poster

Godzilla: Duel megasaurů (neoficiální název)

 • Japonsko

  Godzilla VS King Ghidorah

 • Japonsko

  Gojira VS Kingugidora

 • USA

  Godzilla vs. King Ghidorah

Sci-Fi / Akční

Japonsko, 1991, 103 min

Režie:

Kazuki Ómori

Hudba:

Akira Ifukube
 • kaylin
  ****

  Snímek „Gojira vs. Kingu Gidorah“ je béčko, které má celkem zajímavý příběh, jenž mi osobně přišel docela originální a hezky zamotaný. Pořád se zde něco děje, jsou zde nečekané momenty a celkový vývoj je pojat tak, aby to nenudilo. Navíc se vracejí mimozemské rasy, které ke kaiju filmům předchozí éry jednoduše patřily. Bavil jsem se a myslím, že to nebyl krok vedle, což filmu potvrdily i tržby – snímek „Gojira vs. Kingu Gidorah“ se oproti předchozímu filmu s Biorantem stal komerčním úspěchem.(12.4.2015)

 • SOLOM.
  **

  Když se v roce 1984 rozhodlo studio Toho natočit novou sérii Gojiry a navrátit jí její původní myšlenku, radoval jsem se jako malé děcko. Po třech shlédnutých dílech však začínám mít vážné obavy, aby to nebyl jeden velký průser. Tento díl je snad jedním z nejhorších, jaký jsem měl zatím tu čest vidět. Ani by mi nevadilo to, že z Gojiry udělali prehistorického dinosaura, který vinnou ozáření získal řadu ještě více destruktivních „schopností“, dokonce ani přítomnost nové mimozemské rasy (na ty jsem si už zvyknul), ba ani to cestování časem, ale do kolen mne poslal onen chaotický scénář a guláš, kterého jsem byl svědkem. Tvůrci se navíc zřejmě zamilovali do Terminátora, protože jinak si nedovedu představit to co se dělo okolo zde přítomného androida. Když k tomu připočítám ten rozpoutaný kolotoč okolo Gojiry a King Ghidoraha, kdy v jednu chvíli ničil Japonsko ten a pak zas ten druhý (tvůrčí překombinovanost a hlavně zhovadilost začala nabírat opravdu neúnosných mezí), navíc upgrade okřídleného trojhlavého draka vypadal strašně, měl jsem po náladě. Jen jsem nevěřícně hleděl na tu zmatenost, která probíhala na obrazovce. Už se popravdě nemůžu dočkat, až Kazuki Omori vypadne z režisérského křesla jednou provždy!(22.1.2013)

 • Lima
  *

  19) GODZILLA vs. KING GHIDORAH (1991) )___ HEISEI SERIES 1984-1995___Tak v godzillí sérii už došlo i na ´Válku v Tichomoří´ a terminátora, to jsou mi věci. Příšerná dějová spatlanina, jen ať divák žasne. Tvůrci tu do scenáristického kotle naházeli: a) zlé pozemšťany z budoucnosti, kteří se snaží zabránit japonské ekonomické dominanci_b) pravěkého ještěra z doby Druhé světové války, ze kterého se má později vlivem radioaktivity vyvinout Godzilla_c) rok 1944 a boj amerických jednotek s japonskými na jednom z tichomořských ostrovů_d) tři plyšové mončičáky s netopýřími křidélky, kteří po nedalekých jaderných pokusech zmutují do trojhlavého draka Kinga Ghidoraha_e) kyborga z budoucnosti, který z hořícího auta vyjde lehce poškrábán (jako v Terminátorovi II.) a běhá rychleji než závodní auto_f) létající talíř a já nevím, co ještě. Navíc tu dojde ke krkolomnému dějovému přemetu, když lidstvo nejprve vzývá Godzillu, aby přemohla Kinga Ghidoraha, aby ho v závěru v budoucnosti oživili a s jeho pomocí naopak Zemi zbavili Godzilly, která pustoší Japonsko. Jak se bavím nad půvabnou zhovadilostí celého godzillího konceptu, tak tohle už bylo nad moje síly.(9.8.2010)

 • ledzepfan
  ****

  JJ bezesporu je to nejslabší devadesátková godzilla a úplně chápu, že tenhle pokus o inovativní přístup a překopávání mythologie málokdo překousnul(ostatně i v Toho evidentně pochopili, že jde o beznadějně slepou uličku), ale já jsem se prostě bavil. kdyby byla taková celá devadesátková série, byla by to tragédie, ale když jde jen o takový ojedinělý výstřelek-je má duše klidná a prostě si jen užívá ten scénáristický blázinec. V tom filmu je snad všechno=Lítající talíře, dinosauři, monstra, cestování časem, Rimmer, Terminátor, CyberMecha King Gidorah na ovládání..doprdele-vždyť v tom filmu je i major Spielberg(mimochodem velmi prorocká vsuvka-vzhledem k tomu, že Jurassic Park spatřil světlo světa až dva roky po tomhle filmu)...... Je to nepochopitelné, ale dávám 4rudé.(23.8.2013)

 • TERRORDROME
  **

  Po dvoch ambicióznych, serióznych a dosť nudných filmoch z 80-tych rokov sa tvorcovia vracajú do minulosti a prinášajú nám taký príšerný scenáristický guláš, že sa to snáď ani nedá opísať. Partia záškodníkov z budúcnosti cestuje v čase za účelom zmeny minulosti a bohvie prečo sa zastavia v 90-tych rokoch aby pribrali do party pár vedcov ktorých prínos pre túto misiu je záhadou. Ale inak by sa samozrejme nikto nič nedozvedel. Godzilla je počas druhej svetovej vymazaná z minulosti, ale v prítomnosti ďalej pokojne existuje a z plyšákov privezených z budúcnosti sa vplyvom radiácie stáva King Ghidorah ktorý v prítomnosti ničí japonsko. Godzilla zlikviduje King Ghidoraha, potom stačí skočiť do budúcnosti, nájsť Ghidorahovu zdochlinu, spraviť z neho Mecha Ghidoraha a vyslať ho späť do minulosti zabiť Godzillu. Uf... a to tu ešte vyčíňa aj jeden cyborg ktorý dokáže srandovne zrýchlene utekať a priblblo sa pri tom usmievať. Triky po predchádzajúcich dieloch zaznamenali zasa krok späť takže Ghidorahovo vyčíňanie vyzerá prekvapivo horšie než to v 60-tych rokoch keď sa objavil po prvý krát. Toto je už nazaj tuhý tabak aj pre fanatických Godzillistov.(28.6.2011)

 • - Koichi Kawakita získal v roce 1991 za speciální efekty v tomto snímku cenu Japonské akademie. (Terva)

 • - Ve filmu Den nezávislosti (1996) si v jedné scéně malý chlapec hraje s figurkami monster, mezi nimiž má mimo jiné i Mecha-King Ghidoraha. (Israha)

 • - Ještě před Kingem Ghidorahem se jako s tehdy nejnovějším soupeřem Godzilly počítalo s Baganem – monstrem, které se nakonec nikdy v žádném filmu neobjevilo a figurovalo pouze jako závěrečný boss videohry „Super Godzilla“ z roku 1993. Existovaly až tři různé koncepty tohoto filmu (Mothra vs. Godzilla, Godzilla 3 a Godzilla vs. Bagan), ani jeden však nakonec nebyl zrealizován. Důvodem byly obavy, zdali úplně nové monstrum přinese patřičný kasovní úspěch; proto se také nakonec vsadilo na „jistotu“ v podobě populárního zlatého draka Ghidoraha. (Israha)