Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Caszidy

Bohužel se po předchozím nemastném, neslaném snímku Bojovník opět potvrdilo, že Fuqua je spíše rutinér. Rozhodně bych aktuálních Sedm statečných nezavrhoval jen proto, že si berou inspiraci z westernové klasiky (která si zase bere inspiraci ze samurajské klasiky, takže co), jenže problém je, že nepřináší nic nového, žádnou výraznou přidanou hodnotu. Ano, fuquovi dvorní herci Denzel Washington a Ethan Hawke jsou spolu s hláskujícím Chrisem Prattem výborní, ale celé to působí strašně sterilně, bez špetky inovace. Přesto mě nijak nepopuzuje, že tento snímek vzniknul. Ty dvě hodiny utečou jako voda, akční scény Fuqua umí velice dobře a různorodý herecký ansámbl dělá co může. Chtělo to ale přeci jen něco víc. ()

malylada

Na film se nedá koukat, pokud čekáte repliku původního filmu v novém kabátu, neboť v tom selhává na všech frontách. Motivace postav a jejich sbližování je docela povrchní, nedává smysl a pokusy o nějaké drama mezi hrdiny nefunguje. Po akční stránce dobře odvedená rutina a i když je to občas přeháňka, tak poslední půl hodinka napětí neztrácí. Ono se od toho asi nedalo moc čekat, ale kdyby to mělo jiný název, tak by člověk zamezil předsudkům.......6/10 ()

Silence

Sedm zbytečných aneb spaghetti western meets Django. Nekorektně korektní akční pitomina, která je sice poměrně zábavná, ale postrádá napětí, hlášky i jakékoliv zapamatování hodné postavy. 6/10 ()

adamo_znk

Bezproblémový svižně ubíhající blockbuster, se všemi možnými klišé co si dovedu představit. Herecká parta ale dobrá, takže slušný průměr. ()

Dale

Originálu (myslím americký, nie 7 samurajov) som dal za 4, no kvalitatívny rozdiel medzi oboma filmami je určite väčší ako 1 hviezda. Tam bol charizmatický záporák Wallach, tu nemastný-neslaný Sarsgaard, ktorého mám inak celkom rád. Tam boli hrdinovia, ku ktorým ste si dokázali vytvoriť emocionálny vzťah (snáď s výnimkou Vaughna), tu okrem Denzela príliš nezaujmú. Vizuál je samozrejme krajší, rozdiel 56 rokov musí byť vidno a Fuqua akčné scény vie, no vo výsledku je to úplne priemerný western. Navyše to obsadenie všetkých rás a národností do skupiny hrdinov mi pripadá ako by bolo nasilu vnútené kvôli možnej diskriminácii, no do tohto žánru sa to fakt nehodí. Na rozdiel od originálu mi tento remake v hlave dlho nezostane. ()

JohnCZ

Fuqua je dobrej, že má koule na to oživit 50 let starou klasiku a víceméně ji degradovat na blockbusterovou střílečku, kterou předpokládám původní film zas až tolik nebude. Naštěstí pro mě jsem původní remake neviděl, takže jsem tuhle současnou verzi aka remake remaku užil bez porovnávání. A nevyšla z toho vůbec špatně. Nějakou westernovou poetiku jsem tam asi nenalezl, ale jako akční oddychovka to splnilo veškeré předpoklady. Statečná sedmička je sympatická a po krátkém verbování a seznamování se jde rovnou na věc. Druhá polovina je víceméně jedna velká bitevní scéna plná přestřelek a kaskadérských sekvencí, do toho burácí boží Hornerova hudba (byť se tu hoch, budiž mu země lehká, úplně brutálně vykrádá) a na oko to vypadá velice pohledně, byť pro milovníky klasických westernů určitě nechutně digitálně. Mít to jiný název, tak to tu má hádám tak o 10 % více. ()

Padme_Anakin

Přijala jsem tento snímek jako dobrodružnou westernovou jízdu, protože to já můžu.. Srovnávání s původní verzí jsem se bohužel nedokázala ubránit, to by jedna zaplakala, že.. Současné překopávání historie (včetně multikulti) mi příliš nevoní, ale co už.. Nic s tím nenadělám... Tedy za mne: nesourodý herecký ansámbl mi byl na konec celkem sympatický, natočené je to pěkně, finále napínavé tak, jak má být.. Mýma očima shovívavé tři hvězdy.. ()

corpsy

Poddal som sa a nechal unášať najnovším hollywoodskym znetvorením klasiky. Všetci vieme, že chlapci z Ameriky vedia točiť remeselne dokonalé remaky, na to už dôkazy netreba. Recyklácia je, ale najnovším trendom. Prečo to všetko? Dôvody sú v banke. Predsa len, občas to vyjde, ale je to rovnaké, ako keď si rezeň nedáte čerstvo vyprážaný, ale len neskôr ohriaty v mikrovlnke. Diverzita takisto urobila tiež to svoje ( možno dobré, možno zlé ). Čo ale film z môjho pohľadu vytrháva z priemeru, nieje celok, ale zopár scén, ktoré mi pomaly vtlačili slzy do očí a vypeckovali adrenalín ( hlavne záverečná, ultraspektakulárna prestrelka ). Nieje ich veľa, ale nedám na ne dopustiť a považujem ich za natoľko vynikajúce, že robia z tohto snímku lepšie dielo, než ním v skutočnosti je. ()

Marsik

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Fuqua mě opět a znovu utvrdil v tom, že je pán režisér a že ho mám právem mezi TOP režiséry. Vezměte si, jak široké spektrum filmových žánrů má Fuqua v repertoáru - western (Sedm statečných), sportovní (Bojovník), akční (Odstřelovač či Equalizer), historický (Král Artuš), sračka (Pád Bílého domu), krimi (Nejlepší z Brooklynu), válečný (Slzy Slunce), atd. Zpátky k filmu... To, co nám bylo po celých 130 minut servírováno, byla prostě lahůdka. Já osobně jsem fakticky hltal každý záběr, každou scénu a ani na moment mě to nenudilo. Akce naprosto skvěle natočeny (hlavně přehledně bez onanující roztřepané kamery), herci výborně vybráni (každá postava měla dostatek prostoru a své charisma), gradující napětí s podmanivou hudbou pana Hornera, kde všechno vyvrcholí grandiózní finální přestřelkou. Čili...Naprostá spokojenost! Bez váhání dávám hned po prvním shlédnutí plný počet hvězdiček. 90% (with J.) PS: To, že se daly na projekci koupit lístky a díky tomu se diváci dohadovali kdo kde bude sedět....LOL :-)) ()

salisbury

Novodobé zpracování Sedmi statečných se dá velmi dobře zhlédnout, ale nejsem si jist zda toto jedno zhlédnutí nebude v životě naplněném jiným filmovým bohatstvím nadmíru stačit. Pár chvil po opuštění kinosálového prostoru jsem věděl, že tohle se mi hluboko do paměti nevryje. Dokonce jsem ani nepocítil žádné duševní spojení s hrdiny, kteří se snaží ochránit vesnici před tyranstvím. Chris Pratt je zapasováván do stejného typu postavy, kterou výrazně nastartoval Star-Lordem, takže se dá vcelku velmi dobře očekávat co bude hrát. Ethan Hawke svými malými chvilkami herectví, které mu scénářem byly dopřány, pozdvihl obočí nad mými zraky a ve mně vzplála pochodeň naděje. Denzel Washington udržuje svoji kvalitu a není nutné se strachovat, že by díky svému nastavenému monotypu zklamal. Musím říct, že nyní mám velkou chuť otevřít si láhev s původní partičkou chrabrých ostrostřelců a opět si vychutnat bouquet nestárnoucí klasiky všech westernových klasik. ()

ConanVJ

Vzhledem k tomu, že na remastery nekoukám okem porovnávacím, tak jsem si film užil bez sebemenších problémů. Obsazení je parádní, hercům role sluší a jsou i uvěřitelný. Další věc, co mě potěšila byla délka, která je slušná a film uteče jako voda. Příběh je pěkný, a i když se nedrží přesně originálu (on pro mě je originál stejně jen jeden, Sedm samurajů :) ), tak mě těší nové nápady a i rozdílné charaktery. Film je natočený v nádherné krajině. Akce je zde hodně a je pěkně natočená a nastříhaná. Jen hudba mohla být víc atmosférická. Za mě 85% :) ()

ledzepfan

Ale hele, nakonec docela jó... Čekal jsem nějakou moderní slátaninu plnou "cool"vtípků, skákání na drátech, semtiment a prvoplánové efekty, ale kromě napřesdržu korektního složení sedmičky (tam už chyběl snad jen teplouš) je to překvapivě solidní a čistá žánrovka. Původní film jsem nikdy moc nemusel (protože vedle kurosawova majstrštychu je to jen taková šulinovina v křeči) a po pravdě mě tohle bavilo víc. ()

agentmiky

Očekával jsem dost velkou frašku, ale na oplátku jsem dostal skvělý zábavný film. Sedm statečných z roku 1960 je v dnešních dnech považováno za jeden z nejkultovnějších filmů, a tak jsem doufal, že nový remake nezkazí. A oni nezkazili. Všechny postavy mi byly něčím sympatické, ani jedna mi nepřišla jako pěst na oko. Obsazení Denzela Washingtona do hlavní role se jako vždy povedlo, je to jeden z mých nejoblíbenějších herců a jeho charisma zde táhlo celý film. Zdatně mu sekundujícím společníkem byl Chris Pratt. který mě pobavil vyslovením pár dobrých hlášek. I ostatní členové hlavní "Sedmy" byli prostě a jednoduše dobří. Příběh se dal vymyslet asi o trochu lépe, ale vůbec mě to netrápilo. Myslím si, že autoři zvolili dobře natočit film s odlehčením a vtipem, neboť se to podle mě bude zamlouvat více dnešní generaci. Hlavní záporák mohl dostat trochu více času na scéně. Závěrečná půlhodinová přestřelka byla třešinkou na dortu, zejména scény s kulometem Gatling. Nevím jak vy, ale mě to bavilo. Za mě dávám 80 % ()

SaNcHeZ_cz

Aktualizace kultovky se opět nevyvedla. Nových Sedm statečných je spíše než modernizací parádního westernu moderní akčňák, který si na western jenom snaží hrát. Předvídatelné, bez přehnané nápaditosti a originálnosti. V několika momentech v rámci možností funguje ale v drtivé většině sklouzává do hlubin průměru. Na ty nejlepší westerny to ale nemá ani omylem, stejně jako to ani vzdáleně nedosahuje kvalit originálu, který si bere za předobraz. Úvodní a závěrečná přestřelka jsou ale fajn. [60%] ()

Praxis

Byla to zvláštní ČSFD projekce, když se dohadovali majitelé lístků na předpremiéru s ČSFD honiči, kam si teda mají sednout, ale to sem nepatří. Nových Sedm statečných vcelku splnilo úkol, i když ůvodní verzi se ani zdaleka neblíží, zejména co se týče vykreslení jednotlivých charakterů. Kromě Hawke je vám o ostatní vcelku šumák, co se s nimi stane, chemie mezi nimi vlastně neexistuje a tak, když někdo zemře, tak jen pokrčíte rameny a jde se dál. Ani "barevnost" skvadry není to, v čem by rejža a scénaristé hledali výhodu (žádné vtípky, nic - je to až příliš politicky korektní). Záporák je brutální dement, který mě nebaví. V tomto původní verze těžce válí. Nicméně po akční stránce opravdu luxusní řemeslo, které ukazuje naprostou přehlednost ve všech přestřelkách, dravost i pohyb pro jednavacáté století. Musím chválit a to nedělám často. Fuqua v tomto směru naprosto zaválel. Když se vám chce pláknout u závěrečných titulků, asi je něco špatně. Nebo jde o nadčasovost původního hudebního motivu? 75% ()

Wysch

No kujvafujtabl, byla to epická slátanina s nejhůře vykorektněným scénářem za poslední dobu, ale kujva já se tak bavil, že BvS by mohli závidět. Skvěle nasnímaný, jako beze srandy, fakt skvěle. Obstojně zahraný minimálně v postavách Pratta a Hawka; a kujva správně pitomý, aby to bavilo stejný pitomce, jako jsem já. Jé. Letní zážitek, kterej přišel možná moc pozdě anebo možná v nepravou dobu, ale dokázal chytit za koule. ()

Ellmariachi

A tohle zase jo. 6 sympaťáků a jeden indoš samotář se vydávají pomoct hodným, slabým vesničanům v jejichž čele je prsatá a taky sympatická holka. Ony slabé vesničany napadne zlej bastard, kterej zabije pár z nich a zapálí dům páně. No prostě kostky jsou vrženy, nebo spíše karty rozdány. Vy fandíte těm hodnejm, oni kosí zlouny a baví u toho asi sebe a vás u telky. Hdně odlehčený remake původních Sedmi Statečných, tedy až na konec, který mě mile překvapil. Docela bych si dal remake Sedmi samurajů aby byl kruh uzavřen. 80 procent za fajn jízdu a příjemný obsazení. ()

ArsenalEagle

Pokud by šlo o jiný název a nešlo o remake asi nejlepšího westernu všech dob, hodnocení by bylo někde jinde. Ale nutno uznat, že se film opravdu povedl. Film kupodivu netáhne Denzel, ale naopak scény s D'Onofriem, Hawkem a Prattem. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)