ohinek

Je to dobrý film, skoro skvělý, a skoro se mi chce říct, že i lepší, než si jako Češi zasloužíme. Že přijdou stížnosti na původní znění mi bylo jasné ještě dřív, než jsem si to vůbec pustil a říkám na to tohle: je to kravina. Nám Čechům to může přijít legrační vidět v pozadí české etikety, když čeští herci praktikují svůj přízvuk, nicméně tohle je film pro zahraniční publikum (což je mnohem víc, než si jako Češi zasloužíme), které to nezajímá, asi tak jako Čechy nezajímá německý přízvuk v hollywoodských blockbusterech, tak prosím... ()

matous20063

Okey možná jsem to čekal trošku lepší, ale rozhodně mě to nezklamalo. Samozřejmě že jazyková bariéra je tu velká ale nějak mi to nevadilo. Sice uplně nedokážu srovnat jak moc byl film podle zkutečné události, ale z toho co znám, si myslím že to Ellis zvládl. Je tu stejný problém jako u spousty dalších válečných filmů, a to zbytečný vedlejší romantický příběh. A také úplně zbytečné scény které odvádějí od hlavního tématu. Také si myslím že Německá strana, tedy hlavní záporák filmu mohl dostat více prostoru. Jinak celkem fajn film. Pokud se chcete něco dozvědět o 2. světové válce ovšem ne z pohledu bojišt, je film určitě pro vás. 75% ()

hephaestus

no, ked si uvedomime aka to bola doba, clovek odpusti filmu mnohe faux pas. jasne ze napodobnit auru vojnoveho statu sa podarilo iba ciastocne, taky spielberg sa nam oddelil od zbytku sveta, ale kazdy film ktoreho temou je tento sialeny a hrdinsky cin je hodny pamäte..co sme mali robit? nechať sa vystrielat, zotrocit ? myslim ze tento a mnohé dalsie ciny, Československo katapultovali medzi vitazne mocnosti. ()

Vlkopec

Prvních 100 minut filmu jsem docela trpěl - byl to soubor poskládaných scén, které měly být dramatické, ale chyběly skutečné emoce i skutečné napětí. Závěrečná část byla podstatně lepší, ale celkový dojem promarněné šance nepřebila. Kdybych neviděl zdejší hodnocení, možná bych dal i tři hvězdičky, ale skoro 80% je (bohužel) spíš  hodnocením pro Gabčíka, Kubiše a další než pro filmaře. ()

Feacher

Přečetl jsem si některé komentáře a je v nich podle mě spoustu pravdy i sporných individuálních nepravd. V tomto případě mně osobně koprodukce českého a zahraničního filmu opravdu bavila. Někdy sice výběr českého herce či herečky na hraně, ale nakonec docela dobrý. Sledoval jsem tedy s dabingem a originální angličtinu jsem si pustil jen pro zajímavost a musím říct, že jsem asi udělal dobře, protože na tu českou english bych si asi nezvykl... možná až časem... Zahrané to bylo ze všech stran dobře, co se týče příběhu a provedení - ano, souhlasím, že lovezápletka tam byla hodně okatě navíc, ale poměrně si myslím, že to bylo historicky přesné. Škoda jen, že jsem věděl, jak to dopadne :)... Obecně se mi Anthropoid líbil a byl to opravdu hodně zvláštní filmový zážitek, právě díky mezinárodní koprodukci. Každopádně si myslím, že můžeme být jako Češi na něco a na někoho hrdí ve své historii a že je dobře, že se o tom natočil film v mezinárodním měřítku! ()

babuška

na původní atentát zapomeňte, tady je toho víc a víc se pitvají postavy, ale na scénu z kostela to nemá, ale jinak ok, i když sám atentát stál ohromný počet mrtvých a vypálené obce, pak nelze dodat jen to, že vražda na tyranu je z vyššího principu morálního to jediné správné řešení ()

van Lumineux

Skvělý Murphy sice 100% typově neodpovídá Gabčíkovi, ale film silou své irské osobitosti táhne a pozvedá. Spád příběhu chytne a nepustí. Osudové okamžiky i okupovaná Praha jsou nasnímány svěže a zejména bez patosu, což je samo o sobě sympaticky funkční pojetí. Cenil jsem si zařazení naturalistických scén, např. u výslechu (hlavy v kýblech se skutečně nacházely např. při osvobozování lágrů, nejde o hyperbolu). Řeší se zde ústy postav i dobově legitimní námitky ohledně toho, zda měl atentát s ohledem na bezohledné následky vůbec být proveden. Nevím, co podstatného bych vyloženě vytkl, film svůj úkol plní úspěšně. Solidní pocta hrdinům československého odboje. Ale ale - je to nicméně horší remake Sequensova Atentátu. Oproti originálu přidává spíše jen pozlátko a dějové prvky, které nejsou vyloženě přínosem. ()

Pompeius

Přistupoval jsem k tomu s nedůvěrou, kterou jen podpořilo zvláštní pojetí, kdy čeští herci mluví českou angličtinou (viděna verze v "originálním" znění), ale je to fakt dobrý film. Co byste udělali, kdyby vám u dveří zazvonil výsadkář z Británie, že potřebuje pomoci? ()

Thalin

Filmy podle skutečných události, hlavně těch z války, si rády skutečnost přibarvují nebo předělávají. Ani tenhle film není výjimkou. Má to svoje chyby. Ale když nad tím člověk přimhouří oči, tak je to pořád koukatelná záležitost se sympatickými postavami i herci. Jen teda ta Geislerka, jako údajná kráska moc nesedí, ale naštěstí mi tam tak nevadila. Jen teda, koukat na to v originále bylo lehce útrpné, přes všechny ty přízvuky. ()

draxxi

Kdyz britskej herec rika "Pepo", je to vzdycky divny. Tech par nesrovnalosti se da pominout. Prvni pulka celkem nuda, druha slusne akcni a smutna. Historicka Praha krasna. Rucni kamery nemam rad, ale to je spis muj problem. 31/10/2023 70% ()

soukyd33

Síla tohle všechno zažít. Moc velká přesila nacistických vojáků způsobila, že tohle nemohlo jinak dopadnout. Přesto se tento příběh stal unikátním, a má v historii své místo. Zaseknutý samopal a zrada přátel vše odstartovala jinam. Herecké výkony velmi dobré. Herecké obsazení super. Prostorový zvuk super. Hudba dobrá. Kostýmy super. Poznámka: Nechtěl bych tuhle dobu zažít. Nikdy! Hvězdiček 5 ()

Bragi66

Jako na akčňák se na to tak nějak dá dívat, ale kam se to hrabe na ten prastarý Sequensův Atentát (který má také svůj hmyz). Také hysterické teplejznické a snoubenecké scény u kterých si strkají pistolky kam kdo chce si mohli odpustit. U všech plantážníků, proč ti Amerikáňci nemohou naslouchat odbornému poradci? Takhle tam na místě atentátu inscenovali přestřelku čikágského typu, kde padají chodci i cestující a ve které chybí jen Čurda, který se nedostavil z rodinných důvodů. Proti plichtě z české produkce Operace Silver A (2007) je to možná o něco přijatelnější, ale koho ta doba v souvislostech opravdu zajímá, tak vřele doporučuji sérii dokumentů VHÚ Heydrich - konečné řešení (2011), to je opravdu všestranná snaha o mapování té doby. ()

chosan

Filmů o atentátu na Heidricha je mnoho a každý se maličko liší, tento se dle mého od skutečnosti liší o dost, i tak je to koukatelný film za 65%. ()

Janek14

Před projekcí filmu proběhl krátký úvod, kterého se mimo jiné zúčastnil také sám Sean Ellis, který se zmínil, že film je kontroverzní. A měl pravdu. Film je narozdíl od jiných historických filmů netradiční v tom, že zpracovává hlavně to čím si atentátníci museli projít. Což odůvodňuje tu dlouhou a tolik kritizovanou přestřelku na konci. A před titulky se navíc píše, že atentátníci bránili kostel šest hodin. Skvělé herecké výkony od Cilliana Murphyho až po Alenu Mihulovou. Škoda jen toho zjevu Gaislerové na konci, protože do té doby byla scéna skvěle vyvedená a zbytečně to odtrhlo od reálné působivosti. ()

Simbo

Tak trochu nic nového. Světový úspěch by to mohlo mít, jelikož je to profi filmařina. Jenže před filmem slibovali kontroverzi a tu jsem v ničem nezaznamenal. Víceméně vše mi přišlo provedené správně, ale nijak výjimečně. Na kombinaci přízvuků a českých jmen se s trochou tolerance dalo zvyknout, ostatně nikoho kromě Čechů to netrkne a pro nás tam byl za odměnu "inside-joke" s Moravou. Závěrečná scéna byla hodně nevyrovnaná, od skvělých a napínavých momentů padala volným pádem do okamžiků, kdy se mi zdálo, že tři čeští vojáci připomínají tři Chucky Norrise (nevím, jaké ztráty byly na straně Němců v reálu, ale občas jejich snahy vypadaly až směšně) a do úplného závěru, který ne a ne přijít. KVIFF16. ()

lucijesena

Když se Cillian Murphy představil jako Jozef Gabčík a Jamie Dornan jako Jan Kubiš, celý sál ve Varech se smál. Ale co, tohle bude připadat směšné jen nám. Pro mě pěkně natočený historický válečný film s pár scénami, kde jsem si nervózně žmoulala ruce a seděla v křesle celá strnulá (čekání na atentát, scéna týrání a závěrečný boj v kostele). ()

rosomak123

Je mně líto, nevyšlo to... Ten příšerný "český" akcent většiny herců by vlastně ani tolik nevadil. Ale postavy jsou totálně ploché, nezajímavé, nemáte šanci si k nim vytvořit vztah - a ani pro to není důvod. Film vám nedokáže předat emoce, které asi museli prožívat všichni ti, kdo v Protektorátu parašutistům pomáhali, jejich zásadní dilemata zůstávají neodkrytá. A hřebíčkem do rakve je formální stránka filmu, kdy pro ty neustálé detaily a roztřesenou kameru vůbec není opodstatnění. Tak snad příště... ()

JamesR

Američané a Angličané se rozhodli, že udělají český film a udělali ho sakra dobře. Režisér věnoval mnoho let svědomité přípravě a britští herci se zase vesměs velmi usilovně aspoň snaží napodobit český přízvuk. Začátek je poněkud zmatený, expozice postav by mohla být lepší, ale od prvního střetu s "nepřítelem" jde všechno skvěle. Čeští herci se předvedli na výbornou, angličtí i američtí ukázali své skvělé kvality. Murphyho alias Gabčíka byste na začátku chtěli zfackovat, je to člověk umíněný bez jakéhokoli citového sblížení splnit úkol a jet zpět do Anglie, ale na konci mu můžete doslova číst lidskost z očí. Dornan alias Kubiš začíná jako rozklepaný nováček, který chce prostě žít, ale stane se z něj zkušený voják, který podrží svoje spolubojovníky až do hořkého konce. Film se víceméně historicky drží předlohy a moc neodbočuje, když pomineme romantickou dějovou linku, která ale nikterak filmu neškodí, a naplno využívá skutečného prostředí a kulis, které v Praze stále jsou. To, že se pletou různé přízvuky dohromady je maličkost, Angláni udělali skvělý film o zásadním momentu české moderní historie, tak jim tuto maličkost můžeme s přivřením oka snadno odpustit. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál