Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

Caine

Velmi zajímavé. A hlavně to překvapivě rychle uteklo - v době, kdy jsem si říkal že jsme asi teprve něco za polovinou, se rozjelo to dynamické finale. V podstatě komorní drama... :-) ()

M1k9

10 až 30 let zpáteční Sci-Fi a jak to nakonec bere. Podle mě se v plné síle ukazuje fakt, že napínavé a intenzivní Sci-Fi se dá vytvořit s minimem a mnohdy je to minimum ve prospěch věci. Tento počin je i tak docela zvláštní. Přinutilo mě to zamyslet se nad filmy z 90 let, nad atmosférou, rozdíly ve stylu tvorby atd. Fakt je, že povětšinou si vystačím se slovem nostalgie a jdu dál. Teď to beru na větší váhu. Láká mě představa na chvíli se vrátit časem, nasát tu dobu, a pak se samozřejmě vrátit do našeho nej světa. Filmy nám dávají takovou možnost. Částečně. Než-li se pustím do formulace posledních slov chvály, neodpustím si poznámku na cílenost. Mám dojem, že spousta takových efektů na lidi a jejich reakce, je předem vymyšlená a provedena tedy s jasnými instrukcemi. Za jakým účelem se toto děje se mi už rozebírat nechce. Pokud se prostě někdy od takového pocitu oprostím, budu mít z filmu (čehokoli), lepší pocit. Nemůžu si pomoct. /// Atmosféra filmu a tím i pocity diváka tvoří fajn námět, fajn herecký výkon (Goodman), jak jinak originální scénář, ale taky docela netypická hudba. To platí asi vždy. Nevím jestli první část na něco paroduje, ale je zde chytlavá vtipná nota, která pobaví nezaujaté diváky. Pro ty zaujaté je samozřejmě závěr. Tam už si troufám říct, že došlo k parodii na Válku světů (Spielberg). Ač jsem měl v notýsku původně poznámku: odpad až jedna hvězda, nakonec jsem se docela rozepsal. 6.5/10 ()

LuccinyFilmy

*spoiler* Unesl mě poblouzněný fanatik přes konspirační teorie a vrah školou povinných dívek v jedné osobě nebo jsem ve svůj vlastní prospěch skrývaná před smrtonosnou nákazou šířenou agresivními mimozemšťany? Otázka, kterou řeší hlavní představitelka, udržuje napětí a tempo po celou dobu filmu a nemůžu říct, že by mi její finální rozřešení vadilo. Z přičinlivé mladé ženy je sice nakonec Bojovnice Ničitelka, ale John Goodman je pro svou roli natolik perfektní, že mi z jeho "malé princezny" naskakuje husí kůže ještě teď. ()

TheSpearCZ

Očekával jsem od toho bohužel trošku něco jiného a daleko více, navíc čekáte 100 minut na dvouminutový konec, ve kterém víte k čemu to všechno podle názvu povede. Aspoň John Goodman nezklamal a byl páradní. Lepší 2* ()

majec4

Keby zacne skor akcia, tak ma to bavi viacej. Nevravim, ze to bolo zle, no ked to uz nazvali Cloverfield malo sa to viac odohravat aj v exterieri. Sice zapletka s konspiratorom Howardom bola zaujimava, hlavne od casti so sudom kyseliny, no chcelo by to viac tej hororovej akcie a blazniveho pobehovania. Zaujme to, ze cely film utiahli prakticky traja herci a ani si to nevsimnete. Na sobotne poobedie postacujuce, no keby hladam nieco zo zanru, tak siahnem radsej po niecom inom. ()

Heero

Bohužel jsem byl doopravdy kousíček od vypnutí někdy v půlce filmu. Do té doby absolutně nezáživný, stereotypní, nudný. Tři lidi jsou v bunkru, venku se něco stalo, nikdo neví pořádně co. Chybělo mi něco, čeho bych se mohl chytnout, proč by mě to vlastně mělo bavit a zaujmout. To přišlo po 1h a 1/4, ale to už se všechno blížilo do finále. Za celkem dobrý konec a za Johna Goodmana 55%. ()

dee.n

Hodnotím čistě jenom tento film, bez ohledu na to s čím souvisí, na co navazuje, čeho je to pokračování apod. Pořád se nemohu rozhodnout, mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Přišlo mi to jako perfektní thriller a dost mě to bavilo. Napínavá atmosféra, super scéna s žíravinou a vůbec. Ten tlustý chlápek to hrál fakt skvěle, pořád jsem čekala co za psychopata se z něj vyklube. Byla jsem nadšená a hodně mě to bavilo. Klidně bych dala čtyři hvězdičky. Pak se vylezlo z krytu a tím co se tam dělo, pro mě film skončil. Naštvalo mě to, přišlo mi to přitažené za vlasy a vůbec mě to nebavilo. Ještě, že jsem na to nešla do kina, jak jsem původně chtěla. ()

cskomando

Néé opravdu těch posledních 20minutek tento film nezachrání a je to škoda ! Tedy 3/4 filmu se odehrává v bunkru jak už všichni ví a stejně tak je známo, že se neví zda Howard je blázen nebo ne. Vše vyústí tedy ke konci zjištěním, že Howard má pravdu ale je i trochu cvok. Klišé, klišé, bla bla, nezáživné vše důležité by se dalo shrnout do 20min a né to rozplácávat na hodinu a 20min + 20min závěr. Co se týká názvu tak ten nemá ani snad 1% spojitosti s filmem Monstrum(2008) ale lidi stejně jako mě, to stejně přinutí pustit ze zvědavosti. Je to škoda, mohlo to dospět mnohem výš. ()

JohnyD

Človek by ani neveril, čo dokáže jedna fľaška burbonu. Veľmi dobré a na konci som takmer ani nedýchal. Dosť ma serie, že som to zmeškal v kine, posledná polhodinka tam musela byť priam famózna. Dosť sa mi páčila postava Mary, taký MacGyver v sukni. Goodman bez komentára a I think we are alone mi ide už asi 100x. Na celovečernú prvotinu režiséra skvelé. Škoda, že to napätie pri ďalších zhliadnutiach vyprchne, pretože práve ta cesta do neznáma a strach to ťahá do nadpriemerných výšin a vážne platí, že čím menej o tom filme viete, tým viac si ho užijete. 8/10 ()

poet

Celkom chytré psycho ktoré žiaľ zabíja neprehľadný záver... Mám rad filmy s minimom postav na malej ploche a tento mal celkom slušný rozjazd. Niektorým to možno pripomenie Shyamalanove Znamenia ale tam bola trošku ina atmosféra. ()

Hernycztek

Jakožto divák nepolíbený ''Cloverfieldem'' z roku 2008, jsem netušil o čem má tohle být a jakým směrem se to bude ubírat. Film mě držel v napětí od začátku do konce. O příběhu víte jen to, že má být venku kontaminovaný vzduch, zřejmě od jaderného útoku a že vám to řekl né zrovna přátelsky vypadající a ani trochu přesvědčivý muž. Když si myslíte, že už máte jasno v tom,co je to za magora, objeví se důkaz, který všechny vaše teorie vyvrátí a jste opět na začátku. Film si s vámi celou dobu hraje a vy časem nevíte komu/čemu máte věřit. Je Howard vyšinutý únosce, nebo je povrch Země skutečně kontaminovaný? Po dokoukání jsem si říkal, že to posledních 10-15 minut neskutečně zničilo, ale když jsem potom zjistil, že to má být související s ''Cloverfield'', pochopil jsem proč to mělo takové vyvrcholení. ()

Hepy13

Celou dobu jsem v tomto napínavém thrilleru netrpělivě čekal jestli má ten magor z krytu pravdu a nebo ne. Je opravdu vzduch na povrchu země zamořen a jeho umysly jsou jen dobré? Nebo má nějaké jiné s tou kočičkou? Skrývá nějaké tajemství? Konec mi udělal radost, protože se ukázalo že možnosti nemusí být jenom tyhle dvě. A divákovi byla během filmu podsouvána jen bílá nebo černá...ale mezi jsou i jiné barvy :-) ()

Ceda

Vomlouvám se, ale fakt mě těch posledních deset minut na konci nasralo aneb zase jsem doplatil na to, že si před filmem nepřečtu jaký to bude žánr. Zkrátka čekal jsem nádhernou psychologickou partii, kde ta dívčina na konci ukradne tomu otylému staříkovi zbraň, dá mu mat, poklidně uteče ven na vzduch, podívá se nahoru na hejno zpívajících ptáků a zjistí, že ten psychouš si celou tu apokalypsu vymyslel. Na tohle jsem se těšil hodinu a půl. Nedokážu si vysvětlit, co to byl za fatální nápad dát tam na zbylých deset minut nějaké scifi příšery, ale můžu vám, milí tvůrci, říct: zhnusili jste mi takovou hezkou myšlenku filmu! Neee... příště už mi to nedělejte! ()

Blueeyes

Ach jak mě by se líbil taky takový bunkr! Skvěle vybavenej, spousta knih, dévédéček a skládaček, člověku tam ani nic nechybí. I já jsem bohužel díky názvu a profláknuté vazbě na původní Cloverfield věděla, kudy asi se bude dílo ubírat, ale je fakt, že těch konspirací bylo tolik, že stopro jistotu jsem neměla. Líbil se mi velmi solidní výkon Johna Goodmana coby záporáka a Mary Elizabeth jsem rozuměla a fandila jí pořád víc a víc. Jedna z finálových scén mi nemohla nepřipomenout oblíbenou Evoluci a její rovněž finálovou scénu s šamponem proti lupům. Váhala jsem mezi trojkou a čtyřkou, ale už kvůli několika povedeným lekačkám a pro mě skoro šokujícím nečekaným scénám, je to nakonec za čtyři. ()

Sunny.69

Těžko říct jestli to bylo tím, že jsem na to koukala v televizi (kde je každých 10 minut 10 minutová reklama) a nebo se tam opravdu 3/4 filmu vůbec, ale vůbec nic neděje. Pak přijde jedna akčnější scénečka, druhá a je konec filmu. Bylo to tak nudné, že se u toho nedalo ani usnout. ()

Flopik

Tomuto filmu najviac škodia 2 veci, za prvé : v žánri má horor a za druhé kvôli názvu od toho veľa ľudí čaká regulárnu dvojku. Ja som si však prečítal do čoho idem a vedel som že horor to nebude ani pri najmenšom možno aj preto som sa v celku bavil. Postavy výborné, na Mary sa dobre pozerá a John hrá perfektne chlapa ktorému nemôžte veriť. Je to celé také minimalistické a prepojenie s jednotkou to má jedine tak koncom, ktorý sa mi ale veľmi páčil a prinútil ma pridať hviezdičku. Začiatok skvelý, neviete čomu máte veriť, stred filmu nudnejší no a koniec super. U mňa slabšie 4* . ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)