Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Stalker85 odpad!

Krávovina velkorozpočtovýho formátu. S Artušovskou legendou to má společný jen pár jmen a ten perořízek. Strašně utahaný, dost nezáživný, chybí tomu šťáva...charaktery jsou tu sesmolený tak nějak na koleni a na honem honem aby něco bylo...děj je na tom dost podobně...scénář je strašně nedodělanej...chybí tomu jiskra...všechno je děsně křečovitý a kýčovitý. k žádný z postav si nevytvoříte ani náznak vztahu a spíš vám jsou dost často vrcholně nesympatický. Když už si říkáte, že za chvíli bude naštěstí konec, mrknete na lištu stopáže, a náhle si přejete umřít...máte za sebou jen jednu hodinu a teď vás čeká ta druhá. no jo... za mě velký zklamání. ODPAD ()

Jops

Zkouknuto cele, a zvysuji ze 3 hvezdicek na 4 :) Jo, je to super podivana. Dvouhodinovy videoklip. Zbesily strihy, ze jsem se chvili ztracel, ale druhe zkouknuti hodne pomohlo. A ten soundtrack je bozi. Kdyz jde na hlavniho padoucha, mecem skrta o zem, z nej litaji jiskry a do toho hraje The Devils and The Hutnsman, tak mi z toho vstavali chlupy na zadech. Jo, jako jo. ()

herdek550

Film musím ohodnotit pouze třemi hvězdičkami, protože mě velmi zklamal, od Guy Ritchieho (režisér, režíroval např. Sherlocka Holmese) jsem čekal velkolepé a promyšlené akční drama, ale polovina filmu byly pouze kouzla a nesmyslné chování postav, které vypadalo tak, že scénář byl sepsán den před natáčením. Musím však pochválit skvělé vyvážení humoru a vážných scén a skvělé herecké výkony. Od filmu se nesmí čekat logiky, protože všechny zlomové okamžiky ve filmu byly nahrazeny nesmyslnou magií. Není to můj takzvaný "šálek čaje", ale pro fanoušky tohoto žánru to bude film roku. ()

BEZHLAVY

Guy Ritchie je tim modernim umelcem, ktery zanechava pro nase potomstvo ohromne dilo a to kdyz prekopava cernobile a dramaticky a romanticky, pro nase rodice tvorene sherlocky, artuse apod do verzi koukatelnych prave dnesni omladine... Se super muzikou je to zazitek i pro mne-stredni generaci. Jo a plivu na mistni radoby odborniky a na ty jejich textove masturbace...😁😁😁 ()

L.O.T.R

No proste čistá nádhera. Guy Ritchie mi naservíroval presne také fantasy, aké som dlhé roky potreboval. Podobne ako u Sherlocka Holmesa, aj tu sa mu podarilo veľmi zemitú postavu previesť do nového storočia, a to s pompéznosťou aká sa len tak nevidí. Herecky je to bezchybné, no čo poteší najviac, je prakticky dokonalá audiovizuálna stránka. Práve digitálne prevedenie väčšiny filmu dodáva na sviežosti tejto legendy a posúva ju ďalej už len vynikajúca hudba a zaujímavá strihová stránka. Bohužiaľ absolútny neúspech v kinách nám prípadné pokračovanie zavrhuje, a to je za mňa veľká škoda. 90% a rozhodne najlepšie fantasy aké tu bolo od Pána Prsteňov. ()

Maksim

Davam dvě hvězdy za snahu.Posledni souboj mě připominal jako by to bylo ze hry MORTAL KOMBAT X.Zmatek na halucinogennich houbach.Prostě střih,blemc hups sem hups tam.Vim že to je režiserova vizitka ale tady to nefungovalo ,ach jo....a to jsem se na to těšil jak maly Jarda(mimochodem čau Jardo!)Malem jsem na to šel do kina. ()

pravda1

Čakal som niečo iné ale dostal som porciu fantasy rozprávky čo ma až tak nebralo.Bolo to síce cele vtipné,akčné naefektované ale na mňa až moc rozprávkové.Nemôžem si pomôcť ale kráľ Artur s Clive Owenom je pre mňa stále topka.Takže toto spracovanie u mňa nie...... ()

Istero

Tak tedy milý Gáj, do budoucna tvým filmů dávám báj...Příště nějaká ze Spajsek ? Kolik Ti David zaplatil za ten stěk ? ()

Bruce0659

Guy Ritchie ma opäť dokázal prekvapiť. Tento pán si proste ide svoje a to sa mi páči... Natočil asi najlepšiu "hovadinu" všetkých čias! ...po druhom videní dvíham na plný počet. ()

FIGO.K

4/5 ale jen tak o chloupek. Trošku vykradený Pán prstenů to mě docela ranilo. Efekty povedené, ale záporák mi byl velice nesympatický. Princátko je zlobivé hmmm. No prostě tohle nemůže být záporák. Na takovou roli nemůžou hodit uhlazeného frajírka s modrýma očima. Už jen jak to píšu sundal bych další hvězdu. Ale nechám to tak. Je to moderně pojatý příběh. Střih je tu naopak od Barryho Seala skvěle zvládnutý. Pracuje se tu sním nadmíru dobře. To je to co mě vrací ke čtvrté hvězdě. Dál tu máme super atmosféru a celkově s odstupem to táhne hlavní aktér, který vrací filmu sympatie. Jeho tlupa je taktéž sympatická, atak film doplul do konce a já si řekl, že jsem se bál horšího. Po nechvalném úvodu,kdy jsem si říkal sakra proč to kopírují z Pána prstenů, jsem nakonec s úsměvem sledoval mistrovského střihače jak odvypráví osud dospívajícího dítka, k tomu skvělá atmosféra. je to spíše na hraně mezi 3 a 4 hvězdami. Nelitoval jsem koupeného lístku do kina, ale dalo by se to zvládnout i lépe. ()

oleg121

Začiatok môže vyvolať miernu neistotu (všetko vyzerá veľmi béčkovo) ale zakrátko sa ukáže, že toto je neskutočná pecka, ktorá si ide vlastnou cestou a ktorá búra mantinely postavené pre fantasy žáner. Pri Sherlockovi sa Ritchie ešte ako tak na uzde, ale tu svojím svojským rozprávaním príbehu si ide svoje a za to klobúk dolu. Obrovská škoda, že z tohto materiálu už pravdepodobne nikdy neuvidíme viac. ()

Lazy87

Moderněji pojaté vyprávění o Artušovi a meči a jakési čarodějce a tak. Ale bylo to docela působivě ztvárněné. Za mě 3,5 hvězdičky, 4 dneska nedám, bo už jsem dost unavený. ()

Strzengon odpad!

Ritchie vezme své kamarády a natočí další blockbuster, který nemá žádný děj, akce stíhá akci, potoky krve tečou zleva zprava a divák nestačí ani postřehnout, že příběh není nikde, postavy jsou jen do počtu. Takže odpad! raději se jděte ven do přírody projít ()

Caesarion

Tohle jede. Tohle opravdu jede. Jak když někdo postaví nadupanej Harley a vytáhne ho z dlouholetý letargie a pomalý jizdy někde v americký prdeli. Dodá mu výkon pořádnej lak a design ruční výroby. Možná to někdy není úplně dobře, ale tohle má styl a úplně to vybočuje. Od hudby až po kameru Guy Ritchie těžkej KING. ()

Jackal07

Riči je frajer. Přiohnul (výrazně) legendu k obrazu svému a výsledkem je velice chutný mišmaš fantasy, akce a dramatu. Užil jsem si každou sekundu. Ke všemu ještě parádní muzika. Bravo. ()

sun.eagle

Nejlepší film Guy Ritchieho za posledních 15 let. Režisérův rukopis legendárnímu příběhu náramně sedl a obavy jak si poradí s fantasy byli neopodstatněné. Tempo je strhující a nuda vážně nehrozí. Mám pořízeno na Blu-ray 3D a okamžitě se zařadil na čestné místo. ()

Beliel

Dokoukal jsem a ani vlastně nevím proč...Vykrademe Pána prstenů (chyběl jenom pře sladký Legolas), střihneme do toho 300: bitva u Thermopyl (zejména efekty) a budeme to kosit jako v Kill Billovi. Fajn. Tomu říkám originalita. Ke všemu to prdneme do doby rytířů a dáme k tomu příšernou hudbu, kdy při jeho příjezdu k hradu (jako v nějakém westernu, chybělo jen těch Sedm statečných) jede naprosto stejně jako Mel Gibson ve Statečném srdci, když jede pomstít vraždu své manželky. Ve finále samozřejmě musíme i do doby středověku dát do filmu kung-fu mistra :-))))) Asiata do Anglie, k němu Černocha, hispánce, mulata a bělochy. Tak to jo...to je Anglie jak z dob krále Lví srdce!!! Totální hovadina plná efektů, nic více, nic méně! Za ty efekty a sem tam vtipný dialog dávám dvě hvězdy. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku