Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Marrakech86 odpad!

Přiznám se, že jsem tento film vypnul asi 20 minutách, protože na tenhle film se nedalo fakt koukat. Elafanti vetši než mosty, chobotnice či co...to ten film měli nazvat jinak..třeba Král Franta v ZOO nebo tak nějak. Hudba příšerná...no fuj fuj fuj, jdu si spravit chuť jiným filmem. ()

Kaylar

Inu, co říct k tomuto dvouhodinovému diváckému utrpení? Merlin se nedostavil. Zato zde figurují, zcela v duchu politické korektnosti, žena, černoch i asiat. Snad chyběl jen gay. A s takto nesympatickými postavami, jejichž osud mi byl zcela ukraden, jsem se už dlouho ve filmu nesetkala... ()

Tobyseq

Guy Ritchie si to udělal po svým. Přinesl hodně svěží epický a přehnaný fantasy utržený ze řetězu, ale to dle mého funguje na jedničku. Už jen úvodní scéna mi nastolila husinu. Netřeba nic víc říkat, tohle je paráda. ()

stuj

Divné ztvárnění. Některé scény, zejména ty fantasy, mají opravdu atmosféru a vtahují do magického světa. Jenže když přijdou dialogy, tak je člověk hned zpátky v reálu a ví, že je pro tvůrce jen popcornovým divákem, který se má bavit a říkat si, jak je to hustě originálně moderně akčně pojatý, jak je to vyprávění frajerský, jak je hlavní týpek skvělej husťák atd. Škoda. Kdyby z krále Artuše neudělali současnýho hollywoodskýho klišé fráju, co má na všechno odpověď a každýho zmákne, tak to mohlo být mnohem lepší. Přišlo mi to jako promrhaný talent. Ale ty magické scény byly opravdu povedené. Takže díky nim jsem chvíli uvažoval i o čtyřech hvězdách. Tři ovšem nakonec zvítězily. ()

lineker

To takhle vezmete bájnou legendu o jednom kultovním meči narvete do ní tunu LSD a vyleze vám z toho amfetaminová záležitost na který budete rádi ujíždět. Možná až příliš hnané dopředu, ale když na tuhle podivnou hru Guye Ritchieho přistoupíte, po čase si zvyknete a nemůžete být zklamáni. On to přece stejně jinak ani neumí. Velký plus za hudbu a přírodní scenérie. ()

MZ91.EOLB83

Nejlepší fantasy od Návratu krále. Neprávem zapadlý a opomíjený film, jehož plánovaná pokračování bych si s chutí dal. ()

lahvi

Tak to jsem ani nedokoukal. Dneska ty děsně "moderní" filmy jsou na jedno brdo a je koukam úplně jedno, jestli je to zasazený někam do středověku nebo mezi superhrdiny. Hlavně ať to rychle odsejpá a má to pěkný efekty. To už nemá s režijí nic společnýho..jo a nesmí se zapomenout na pěkný modrooký herce. Čim víc, tim líp. ()

vierka0078

Na začiatku som mala strach že to bude zasa nejaké klišé kde to nejak pojme históriu sem tam meč,legendu boj..ale toto bolo unikátne!!! Neskutočne výborne spracovanie,doplnenie humornými hlaskami ktoré nijak neuberaju na,, vážnosti,,najviac zažiaril jude law ktorý je na tieto úlohy priam stvorený A táto mu sadla ako rit na serbel.. Konečne aj bájny exkalibur dostal svoju šancu A ukázal silu vo veľkom štýle.. Nieje nič čo by mi prekážalo.. Dokonale herecky strihovo aj technicky A to nehovorím O hudbe ktorá film posúva na inú úroveň . Najlepší fantasy film za dlhuu dobu.. ()

J.Crusader

Celkem ujetá šílenost. Před shlédnutím je vhodné prodělat částečnou lobotomii a hlavně zapomenout vše, co se legendy o králi Artušovi týče. Pak si teprve budete moci vychutnat tuto částečně psychodelickou, částečně fantasy a částečně - co vlastně? - jízdu. Výpravné, zábavné (při splnění podmínek v první větě) nicméně je to jen taková jednohubka. Rozhodně si tento film nebudete pouštět mnohokrát za sebou, takže jen silnější 3*. ()

DominikMH

Oh.. wow! Na takový film s takovou tématikou jsem čekal už hodně dlouho. Výjimečně, byl film lepší, jak trailer a to se málokdy vidí. Asi bych si nedokázal představit tenhle film bez Charlieho Hunnama. Skvěle do toho pasuje. Jsem více jak spokojen.. Skvělé herecké výkony, atmosféra, propracování. A hlavně.. neskutečně výborný soundtrack! 85% ()

Vajk

Obrovská škoda, že nebyl scénář tohoto snímku použit například pro dlouho připravovaný remake Dračího Doupěte, jemuž by háv moderní fantasy gangsterky slušel rozhodně mnohem více než artušovské legendě. Divák by zkrátka byl ušetřen zmatení ze starověké The Elder Scrollské Anglie osídlené afrosasy a kung-fu bojovníky a mohl by si plně užít invenční, zběsilou, výborně ozvučenou a obsazenou sword and sorcery plnou Frazzetovských výjevů (Death dealer!). ()

