Robin Hood: Origins

• Austrálie

Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 117 min

• verbal

„Neodementní homopičovina“ je vysoce odborný terminus technicus z filmově teoretické vědy, striktně definující vodnatou audiovizuální diareu postapokalyptické či pseudohistorické konsistence s implikací nejgenerativnějších a nejstupidnějších reflexí současnosti, účelově simplifikovanou pro ultimativně mentálně inferiorní publikum. Tolik k expertnímu slovníkovému výkladu. Laicky řečeno je to v tomto případě prostě Robin Úd aka Homodebil z Loksly, trapná slaboduchá sračka pro retardy a pícnina pro MTV hovada alá Příběh Řitíře, která svým peklotyčným kokotismem a povrchní pičiditou naprosto dehonestuje vše, co kdy bylo o legendě natočeno, a to včetně parodie Mela Brůkse! Je to děsivé, ale jsou mezi námi zjevně tací, co si u toho budou slintavě cucat pokřivený palec a nadšeně hýkat, jak je to děsně kůl, ve své blahoslavenosti netušíc, že místo pralinky právě sežvýkali hovno z nutrie.(12.2.2019)

• Tom Hardy

Takže to teď zřejmě bude tak, že každý rok dostaneme jeden sci-fi propadák a k tomu navrch jednu modernizovanou legendu, která to v kinech taky ve velkém projede. Zatímco však Smrtelné stroje (abych se držel roku 2018) potopila nezajímavost postav, zkratkovitý děj a neschopnost přijít s pamětihodnou akční scénou, Hood se utápí v nehezké formě a až vzácně pitomém scénáři - s absurdním plánováním hlavních postav, kdy se každá jejich akce téměř rovná jisté smrti, může soupeřit jen demence hradní stráže v odhalování "kdo je asi kumpán toho jediného černocha, kterého tu máme a kterého jsme xkrát viděli po boku Loxleyho". Akční část je ucházející a i když chvílemi křičí "Guy Ritchie" tak moc, až je jednomu za Bathursta skoro trapně, rozhodně dokáže strhnout (třeba "Ben Hur vložkou"). Ale atmosféra nula, dějově to tak monstrózním způsobem nedává smysl, až je to ubíjející a vizuál vypadá díky hnusné kameře hrozně lacině. Taron Egerton a Jamie Foxx každopádně nejsou marná dvojka (nicméně u Egertona se ukazuje, že má své limity, pokud jde o charisma).(11.2.2019)

• Cervenak

Niežeby ma to vyslovene nudilo či sralo... len to proste nie je dobré. Paradoxne mi najmenej vadila tá nehistorická štylizácia. Práve naopak, zasadanie do akéhosi industriálneho postapo-punku je na celom filme to najzaujímavejšie, je to dôsledné a má to akýsi jednotný štýl. Strelecké scény sú efektné. Herci v pohode (asi okrem šušľajúceho Mendelsohna, ale to je aj vina scenára, že musí hovoriť také kruté hlášky, až je to nechcene smiešne). Horšie je to s tými paralelami na dnešný svet, rečami o moslimoch a revolúciami proti pracháčom, to sa fest vymklo z kĺbov a je to iba blbé. Kráľ Artuš bol tiež takto moderne posunutý, ale zároveň perfektne fungoval. Toto nefunguje, nie je to napínavé ani vtipné, romantika nula bodov (sranda, že v celom filme vystupuje iba jedna jediná ženská postava), hudba tiež nič, tempo začne už v polovici viaznuť a potom som si už len prial, aby to čo najskôr skončilo. Ale nie, ešte museli hádzať zápalné fľaše do celkom súčasných policajných štítov. Takto to dopadne, keď chcete klasiku predať mladému publiku, ale to sa vám na to vyserie a navyše naštvete milovníkov klasiky. Zaslúžený prepadák.(13.12.2018)

Rozpočet $100miliónovTržby USA $30,824,628Tržby Celosvetovo $84,780,546Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,472,985Tržby za predaj DVD v USA $1,983,376║ Moderné a trochu iné, to áno, dobre ale účel sa stráca pod neschopnosťou režiséra. Proste nemá to pevnú pôdu pod nohami, miestami niečo dobre a niečo rozhárané, či prestrelené, dejovo povrchné či neivné. Obsadenie nie je najhoršie ale Marion je dosť nevýrazná, aspoň herecky. Premárnená šanca. /40%/(10.6.2019)

• tron

Niektorí to (kvôli agresívným štýlom prerozprávanej starej legende) prirovnávajú ku Kráľovi Artušovi od Guya Ritchieho, ale to je jeden veľký omyl. Artuš bol pecka s bravúrnymi scénami, perfektnou akciou, výnimočnou atmosférou, skvelou výpravou a parááádnym kastingom. Toto tu je nedokončené čudno s príšerne predvídateľným scenárom, ktorý ma neskutočným spôsobom demotivoval v ďalšom pozeraní. Foxx, Mendelsohn a Egerton nie sú úplne zlí, ale idú na pol plynu a ostatní sú na tom ešte horšie. Trocha pobavila naháňačka konských záprahov alebo akčný úvod poňatý ako vojnový film zo súčasnosti. Určite je to lepšie, ako ten strašný prequel s Russellom Croweom, ale nie o veľa. Toto si veru producent Leonardo DiCaprio do vitrínky nedá; naopak, bude sa tváriť, že to neexistuje a nepatrí to do jeho portfólia. Nejde o to, že je to blbosť. Ide o to, že je to NUDNÁ blbosť.(13.4.2019)

• M.a.t.t.

Sympatický, no po všetkých stránkach nedotiahnutý pokus o ďalšieho ritchieovského Kráľa Artuša - a to pritom ani spomínaný film nepovažujem za žiadne veľdielo. Herecky je to, až na nie veľmi dobre obsadenú Marian, v poriadku a moderná štylizácia pôsobí patrične osviežujúco, no nenápaditá réžia a chvíľami až bizarný scenár, v ktorom veľmi nefunguje ani romantická línia, tiahnu výsledok zbytočne nadol. O vyloženú prehru každopádne nejde, no niečo mi hovorí, že v konečnom dôsledku nebude na nového Robina Hooda pozitívne spomínať väčšina jeho aktérov.(21.2.2019)

Lukostřelba nikdy nebyla tak cool a Egerton je sympoš, ale scénář je slabý a režie nijaká. O nápaditosti, drajvu a zábavnosti Ritchieho Krále Artuše si to může nechat zdát. Průměrný akční blockbuster.(10.2.2019)

• Gilmour93

Nevadí mi, že má Egerton charisma žumpy pod okny Šerifa z Nottinghamu, nezávidím Foxxovi, že to točil pod vlivem rakije a pominu i fakt, že zloděj Guy Ritchie byl nemilosrdně okraden. Jsem už vnitřně připraven i na dobu, kdy z Marian bude Marián, nicméně nikdy se nepřenesu přes neskutečnou obsahovou tupost a styl, který se v posledních letech snaží podbízet a já upřímně nevím komu. Finále s digitálními plameny připomínající protesty proti zasedání Světové obchodní rady a Snyderovu Třístovku, to byla poslední kapka do mého poháru trpělivosti s touhle slizce anachronickou a mentálně zaostalou modernou. Bathurstův Robča z diskošky bere bohatým i chudým a nikomu nic nedává..(4.2.2020)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Jsem Rob." - "Jsem zaneprázdněná." - "Práce zloděje nikdy nekončí?" Legenda o zloději, který bohatým bral a chudým dával. Zfilmováno už bezpočetkrát a to i s rekordním rozpočtem a hvězdnou sestavou herců. Namátkou si vybavuji verze Robin Hood: Král zbojníků či Robin Hood, které jsou ve všech ohledech lepší. Příběh sice přináší romantiku, střílení, drama, náboženství a nějakou tu akci s bídnými triky. I když práce s lukem a kostýmy jsou vesměs líbivé. Ale? Tohle cílí na mladistvé publikum, které v dnešní době vzhlíží především k superhrdinům z komiksů. Taron Egerton v hlavní roli, se pak nedá srovnávat s Kevinem Costnerem ani s Russellem Crowem. Je to jakoby převzalo štafetu děcko. Milenecké jiskření mezi ním a Mariannou také nebylo. Jednoruký Jamie Foxx a trocha líbivé akce za 2*. - 40%.(9.2.2020)

Spousta zdejších jedno a dvou-hvězdičkářů si asi bude klepat na hlavu a říkat si, proč by někdo investoval vlastní peníze, aby šel na takovýhle film s totálně průměrným hodnocením. Já tak učinil, dostal jsem zábavné guilty pleasure (ačkoliv zas ne tolik guilty) a bavil jsem se v podstatě stejně jako u podobného mega propadáku Král Artuš od Ritchieho. U obou najdeme mnoho styčných bodů a u obou mě ten neúspěch hrozně moc mrzí. Taron Egerton stále ne a ne se pořádně po Kingsmanech uchytit (naštěstí mu to jistí Rocketman!, protože na hudební filmy se bude chodit vždycky) a je to velká škoda, protože na Robina Hooda (minimálně na tuto její miliontou verzi) se hodí skvěle a zejména v akčních scénách je velice přesvědčivý (taky trénoval u mistra v oboru). Je to zároveň i mým fetišem na luky, ale hutné zpomalovačky a nejrůznější CGI orgie jsou velice zábavné a milovníkům nenáročné akce mohu film vřele doporučit. Těch 70% si to bezpochyby zaslouží, taky z toho mohla vylézt ultra nuda.(21.1.2019)

• Xmilden

Už z podstaty ten film nesnáším. Pro diváky, kterým je třeba 12 let a v životě se setkávají poprvé s nejznámějším zbojníkem, který řádil v okolí Nottinghamu, tahle patlanina, bude tou pravou historickou středověkou? rubačkou. Pro nás všechny ostatní je tohle odporný paskvil, který se nestydí hanobit legendu a s naprostou neúctou ji modifikovat na verzi pro 22. století. Při scéně kdy Robin přichází do jakéhosi kasína mě fackovala hanba. Utíkací scény na koních jsou velmi podobné jako v sérii Rychle a zběsile, s tím rozdílem že se tedy odehrávají na koňských hřbetech. Spravedlnost ovšem nakonec existuje a film dostal z komerční stránky pěkných pár facek a stáhl se do zapomnění. Večer jsem si musel pustit na spravení verzi s Kevinem Costnerem, u které jsem ujistil, že Robin Hood vlastní opravdu více než důstojné zpracování. 20%(18.2.2019)

• -bad-mad-wolf-

Natáčet postmoderně stylizovaný remaky starých klasik je trochu jako dělat d'n'b cover Jízdy Valkýr. Za specifických okolností může bejt výsledek cool pecka, mnohem častěji z toho ale vyleze strašná sračka.(1.7.2019)

• Wacoslav1

Místy tak blbý až zábavný, ale bohužel jen místy. O třídu lepší než nový Artuš, ale jinak podobná blbost.35%(28.4.2019)

Zorro Robin.. Inu proč ne, ve změti dnešních pí.novin to ještě jde...(16.5.2019)

• Shakers

Na jednu stranu sa to dá prirovnať ku Královi Artušovi od Ritchieho, pretože je to podobne odvážny a výstredný projekt. Na druhu stranu ma Robin Kapuca kvality úplne na inej strane ako King Arthur. Aj tu vyzerá vizuálna stránka fajn (teda až na tie kostýmy, nechápal som či je to vlastne sci-fi alebo tam teleportovali s budúcnosti krajčírov), predovšetkým akcie majú čo ponúknuť a je to taká podobná zmes ako seriálový Arrow. Herci v pohode, no postavy sú dosť ploche (asi tak ako Sherwoodsky les) a tak isto je nudný a ničím nezaujímavý aj príbeh. S Robinom to moc spoločne nemá, ide si to úplne inou cestou ako iné Robino Húdovky a lepšie by bolo keby, že sa to tak ani nevolá, možno by to ako iný film malo aj iné hodnotenie, ale chápem, že sa tvorcovia chceli zviesť na slávnej značke, ktorá im par doláčov prihodí. 40% - 2*(5.6.2019)

(60%) ROBIN HOOD byl film, který mě nijak nezajímal, hodnocení na CSFD bylo slabé, ale na to já nikdy nedám, přesto jsem se do toho bezmyšlenkovitě vrhl. Ve finále mě to dá se říci i docela přívětivě překvapilo. Kdyby se druhá, pokročilá část snímku nepokazila a nezačalo to být nudné a bez nápadu, mohlo by to dopadnout ještě lépe. Úvod mě teda zaujal, i ta akce byla docela nápaditá a intenzivní. Hlavní herecké duo Egerton a Foxx – to byla skvělá volba. Takže i příběhově mě to celkem bavilo, jenže jak jsem zmiňoval, ta druhá polovina či spíš poslední cca třetina filmu ? To už nebylo ono. Celé to bylo předvídatelné, postrádalo to napětí včetně finále, které bylo akční a asi bezchybně natočené, ale i tak v tom bohužel spatřuji promarněný potenciál. Přesto snímek nemohu nijak víc kritizovat. Na jednohubku to bylo slušné.(27.2.2019)

• mchnk

Opravdu jsem bloumal na druhou hvězdou, ale nic...možná, kdyby to byl nebyl film o Robinu z Loxly s kapucou, ale úplně o nikom jiném, neznámý hrdina své doby, bojující proti útisku poddaných a nespravedlnosti v zajímavém prostředí, jenž trefně popsal uživatel Cervenak a nějaký jeho životní příběh. Možná bych překousl i klasickou naivní romanci a absurdní bojové scény, u kterých skutečně chyběla už jen rada našeho známého majora: "Dajtě mu do ruky, aspoň ľahký gulomet!". V tomto případě jde o jen o další pokryteckou prvoplánovost s využitím známého jména a příběhu k nějakému rychlému finančnímu obratu, který by mohl mít dokonce i pokračování, jak film ukázal a dorazil tím vše. [Kino Citadela - Litvínov](12.1.2019)

• misterz

Pánečku, to som si zas narazil pysk, ale riadne. Nemám nič proti modernému spracovaniu, ale čo je moc je moc. Šípy tu lietali guľometnou kadenciou a trhali betón, vojenské akcie zo začiatku mi prišli ako z nejakého amerického filmu o vojne v Iraku - len automatické zbrane tu herci zamenili za luky (meče sa tu vôbec nepoužívajú), šerif z Nothinghamu chodil oblečený ako riaditeľ gestapa, do toho to nudné básničkarenie.... A dej? Bez hĺbky a nudné. Len pár výňatkov a vytrhnutých textov z kontextu predchádzajúcich lepších spracovaní. Na druhú stranu ale napríklad kráľ sa tu vôbec nespomína, zaujímavé. Na hranici odpadu, pár bodov za peknú herečku. 15/100(12.2.2019)

Paměti jednoho (videoherního) zbojníka. Co můžete dělat, jste-li velikým Údem, jakýmsi zázrakem jste se dožil současnosti, žijete jen z tantiém a Kevin Costner s Russellem Crowem vám nezvedají telefon, protože o reboot ani jinou spolupráci, která by souvisela s filmovým návratem krále zbojníků, neprojevují zájem. Pak vám zákonitě v poklopci musí za ta léta rašit pořádný Sherwood, takže se spisem svých memoárů se obrátíte na služby režiséra Otto Bathursta, který vyjeveně kouká, že středověký dědula třímá v rukou herní ovladač od konzole, paří jednu střílečku za druhou a v britském apartmá v Nottinghamu se těší dobrému zdraví. Pak už zbývá domluvit Tarona Egertona, jehož sympatické ztvárnění legendy je jistotou, maurský přítel Jamie Foxx nezklame a živou vodou pro ptáka je Eve Hewson v roli Marian. Partu máme pohromadě, na přebývání v Sherwoodu se můžeme vybodnout, tam můžou (za)bloudit Costner a spol., nás to táhne víc k městu, kde je kvalitní internetové připojení, máme přehled o politickém dění i jeho zkorumpovaném zákulisí a přehnaně se družit s legendární družinou také není nutné. Prostě přilákat omladinu na filmově omšelý materiál, obsahující luk a šíp, je prioritou, určitě to ale nebude nijak snadné. Tak to natočíme moderně, akčně, bujaře, něco ve videoherním stylu, kde nebude až tak kladen důraz na věrnou dobovou výpravu a historii odpovídající kostýmy. Pravda, Robin Hood opravdu není lákavý artikl, pokud jde o převedení značky na herní konzole, ovšem z filmového hlediska je třeba zašlou látku inovovat do svěží jízdy, která bude mít experimentální prvky, podobné těm z novodobého zpracování Krále Artuše. A tak přejme Taronu Egeetonovi, aby vždy tak skvěle zastoupil legendy, co už jsou v důchodu, a Jamie Dornan, aby nás i napříště oblažil 51 odstínem svého výkonného herectví, jak tomu bylo v případě Willa Scarleta. Ano, i legenda z řad velikých Údů má někdy chuť se vymykat a vzepřít se jednotvárnému standardnímu zpracování. 10/10(21.4.2019)

• dr.horrible

Dve hodiny zlej choreografie.(6.5.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16