Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

ConanVJ

Za mě totální filmová spokojenost. Na Logana jsem se hodně těšil, ale tak emotivní záležitost jsem nečekal. Logan je zahraný naprosto famózně a soucítil jsem sním celý jeho úděl. Tvůrci skvěle využili i absenci komiksu Klan M a vymizení mutantů až šokoidně vysvětlili. Nejen Logan, ale i Xavier dostal nezapomenutelný výkon. Celý film je až děsivě realistický a člověk cítí každou útrapu hlavních představitelů. Za mě jasných 100% a nejlepší film podle komiksové předlohy. Naprosto souhlasím s tím co o filmu napsal Metal Lord. ()

Rybizek

Velmi akční podívaná, která mě prakticky nestihla ani chvilku nudit. Jen mi to vše přišlo takové rychlé, velice předvídatelné a v leckterých scénách ne zcela domyšlené. Mé první setkání s "X-manem" dopadlo téměř na výbornou, ale bohužel mi chybělo nějaké to překvapení, taková ta třešnička na dortu, takže 82%. ()

F.man

Kvalitní loučení s charakterem, do kterého před lety někdo hodně chytře vybral toho nejlepšího možného herce. A má to skoro všechno, co takové loučení má mít. I ten sentiment z toho cáká v ideálních dávkách. ()

berny2468

Komiksový svět po Deadpoolovi zjistil, že nemusí točit jen ,,dětské filmy", ale že může trochu přitvrdit. A to se k postavě Logana hodí. A už úvodní scéna potvrdí, že konečně přicházejí jiné filmy (ale bojím se, že jich bude až moc). Logan je více než dalším komiksem, je spíš klasickým Westernem a v tom nejlepším pojetí. Ačkoliv již zde není mnoho mutantů je to spíše k dobru. Není to tak rozházený, je to prostě takové, jaké by měli konce být. Povedl se výběr Loganovy dcery a hlavního záporáka. Líbila se mi představa, jak by mohl vypadat Svět v budoucnosti, pokud ho do té doby nestačíme zničit. Neboť nějak si ho představuji i já. Ve filmu není skoro žádná slabá scéna. Ale těch povedených je tu víc než dost. Nejvíce jsem se obával závěru, ale ten je překvapivě tím nejlepším. Akce je skvělá, přiměřeně přehnaná a hlavně dojemná, prostě zakončení jaký má být. Trochu mě zklamala hudba, jenž je zde až moc nevýrazná. Musím říci, že tohle je rozloučení, jak doufám tak jediné, které si Wolverin a vlastně i celá x-menovská banda zaslouží…..85%. ()

PauloZ

Naprosté komixové blaho! James Mangold Loganem vyrostl do komixového nebe stejně jako Hugh Jackman vstoupil do komixové síně slávy. Dokonalost po všech stránkách. E-Rkový rating dávno chyběl a dělá neskutečně moc na celém feelingu filmu. Škoda, že takle nevypadali předešlí dva Wolverini a pevně doufám, že Logan s Deadpoolem vrátí e-Rkovost do kin. Logan nabízí ale mnohem víc, vlastně úplně všechno v čiré podobě, co od komixu čekat. Přes výbornou syrovou akci, charizmatické obsazení, dynamickou a hutnou dějovou lajnu, práci s postavama a emoce, které zahýbou i s tím největším šutrem. Hughovi si zaslouží poděkovat za těch dlouhých x-let s ikonickou postavou, kterou si vypiplal k dokonalosti! Lepší rozlučku si nikdo z nás přát nemohl. Kdybych mohl, tak napálím 10*. ()

DEXTER099

Dříve jsem X-Meny nemusel a celkově nejsem fanda komiksu apod, ale určitě mi to je bližší než avengers například. Co se týče Logana, tak jsem nevěděl, co od toho čekat, protože na trailery jsem se nedíval. Nic jsem o filmu celkově předem nečetl a navíc hodnocení zde bylo do té doby (než jsem to viděl) opravdu dobré....a tak jsem si to pustil a..... no musím říct, že jestli ne nejlepší, tak určitě jeden z nejlepších filmů ze série X-Men. To každopádně. Není tu přehršle mutantů, příběh je skvělý a má i svou hloubku,výkon Hugha Jackmana je výborný a za poslední roky jeho nejlepší....Tento film bych doporučil i absolutnímu ne fandovi komiksu,protože toto je něco víc, než klasický film tohoto žánru.Toto je Logan. Film nabitý od začátku až do konce, kde opravdu nebude závěr ve stylu : vyhráli ,bouchl ohňostroj a žili šťastně na věky....Naopak,ale více prozrazovat nebudu.Zatím jeden z nejlepších filmů tohoto roku.Za mě celkově 95% a pět hvězd. ()

schizmo

Wow! Zaručeně nejsurovější komixárna ever! Filmy podle kreslených postav se točí už drahně let, ale osobně mi příjde jakoby se kvalita nebo takový ten pocit zadostiučinění, objevil až u snímků poslední dva roky. Tedy až na vyjímky. Nikdy jsem komixy nesjížděl, takže základy nemám a proto asi potřebuji ve filmu víc, abych se s ním moh ztotožnit tak, jako to bylo třeba u Iron Manů, Deadpoola atd. Logan je tedy pro mě naprostý prototyp toho, co od takového filmu potřebuji: dospělý scénář, našlapaný a hluboký příběh, u kterého nechybí většina lidských emocí, prvotřídní efety, produkce a zde především akce a brutalita. Nebudem si nic nalhávat, Logan není film pro děcka a je v něm víc krve a hnusu, než v lecjakém gore hororu. Ta nespoutaná agresivita Wolverinovi vlastní je zde dohnána na maximum, spolu s neutěšeným osudem Logana a jasně naznačeného odchodu zanechává spoustu mrtvol i v podobě těch, u kterých by jste to nečekali. Logan má naprosto vše a sotva si dovedu představit, že se nejde jiný explosivní koktejl, který se mu byť jen vyrovná. Stihněte film ještě teď v kině, je to zážitek! PS: plakáty SUICIDE SILENCE a ALL SHALL PERISH v pokojíčku jedné z vedlejších postav mě hodně pobavily! :D. ()

spaceboyCZ

I přes všechna varování mých známých mě Logan překvapivě bavil. Místy byl úžasně surový, místy až dokonale Gibsonovský (ahoj Mele-věčně-v-lihu). Jestli tohle měla být tečka za Wolverinem, pak byla důstojná. Jen se stále nemohu zbavit smutku z toho, že Logan znamenal konec i pro Xaviera. ()

baribal

Logan zvedl rukavici brutality hozenou Deadpoolem téměř přesně před rokem.. a přidal k ní slušnou dávku emocí. Drama, které je tragickým příběhem věčně nasraného Logana je tak neskutečně jinde než vše z rodiny X-Men, že se mi ho chce uctívat jako samostatný film. Pravdou však zůstává, že ta síla je právě ukryta v těch předchozích filmech, kde Logan vystupuje jako více méně v pohodě týpek s doutníkem a nezničitelným skeletem, což z něj dělalo postavu, která byla cool, ale postrádala element vzbuzení obav o jeho život.. ve srovnání s Loganem, působí předchozích osm (aspon myslím) jako divadelní představení, kde Logan nosí masku nesmrtelnosti, která ve filmu Logan je pryč. A proto je to tak strašně dobré.. v mnoha okamžicích silně dojemné. Když Logan rozjede svoje drápy a ruce, nohy, hlavy začnou létat vzduchem, tak mu nezačnete fandit.. ale začne Vám ho být líto. Anger and pain, v každém záběru je to cítit. Akce úžasná, ale emoce strhnout ještě víc (i s Johnny Cashem v titulkách) .. proto má Logan pěti kvalt a titul nejdojemnější komiskový film.. ale je tohle ještě komiksový film? ()

Adasin

Trailery mě zrovna nechytly a tak jsem se trochu bála, že se to potáhne. V kině se naštěstí moje obavy rozplynuly a těch 137 minut krásně uteklo. Nádherná akce, na kterou se čekalo už od prvních X-Menů, našlapaný soundtrack, dobrý příběh, skvělé postavy a obsazení (hlavně Dafne Keen, kterou bych chtěla vidět i v dalších filmech). Na konci i pár slz ukáplo, velmi povedená rozlučka. Přesto je tam pár věcí, o kterých bych se ráda dozvěděla víc. 9/10 ()

depony

Já jsem z těch vašich komentářů a recenzí pocit, že jdu na něco úžasnýho. A ono to bylo výjimečné. To rozhodně. Bylo to jiné než cokoliv předtím z X-menů. A bylo to především neveselé a plné krve. Zoufalá budoucnost X-menů, kde se noví mutanti již nerodí. A když se objeví malá Laura a má stejné schopnosti (vlastně lepší) jako Logan, místo toho, aby ten mrzout (kdy se to stalo?) byl rád, je ještě víc zpruzený a vzteklý a vlastně mě i občas nudil. Přesto to byl zážitek. Tématem, výběrem postav. Ale dal bych tomu tak 70% ()

VojinRyan

Najlepší Logan ako sólovka. Zranený, zničený, zlomený, krvácajúci, dotrhaný ale aj napriek tomu stále silný a drsný. Takto surového, nasratého a bojovného ho mali spraviť aj predtým. Súhra v X-menoch bola dobrá, vtipná. Tu si Logan hrá svoje husle spolu s profesorom Xavierom a "nemou" Laurou. Spomínané dievča v podaní Dafne Keen je ešte o chlp lepšia a ich spolupráca na záver filmu bola super. Jediné mínus čo musím vytknúť (a čo v neposlednom rade zobralo * v hodnotení) je scenár a hlavný záporák, ktorý sa ku koncu filmu celkom menil. A pár zbytočných postáv. Inak choreografia bola na vysokej úrovni. Veľmi vidieť, že Foxu pomohla spolupráca od Marvelu. Do čoho sa oprie Marvel, to je v dnešnej dobe záruka ziskov a dobrého vizuálu so správnym vykreslením hlavnej postavy. Záver je očakávaný, čo dosť zamrzí a mohol byť tým pádom emocionálne lepší. 89% - 4* ()

Pontius

Dívat se dvě hodiny na sotva chodícího Wolverina, který mele z posledního, umírajícího Xaviera a to, co zbylo z Calibana? Ne, díky. Jedna série musí končit, aby nová začala, ale končit může i trochu důstojněji. Tenhle díl patří na samotné dno celé řady X-Menů. ()

agentmiky

James Mangold tímto počinem uzavřel filmy s Wolverinem, které někdy nebyly tím nejlepším artiklem, ale Logan vytřel všem pochybovačům a kritikům, kteří v něj nevěřili, ústa, protože to bylo nejlepší možné zakončení této ságy s tak charismatickým hrdinou. Přesně takto bych si představoval každý komiksový film, kde se nešetří krví a drsnými sekvencemi, dále to není tak dětinsky pojaté, ale každou sekundu z toho hýří pesimismus. Narozdíl od takových Avengers to mělo perfektní zápletku, kde vše fungovalo na jedničku. Také vše dávalo smysl. Je mi tak trochu Jackmana líto, protože ho budu mít navždy jako herce spojeného s Rosomákem, ale vše prostě jednou musí skončit. Akční scény mi nabídly nesmírně zábavnou podívanou, která mi dlouho u komiksových filmů chyběla. Možná tomu pomohlo i to krvavější pojetí. I profesor Xavier si zde zahrál svůj epilog, ale nutno podotknout, že za jeho výkon musím smeknout dolů klobouček. Celkově se mi postavy jevily velmi dobře napsané, žádná nepůsobila fádně či ploše. Hudba Marca Beltramiho v pozadí film posunovala jen a jen výše. Závěr byl nabitý akcí, ale také smutný. No nic, doufejme, že takových "komiksáků" se v budoucnu natočí ještě hodně, neboť Logan patří v této kategorii k nejužší špičce. Za mě dávám 90 % ()

SaNcHeZ_cz

James Mangold složil reparát jak se patří. Logan: Wolverine je i přes své drobné nedostatky filmový milník, který se nevyplatí minout. Drsná, depresivní, surová a krvavá adaptace je snad tím nejlepším rozlučkovým materiálem, který si mohli Hugh Jackman a Patrick Stewart přát. Takhle působivá, dojemná a osobitá komiksová záležitost tu už hodně dlouho nebyla, zda-li vůbec. Logan je bez diskuze jednou z nejlepších komiksových podívaných vůbec, která navíc předvádí neskutečně silný argument na téma Rkového ratingu u komiksových adaptací dospělejších látek. Pokud tahle záležitost otevře dveře dalším podobně laděným komiksově filmovým materiálům (jako to pro Logana udělal loni Deadpool), bude to jen a jen dobře. [85%] Více ZDE ()

Paxxx.cz

Poslední byť trochu depresivní ztvárnění Wolverina v podaní Hugh Jackmana se skutečně výdařilo. Akce byla naprosto skvělá, dívák s napětím čeká na scénu, kdy se ukáže jakou vlastně má schopnost malá Laura, fajná hudba. Trochu škoda, že tu nebyl nějáký pořádný záporák a že pár scén, hlavně při přesunu do Edenu se táhlo, jinak nemám co vytknout...8/10. ()

wikked

Zatraceně Temný rytíř X-menovského universa. Dojemná, krvavá a velmi stylová rozlučka dvou stárnoucích chlápků, po kterých už neštěkne ani pes. Erkovej rating tomu sakra pomohl, tolik šťávy z akčních scén nevyždímá všechno cgi světa. ()

Wysch

Nejlepší X-film, s jediným problémem - totálně uzavřel jednu příběhovou linii. Fox nemá jak na Wolverina navázat, leda že by přišel restart rosomákovy linie. Lepší než Deadpool? Nikoliv. Jen jiné eRko. Takové, jaké mělo být už na začátku. Rozšíření komentáře znovu časem. ()

dejww

Opravdu jsem byl velice příjemně prekvapen. Rozhodně nejsem fanoušek X men série. Popravdě jsem se na Logan podíval jenom kvůli tomu, haló kolem toho. A je to tak, opravdu to stojí za to! Obzvláště bych vyzdvihnul onu syrovost a surovost která v X menech nemá obdoby. Další překvapení pro mě bylo, kladení důrazu na výtahy mezi postavami. Troufám si tento počin zařadit vedle takových filmů, jako série Temný rytíř. Tu osobně považuji za nebe pomyslné žánru superhrdinů. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu