Pokud si myslíte, že vstupem do manželství pro Anastasii (Dakota Johnson) a Christiana (Jamie Dornan) končí veškerá legrace a že legendární Červenou mučírnu předělají na dětský pokoj, nemůžete se víc mýlit. Vynalézavost a fantazie novomanželů nezná mezí, zvlášť když je díky Christianově pohádkovému bohatství opravdu nemusí nic limitovat. Ana se však nechce stát manželkou uvězněnou ve zlaté kleci a je rozhodnutá pokračovat v úspěšně rozjeté kariéře knižní redaktorky, což Christian snáší se skřípěním zubů. Rostoucí emancipace jeho ženy se však záhy stane „bezpečnostním rizikem“, protože z minulosti se vynoří bývalý Anin kolega Jack Hyde, který má s oběma nevyřízené účty a pro pomstu je schopen udělat cokoliv. Jenže Anastasia už dávno není ta rozklepaná studentka, jež má napsat rozhovor s miliardářem, ale čím dál sebevědomější paní Greyová, která ví, že i svoboda může mít až padesát odstínů, a o žádný z nich nechce přijít – Jacku Hydeovi a dokonce i manželovi navzdory. (CinemArt)

Johnny.ARN

Čo ti jebe? Snáď bol toto skutočne posledný diel, lebo viac tejto rakoviny by som nedal. Prvá hodina ešte ako tak, Kombinácia sorfporna a R8smice fungovali, ale druhá polka je tak odpiči, tak predvídateľná, tak nezáživná, že čava. Ja neviem, ale v čom sa toto líšilo dejovo a pocitovo od tých tuctov filmov s rovnakou tématikou, čo nám Amerika a svet ponúka v posledných rokoch? Neidem sa ďalej rožčulovac. 1 z 5 ()

Pajkenzi

Ani minutu jsem neváhala že bych mohla jít do kina se zklamáním, a potvrdilo se... Asi nejlepší ze všech třech dílů, musím uznat, že tenhle díl byl úžasný, už jen díky tomu že tenhle díl mě nahnal ve třech scénách k slzám, což jsem nečekala a taky že tam byl humor, nasmála jsem se. Grey byl zase o něco zajímavější a přitažlivější a Anna byla mnohem půvabnější jak v ostatních dílech.SPOILER .Jsem hrozně ráda za to, že tam bylo ukázané to že Grey a Jack byli spolu ve stejné situaci ve které čekali na vhodnou pěstounskou rodinu. A jsem ráda za to odhalení, proč Jack tak strašně usiloval zničit Christiana. Co se týče konce byl velmi pěkný i dojemný. Líbilo se mi že, i přesto všechno Christian šel a položil své biologické matce kytici na hrob a v hloubi duše jí odpustil. Moc pěkná povedená scéna, Jsem velice spokojená na zaměření detailů např. rty ruce prsty očí momenty rozkoše. Prostě fascinující. Největší spokojenost. Nádhera. ()

venison

Myslím, že jsem u šedé jedničky usnula, temnou dvojku vynechala a na svobodnou trojku vyrazila pro změnu do kina s milou společností v podobě maminky na mateřské, díky které se nějaké scény z filmu rovnali spíše komedii ;-) Ono, když v nějakém filmu je jedna z hlavních postav bývalý sirotek, nyní milionář, tak to o vyšší příběhové úrovni hodně vypovídá.. V díle "Padesát odstínů svobody" mi tak trošku přijde, že erotické scény jsou zde jen ze zvyku, jinak se snaží spíše vnést do popředí kriminální linii.. Béčková červená knihovna s pohádkovými prvky ;-) ()

MikyAff

Na Fifty Shades se vždycky dívám s jistým nadhledem. Je mi jasný, že v tom filmu nemůžu hledat nějakou spirituální hodnotu, jako spíš očekávat dávku sexu, který ve mně vzbudí nereálné představy o životě a já zase chytím depresi. Protože co si budeme namlouvat, příběhově ten film za moc nestojí, na herecký výkon Dakoty nekoukám zrovna nejradši (narozdíl od těla jejího kolegy, slint) a obecně to zas taková pecka není. Rozhodně se ode mě nejedná o špatné dvě hvězdičky, ale spíš o takové smířené a oslavující, že už je konec a já nemusím ze zvědavosti, jakým způsobem si to zas Anna s Christianem rozdají, koukat na další díl a vyhnu se dalšímu kýblíku zmrzliny na nervy. Děkuju! ()

Phietros

Poslední díl do skládačky této romantické saďárny zapadl dobře. Anastazii trochu narostly křidýlka a už se začíná chovat jako opravdová žena Christiana. Líbilo se mi, že do filmu dali trochu adrenalinu v pasážích s auty! Naopak mě neseděl závěr s propuštěným kolegou Jackem Hydem. To že tu bude klišé v podobě těhotenství a zároveň bezpečí Anastasie se dalo čekat. Některé pasáže i vtipné. Za mě dobry! 60% ()

Bobik9

Achich, ouvej. Hnus dnešní doby. Tragédie, kteoru milují naše ženy. Těžko to pochopit, protože té knize si alespoň celý ten příběh dokáží vysnít a chápu, že se jim to může líbit, ale tady jim ho nepříliš kvalitní režisér James Foley naservíroval bez obalu a bez jakéhokoli vtipu a zájmu. Jsem předvědčen, že Jamie Dornan je kvalitní herec. Bohužel se proslavil tímto nekvalitním shitem. O Dakotě tak vysoké mínění nemám, ale myslím, ž ei ona má navíc. Hostování Kim Basinger necháu už vůbec. 10 minut blízko konce bylo koukatelných a soundtrack byl naprosto skvělý. ()

Pavlínka9

Jsem ráda, že tímto "trilogie" končí. Už nic takového dalšího. Bohužel - existuje ještě díl z pohledu Christiana Greye :D :D ()

Sany33

Ja osobne som túto trojicu filmov prijal veľmi pozitívne. Romantická komédia s trošku narušenou psychikou hlavného dominantného hrdinu. Nerobme z toho nič viac, ani nič menej. Nie je to trauma, akú si nosí v army ruksaku Johnny Rambo, ale našťastie ani fetišový ples v jaskyni Brucea Waynea. Ženy aspoň začali opäť snívať nad princom z dobrej rodiny so skalopevnými zásadami a záľubou v trošku tvrdšej romantike. Mierne nereálne očakávania, ale možno zároveň návod pre nás chlapov, ako byť džentlmenom a jednať so ženami v rukavičkách. S venušinými guľôčkami ju napokon Christian doviedol až k oltáru. Za mňa Win Win. Ešte aj tie všade znejúce popiny od Rity Ory a Ellie Goulding sú dostatočne kvalitné. Foley odviedol vyvrcholením trilógie nadpriemernú remeselnú prácu, čo aktuálne potvrdzujú kasové úspechy po celom svete. 55% ()

strelenaL

Poslední díl a největší průšvih. Ano knihy jsem četla, ne nepatřím mezi náctileté, ale tvořím si svůj vlastní názor na vše po svém... na film jsem šla proto, že jsem chtěla relaxovat, prostě vypnout a třeba se i zasmát absurditám, který se v předchozích dílech objevily. Závěr mohl být daleko lepší neb znám předlohu a s tou by se dalo slušně pracovat, bohužel souhlasím s Mattym, který to vystihl přesně 15 minut ( klapka střih a máme hotovo). Hudební vsuvka byla na výbornou. Pozn. Ženy a dívky mají rádi příběhy s dobrým koncem a ve většině případů nemusí jít o realitu, to celá série odstínů splňuje... proto se z toho stal fenomén po celém světě! Oba hlavní protagonisté mám ráda, ale musím říct, že v jiných filmech víc než v této sérii. ()

Jaro.Krafcik

Hodnotenie až po dňi. Záver tejto série skôr pre dámske publikum ušiel a asi bol najlepší. No doma by som si to nepozrel. Aspoň kinová atmosféra filmu pomohla. A hralo sa to aj na menší thriller čo bolo fajn. Videl v kine.. 4* ()

Napp

Netřeba vidět ani předchozí dva díly. Dějová zápletka je možná stejně tak dobře propracovaná, jako reprízovaná epizoda seriálu Ulice. Product placement součástí balení, podobně jako odér voňavek postarších a rozvášněných dam. ()

Glowski

Ve druhém dílu série došlo k zásadnímu obratu, když se Christian Anastázii i nám, divákům, přiznal, že je nebezpečný hajzl, který si své osobní problémy kompenzuje násilím na ženách, se kterými spí. Teprve v díle třetím ale díky jedné snové scéně zjistíme, proč s ním chce Ana patologický vztah nadále vést – zřejmě je podobně narušená a baví ji, když je psychicky i fyzicky šikanována… Nejsem si jistý, že to tak tvůrci skutečně zamýšleli, ale v praxi jde o nejlogičtější východisko jejich příběhu, který by v žádném případě neměl být považován za penetraci do světa sadomasochistické subkultury. Vůbec by mě zajímalo, jestli někdo při vzniku scénáře přemýšlel, protože tak špatně odvedená práce připomínající něco, co bylo vytaženo z odpoledního vysílání TV Barrandova, se jen tak nevidí (a že předloha nebyla kvalitní, není omluva), což ale ve výsledku vytváří bizarní kontrast se slušně odvedenou řemeslnou stránkou věci.__________Hodnotím jednou hvězdou, protože mě třetí díl neštval tolik, jako ten první, ani nebyl tak nesnesitelně dlouhý, jako ten druhý, ale nemá cenu zastírat fakt, že jde o mimořádně nezdařilý počin, jehož jediným smyslem je předvést nám, jak v současnosti vypadá to nejhorší z masové kultury. Na druhou stranu by, jako předmět zkoumání, mohl být zajímavý třeba pro sociology. ()

MsUtahraptor odpad!

Závěr "romantické" trilogie glorifikující domácí násilí v té méně nápadné formě (manipulace, psychický nátlak a vydírání atd.) na tyto problémy občas lehce poukáže (trvání na změně jména, izolace od přátel, trestání sexem namísto konstruktivního dialogu o problémech), ale následně je rozmělní a zamete pod kobereček ("Já bych si kvůli tobě jméno změnil.", společná dovolená s přáteli, "Takhle se věci neřeší."-"OK."). No nic, je hezké vědět, že i v jednadvacátém století je v pořádku, aby masy vzdychaly nad kontrolou posedlým tyranem jen proto, že on všechno to svinstvo zabalí do zelených papírků. Mimochodem- většinu těch "erotických" scén si mohli odpustit. Ukázat vibrátor není bůhvíjaký odvaz a náboj to stejně žádný nezískalo. Viděla jsem vzrušivější scény, kde se zúčastnění ani nezačali svlékat. ()

sedm.1

Po dvou poměrně slušných dílech přichází bohužel s Padesáti odstíny svobody jisté rozčarování, a to především díky zjištění, že toto třetí pokračování prakticky rezignovalo na nějaký plnohodnotnější děj a zaměřilo se už jen na velkolepou oslavu přepychu, luxusu, snobáctví a zhýralého života zbohatlíků, kdy je divák vlastně už jen svědkem toho, jak pan Grey dvě hodiny v kuse kupuje čerstvé paní Greyové tu autíčko, tu domeček, tu pěkný výletíček a mezi tím vším jí dost nuceně a až samoúčelně pígluje, ovšem většinou již ve vší počestnosti a spořádanosti, takže poutíčka a bičíček také už jen za odměnu. Zkrátka tu naprosto zmizelo ono příjemné erotično a sexuální jiskření, a herci se prostě jen na povel tvůrců svlékali a houpali se na sobě, ovšem věřit jim nešlo ani jeden vzdech, jak moc nuceně to působilo. Zápletka, jak jsem již zmiňoval, se pak tedy scvrkla na jedno uzívané ohrožování, které ale nebylo ani napínavé a ani záživné, krom manželů Greyových tu ostatní navíc nemuseli ani být, což ovšem na druhou stranu zas až tolik nevadilo, neboť jedna z mála věcí, které tu fungovali, jsou právě postavy Anastasie a Christiana, a to i hlavně díky sympatickým tvářím a výkonům jejich představitelů, kteří celý film alespoň nějak zachraňovali. Tím vším každopádně ale nechci trojku ani zas až tak nějak přehnaně degradovat, jen tu zkrátka všem už asi došly nápady a energie na rozvinutí dalších osudů ústředního páru, nicméně aby to vyloženě nudilo, či by mě to nějak znechutilo, tak to určitě ne. Takže díl určitě nejslabší, ovšem pořád ještě v pohodě snesitelný. ()

Benedygtus odpad!

Po treti jsem se nechal zlakat na tenhle lehce uchylne ujety advertising bez pribehu a ne..Nic se nezmenilo ba naopak, mozna to je jeste horsi - podrobnejsi komentar se nachazi u predchoziho dilu, ktery stejne prilehave pasuje i na dil tento: ZDE ()

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

Jak to vypadá s dalšími Padesáti odstíny?

13.11.2015

Pokračování letošního hitu o snovém miliardáři a jeho vysokoškolské "kámošce" samozřejmě budou. Studio Universal je potvrdilo už dávno, doteď ale nebylo jasné, jak přesně se dají dohromady. Premiéra… (více)