Život

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Wau to byla zase vocasárna... Naštěstí jsem za to nemusel platit, ale tak ok co k tomu psát je to béčkový sci-fi v áčkovým hávu a brutální vykrádačka všeho možnýho, ale to se už podle obsahu dalo čekat. Z hrdinů mě nebavil nikdo jsou to typicky blbý příslušníci lidský rasy a tak jsem místo nich fandil životu, aby jim přinesl smrt, protože nic jinýho si nezasloužili. Jsou tu dvě věci co to zvedají do průměru a to pěkně udělaná příšerka ta se fakt povedla a ten vtipnej konec. Sice jsem tušil, že to tak dopadne, ale pobavil mě to zas jo.50%(22.3.2017)

Dvě věci nikdy nepochopím. Zaprvý proč má kačer Donald po sprchování kolem pasu ručník, když nikdy nenosí kalhoty a zadruhý, proč když někdo udělá vynikající film vy ho zadupete, protože tu před čtyřiceti lety byl Vetřelec... To je argument jak od Hurvínka. Taky si občas vzpomenu na první lásku, ale asi kvůli tomu nebudu do konce života frigidní, že jo. Za mě je Život jeden z nejvyspělejších filmů letících Vesmírem. Hutná atmosféra, Calvin jako od Kleina a zvukovej podres rezonující až v patě. Věčně se ve všem šťourat, co je a co není blbost, nedostal bych se nikdy přes pokladnu. Takhle zařezanej v sedačce jsem byl naposledy když jsme doma odváželi do šrotu naší stodvacítku, která měla místo pásů režnou nit.(7.4.2017)

Jako předkrm před chystaným Vetřelcem Life obstál solidně. Co si budeme povídat, Sci-fi hororů je jako šafránů a s 60 miliónovým rozpočtem a s tak hvězdným hereckým cástingem tím tuplem. Na příběh se zde příliš nedbá, po úvodní dvacetiminutovce film jasně rozdá karty a jedná se o vesmírnou vybíjenou s velmi kreativní potvorou, která rozhodně zaujme. Atmosféra slušně houstne, o napětí není nouze, hudba skvěle graduje a finální záběr musí potěšit každého fanouška, který na hororech vyrůstal. Jsem spokojen, skvěle natočená zábava. 75%(29.3.2017)

Tento Život mi připomíná kombinaci Gravitace, Věci a Vetřelce. Ale přesto je tolik, aby šlo o kopírování. Trio Rebecca Ferguson, Jake Gyllenhaal a Ryan Reynolds (dle mého měl hrát Kanaďana), jak je na plakátu, filmu dominuje. To však neznamená, že by ostatní nehráli dobře. Film mě dokázal zaujmout a dostatečně vtáhnout do děje, že jsem ho i v pozdních nočních (pro někoho brzkých ranních) hodinách zkouknout celý najednou.(14.3.2018)

Život je kombinací Vetřelce a Gravitace? Rozhodně. Z prvního si bere základní koncept vetřelce ve vesmíru, ale nevyužívá jeho hororové prvky formou klaustrofobie a paranoie ze stínů. Z druhého si bere vesmír a například velice dlouhou první scénu bez střihu. Obě tyto části mají své kouzlo, svoje silné okamžiky, ale Daniel Espinosa je nedokázal spojit do jednoho filmu bez ztráty kytičky. K té došlo především v kolísavém tempu a skocích do filozofování o smyslu života (našeho? jejich? toho, co se znovu objevil?). Jako by se tvůrci celkově zapomněli rozhodnout, zda půjde o krvavý horor, paranoiu v kosmu, kde váš nikdo neslyší nebo mrazivé vesmírné drama. Hvězdné obsazení je až na výjimky (Jake a Rebecca) skoro zbytečné. O třetí hvězdičce rozhodl až závěr, který mi připomíná brakové scifi z staré školy a dnes působí velice příjemně!(23.3.2017)

• - Spoiler: Celkem zemře 6 lidí. 4 z původní posádky a 2 co na stanici přiletí. Smrt zbývajících dvou členů posádky sice nevidíme, ale můžeme si jí v klidu odvodit. (BLANIK.)

• - Spoiler: Místo, kam na konci filmu dopadne David (Jake Gyllenhaal) s Calvinem, je zátoka Halong Bay ve Vietnamu v Tonkinském zálivu. (BMW12)

• - V závěrečných titulcích zazní skladba „Spirit In The Sky“ od Normana Greenbauma. Stejnou si pouští i posádka ve filmu Apollo 13 (1995), při videopřenosu na Zemi. (LuCaSh)