burg

Musím přiznat, že mě fakticky fascinujou výblitky některých zdejších uživatelů. Po hoooodně dlouhé době parádní emzácký sci-fi, které mě (hlavně v závěru) dostalo do kolen. ()

bonsetti

Nechápu zdejší nízké hodnocení. Dobře to popsal Verbal o zdejší hodnotící komunitě :-). Za mne 5*. Místy je to trochu pomalé a upovídané, ale dost scén je tam hoodně napjatých a ty to vynahradí. ()

Xaphan

Za mě *4. Velmi zajímavý námět, který měl opravdu kousek k tomu být WOW a kultovní. Nejsem odborník, abych přesně řekl, kde se to pohnojilo. Nicméně i tak je to skvělá podívaná, napínavá a ukazující jak lidskou aroganci, tak i důvody, proč kosmonauti prochází vojenským výcvikem a měli by to být vojáci, co plní rozkazy (ve vesmíru) - !malý SPOILER! kdyby plnili protokol a byli jen "bezmozci" co se řídí pravidly, až na jednoho všichni přežili. ()

pantokrator

Ne a ne, prostě to není vono. Krom toho: Kdykoli vidím Gyllenhaala, mám strach, že si zase vzpomene, jak jsme si spolu jednou z nedostatku lepší zábavy honili ve stanu na úbočí Zkroucené hory, a začne mě stalkovat. ()

r6AndrEw

OBSAHUJE SPOJLER: Slovy klasika: "Sorry jako".. Mám rád Jakea i scifi, ale tohle mě fakt, dalobyseříci, unudilo xmrti. Nebaví mě berličky, když něco dojde, co je zrovna potřeba k likvidaci emzáka, nebo se to rozbije, a když už není co by došlo, nebo se rozbilo, tak se někdo zachová jako idiot. A nikoho nenapadne tu zrůdičku, když už pomineme skutečnost, že skupina buněk se vyvíjí v relativně složité monstrum běhěm dní, praštit tabletem nebo pokuchat skalpelem. Jasně, každá buňka funguje sama a dohromady tvoří něco. Každá je zároveň sval, mozek i oko.. Emzák zázračně rozumí naší technologii, dokáže cíleně vyřadit nějaké zařízení, které je zrovna potřeba pro dramatizaci děje (proč né třeba toaletu? To by byl nářez..). A ve chvíli, kdy zbudu ve vesmíru sám s pěknou ženskou, tak rozhodně nebudu číst z dětské knížky. Prostě jí povalim a že prej to ve stavu beztíže nejde.. A proto já říkám néééééé, nééééééééééé. Dokázal jsem vcelku pohotově odříkat situace než se staly, a už když utíkali v modulech mi bylo jasné, že A není úplně A, ale spíš B.. Prostě, tohle se nepovedlo, byť je to moc pěkně natočené. To se musí nechat. Snaha o dramatický konec je směšná. Tenhle film jsem smazal raději hned, aby ho někdo omylem neshlédl a já se nemusel stydět..howgh. A na Verbalovi mám rád, že každá sračka se mu líbí, kdežto kvalitní film mnohdy nepozná. No nevadí, každý jsme nějaký. Já rád holky, on zas vdolky.. ()

Hansolo35

Koukám, že Verbal buďto definitivně zešílel, nebo vysadil medikaci. Přímo soptí na kohokoli s jiným názorem. Za mě tedy není film žádná velká sláva. Celkem průměrný příběh s mnoha nelogičnostmi (neustále se tvora snaží udusit i když běhal půl hodiny venku ve vakuu a nic mu to nedělalo). Posádka se vůbec chová dost divně. Nejdřív potvora chtějí dostat ven... když je venku, tak ho zase chtějí uvnitř. Pobavilo složení posádky: černoch (génius, jako vždy), asiat, invalida, žena, rusanda. Pouze na gaye nezbyl čas. Viděl jsem a podruhé bych se koukl možná jen kvůli ctihodné matce z Benegesseritu. Ta je k nakousnutí. ()

mistrpropr

No ty vole, to byla zas jednou dementni sracka. Tym vedcu posbiranej v jedlickove ustavu a Kladrubech, naprosto tragicky vypadajici "prisera" a nuda k posrani. Tohle fakt ne ()

violik

Vynikající sci-fi snímek srovnatelný s Vetřelcem. O to lepší, že konec je apokalyptický. Tentokrát jsem si opravdu štrejchla. ()

Saxicola

Pište si, Hlaváčku: je naprosto nezbytné zajistit, aby exobiolog zkoumající mimozemského prvoka nebyl ultimátní kretén, který se bude s objektem svého vědeckého zájmu muckat jak s čivavou. Že v takovém případě následuje předvídatelná vyvražďovačka, je celkem nasnadě. Budu se opakovat, ale sci-fi fakt neznamená, že libovolnou hovadinu umístíme na oběžnou dráhu a dál. Musí tam být to sci-. A sci- by v tomto případě znamenalo, že vzorek obsahující potenciální mimozemskou formu života se bude zkoumat podmínkách biohazard security level 4+, a né v laminárním boxíku jak na středoškolskou odbornou činnost zaměřenou na zkoumání trepky velké v senným nálevu. Je to jasný?! // Edit: pokud by lidstvo bylo opravdu schopno sestavit a vyslat k exobiologickému průzkumu tak zoufale nekompetentní a neprofesionální posádku, pak si z čistě darwinistického pohledu svůj truchlivý osud plně zaslouží. ()

Iloveporn odpad!

To se jednou scénárista s režisérem dívali na porno a viděli tam zpomalenej výstřik a to se jim spojilo se vzpomínkou na Vetřelce. Pak už jen odstranili každou chytrou myšlenku dodali povinné negry a asiaty a film byl na světě. Umění není nic těžkého. ()

leafroller

Navzdory spoustě poněkud legračních mechanismů a myšlenek, kterými film přímo překypuje, to slušně frčelo a i když jsem se několikrát praštil do čela, na ovladač jsem nepomyslel ani jednou. Dobré obsazení, pár slušných nápadů, a hlavně velmi sexy monstrum. To je koktejl, který si nejspíš dopřeji ještě minimálně jednou. A ty dveře do druhého dílu byly vskutku nepřehlédnutelné. Vetřelec vstoupil do nového tisíciletí! ()

Berserkr1111

Co byste udělali, kdyby ste našli mimozemský organismus, který ve smrtícím ledovým jedovatým radioaktivním prostředí dokázal přežít hibernovaný miliony let? Správná odpověď zní řezat ho skalpelem, pálit elektřinou a když to přežije, mutuje, mění se před očima, vyroste, vytvoří si proti všemu odolnost a projeví chování schopného predátora, pak ho pojmenujete Kalvin a začnete do něj žďouchat prstem. Za me slušná komedie. Fakt jsem se bavil. Někdo se tu překlepl s hororem. ()

ohneta

filmeček jsem viděl opět s nějakým odstupem 4-5 let a opět spokojenost. Řemeslně natočené, napinavý děj po celý film a ten zavěr parada, doufám, že někoho napadne natočit pokračování. ()

PF 2017

PF 2017