Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (CinemArt)

Slarque

Napotřetí to konečně vyšlo! Největším překvapením tak zůstává, že jde o dílo stejného režiséra jako u rozpačitého minulého pokusu. Zestárlý a unavený superhrdina ve westernově stylizovaném akčním filmu bojuje za to málo, co mu zbylo. Rozlučka Hugha Jackmana a Patricka Stewarta s X-Menovským univerzem je drsný a syrový film, ve kterém akce tvoří jen část s citem napsaného vyprávění. (Asi je lepší vidět celého klasického Shanea. – 90%) ()

Bachy

Na tomhle poli je strašně jednoduchý bejt mezi nejlepšíma. I Mangold, klišokrál, to dokázal. Něco v tom je, ale je toho zatraceně málo a pořád to přebíjí ta generičnost. ()

Rocky62

Ač nemám s prvními díly dobrou zkušenost, zde jsem měl v každé scéně pocit, že se mi konečně dostalo toho, co jsem v předchozích dílech postrádal. Tenhle díl je více realistický, ač možná trochu předvídatelný, přesto má "drajv", charisma a vytříbenou hudební kompozici. Logan má styl, pokud je nasrán a tajuplná, nevyzpytatelná Laura je originální zpestření. Mangold jednoduše servíruje bez zbytečné omáčky syrovou akční jízdu plnou zajímavých okamžiků. Lehký myšlenkový přesah i povedený závěr. Ještě lépe to vystihl uživatel "Kaka". 80% ()

Happens

Bída. Stáří. Umírání. Nemoc. Senilita. Chátrání. Rakovina. Film je domovem důchodců pro pozůstalé x-meny. Nechápu, proč film vznikl, mimochodem tak mimo komiks, jak to jenom jde. Úplně absurdně v jednom díle Xavier zemře, aby zde pak nevysvětlitelně žil jako senilní stařík s těžkou demencí. Za co? Pane bože, za co. ()

eLeR

Páčilo sa mi, že na mňa ten film vôbec nepôsobil komiksovo. Páčil sa mi ten smútok v ňom. Páčil sa mi Logan, šedivá brada mu pristala. Skrátka .. páčila sa mi celá táto rozlúčka. ()

Larrysbride

Pamatujete na dobu, kdy X-Men měli co říct? Wolverine/X-Men je jako to dítě, které sledujete dospívat. Od zrození a lásky na první pohled (X-Men), po první krůčky (X-Men 2) přes pubertu (X3) až po dospělost. Problém však je, že jak u většiny lidí, tak i u Logana se poslední kapitola života táhne, táhne a tááááááhne, více se v ní mluví, a nic se v ní pořádně neděje (vytáhla jsem z kapsy telefon a spočítala, že k první opravdové akci ve filmu dojde až kolem 50. minuty). A i těch povinných dětí se dočkáme. Jeden by čekal, že s ratingem R konečně dojde na pořádnou podívanou, kterou si Wolverine zaslouží. Avšak Logan je důkazem toho, že Rko se automaticky nerovná lepší film. Ano, násilí a krve je tu dost již od první scény, tyto scény jsou však natočené tak nudně, že i jako X-Men fanynka, kterou jsem, jsem si musela dvakrát odskočit doplnit colu, tajně doufajíc, že mě aspoň ten kofein probudí. Neprobudil. A výsledkem bylo, že i konečný osud mého nejoblíbenějšího filmového hrdiny mi byl na konci celkem ukradenej. TLDR: Tak takhle to vypadá, když vezmete nejvíc bad ass (anti)hrdinu a uděláte z něj podpruměrnou postavu... ()

SeBig

Logan Eastwood? Proč ne, lepší než ta sračkoidní komedie s McAvoyem. Za mě uchazející Rko, které ve mě žádné pocity nevyvolalá, leč Xmeni jsou celkově za mě úplně mimo. ()

classic

Hugh Jackman si zahral postavu Wolverina, občianskym menom James Howlett, prezývaný LOGAN, už neuveriteľných 9 krát, keď to odštartovalo, rokom 2000 : X - MEN, režiséra Singera, a dá sa povedať, že si na tomto MUTANTOVI, s extra nebezpečnými, špicatými, ultra ostrými, krvavými, chirurgicky operovanými, ručnými adamantiovými pazúrmi, postavil úspešnú filmovú kariéru, ale s postupne pridávanými príbehmi, kvalitatívne klesala úroveň jednotlivých dielov. Po dlhých 17. rokoch, si povedal : „A dosť, už ma to začína nudiť” !!! Je na veľkom čase, zabiť ma ! Ale ako to správne a účinne nakrútiť ? Mangold intuitívne vytušil, že je za potreby, aby sa to urobilo jedným možným spôsobom, ktorý OBSAHUJE : BRUTALITU, aká sa vyskytuje v klasických gangsterkách. Logan, v jeho záverečnom zúčtovaní, ide do totálneho extrému, keď násilie vo filme, od začiatku do konca, ani za toho čerta, neutícha, iba sa stupňuje, s každou uplynutou minútou, občas si človek oddýchne, pri spoločnej večeri, ale to je len chabý náznak, čo má ešte len prísť, alebo keď profesor Charles a Laura pozerajú klasiku Shane, zaujímalo by ma, koľko tých debilov v kine, ktorých bolo požehnane, vedelo, čo tí dvaja vlastne pozerajú ? Ja som to vedel. Oni ? Spomenul som Lauru. To je malé dievča, ktoré by som nechcel stretnúť, ak by som mal byť jej nepriateľ. Disponuje rovnakými schopnosťami, ako jej tatko James Howlett. Tých deciek, je viacero, armáda si z nich chcela urobiť - VOJAKOV na mieru, ale oni utiekli, a trojlístok - Laura, Logan a Charles, sú im na stope, aby im pomohli. V pätách majú, jednak dvojníka Wolverina, ktorý je ešte brutálnejší, ako on sám, alebo desiatky a desiatky, špeciálne vycvičených žoldnierov, ktorým ich výcvik, bude aj tak PRD platný, keď sa im do cesty postavia šialení MUTANTI, najmä tatko s dcérou, tak vtedy sú potoky plné krvy a vytruštených končatín, rozhodených všetkými svetovými smermi. Vizuálna stránka filmu sa mi páčila, občas mi vadil strih, s niekoľkými scénami. James Mangold vyzerá byť schopným režisérom, so zmyslom pre žáner, inak už spolupracoval s Jackmanom na predchádzajúcom Wolverine, ročník - 2013. Kameraman John Mathieson dodal filmu správny feeling, ktorý mám tak v obľube, patrí k svetovej špičke. Predstaviteľka Laury, Dafne Keen, trištvrte filmu, je nemá, akoby nevedela rozprávať, ale potom začne zo seba sypať španielčinu, s taktiež dodatočnými anglickými výrazmi, aby sme boli v OBRAZE. Za túto dievčinu, zrejme viac hovoria skutky, ako prázdne slová. No, nie je to tak ? Predvádza strhujúci výkon, okorenený extrémnym násilím. Na čo je to dobré ? Pýtam sa. K tomuto filmu, sa pristupovalo trochu atypicky, aby sme sa dôstojne rozlúčili s touto brilantnou postavou, len, ako vravím, je tu príliš, ale príliš brutality a násilia !!! Viac - menej, som spokojný, tvorcovia sa popasovali s deviatym príbehom dostatočne nadštandardným spôsobom, ktorý ma ohúril... A aby som ešte nezabudol spomenúť, odohráva sa v roku 2029. Aj popri násiliu, si tu človek nájde pár pekných filmových sekvencii, ktoré stoja za to ! PS : Patrick bol excelentný, skoro som naň zabudol, a to by som bol vážne nerád. () (méně) (více)

Chrustyn

Je to tedy ten pověstný vrchol x-menovské ságy vč. Wolverinových sólovek? Každopádně. Je to nejlepší film roku? Prozatím ano, ale uvidíme. Každodpádně je až neuvěřitelné, že režisér předchozího Wolverina dokázal natočit takhle odlišný a hlavně výborný, dospělý, komiksový film. Rozhodně zde není dospělost pouze v brutalitě (konečně má někdo koule natočit, jak Logan seká končetiny) nebo vulgaritách (i Xavier si "fuckne") ale v celkovém vyznění a zpracování vztahů mezi postavami, které patří k tomu nejlepšímu co v komiksovém filmu můžete vidět. Je sice pravda, že film díky své délce nedokáže udržet výborně nastolené tempo z první poloviny a závěrečný akce, trochu působí, jako z jiného filmu, (více se přiblížilo k předchozím x-men) ve výsledku se však jedná o prakticky dokonalou poctu a vyvrcholení, něčeho, co tu s diváky bylo 17 let a troufám si tvrdit, že to ani nemohlo dopadnout lépe. Za mě hodně silné 4* a je velká pravděpodobnost, že se to s příští projekcí přehoupne k maximu, protože takhle dobrý komiksový film, zde dlouho nebyl a bohužel ani dlouho nebude. *** 31.7. zvýšeno na 5*... je to bomba ()

korbitch22

S Loganem mám bohužel jeden velký osobní problém a to je ten, že i když mě série X-menů nikdy úplně nechytla, tak postavu Wolverina žeru, hlavně kvůli skvělému Jackamovi od začátku, jenže nemám rád deprese, smutek, beznaděj a zničené hrdiny (naprosto sem nevydýchal osud Rockyho v Creedovi) takže si umíte představit jak jsem slintal blahem při konci Budoucí minulosti, kdy vše bylo zapomenuto a vše skončilo naprosto přeslazeným happyendem....ano v tu chvíli jsem prožíval své opětovné pubertální poluce a ta moje depresivní duše plesala zase o něco větším světýlkem. Tudíž jsem se Loganovi v kině vyhnul, ale teď už vím, že to byla zatím určitě největší kino chyba tohohle roku. Ačkoli je Logan zlomený, depresivní alkoholik s předem jasným osudem, film je to ultimátně skvělý, brutální a neskutečně dojemný. Deadpool je mi s odznívajícím hypem čím dál víc u prdele, ale díky němu jsme mohli dostat nejdrsnější komixový film posledních let a určitě nejlepšího Wolverina, jehož předešlé dva díly měli vypadat přesně takhle. Z filmu jsem nadšený, bohužel nemůžu dát 5* i kdybych chtěl, protože po Budoucí minulosti jen těžko, hodně těžko snáším osud party mutantů, osud Xaviera a Wolverinovu zlomenost a jeho konec. Jak řikám, přesně kvůli tomu jsem chtěl vynechat kino, protože jsem věděl jak to všechno skončí a byl jsem tak naštvanej, že jsem na to odmítal do kina jít. Teď už vím, že bych si to v kině strašně užil a strašně brečel, stejně jako jsem brečel včera doma. Kurva drát!!! 85%. ()

Arsenal83

Že sa ja furt nechám prehovoriť na marvelovské percentá. Neviem, odkiaľ sa berie toľko fanúšikov tohto žánru, ale neoslovilo ma to zase vôbec. Čo nové prináša ustavičný boj Wolverina? Akurát, že do toho zaangažovali deti, ktoré rôznymi zbraňami zabíjajú ľudí. Skutočne prínosné. Ide len o film, ale ohľadom na cieľovú skupinu s tým nemôžem súhlasiť. Jediné pozitívum ságy je, že už skončila. ()

heyda

Spolu s "First Class" jednoznačně nejlepší díl celé série. Brutální, inteligentní, excelentně odehraný a hlavně na zamyšlení. Režisér zaslouží velký obdiv. ()

Stanislaus

Cashova píseň Hurt, která zazněla v prvním traileru, skvěle pasuje na celkovou atmosféru a vyznění nejnovějšího a vlastně i posledního wolverinského filmu. Logan už má svoje nejlepší léta za sebou a zžírán minulostí spíše jen přežívá, přičemž ho starání se o nebezpečně nemocného Xaviera ještě více vyčerpává. S příchodem nového mutanta a bandou zabijáků, kteří se chtějí onoho "nechtěného experimentu" zbavit, je Logan nucen ještě několikrát vysounout své adamantiové drápy a zaříznout nejednoho záporáka. Při sledování na mě z plátna nepřetržitě sálala jakási předzvěst pozvolna přicházejícího konce, skrývající se za depresivními a tklivými obrazy - ale i tak člověk stále cítil naději. Každá pouť tak jako i vše ostatní, jednoho dne skončí a Loganova labutí píseň ve mně zanechala solidní dojem, a i když jsem nedal plný počet, tak i přesto jsem byl právě s takovým závěrem spokojený. ()

Flego

Napriek luxusnej stopáži ide o kompaktný, hodne osobný príbeh a myslím, že aj najlepší z celej série. ()

BMW12

Logan: Wolverine je trošku jiný film, než ty klasické X-Menovské filmy. Je zde menší množství postav, děje se soustředí hlavně na tři postavy a ostatní jsou vedlejší. Profesor Charles Xavier už je regulérní stařík a Logan už také pomalu umírá. Přesto nám však naservíruje dostatek krvavé lázně. Já jsem měl vysoká očekávání, jak ten film každý chválil, a tak jsem čekal o něco epičtější příběh. Ale tak i tenhle byl dobrý, Hugh Jackman se hezky rozloučil s rolí Wolverina a předal pochodeň dál. ()

Jinny

Logan je sakra cynický k x-menovskému univerzu. Dokoncce se obávám, že studio bude potřebovat velmi dobrý nápad a nové obsazení pro případné pokračování série, protože Logan za naší partou X-Menů dělá řádně pochmurnou a permanentní tečku. Ve filmu uvidíme jenom dva, i když ty nejoblíbenější z X-Menů - a oba jsou trosky. Přes všechnu snahu je budoucnost lidských mutantů v roce 2029 v háji. Nemůžu tvrdit, že by se mi tohle originální pojetí vlastně nelíbilo, ale důležitá je katarze. SPOILER Jenže tohle není nezávislé drama a nechat umřít hlavní postavu není vždycky dospělácká volba. O co zralejší by bylo, kdyby scénář Loganovi dovolil přežít a přijmout nový smysl života. X-Menovskému filmu (jakkoliv temnému) zkrátka nesedí závěr se záběrem na hrob. SPOILER ()

honajz

To točil někdo, kdo nemá rád děti, ne? Vraždící děti, vražděné děti, sebevražedné děti, divné, že se děti při ukončení programu nebránily... Nějak mi to přišlo už přehnané. Jinak zdlouhavé, akce plné triků (kde jsou doby full contactu bez triků a střihů), SPOILER, dojde na souboj Wolverina s Wolverinem, všichni zhebnou, jen v dětech je naděje a ty budou prostě žít dál a bude eden pro mutanty. Ále, dejte pokoj. To umělé roubování na rodinu, westerny a další americké rodinné hodnoty mi přišlo násilné. A vlastně ani hrdinské to moc nebylo. Jen mne udivuje, že při všech těch světových regulací kdoví čeho je u někomu u pérdele podporování násilí u malých dětí a zabíjení dospělých. ()

poz3n

Ani náhodou to není špinavé a realisticky drsné. Logan je vizuálně a záběrově nezajímavý, průměrně odvyprávěný film. Popcornová variace na Children of Men či Last of Us budí chvílemi sice trochu pozornosti, ale nudné lokace pohřbívají náznak mého zájmu hned v jeho počátku. Lehce nadprůměrný komiksový film, lehce podprůměrný film. 5/10 ()

rikitiki

Posmutnělý rezignovaný Wolwerine dostane šanci ještě zabojovat a uvěřit, že něco za ten boj stojí. V potocích krve a useknutých hlav složitě a bolestně hledá - lásku. Film má hodně temnou atmosféru a s ničím se nepáře. Násilí je všudypřítomné a do nemilosrdných detailů ukázané, přestože hlavní hrdinkou je mladinká dívka. Kontrast mezi zdánlivě křehkým stvořením a masakry, které rozpoutá, je pro mě až příliš silný a surový. Wolverin naposledy unaveně vytahuje své drápy a dává do toho veškerou zbývající sílu. Je to smutný film. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu