Mamon

Česko, 2015, 5 h 25 min (Minutáž: 50–58 min)

Kamera:

Martin Štrba

Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Gabriela Míčová, Michal Dlouhý, Tereza Hof, Daniel Tůma, Igor Bareš, Ondřej Malý, Dušan Sitek, Pavlína Štorková, Pavel Gajdoš (více)

Epizody(6)

Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí novinář na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu osobně zapleten. (HBO Europe)

Grázl83

Závěr trochu slabší, nevěrohodný hollywoodský happyend. Původní norskou verzi jsem neviděl a že se jedna o remake mi je jedno. Už Svět pod hlavou dokázal, že remake je někdy lepší než původní seriál. Lepší 4*. ()

Kozlowski8

Investigativní novinář, zabývající se hospodářskou kauzou významné energetické firmy, postupně odhaluje zvláštní propletenec, ve kterém figuruje i jeho bratr... Thriller, který ve svém příběhu rozplétá souvislosti a intriky, propojující byznys, politiku, policii i státní zastupitelství, má docela spád, solidní atmosféru a vesměs velmi dobré herecké výkony, z nichž bych nejvíc vyzdvihl Matěje Hádka a Gabrielu Míčovou. Na české poměry velice dobrý a poutavý seriál. 75 %. ()

Monditrade

Nadmíru povedené. Kdyby to bylo s titulky a v angličtině, člověk by řekl, že HBO nám předvádí jeden ze svých nejlepších kousků z žánru seriálové krimi ze západní produkce. Ale ouha - je to České a kurňa dobře natočené. Hádej exceluje. Kamera, prostředí, hudba, exteriéry, to všechno sedí jak prdelka na hrneček. Doufám, že celá série bude ve stejném duchu. Můžeme být rádi za tento přínos z dílny značky CZ ()

JB001

Po třech dílech musím konstatovat, že si nemohu vzpomenout, jestli jsem kdy viděl lepší český kriminální seriál. Nevím, kolik to bude mít dílů a jak se to bude vyvíjet dál, ale laťka je nasazena hodně vysoko ()

FatimaO

Tak po třech dílech dávám 4****, ale možná z toho bude 5. Výborný Matěj Hádek, Gabriela Míčová a další ()

zlatovlas

Smutná snaha o remake. Nedalo sa tomu veriť ani na chvíľu, gradovali akurát toporné dialógy s divným strihom. A vlastne to všetko dobre skončilo. *SPOILER ALERT* Ešte aj prokurátorka mala vestu? ()

A.MacGyver

Mamon srovnám s českým seriálem Labyrint. Mamon vyhrává se zpracováním a tomu, že se příběhu dá spíše věřit. Ovšem u Mamonu jsem se vůbec nebál o hlavní hrdiny, pač bylo od začátku jasné, že jsou nesmrtelní, což jsem u Labyrintu neměl. Kdybych si musel vybrat, dal bych přednost Labyrintu. Ovšem Mamon na naše poměry úplně bezkonkurenční záležitost. ()

pepca72

Velice solidní práce, HBO na český způsob. Tak přece to jde. Asi je vede za ruku zkušenější dohled ze zahraničí, a nenechá ty naše FAMU, DAMU umělce, zapojovat své pomýlené umělecké halucinace, do tvorby, které pak rozumí asi jen oni sami a jim podobné idividua. Je v tom cítit náš domovský smrádek, ale je to vedeno rukou ryze cizáckou. Zaplať pán bůh. No ten asi ne. ()

ssarka

poklekněme a modleme se k HBO...absolutní,strhující,civilní,výborné...když chceme ještě umíme a to mě naplňuje nadějí... ()

Johgas

Líbilo. Napínavé a pěkně zasazené do našich reálií (nejen) 90. let. Některé herecké výkony mi připadaly hodně strojené (např. nenávistná novinářka Marie), ale jinak dobré. NIcméně k poslednímu dílu bych potřebovala trošku víc vysvětlení - detaily sem psát nemůžu, protože spoiler ;-) ()

zekon

Skvělý seriál se skvělými herci a do chvíle než jsem se dočetl tady, že je to dle norského originálu jsem stále přemýšlel který z těch podvodů u nás měli autoři na mysli. To se jako krade a kradlo ve velkém i jinde než tady?? :) ()

Bluerider

Slabé. Důkaz, že řemeslná kvalita, našlapaný herecký kádr ani kvalitní PR nestačí, když seriál netáhne kvalitní scénář. Mamonu se nedaří převést duchovní souvislosti norské předlohy do českého prostředí ("abrahámovská" idea působí nepravděpodobně, generační konflikt s otcem-farářem zase nadbytečně) a i "privatizační" zápletka, která má pranýřovat poměry v nejvyšších patrech české politiky a ekonomiky, je koncipována velmi podivně. Některé motivy a postavy, které jsou na počátku uvedeny do děje "vyšumí" nebo zmizí, aniž by bylo jasné, proč tam vůbec byly (postava ministra, premiérova emisarka...) postavy se chovají nelogicky (sebevraždy členů abrahámova kruhu, motivace státní zástupkyně) a závěrečné akční vyústění je zmatené. Celé to sice vypadá efektně a člověk má dlouho (cca do 4. dílu) pocit, že je svědkem rozkrývání něčeho opravdu závažného a komplexního, nakonec ale zůstane jen vyprázdněný koncept plný slepých uliček a nesmyslných symbolů. Nefunguje ani kriminální zápletka ani reflexe české porevoluční reality. Nejzajímavější na seriálu je tak asi možnost bavit se hádáním, na které ze skutečných postav české politické a společenské scény (Bradáčová, Janeček...) se autoři snažili ukázat. Se skutečnými díly evropské quality TV, kterým se tvůrci asi chtěli přiblížit, to nemá nic společného. Jedinou kvalitou jsou herecké výkony M. Dlouhého a M. Hádka. ()

R-2

90% za mě a klidně +5% k tomu, to že někdo dokázal vzít devadesátky, které to celé nastartovali a "vymyslet" tenhle seriál, ale hlavně vzít kameru, střih, muziku a celé to poskládat = klobouk dolů a vše "made in CZ", krásná podívaná, jeden z nej seriálů, nebojím se přirovnat k True Detective ()

pethrik

S českými kriminálkami a seriály mám docela problém a nerad se na ně dívám už jen z principu, i když se v poslední době mohou pyšnit hvězdným obsazením a dobře propracovaným scénářem. Ale už od prvních minut musí být každému jasné, že se jedná o něco trochu jiného. Vysoký rozpočet, kvalitní štáb a Matěj Hádek s Michalem Dlouhým v hlavní roli zajistili seriálu neskutečný úspěch. Režisér Vladimír Michálek si na tomto projektu dal se svým štábem opravdu záležet. Za mě perfektní český seriál, který rozhodně nezklamal. ()

nMarek

Jako dobry, original jsem nevidel. Hodne hipstersky interiery, supr obsazeni. Akcni sceny nic moc, prehnane strihane - obzvlast scena ve 'sklepe' v 5. dile a pak honicka v 6. Skalova trochu nesympaticka, mlada holka, co se snazi vypadat starsi, asi. :) ()

Vlkopec

Docela velké zklamání. Je to smutné, když režisér se snaží, herci se snaží (přinejmenším část), kameraman dělá co může, ale scénář je naprosto nevěrohodný a děravý jak řešeto a postavy jsou panákovité. Výsleskem je navoněná bída. Do poloviny třetího dílu jsem doufal, že se děj bude vyvíjet nějakým překvapivým směrem, který bude dávat smysl, ale pak mi postupně docházelo, že jsou to marné naděje. Dokoukával jsem to spíš aby předchozí čas nebyl vyplácaný (což znamená, že jsem vyplácal další). Jak je ale vidět z hodnocení, širokému publiku se to líbilo - moderní interiéry a auta, "velký svět" a dost krve. ()

Bohdy67

Skoda ze jsem nevidel original, abych mohl posoudit. Co ctu melo by se jednat o remake "slovo od slova" v ceskem podani...V tom pripade se na original nemusim divat. Kazdopadne i kdyz uvazim absenci "originality", tak namet sedl do ceskeho prostredi jak prdel na hrnec. Skoda ze hlavni roli hral Hadek, ktereho zas tak moc nemusim. Uz dalsi serial (po vztekline) kde hraji Hadkove "vysetrovatele z lidu" a serou se policii do prace. A ne. Fakt jim to nejde dobre! Ale to je muj pohled. Jinak obsazeni celkem fajn. Akorat opet dalsi serial kdy di policajt muze delat skoro co chce, vysetrovat, chodit si kam chce atd... Sef tu sice udelal bububu, ale nic z toho... Navic kdo obsazuje role asi fakt nema PCR v lasce, protoze ve Vztekline Noha s Beretovou a tady " tahle".. :) Ale jinak vyborne zpracovana ukazka hornich 10 000...Tady vlastne spis hornich 10 :) 78% ()

xray0045

Kdyz UPC rozesilalo SMS s upozornenim na nedelni premieru Mamonu, napadlo me, ze jejich duvera v serial musi byt opravdu velika. V dokumentu z nataceni zaznelo, ze se jedna o neco co v Ceskych TV jeste nebylo, to tvrzeni neni vubec nadnesene. Filmove zpracovani posouva "serial" o tridu vys. Po shlednuti 2 dilu souhlasim s tvurci a nemohu dockat dalsiho dilu. Hlucha mista minimalizovana k nule. Obsazeni je perfektni. Hadek je stejne jako novinarske prostredi velice verohodny. Dej se pohybuje seversky pomalu a stale kupredu. V Cechach to umime minimalne stejne jako za oceanem a to moc potesi. Po skvele Terapii a prumernem Az po usi nam HBO opet prinasi perlu. ()

BooThCZ

Sledoval jsem s takřka otevřenou hubou. Ta atmoška, herci, dobrá hudba. Ono to má spád (jakože vývoj) a děj. HBO dokazuje že se prostě vyplatí třeba zaplatit dramaturga. ()

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

14.08.2016

Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky