Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

MartinezZ

Od kdy začalo DC dělat scénáře pro Marvel? Naprosto hovadské završení staré gardy X-Menů, navíc zbytečně brutální a na rodiče té holčiny bych asi raději poslal sociálku, že jí k tomuhle propůjčili.Senilní Xavier, zdegenerovanej Wolverin, malá pizda a politicky korektní houf smráďat ze zkumavky fakt není důstojným zakončením nejznámějších postav a jejich představitelů.Rozhodně nejhorší a nejzbytečnější X-Meni. ()

ArsenalEagle

Nejsprostější, nejbrutálnější, nejkrvavější X-Men. O to lidštější to bylo. Vidět Wolfíka, který už není tak nezničitelnej, bylo docela obtížné, to samé u Charlese, kterému bylo fu*king ninety. Co mě opravdu mile překvapilo, byl jakýsi komorní nádech celého filmu, nedokážu to přesně vyjádřit. Třešničkou byla X-23, která v podání Dafne Keen opravdu nezklamala a pomyslné "Wolverinovské žezlo" ponese dál v podobě Laury. Spousta srdcervoucích scén, o kterých jsem sice věděl, ale přesto jsem si přál, aby nějakým způsobem zmizely. Smíchu bylo dost, tolik hořkých vtipů, kterých bylo tohle umělecké dílko plné, mě opravdu dostalo do kolen. I slzička ukápla a já přesto, i když marně, doufám, že se nám Hugh Jackman aspoň ještě jednou (dvakrát, třikrát), jako James Howlett, vrátí. ()

Praxis

Road movie s pár usekanymi hlavami a jinými údy. Logan je alkoholik závislý na práškách a vůbec ten jeho život jde od desíti k pěti. Možná jsem čekal asi opticky ještě více akce, jenže nakonec je to spíš drámo než akční film. Celou dobu filmu mi proto oscilovalo hodnocení mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale nakonec, za ten závěr musím jít nahoru. Protože prostě jsem si plaknul. Jsem velký kluk, ale právě mi umřel kus pubertálního idola. 87% P.S.: Skvostná Dafne ()

kolda1990

Celkem parádní akční podívaná, ne úplně typická Marvelovka, což je jedině dobře. Postav v latexových oblečkách sme tu měli v poslední době víc než dost. Příběh, který fungoval, sice bylo jasné jak to dopadne, ale to se dá odpustit. Ani délka nevadila, malá Dafne Keen tam perfektně seděla. Sice slabší, ale přesto plný počet. ()

Ellmariachi

U rychle a zběsile jsem chválil důstojné loučení s postavou Paula W. To co ale předvedli tvůrci zde je sen. Logen se se svými fanoušky loučí ve velkém stylu. Přiznám se, že prostě mám slabost pro ty hrdiny unavené životem, kteří jdou a z posledních sil chtějí zaplatit za svoje hříchy, něčím velikým a dobrým. Pro Logana je tímhle vykoupením malá holčička, co se potřebuje dostat z bodu A do bodu B. Ano, o ničem jiném to celé vlastně není. Jenže je to podávané s obrovským nadšením a budováním vztahu mezi postavama na plátně a vámi. A když to celé skončí, zjistíte a to i když nejste fanoušek X-manů, že vám tahle postava bude sakra chybět. Parádní rozloučení s Wolverinem. 90 procent. ()

filmsim

Hugh Jackman to po 12 letech v roli Wolverina konečně dokázal a myslím si, že hlavně díky němu jsme dostali nejlepší snímek s Loganem v hlavní roli a jeden z nejlepších X-Menovských filmů vůbec. Rkový rating pomohl jeho postavě konečně propůjčit patřičnou dravost a živočišnost. Na ty neskutečné akční scény s báječnou choreografií jen tak nezapomenu a už jen po akční stránce se jedná o hollywoodskou špičku. Ani po dramatické stránce si s ohledem na komiksový film není nač stěžovat a právě ty nejpomalejší scény odkrývající vnitřní démony a zlé vzpomínky patří k nejlepším částem filmu. Škoda, že si scénář neporadil více se záporáckou stranou, která má sice zajímavého záporáka v podání skvělého Boyda Holbrooka (Nový Predátor bude díky němu mnohem zajímavější), ale zápletka kolem nich zrovna originalitou nehýří a ani zde se nevyhneme občasným logickým lapsům. Casting se opravdu povedl, důkazem je úžasná Dafne Keen, která i přes minimum dialogů dokáže nadchnout a v drsných akčních scénách působit uvěřitelně. Nemyslím si, že je tento snímek bez chyb, ale jeho dojemnost a zároveň neskutečná rvavost a hrubost dodává snímku kultovní status. Takhle báječnou Wolverinovskou rozlučku jsem si ani nepředstavoval, jen mám stále pocit, že kdyby snímek natočil někdo vhodnější než J.Mangold, vytřískal by z toho ještě o chlup víc. 8/10 ()

Pirkaf

Atmosféra naprosto výborná, ale možná až trošku moc předstíraná a snažící se zastřít mutantské mouchy, kterých má tenhle film docela dost. Takže na plnej počet to prostě není, a to přestože moje oblíbená komiksová hrdinka X-23 je tady asi o 1000 % víc kůl než Hit-Girl. ()

JJ.Gibson

Logan: Wolverine je rozhodně nejbrutálnější a nejsyrovější snímek ze všech X-menů vůbec. Celou dobu na Vás dýchá beznaděj a že je všechno jak sám Logan prohlásil "v prdeli"! Je to úplně jiný X-menovský film, takový dalo by se říci, až nechutně realistický. Éra X-menů jako takových vymřela a divákovi z toho může být až smutno. A i takový to pohled jsem měl já, bych jsem zvyklý na Wolverina, který všechny dává a ani se u toho nezapotí, jenže adamantiová kostra si vybrala na něm svou daň a je to velmi kruté. Přes tuto nepřízeň osudu se Logan snaží ze všech sil vybojovat svůj poslední boj a podařilo se mu to. Na scénu přicházejí "noví uměle vytvoření x-meni" a těžko říct, jestli dosáhnou takových výsledků jako ti staří. Momentálně o tom přesvědčen úplně nejsem. Je pravda, že X-23 je docela hustá, ale za celou dobu sledování filmu, jsem se nedokázal rozhodnout, jestli ta španělská štěbetalka je mi sympatická či nikoli. Velmi smutný pohled byl na Profesora X, který je zde opravdu napokraji sil a je naprosto vyčerpán životem. Bylo to podáno hodně hrubě, ale do tohoto filmu to rozhodně patřilo. Logan: Wolverine se mi líbil, bylo to drsné zakončení, ale nikoli epické! Proto dávám o jednu hvězdu méně... ()

SonGokussj

Nový live-action Ghost in the Shell by se mohl z tichých scén v Loganovi hodně učit... Atmosféra tohoto snímku je neskutečná. 130 minut uběhlo, ani nevím jak. Vztah mezi Charlesem a Loganem skvělý, po stránce efektů špička, žádná cenzura, vše naturální, divoké, depresivní. Hudba sedící a ta malá holka? Na to, že je to její 2. snímek, naprosto neskutečné. Dost se mi líbilo, že tam nebyly skoro žádné "ježiš proč neudělal tohle" scény. Nikdo neváhal vystřelit, nevyslepičil záporácký plán, jak příběhově tak i jednotlivé scény prostě boží. Mnozí mohou namítnout, že se tam mnohdy nic neděje a je to pomalé, já tvrtím, že to dotváří tu atmosféru. Úžasné. 90 % ()

Sidonka

Z mého pohledu průměrná akční, ničím vyjímečná vybíjená, která mě emočně minula. Bohužel zase jednou nejdu s davem. ()

PKD

Pokud by se každý superhrdina rozloučil takhle nadprůměrně kvalitně, nepodbízivě a hlavně, BEZ KOMPROMISU, comicsoví (ale i jiní) fanoušci by se (včetně mě), na celém světě, roztekli blahem. Jak občas mám tu čest napsat...BRILANTNÍ. Na tento veselý a pozitivní film to sedí, jak dětská prdýlka na nočník. ()

GodComplex

Na jednu stranu je dobre, ze to neni klasicka X-menovska slatanina s prehlidkou 50ti ruznych mutantu a soustredi se to primarne na Wolverina, na druhou stranu, co jineho to pak vlastne nabizi? Hugh Jackmana hrajiciho stale to same otravne, naprosto zoufale zaporaky a naprosto casual a nedustojne rozlouceni. Podle reakci jsem cekal mnohem vic a nejlepsim X-Men filmem pro me zustava First Class. 5/10 ()

Laxik

Naprostá paráda. Brutální, emocionální, brutálně emocionální, a to i při druhém zhlédnutí, které na zážitku jen přidává. Jednou se to dost pravděpodobně dostane do mé X-Mení TOP 3. Do té doby mě ale mrzí těch několik klišé a minimálně jeden dost otravný logický laps. ()

gogos

Syrová, drsná, dospělá, ale přesto zábavná komiksovka, které snad nechybí vůbec nic.Wolverine se konečně prezentuje v plné erkové parádě, kde pro ráno ani fuck nejde daleko, kde mu fenomenálně sekunduje Charles, kde se psychická stránka hlavních postav rozprostírá v celé své drsné syrovosti a i přesto se zde najde čas pro vtípek či narážku, která napusůbí lacině. Akce je výborná, malá Danfe Keen boží, atmosféra hutná že by se dala krájet to vše celé úžasně podtrhuje výborný hudební doprovod. Mix Deadpoola, Kick Ass a Šíleného Maxe se vydařil. Škoda jen, že se Logan v celé své kráse představil až při své rozlučce. Ta však byla s plnou parádou. Nejlepší komiksárna za poslední roky. ()

MajklCZsk

Jedna z největších marvelovských kapitol se uzavírá. Snímek nám poukazuje na to, že těžit z jednoho z nejoblíbenějších hrdinů Marvel univerza nemá smysl a důkazy nám vráží tvrdě do ksichtu. Když jsem odcházel ze sálu, tak ve mně bublaly rozporuplné pocity. Oči jsem měl zaplavené slzami a jediné, co mi tak nějak zbývalo, bylo vzpomínání. Vzpomínání na vše krásné, co jsem s mou nejoblíbenější komiksovou sérií prožil. Bylo to úžasné. Nádherné. Bylo to dojímavé. Jiné. Více v recenzi. ()

kaylin

Parádní rozloučení s postavou a já skutečně doufám, že už ho nikdy nebude nikdo hrát, hlavně ne někdo jiný. Hugh Jackman je skvělý, Patrick Stewart je skvělý, ale úchvatná je i Dafne Keen, která mi vyrazila dech. Parádní střet tří generací, kterému ani nevadí, že nemá skutečně nezapomenutelného záporáka. ()

Alementina

3,5* prvni pul hodku jsem si rikala, kdy se to jako rozjede ... po hodine jsem pochopila, ze tohle je proste konec a ze tohle nebude zadna vesela marvelovka. Scenar mi neprisel nijak deravy, alespon na zacatku, ale zadne velke WAU to za me taky neni. ()

R.A.D.A.R.

Konečně dostal Jackman brutální nekompromisní příběh, který si zasloužil. Má to pár drobných mušek, ale kašlat na to, je to paráda. Spolu se štěkem v První třídě jednoznačně nejlepší Wolverine 😊 ()

milicjant

Opravdový. Tíživej Perfect World, kde nevídaná brutalita a levný, propocený lokace umocněj veškerou mezilidskou interakci i osudovost Jackmanovy postavy. Loganova poslední věta mě semlela podobně jako Rourkeův RamJam před lety ve Wrestlerovi. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu