XXXXXXXX

Neoriginální CGI vetřelec, kterého v závěru ubíjí nesmyslná scénáristická klička a smysl nedávající záběry, před samotným koncem. ()

mark9th

Veľmi ambiciózny projekt so zvučnými menami. Film samotný má svoje chyby, tak napr. dej sa odohráva na medzinárodnej vesmírnej stanici na zemskom orbite a preto mi príde čudné, že nebolo vidieť žiadnu interakciu Zem-vesmír (tú jednu minútku nutnú na pomenovanie aliena nepočítam) čo trochu uberá na vierohodnosti. A taktiež mohli viac zapracovať na charakteroch a vzťahoch medzi postavami,aby sa vytvorila lepšia odozva u diváka čo by sa potom odzrkadlilo aj na pútavosti príbehu,pretože takto vás veľmi nezamrzí keď niekoho uvidíte umrieť. Jednoducho voči postavám necítite zvlášť veľké sympatie, príbeh má totižto vcelku rýchly spád. Takže ak by som to bral takto, hodnotím prísnejšie. Ja si to však predstavujem ako prvotriedny prequel, či začiatok k nejakej nadchádzajúcej sci-fi značky, pretože z takto, po technickej stránke skvelo spracovaného filmu, by bola škoda nevyužiť tú možnosť. A celkovo sme sa toho o ''Calvinovi'' veľa nedozvedeli tak dúfam, že zodpovední vedúci ešte niečo vymyslia a využijú potenciál, ktorý sa tu naskytol. ()

Solverino

Děsí mě že by jsme poslali zkoumat cokoliv důležitějšího takovou bandu debilů jako byli ve filmu. Chovají se jako banda imbecilů, který začnou magořit při jakýkoliv příležitosti. Naprosto nelogický kroky, reakce dětí na prvním stupni základní školy, disciplína naprosto žádná. Smutná písnička... Doufám, že se nedožiju, že by bylo cokoliv důležitějšího ke zkoumání,lidstvo by skončilo na dvě doby. Akorát k nasrání, páč realita by byla asi ještě horší :( ()

Brmbolec

Ja som si fakt tento film užil ako fanúšik scifi a hororu som si prišiel na svoje. Poctivý snímok, ktorý si berie z každého niečo. Samozrejme sa tam nájdu chybičky, ale pekne to odsypalo a nenudilo. 4* ()

intro

Parádní scifi horor. Tady nelze šlápnout vedle. Podobných kvalitních filmů bych do roka rád viděl víc. Doporučuji. ()

MickeyH.

Tento film je sice kvalitně audiovizuálně zpracován, ale je to jen skříženina Gravitace a Vetřelce v novém kabátě. Závěr je sice dobrý, ale ještě než to divákovi bylo odhaleno zcela, tak jsem tento závěr tušil, takže ani tím mě nepřekvapili. Celkový pocit z filmu je nijaký, nepodíval bych se na něj znovu. ()

joelly01

Ten Espinosa musi byt preveliky zerter a vykuk! Napred me lakal na Child 44, tesila jsem se na radiciho Cikatila a temny dryler, a ted zase ze prej Vetrelec! Pro me ovsem, stejne jako Child 44, tak trochu zklamani (no dobra tedy "child" bylo horsi), neb jsem cekala vic! Asi uplne nejvic, kdyz o se to srovnavalo s Vetrelcem a vsichni z toho byli tak nadseni. Nebylo to spatne, ale trochu jsem se u toho nudila. Jednou jsem u toho dokonce na chvili usnula. Kdyz jsem byla vzhuru tak me to docela bavilo, ale pokud u filmu usnu tak je to vzdycky docela spatenka. ()

Hedy

Chobotničky z II. patra aneb Vesmírná řežba. Vzhledem k tomu že v jednom filmu navštívil Mars i Matt Damon tak měl štěstí že nepotkal zrovna toto malé stvoření. Předem upozorňuji že ne každý film který se odehrává s mimozemšťany na vesmírné lodi kde mimozemšťan zabijí posádku není vykrádačkou Vetřelce, Interstellaru ani jiného intergalaktického bijáku. Naopak. Film nám ukazuje nevinnou buňku která se zdá být stejná jako ta která se nachází na podlaze ve vašem domě. Tahle je ovšem speciální protože roste rychlostí prdele 50ti leté nezávislé ženy. Po té co překvapivě černoch neumře jako první začíná souboj na život a na smrt kdy se astronauti snaží zabít něco co vlastně ani moc zabít nejde. Mezitím se nevinně vypadající zvířátko krmí na vnitřnostech kosmonautů z každé národnosti takže si nikdo nemůže stěžovat na rasizmus. Hlavní je že film to bere rovnou zostra. Žádné sraní. Prostě vám v rychlosti představí posádku. Pak jim zdrhne mimozemšťan který začne zabíjet lidi a oni se tomu snaží marně zabránit. I když je tucty filmů podobných tomuhle, kde zdánlivě neškodná příšerka začne zabíjet lidi. A i přes to že jsem mnoho takovýmto filmům dal 3 hvězdičky tento si tu čtvrtou vysloužil tím že jsem jenom čekal na dementní komentáře tipu: "Jako něco co vylezlo z prdele Vetřelci.". Proto si tento film vysloužil 4 hvězdy s odřenýma ušima. A zničenou ISS k tomu. ()

dur.dur

Velké zklamání. Jake Gyllenhaal koulí očima úplně marně. Film plný absurdit - chaos v laboratoři (když už probíhá výzkum mimozemské životní formy, proč neexistuje něco jako safetybutton, který vše hermeticky uzavře a vycucne do vesmíru?) a anarchie v dodržování protokolů (tak neprofesionální posádku jsem dlouho neviděl) jsou do nebe volající. Korunu všemu nasazuje závěr. Kde já jsem to jen už viděl... Body za přízvuk jednotlivých členů posádky ISS. Jinak zmar a ztráta času. ()

Bartex

Sci-Fi žánr je pro mě vždy trochu uhozený. A tady tomu nebylo jinak. Ale dobře se na to koukalo, mělo to sice předvídatelný, ale podařený konec. Mi se to líbilo. Prostě jsem si to užil a nehodlám se v tom babrat :-) ()

iN

Jak už tady někdo napsal přede mnou, Life mi v zásadě připomíná celkem standardní epizodu Krajních mezí (hned například ten první díl Sandkings), samozřejmě s mnohem vyšším rozpočtem. Tedy nepřináší nic inovativního, protože příběh, zpracování, alien a jeho růst, tradiční chyby postav, to vše už tady bylo - ale přesto je tento film koukatelný a neztratí drive. ()

DoNotCross

Trochu mi uniká, proč tenhle film sklízí tolik nenávisti. A už vůbec mě neštval svou neskrývanou ambiciózností - fakt jsem v něm totiž žádnou neviděl. Chápu, že tohle spoustu diváků štvalo na Prometheovi, který se v metafyzických kecech doslova utápěl, tady ale nic takového nenajdeme - tým sympatických, jasně definovaných postav prostě najde emzáka z Marsu a pak se jím nechají pěkně jeden po druhém efektivně zlikvidovat. A to, že u toho občas prohlásí, že on to vlastně nedělá z nenávisti, ale chce prostě jen přežít z toho přeci nedělá filosofické dílo. A propos - zdejší vobluďák je super. Nejvíc mě na něm bavil fakt, že v jiném filmu by mohl být klidně roztomilou příšerkou, která se kámoší s hlavním hrdinou. Tady je to fakt zabijáckej parchant, se kterou byste se o loď fakt dělit nechtěli. Co je teda Život? Poctivá sci-fi vyvražďovačka, která víc než na lekačky sází na hustou atmosféru a jejíž jedinou ambicí je vás trochu poděsit a urychlit vám průběh jednoho večera, což se jí daří bez problému. Hlavní postavy občas provozují tak kokotské chování, že jim to sežrání Calviem přejete, ale to už k tomuhle žánru bohužel patří. Každý správný vetřelcomil si musí výskat. A měli bychom být za tuhle jednohubku fakt rádi, protože zástupců tohohle typu filmů v kině poslední dobou zrovna moc není a Ridley to podle reakcí zdejšího osazenstva s Covenantem nevytrhl. ()

Pitryx

PRVNÍ DOJEM:Nápad už tu sice byl, ale jinak výborný film. Až na pár scén, kde se zase rozebírají zbytečnosti (ó jak jsem plakal, když jeden z hrdinů vyprávěl co mu četl tatíček, když byl hrdineček ještě malinečký), jde o svižné dílko, které bylo podle mého gusta. Efekty, byť omenzující se na potvoru a lítání v ISS byly na super úrovni. Poslední výtka, měla být volena jiná lokace a ne ISS. Prostě děj posunout do delší budoucnosti, buňky ne z Marsu ale jiné exoplanety a už vůbec ne ISS. Jinak mohu říci jen samá pozitiva, ještě mrknu znovu a znovu. ()

fordhont

Přirovnání ke Gravitaci a Vetřelci se nabízí. Atmosféra a hudba připomínající Gravitaci a napínavost a přímočarost Vetřelce. Chybí mi tam nějaká zajímavá teorie historie toho organismu, nicméně film funguje a závěr je úderný (i když písničku do titulků bych zvolil jinou a nehrál bych si na Strážce galaxie). ()

Vykuk

Príjemné béčkové scifi, takové chobotničky z druhého patra pro dospělé:) Rozhodně lepší než nový Vytřelec. ()

Renie42

Bylo to pěkné, zajímavé, napínavé, taková jakási budoucnost v přítomnosti. Nevím, jak přesně tvůrci ukázali vnitřek ISS ve filmu, ale dalo by se říci, že to bude asi podobné. A neskutečná odolnost marťánka Calvina, který se nevzdal a snažil se zbavit posádky a konec, který jsem nečekala. Možná to bylo dost okaté, většina by tipovala jinak než já, byla jsem zakoukaná do prostředí. Láká to na další film, tak uvidíme, zda se ho dočkáme. ()

PF 2017

PF 2017