Liga spravedlivých: Bohové & monstra

• USA Justice League: Gods and Monsters

Z dílny animátorské legendy Bruce Timma přichází zbrusu nový původní film. Na plátně se objeví povědomá silueta města, ale při podrobnějším zkoumání to není Metropolis, jak jej známe. Vydejte se do jiné dimenze, kde neomezeně vládne trio z Ligy spravedlivých. Spravedlnost tu ovšem Superman, Batman a Wonder Woman prosazují hrubou silou za pomoci zastrašování a hrozeb. Když skupinu známých vědců postihne série smrtelných „nehod", tým vládních agentů sleduje stopy až k Věži spravedlnosti. Je to extrémně nebezpečná hra plná adrenalinu, intrik a záhad, která se ptá: Jak vykonat spravedlnost na tom, kdo nepodléhá zákonům? (Magic Box)

Spacecore

No už mám dost alternativních vesmírů a paralelních odrůd Ligy spravedlivých. Ono mi bohatě stačí, že se v seriálech a ve všech filmech objevují alternativní verze JLA v rolích padouchů a teď tu máme ještě celej film pouze s alternativní verzí. Prvních 15 minut jsem si říkal "Ok, takže tohle jsou padouši, za chvíli sem vrazí skutečná Liga a daj jim na prdel." Ale ono houby!! Já si myslel, i podle chování těcho postav, že to jsou padouši !!! Tak kde to jsme? Fakt se mi film nelíbil, postavy mi jsou nesympatické, děj byl béčkový a vůbec nemám pocit, že bych shlédl nový JLA film. ()

drozdy1

Další DC animák mám za sebou a se sebou si taky přináším otázku co se to s tím DCčkem poslední dobou děje ? Po velice průměrném až skoro podprůměrném Trůnu Atlantidy po docela dobře zvladnutém Batman vs Robin,který ale taky nebyl nic moc v porovnání s tím nejlepším od DC až po zase lepší průměr - Liga spravedlivých: Bohové a Monstra. DC má tento rok hodně slabé animáky a to jsem se těšil. Příští rok to snad bude lepší.K filmu - Ze začátku byla nová liga docela zajímavá,ale neměla vůbec dostačující děj a pořádné záporaky. Batman měl nejzajímavější příběh. Wonder Woman hodně slabý a Superman tak průměr a to jenom díky jeho otci generálu Zodovi.Hodnocení:67%. ()

zelda82

Superman jako syn generala Zoda? Batman jako upir, který opravdu umi letat? To si necham libit...Originalni zpracovani a prevraceni známých hrdinu, které diky kratke stopazi nenudi... ()

Filipus Muff

Tohle se mi líbilo víc než všechny DC animáče vydávaný za poslední 3 roky. Je to sice něco uplně jinýho, ale podlě mě krok správnym směrem! // 72% ()

Mouchal

Další JL příběh se špetkou té alternativní reality. Byl jsem rád, že si film vybral jen ústřední trojici a tu přetransformoval, protože takhle každá postava dostala svůj osobní prostor a svůj "origin story". Snaha o vykreslení více postav JL by podle mého skromného názoru vedlo ke ztrátě pozornosti a člověk už tak má v hlavě tolika příběhů, že za každou postavu navíc má až chutě scénaristy poslat do věčných lovišť a nakopat jim jejich řitě. Batman, jakožto skutečný upír jménem Kirk, byl z celé trojice nejzajímavější (jak už to u Batmana bývá) a dostal i nejvíce prostoru. Na druhé straně nová WW mi přišla dost nezajímavá figurka s romantickou pletkou s nějakým neznámým vykloktaným eunuchem. Hodně se mi líbil také hlas Batmana (Michael C. Hall předpokládám), a Supík ala syn legendárního generála Zoda byl dobrý nápad, který potřeboval jen trochu lépe dotáhnout. Třeba jako byl dotažen Lex Luthor. No každopádně je to jen taková fan-boy jednohubka, která nejspíš neurazí, ale vracet se k ní hned tak určitě nebudete. 60% ()

Sweat55

Celkem zajímavej animák o Justice League z paralelního vesmíru. Slušná animace a dobrý dabing. Je to zase něco novýho a to já, jakožto fanda DC dost oceňuju. ()

Likan7

Velký fail a sešup dolů v porovnání s klasickými DC příběhy. Prostě mi tu chybí klasický Superman, Wonder Woman i Batman, klidně mě za to zabijte, ale mam pak obrovský problém se v tom vůbec vyznat, než abych začal cítit k někomu sympatie. ()

DEMON

Zaver z mojho pohladu ubera na pozitivnom zazitku z prvej polovice. Ta priniesla nieco nove - novy pohlad na znamych hrdinov, ich nove "origin stories" a kopec narazok na zname postavy z "mainstream DC univerza". Deus ex machina riesenia niektorych situacii a pomerne slaba (aj ked znacne brutalna, na takyto typ filmu) akcia vo vacsine pripadov celkove hodnotenie opatovne znizuju. Uvidime, co prinesie serial. ()

JohnZ87

Hrátky s paralelními dimenzemi patří v DC světě k velmi zajímavým oblastem a tento film rozhodně není výjimkou. A platí tu dvojnásob, že nic není černobílé a ani tak, jak se na první pohled může zdát... Velmi originální a zajímavý pohled na jednu z možných alternativních realit JL. Superman, Batman a Wonder Woman trochu jinak... Zajímavé jsou také alternativy dalších známých postav - Lex Luthor, Cyborg, Mr. Freeze atd. Film je také poměrně dost brutální, ale ne zrovna moc předvídatelný, což je velké plus. Divák tak prakticky do poslední chvíle zůstává v nejistotě, kdo za tím vším stojí a jaké jsou jeho motivy... A také - kde jinde uvidíte Darkseida na svatbě? 75% ()

MindTuber

Průměrný animák, který však splnil svůj účel a poodhalil mi další z komiksových postav DC universa, teda alespoň z jeho alternativní větve. Upíří Batman byl super, stejně jako například vtipná scéna svatby za účasti Darkside, proti kterému se bojuje v Liga spravedlivých: Válka. Ve srovnání s jinými animovanými filmy by u mě neuspěl, ale jako animák z této série za 3. ()

MartinTerran

Změna původu jednotlivých členů je zajímavý nápad a zde je i dobře proveden - postavy zde nejsou striktně rozdělené na hodné nebo zlé, jsou tak mezi, za což dávám palec nahoru. Příběh také není úplně jednoduchý a předvídatelný. Animace klasicky pěkná a stejně tak i akce (bitky a přestřelky). Takže za mě jednoznačně + a jen tak dál DC. Hodnocení: 77/100. ()

savatage

Čekal jsem u Bohů a monster větší zábavu, ale tady se vůbec nic nekonalo. Někomu se to líbit bude, ale já v tom neviděl nic pozitivního a samotný příběh i postavy byly nekoukatelné, až nudné. ()

Jarlaxle

Tak trochu protiklady nejznámějších hrdinů od DC + nějaká ta origin story + "tajemný padouch" + spousta dalších klasických věcí známých z jiných DC animáků. Bohužel ale asi nic navíc. A i když se zejména v první části hrdinové s nepřáteli moc nemažou, stejně ve finále působí filmeček dosti uhlazeně. Bohužel nemám předlohy nastudované tolik, abych mohl ocenit všechny případné narážky a další detaily. Je zajímavé vidět postavy jinak než obvykle, ale dobrý film by potřeboval o dost víc... ()

spoock

Po delší době netradiční příběh Ligy Spravedlivých. Některé ty animáky mi už splývají a u tohohle je to fakt jiné kafe. ()

mr.twizta

Zajímavý pohled na 'Elseworlds' DC univerzum. Filmu sice trochu ubližuje kontrast dospělého pojetí a relativně dětské animace (kde si myslím, že Bruce Timm velmi rychle ztrácí relevanci), ale i tak se jedná o dostatečně příjemný komiksový zážitek, který zaujme nejen nevšedním pohledem na reálie DC, ale i sympatickou brutalitou. ()

Optical

Bohové a monstra jsou jako návrat do 90. let a to jak animací, tak i po stránce příběhu, který je plný intrik a zrady. Zápletka není nijak originální, ale zato její zakončení ano. Bruce Timm pořád umí a co víc,... tenhle animák mi nabídl jednu z nejlepších alternací Supermana. Zrozený ze Zodovi DNA a posléze vychovaní mexickými přistěhovalci. Wau, víc ulítlejší už to fakt být nemohlo. Animace se nese přesně v duchu Batman The Animated Series, která tak dává přímo vzpomenout na tenhle legendární seriál. ()

spawnxp

Nevim, nevim.. Snaha o trochu noir alternativní Ligu, to je třeba dobrej nápad, ale takhle? Hrátky o otcovství, milostnej trojúhelník okolo Wonderwoman... Navíc korektní stereotypy už skoro bouraj celej příběh - nejgeniálnější člověk na zeměkouli je černej doktor Stone, americká prezidentka je samozřejmě černoška (bejt to 18+ tak asi i lesba - možná i hendikepovaná) a to je jen pár příkladů. Ale hlavně se ve finále dozvíme řešení starýho sporu o tom, co primárně formuje osobnost (genetika vs. výchova) - samozřejmě ve prospěch výchovy. Stejně jako to o dilematu vláda pevný ruky vs. demokracie. Trošku je to celý významově přetížený, bych řekl... Ale zas co, mlátěj se tam dobře, comics to je, 3/5 ()