Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

trici

Naprosta pecka. Timto zacina nova era zanru fantasy. Navic podtrhnuto vynikajicim soundtrackem. Dokonalost, neni co jineho dodat.. ()

index

Strašná slátanina všeho možného. NUDA. NUDA. Přebarvený, nudný a zrychlený digi triky. Počítal jsem minuty, aby to už skončilo. Film bez emocí a příběhu. Pokud by neznal legendu, tak ani nevím, o co tam šlo. Hlavně narvat do středověké Anglie černochy, slony, číňany.. Jedna hvězdička pouze za soundtrack. ()

MarS_73

Jen velmi výjimečně k filmu něco málo napíši, ale tady je to pro mě první film s touto tématikou, který konečně překonává Boormanůn Excalibur z roku 1981. Na tohle jsem prostě čekal. A jako malý bonus navíc jedno z nejvýraznějších 3D poslední doby. ()

cica

Krásne, bláznivé fantazy. Výborné súboje, Jude Law, príbeh, hudba. Ritchie zvolil moderný prístup, a vôbec nevadia občasné historické anomálie, pretože k tomuto filmu patria, tak ako súčasný humor. Kamera dodáva príbehu jedinečnú zvláštnosť, hlavne pri zrýchlenom podávaní deja a bojových scénach, mňa zaujali selfie pri behu. Pôsobivé. ()

quido.morava

Krmení oka i ucha se vším všudy, pompézní digitální výprava kulis a trikových efektů, akce stíhá akci, až divák pomalu zapomíná, o čem to má být - a to je velmi únavné. Jestli toto má být nová cesta, kudy s bude kinematografie v blízké budoucnosti ubírat, tak já se moc netěším. Zdá se, že herců již netřeba. Jediný, kdo zde má ještě trochu nějaký výraz je Jude Law (zdá se že nám zraje); zbytek herectví, včetně "výkonu" Charlieho Hunnama s tragickým bradpittovským pohledem, je o ničem. Třetí hvězdu dávám jen s úctou k legendě, jinak za mne dost slabé. ()

FrankZabak

Musím uznat,že mě Král Artuš více než překvapil a potěšil. Trošku jsem se bál toho,že film bude mít podobný děj jako převážná většina filmů této tématiky,ale silně jsem si oddychl,když se hned od začátku film rozjel uplně jiným směrem doprovázený unikátní hudbou,která filmu dodávala štávu. Určitě ne dokonalý filmeček a chybičky by se našly,ale čert je vem bylo to víc než chvalitebný :-) za mě 88% ()

Olafvolafka

Král Artuš je netradiční akční fantasy, s přímočarým příběhem, ale výtečným vypravováním, které mohu jedině vřele doporučit všem, co mají rádi svižnější fantasy. Mistrovský střih, kamera, herecké obsazení, hudba (sakra ta hudba mi ještě zněla v uších týden potom!), to vše bylo na jedničku (s hvězdičkou (třikrát podtrženou)). Bože, a ty efekty! Ze scén s Excalibrem jsem měl husí kůži. Viděno ve 3D. Filmu dávám 4,5 hvězdy a to půl hvězdy strhávám jenom kvůli tomu, že v závěru film lehce ztrácel na tempu. ()

domco61

Guy Ritchie si môže gratulovať k dalšiemu velmi dobre spravenému filmu v ktorom odviedol kus práce. Ako zápornú postavu Jude Lawa by som si tam nevedel predstaviť nikoho vhodnejšieho to isté platí o Charlim Hunmanovi. Magický film plný tajomných postav a akčných scén vás isto nesklame ()

Magnomous

Cez 2 hodiny natiahnuta, stereotypna sracka. Urcite nedoporucujem pozerat. 1* za fajn vizualne efekty a nie-az-tak zle spracovanie. ()

aneta105

V mém okolí jsem známá tím, že mě přitahuji historiské a legendární příběhy, a tento mě fancinoval již od dítěte. Bájný král a jeho Excalibur, a tento film mě vrhl do velkých očekávání. A nezklamal. Perferktní práce Guye Ritchiho, děj se nevlekl, poutavý soudrack a pochválím i herecké výkony, kostými, SGI, dodržení příběhu a konec, 85%. ()

MisaP3

Kdo čeká vyprávění legendy o Artušovi, bude zklamán. Já naopak nebyla, kdybych věděla, jakým stylem a jak celkově to bude podáno, šla bych do kina. Opravdu vizuální pecka, kterou nebudete chtít vidět jen jednou. ()

starr64

Film pro ty, kteří neznají historii. Ono by to nakonec nebylo tak špatné, až na moderní slova jako např. "personál", či krátké vlasy vystříhané strojkem a nagelované, strojově pletená čepice o viditelném strojovém šití nemluvě. Rozhodně film není zážitkem, jaký by člověk očekával. ()

Jirka83

Na Excalibur se sice nechyta (a ani se o to nesnazi) , ale jako zabavny bezmozek skoro celou dobu funguje (skoda konce). Prijemne tempo, mile osvezeni, vykradacky mi nevadily. ()

Crussida

Tak tohle bylo hodně dobrý. Historický dark ačkňák kamerou pojatý jako Dannyho parťáci - to byl fakt zážitek. Slowmove boje jako v nějakém výborném RPG ve fantasy světě. Často jsem měla husinu. Dobrý soundtrack a vůbec. Kouknu se na to znovu, znovu a znovu. ()

Teaser

Silně poupravená verze originálního příběhu, avšak velmi dobře pojatá. Hlavní hrdina, jako přidrzlý floutek bez kapky úcty, který vyrůstal v drsném prostředí, ve kterém si postupně budil respekt. Úhlavní nepřítel, strýc hlavní postavy, poloviční mág s velmi špatnou povahou (pro slávu, bohatství a autoritu udělá vše). Zajímavé zpracování bojových i jiných scén. Plno akce a napětí. Prostě paráda. Jsem nadmíru spokojen. ()

tehol

dreams come true. jen skoda prilisneho zrychleni, vlastne se nam nedostava casu na to, aby ty dokonale sceny na nas mohly nejak silneji zapusobit a my je vstrebali.. ale stejne je to dokonalost, takove honicky pamatuju naposled v 3. Boournovi. za nejlepsi sekvenci povazuju prulet arthurovym dospivanim, to je prostte bozi. casting se taky povedl. hunnama vubec neznam, ale mel charisma a ted se divu ze mu je uz 37, wtf?? carodejka mela sice divnou hlavu a oci a chvilemi vypadala jak anorekticka, nicmene mela sexy prizvuk a tyhlety mysterious typy snad ani nemuzou nebyt totalne pritazlive ("-i dont like snakes. -no one likes snakes" :D) :) ps. hudba skoro top ()

JerryPilsen

Multikulturální fantasy se slušným dějem táhne skvělá kamera a dějové blbůstky Ritchieho.Scénář samotný je průměr,zajímavé je hlavně vizuální zpracování a trikové efekty.Nebýt to fantasy smál bych se záplavě dějiných nesmyslů. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku