A Bullseye také zafungoval, pokud se dostaví čtvrtá série, tak bych ocenil nějaký propracovanější origin o jeho minulém životě (dostal podle mě minimum prostoru). Akční sekvence opět bezkonkurenční, ta bitka ve věznici, no, v rámci televizní tvorby absolutní TOP. Ale za nelepší postavu stejně považuji agenta Raye Nadeema z FBI, tu postavu jsem si oblíbil :( Konec opět epicky vyhrocený, už to chce další sérii. Jinak budu mít absťák. Za mě dávám 93 %(14.11.2018)

Daredevil se ve třetí sezóně vrací s charismatickým D Onofriem, tentokrát v ultimátní podobě Wilsona Fiska, tedy Kingpina samotného a dělá rozhodně dobře. Daredevil jako takový je zde trochu potlačen a hlavní prostor je dáván zloduchům a dotváření totálně zkorumpované atmosféry. Spíše si pak připadáte, že koukáte na kriminálku typu Training Day než na superhrdinský seriál, což je určitě také výrazný plus, jelikož vám to typické "marvelovství" stále někdo nevnucuje. Abych ale jen nechválil, i přes velmi povedenou sérii to opět nebude na plný počet, jelikož se seriál stále drží svých bezpečných hranic, které prostě nehodlá překročit. Jako divák tak předem tušíte, jak hlavní či vedlejší linka dopadne, protože víte, co si seriál může a nemůže dovolit. Daredevilovo kodex je ještě navíc velmi pochybný. Místy je až skutečně trapné jak vlastní rukou nezabije, ale nemá problém zmanipulovat několik lidí tak, aby se zabíjeli navzájem.(6.11.2018)

Očekávaná třetí série je odlišná než ty dvě předtím, ale pořád vynikající. Spíš než typický Marvel, má seriál blízko k temným 90-tkovým Thrillerům, kde vládnou záporáci ( Kingpin má všechny pod palcem neskutečně) a potěší i nový záporák Bullseye. Matt Murdock je opravdu zničený v téhle sérii, přišel o vše, učí se znova bojovat, trénovat a získává zpět své schopnosti. Svůj oblek za celý seriál ani nenavlékne a po akční stránce nejsem až tak spokojen ( Krom scény z vězení mě nic moc nenadchlo), ale dávka zvratů, emocí, hutné atmosféry a působivých dialogů je zde dostatek, abych byl se třetí řadou nadmíru spokojen. 85%(6.11.2018)

Oproti předchozím sériím méně akce, víc dialogů, některé epizody se trochu vlekly, ale druhá polovina série naprosto strhující, poslední dvě epizody bezchybné a celkový výsledek víc než dobrý. Zajímavě působily také nové postavy agenti Nadeem a Poindexter. Doufám, že pozrušení Iron Fista a Luka Cage se netflix nevykašle i na Daredevila, protože by to byla škoda.(25.11.2018)

Ty tam jsou desítky ninjů, tajemné artefakty, oživované mrtvoly, tajné sekty, superhrdinové a kdo ví co ještě; Daredevil se v třetí řadě vrací v podobě bezmála až sedmdesátkového thrilleru "lumetovského" střihu o vztahu moci a korupce, kde Murdockovy schopnosti působí takřka až nemístně. Tohle je nolanovské pojetí (super)hrdinské látky, nikoli marvelovské. Pozvolné tempo vyprávění (na rozdíl od ostatních marvelovských sérií, ale pro jednou opodstatněně) tažené postavami, které se vlastním konáním dostávají do víru příčin a následků, ze kterých není lehké cesty ven. Výtečně pojatý koncept dvou stran téže mince v podobě jin–jang párování Murdocka a Fiska, temné, vyspělé i nekompromisní, nosné vedlejší postavy (z toho Daredevil je dobře polovinu série v podstatě vedlejším charakterem), radost pohledět. Paradoxně tak jako jedna ze dvou výtek působí v podstatě klad; časté kontaktní bitky. S ohledem na to, jak je to celé vystavěno, tak jsou navíc a jejich spouštěčem je většinou nějaká přes koleno lámaná obezlička. Na druhou stranu jsou po kaskadérské a choreografické stránce propracované do nejmenších detailů a nechybí jim hmatatelný pocit fyzična, kdy cítíte každou ránu, čili si na ně nejde stěžovat, zvlášť když se v nich (pr)ohání Daredevil v konečně důstojném munduru. Problémem, a bohužel zásadním, je ovšem finále. Celou dobu to neodvratně krok po kroku směřuje k osudovému střetu, kdy se konečně ti dva setkají tváří v tvář, kdy se vyjeví plný rozsah Fiskova mnohavrstevnatého plánu, kdy... Kdy se nic moc nestane, tři postavy si dají přes držku a to jest vše. Murdock s Fiskem nemají ani pořádný dialog; tento aspekt naštěstí zachraňuje tenzí sálající scéna návštěvy Karen Page u Fiska. To je přesně styl, kterým se mělo odehrát i finále. Nevyřčené hrozby, náznaky mezi řádky, vypjaté pnutí a ne symplicitní bum-bum-au-konec. Každopádně však vynikající sezóna, na kterou se bude jen stěží důstojně navazovat.(5.11.2018)

• - První díl série, kde se v jedné scéně setkají všechny tři hlavní kladné postavy – Matt Murdock (Charlie Cox), Karen Page (Deborah Ann Woll) a Foggy Nelson (Elden Henson). (NiWi)

• - Byt, ve kterém je Wilson Fisk (Vincent D'Onofrio) držen v domácím vězení, už byl použit dříve v první sérii seriálu Jessica Jones (od r. 2015). (NiWi)

• - Už podruhé v seriálu se spolu utkají Daredevil (Charlie Cox) a Melvin (Matt Gerald). Melvin během souboje několikrát použije i ostré kotouče z kotoučové pily podobně jako je používá jeho komiksová předloha. (NiWi)