Adam1408

Celkom dobré fantasy spracovanie legendy, v ktorom mi vyhovovali jak herci, tak hudba a vizuálne spracovanie. Jediné mierne sklamanie bol pre mňa nezáživný záver. Pokračovanie by som si rád pozrel, škoda že asi reálne nebude pri takom obrovskom finančnom prepadáku. ()

E.H

Svižné, temné, fantasy so zbesilým tempom a rýchlym stihom Artušovi sadlo. Guy Richie je nepochybne veľmi talentovaný a uznávaný režisér. Osobne mi sadli všetky jeho filmy, ba čo viac, niektoré z nich považujem za to najlepšie, čo som doteraz videl. Práve preto ma potešilo, keď som sa dopočul, že sa chopil práve takejto látky. Pojal to veľmi osobitne a tak nejak typicky svojsky, za čo som iba rád. Film má šialené tempo, vďaka čomu sa ani pri dosť dlhej stopáži vôbec nebudete nudiť. Akčné scény majú perfektný strih a dynamiku, slow-motion zábery majú tiež niečo doseba, to, že ich Richie vie podať skutočne luxusne dokázal už pri Sherlockovi Holmesovi. Ďalšia vec je hudba, jeden z najlepších soundtrackov čo som doposiaľ počul. Za zmienku ešte určite stojí aj perfektný Jude Law, ktorý rolu záporáka zvládol geniálne. V skratke, film sa určite oplatí vidieť, pokiaľ ste fanúšikom daného žánru. Na záver chcem povedať len to, že ma mrzí finančný neúspech filmu. Niečo podobné ako nový Blade Runner, pokiaľ to nie je gagmi nabitý komicsový bluckbuster, je asi odsúdený k neúspechu. Škoda, mohla z toho vzniknúť celkom zaujímavá fantasy séria. ()

Babinicz

Guy Ritchie mě vzal do artušovského světa, jaký jsem dosud neznal. Neokoukané scény, propracované postavy, svižný a inteligentní děj, pěkná choreografie, skvěle vybraní herci, experimenty s kamerou a střihem. Vše to přehledně pasuje do sebe, pokud tedy člověk přistoupí na to, že nebude moc mrkat, aby mu neunikla nějaká souvislost. Někdy je tempo vyprávění na hraně. Také horší triky občas kazí jinak skvělou historicko-fantasy atmosféru. Hunnamovi role sedne, ale ten, kdo do své postavy vložil velký kus sama sebe je Jude Law. Dokonalý padouch s dokonale vykreslených charakterem. Největší slabinou je závěrečný souboj. Tam mi chyběl nějaký nápad. To ale nic nemění na tom, že mě tahle pohádka moc bavila. Pátou hvězdu přibíjí na oblohu skvělá hudba a jedna povedená čarodějka. ()

Matdodo

Dlouho jsem se odhodlával si tento film pustit,až konečně dnes nastal ten den D. No...a je to od pana Guye vizuálně parádně a moderně natočená...taškařice a slátanina :-( Zlatej dobrej nesmrtelnej Excalibur,víc nemám co bych k tomu dodal. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /délka docela přepálená, film chvilku bavil, chvilku nudil, předigitalizované prolítané souboje mě nudily a kdo mě hlavně nudil byl Charlie, moc sympatickej mi nebyl a ještě mě nudil/, + /hudba byla dobrá, Jude mě docela bavil, moderní pojetí klasické legendy bylo sice dost ujetý, ale proč ne/, hodnocení - pošahaná moderní variace na Krále Artuše, místy docela vtipná a ucházející, ale taky dost magorská, digitální, celkově takovej průměr, nic extra zrovna ()

panfilmu odpad!

Co to ku....va bylo ??? Nechápu, proč tohle vzniklo ? Tady se pan Ritchi asi trochu seknul né ? Pominu to, že se ta sračka nedržela původní předlohy, to bych ještě snesl, ale samotný příběh, kterým nahradili původní, tak to byla opravdu lahůdka, fakticky ! Ani nevím kde bych začal, to, že ARTUŠ umí kung fu od žlutejch kámošů, to je v pohodě, to ještě dávám, ale, že si z Pána prstenů zapůjčej obří slony a z Anakondy zas mega hady. No tak to je už moc, opravdu, film nabitý akcí a akčními scénami, ale někdo jaksi zapomněl, že by tam měl být i logický děj a ne tenhle nesmysl nelogickej a trapnej. Zas na druhou stranu, dlouho jsem se tak nezasmál. Jo a taky to u mě má veliké + za efekt překvapení a to je ERIC BANA a JUDE LAW. Oba dobří herci, kteří dokázali, že když jim dost nasypete, tak prostě budou hrát i v takovém EXKREMENTU. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku